2020 Şubat Anneleri

Kızlar bişey sorucam bebekleriniz emdikten sonra kustuğunda tekrar emziriyor musunuz ? Kusunca midesi boşalmış oluyor mu aç kalıyomudur bilemedim
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum ben emzirmiyorum tekrar verince yine öğürür gibi yapıyor. Biraz bekliyorum kendisi huysuzlanırsa veriyorum ama doğru mu yapıyorum hiç bilmiyorum

Biz 6 kardeşiz babamın bütün sülalesi renkli gözlü açık tenli . Ama annem kendi annesi renkli gözlü olmasına karşın kara gözlü kara kaşlı. Ailede tek renkli gözlü benim düşün koyu rengin ne kadar baskın olduğunu. Anneannemin gözlerinin yeşili çok güzel kirpikleri simsiyah hamileyken keşke kızımın gözleri anneanneme benzese demiştim bazen andırıyor.

2 numara devam sütü, 1 numara formül süt. Formül süt yani ilk 6 ay kullanılanın içerği başka.
Formül sütte neden gdo olsun ki,bilemedim. Belki hippin diğer ürünleriyle karıştırmıştır.
Senin kullandığın %100 organik,onaylı.Hiçbişey anne sütüne eş değer olamaz, hiçbi mamanın öyle bi iddiası da olamaz ve ama bu karalamalar sütü olmayıp formül süte mecbur olan anneleri yıpratmaktan başka işe yaramıyor. Sma da hipp de iyi mamalar. İçerikleri nerdeyse aynı.
6aydan sonrası için olan mamaları kullanmamak her şeyini evde yapmak en iyisi ama her annenin vakti olmayabiliyor. Zaten içeridği katkı maddelerini içeriklerine yazıyorlar yazmak durumundalar.

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum ben emzirmiyorum tekrar verince yine öğürür gibi yapıyor. Biraz bekliyorum kendisi huysuzlanırsa veriyorum ama doğru mu yapıyorum hiç bilmiyorum
Bende genelde emzirmiyorum dediğin gibi ağlarsa aranırsa faln veriyorum uyandıktan sonra direk altını değiştiriyorum genelde yırtıyo kendini ağlamktan, değiştirmeyip emzirsem sonrasında alt değişirken kusuyo, altını değiştirmeyip direk emzirsem uyuya kalıyo pişik olcak diye korkuyom böyle bi kısır döngünün içindeyim

Suan cogumuzun kullandigi formul sutten bahsetmis kiz gdo var icinde diye. Sma ile ayniysa niye oyle demis bilemedim ay bugun iyi aklimi karistirdilar

Bizde de babam babaannem kahve geri kalan hala teyze dayı dedemler hepsi mavi gözlü ama bizim oğlanda kahve olacak anlaşılan
Hepimiz aynı kısır döngü içindeyiz sanırımm ben kustuktan sonra vermiyorum zaten çok fazla da kusmuyo 1 yemek kaşığı kadar en fazla kusuyo (çok değil dimi) fazla emmiş ki kusuyo diye düşünüyorum

Bende aynı durumdayım biraz emzirip sakinleşince kucakta gezdiriyorum sonra altını değiştiriyorum

Ben doktora sormuştum 10 dk sonra tekrar dene emerse emzir demişti bebeğe bağlı bence zaten istemeyince almiyolar memeyi
Öyle yapayım o zamn bundan sonra bazen az kusuyo sorun olmuyo da bazen emdiğinin hepsini çıkartıyor gibi geliyor o zamnlar aç kalıyor mu diye düşünüyordum

Az kusarsa bende vermiyorum ama bazen emdiğinin hepsini kusuyor gibi geliyor. Bence 1 yemk kaşığı fazla değil. Benimki neden arada öyle çok kusuyor anlayabilmiş değilim tokken mi emziriyorum midesini mi üşüttü acaba diye düşünüyorum her zamanda değil arada oluyor öyle çok kusması yine de üzülüyorum kusmasın istiyorum

Zeyf yakında bebeklerimize sebze meyve vericez. Gdosuzunu nerede bulucaz. Zararlı birsürü şey yiyecekler. Onlar daha anne karnında kimyasal tüketmeye başladılar zaten :)
Mama güvenilir,hiç kafana takma.
Sütü yetmeyen ne yapacak pirinç unuyla mama mı yapacak? Bu formüllerde bebeğin ihtiyacı olan mineral vitaminler var hiç değilse. Umarım her şey yolunda gider bir daha vermek durumunda kalmazsın.

Aylarıdır takip ediyorum çok doğru ve mantıklı yorumlar yapıyorsun. Valla sırf sen ne diyeceksin diye takip ediyorum yazdığın herseye imzamı atarım bunları söylemeden edemedim.

Kızlar oruç tutacak mısınız? Yani tutmamız gerekiyor mu yoksa emzirdiğimiz için tutmayabilir miyiz?

Kızlar oruç tutacak mısınız? Yani tutmamız gerekiyor mu yoksa emzirdiğimiz için tutmayabilir miyiz?
Bebeğim sadece anne sütü aldığı için tutmayı düşünmüyorum ,çünkü dolu dolu göğüslerim yok yiyerek çaylarla anca idare ediyorum,dikkat etmezsem azalıyo birde göğsümün biri diğerine göre daha az. bebeğim büyüyünce tutarım yazıyorum bi kenara borçlarımı,allah izin verirse seneye büyürler tutarım inşallah

Bebeğini tek başına yıkayan var mi ? Varsa nasıl ?
Ben hiç tek yıkamadım. Ama yıkamam gerekseydi: Önce banyo için küçük sobası var onu açardım. suyunu , üstünü başını hazırlardım Hamak sererdim küvetine önce sırt üstü yatırır vücudunu yıkardım sonra ters çevirip başını yıkar sonra tekrar vücudunu, durularken kafasına yavaş yavaş döküp ağzına kaçırmamaya çalışırdım hatta elimle alırdım suyu yüzünü başını durulardım. Havlu yakınımda olurdu sarıp en sıcak yer nereyse orada giydirirdim. Neden tek yıkamanız gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…