2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doğumdan sonra çok terlemeye başladım ve bu durum beni acayip rahatsız ediyor..Doğumdan önce ve normal hayatımda günlük duş alan biriydim şimdi bebekten dolayı bazen alamıyorum kendimi kötü hissediyorum.Bugün bıraktım beşiğinde onu ağlaya zorlaya zor vücut duşu aldım.
Böyle olan var mı?
İnternetten baktım doğum sonrası terleme çok görülürmüş süt bezleri ile aynı yerdemiymiş neymiş ter bezleri emzirince ter bezleride uyarilirmiş..Vede progesteron ve östrojenin doğumdan sonra hızla düşmesi sebebiyle de olurmuş.Hadi şimdi neyse de işe başlayınca ne yapacağım bilmiyorum ne zamana kadar devam eder bu🤷🏻‍♀️😔

Merhaba bugün tam bir aylık olduk aşımızi olduk kilosu biraz kafama takıldı en son ölçumden 16 gün geçti yani 16 günde 300 g almış az geldi bana hep emzirmeme rağmen az almış sizce nasıl 40 çıkınca kontrolümuz var doktora da soracağım. sizin bebekleriniz nasıl kilo alımı?
Günlük 18 g civari ediyor az gibi canım.Ama hep aynı kilo artışı yasanmayabilir bazen duraksama dönemleri oluyormuş galiba.En doğrusu doktora danışmak.Mesela benim emzirmeden önce sınırın hafif altındaydı.Simdi nerdeyse tüm gün memede+mama arada 1haftada almış o 400 grami.

Kızlar bebeğinizi emzirdikten sonra Göğüs ağrısı oluyormu sizde. Bazende göğüslerim yaniyor gibi oluyor süt mü doluyor oluyor öyle olunca

Kızlar doğumdan sonra çok terlemeye başladım ve bu durum beni acayip rahatsız ediyor..Doğumdan önce ve normal hayatımda günlük duş alan biriydim şimdi bebekten dolayı bazen alamıyorum kendimi kötü hissediyorum.Bugün bıraktım beşiğinde onu ağlaya zorlaya zor vücut duşu aldım.
Böyle olan var mı?
İnternetten baktım doğum sonrası terleme çok görülürmüş süt bezleri ile aynı yerdemiymiş neymiş ter bezleri emzirince ter bezleride uyarilirmiş..Vede progesteron ve östrojenin doğumdan sonra hızla düşmesi sebebiyle de olurmuş.Hadi şimdi neyse de işe başlayınca ne yapacağım bilmiyorum ne zamana kadar devam eder bu🤷🏻‍♀️😔
Terleme bende de oluyor bir an terliyorum bir an üşüyorum geceleri emzirmeye kalktıgımda grip olmuş gibi burun akıntim oluyor aniden terlemeden oluyor oda. Sırtım su gibi oluyor bende aynı şekilde banyo ya girmeye zamanim olmuyor her gün giremiyorum.

Günlük 18 g civari ediyor az gibi canım.Ama hep aynı kilo artışı yasanmayabilir bazen duraksama dönemleri oluyormuş galiba.En doğrusu doktora danışmak.Mesela benim emzirmeden önce sınırın hafif altındaydı.Simdi nerdeyse tüm gün memede+mama arada 1haftada almış o 400 grami.
Benimkide hep memede sütüm yetiyor ama biraz iri bebek olarak doğduğu için mamada ver dedi doktor sabah akşam mama da veriyorum niye böyle oldu anlamadım kontrole 10 var bakalım ne diyecek tabi ben sabırla 10 gunu bekleyebilirsem 😔

Böyle olan var mı?
Hamilelikte de aynı şekilde çok terliyordum. Özellikle boyun ense ve bölgem. Doğumdan sonra da devam etti zaten lohusalık döneminde normal diye biliyorum. Kırkımız Çıkıp lohusalık dönemi bitince terleme de bitti.

Aynen bizim de uykusu kaciyo...kisir dongunun icindeyiz🙄
Kafayı yemek üzereyim ne gecemiz var ne gündüzüm. Sürekli ağlıyor. Yenidoğan bebek dediğin uyur. Biz de uyku yok sürekli kıvranıyor. Gaz da çıkarıyor anlamıyorum ya. Sevemiyorum artık yük olmaya başladı bebek işi 😢 2,5 yaş çocuk da var o da laf dinlemiyor hiç erkek çocuğu inatçı da

Kızlar bi sorum da var covid aşısı olacaktım doktor yan etkisi olursa bebeği emzirem3zsin dedi aşı oldunuz mu
Ben aşı oldum haftaya da 2.dozunu olucam. Neden emziremeyesinki anlamadim, halsiz kalinca süt olmaz gibi mi dusunuyor acaba. Benim doktorum bana dogumdan sonra taburcu olmadan asini da ol sonra git evine dedi ama ben bekledim 15gun nolur nolmaz diye. Hicbir yan etki de olmadi, cok az kol agrisi oldu. Tetanoz asisinin yaninda hicbiseydi o kol agrisi da😅

Kafayı yemek üzereyim ne gecemiz var ne gündüzüm. Sürekli ağlıyor. Yenidoğan bebek dediğin uyur. Biz de uyku yok sürekli kıvranıyor. Gaz da çıkarıyor anlamıyorum ya. Sevemiyorum artık yük olmaya başladı bebek işi 😢 2,5 yaş çocuk da var o da laf dinlemiyor hiç erkek çocuğu inatçı da
Canım yanlış anlamazsan karnı doymuyor olabilir mi? Veriyor musun bilmiyorum ama istersen mama dene biraz.

Ben aşı oldum haftaya da 2.dozunu olucam. Neden emziremeyesinki anlamadim, halsiz kalinca süt olmaz gibi mi dusunuyor acaba. Benim doktorum bana dogumdan sonra taburcu olmadan asini da ol sonra git evine dedi ama ben bekledim 15gun nolur nolmaz diye. Hicbir yan etki de olmadi, cok az kol agrisi oldu. Tetanoz asisinin yaninda hicbiseydi o kol agrisi da😅
Yan etskiis olursa korona gbi olursam emzirmek yasakmış ne bilim

Böyle olan var mı?
Burda kim neden şikayet etse bende oluyo ilk hamileliğimde hiç bir şikayetim yoktu ne doğumdan sonra ne önce ama bunda çok şikayetim oldu artık terden bıktım ve kötü kokan bi terlemem oluyo daha önce hiç terleyen biri değildim hergün duş alıyorum ama yinede kokuyorum terliyorum.

Kızlar ilk zamanlar ne kadar zormuş ya… bugün tam 36 günlük.
Ve artık gerçekten tükendiğimi hissediyorum. Uykusuzluktan gözlerimi zor açık tutuyorum. Gündüz hep kuş uykusunda. Emdikten sonra 5 dk uyuyor uyanıyor sonra tekrar aranıyor. Gece desen aynı şekilde tam uykuya dalamıyor. Mesela bu gece 5ten beri ayaktayız uyumuyor…
O kadar az uyuyor ki hem biz çok uykusuz kalıyoruz, hem de bebeğime kıyamıyorum çok küçük daha uykuya ihtiyacı var.
Ne zaman düzene girecek sabırsızlıkla bekliyorum :KK43:(
Hep mi böyleydi bebeğiniz ? Benim kızım da 34ve 38. Günler arası böyleydi. Çok zordu gerçekten. Çok yorulduk. Sanırım atak haftasıydı. 2 gündür çok iyi maşallah. Uykusu fena değil.

Burda kim neden şikayet etse bende oluyo ilk hamileliğimde hiç bir şikayetim yoktu ne doğumdan sonra ne önce ama bunda çok şikayetim oldu artık terden bıktım ve kötü kokan bi terlemem oluyo daha önce hiç terleyen biri değildim hergün duş alıyorum ama yinede kokuyorum terliyorum.
Humana stil tee bende acayip ter kokusu yapıyor sanırım içindeki çemen otu yüzünden onu kesince ter kokum da kesiliyor🙈 normalde terim kokmaz hiç ama bu çay duş sonrası ilk terlememde bile koku yapıyor😖

Ben silikon göğüs ucu almıştım her emzirmeden sonra lansiloh sürüp silikonu kapattım üstüne emzirmeden önce de şöyle bir silip emzirdim çok şükür göğüs yaralarım çok büyümeden geçti
Merhaba , benim göğüs uclarim çıkık ama benim sorunum dayanamayacak kadar çok acimasi, göğüs ucu aldım silikon, kullanırsam da sütü tam çekmediğini duydum, mastite sebep olduğunu vb ama zaten benim sütüm kızımda da azdı, sizce kullanmalıyım, acıdan emziremiyorum, kızım da ilk günlerden kullandım yaklaşık 1 sene

X