2020 Şubat Anneleri

çorapları kaçıncı ayda kulkanmaya başladınu

Kızlar eşim bugün işten çıkıp rota aşısını almış denize de bitkisel iştah açıcı şurup almış onları bırakmaya geldi sonra hemen çıktı.

Sokaklar bomboş dedi. Ama dün gece çok kalabalıkmış herkes ekmek almaya çıkmış . Bu yasakların geleceği ön görülüyordu. 2 günlük ekmek stoklamamış mı yada un almamış mı bu insanlar anlamıyorum sanki sabah akşam ekmek yiyorlar
Aşıyı yaptık annemle gerçekten aç olması önemli çünkü kusabiliyor aşı 311lira civarı imiş ziyan etmeyin yavaş yavaş dikkatli verin yoksa bir daha almak zorunda kalabilirsiniz Soğuk zinciri bozmadan verin ben bir iki dakika beklettim yine de soğuk bir aşı

Bebişlerin gözlerinin rengi belli olan varmı kızlar yaaa bizimki bi kahve gibi geliyo bi yeşil gibi bi mavi gibi ne zaman anlarız ne renk olduğunuuu en merak ettiğim şeyy
Bizimki giydiğine göre değişiyor mavi-yeşil arası gidip geliyor ama sonunda kahve olacak gibime geliyor. Eşim kahve ben yeşil . Yeşilin kahve karşısında pek şansı yok gibi. Koyu renk baskın olur derlerdi. Oğlum direk kahveydi hiç değişmedi. Herkes çok değişik şeyler söylüyor 6ay yada 1 sene içinde renk netleşir diyorlar o zamana kadar daha çok değişir diye düşünüyorum.

Aynen sağ-sol yatırıyorum. Kustuğu için ince bir bebek yastığı kullanıyorum iki gündür. Normalde 1yaştan önce tavsiye etmezler. Ama yastıkta işe yaramadı yastığı kusmuğa boğdu
Canim bu kadar asiri kusmasini dr un biliyor mu ?
Benim kuzenimin 3. Bebegi olarak kizi vardi onda sut alerjisi cikti ama kac aya kadar anlamadilar ilk 2 cocugunda yoktu cunku surekli kusuyodu her emmeden sonra. Kuzenim en sonunda butun yediklerini kesti neredeyse ac geziyodu cocuk duzeldi acaba sizde de oyle bir durum olabilir mi ?

Söylüyoruz fazlasını kusuyordur diyor. Ankara’da denize test yapılmıştı emince direk kaka yapıyordu laktoza karşı duyarlı çıktı damla vermişlerdi. Testi tekrarlatmak istedik Erzurum’da özel hastane yapmadı bölge araştırma hastanesine gidin dediler. Erzurum maalesef bu konuda bize yardımcı olmadı.

Fazlasini benim oglumda kusuyor ama senin anlattigin gibi oyle cokca degil gazini cikarirken eger fazla emdiyse gazla birlikte cikiyo ama her zaman degil. Cok kusuyosa ve surekliyse altinda bir sorun yatiyo olabilir cunku

Aynen sağ-sol yatırıyorum. Kustuğu için ince bir bebek yastığı kullanıyorum iki gündür. Normalde 1yaştan önce tavsiye etmezler. Ama yastıkta işe yaramadı yastığı kusmuğa boğdu
Kaç günlüksünüZ biz 82 günlük olduk bugün sırt üstü yatıyorum genel de
Yastık kullanıyorumm daha rahat uyuyor sanki burnu filan tıkanmıyor içim rahat ediyor ne yalan söyleyeyim
bana doktorum hep sırt üstü yatırdedi. Sadece uyanıkkenveya başındaysan yüzüsütü veya yan yatır diye söylemişti.
yastık kullanıyor musun peki

hangisini aldınız ? 2 çeşit oluyormuş galiba

Arkadaşlar ben ne kadar kafasını sola çevirsemde hep sağ tarafA çeviriodu. Orası hafif düzleşmiş. Sizdende oldunnuı

Fazlasini benim oglumda kusuyor ama senin anlattigin gibi oyle cokca degil gazini cikarirken eger fazla emdiyse gazla birlikte cikiyo ama her zaman degil. Cok kusuyosa ve surekliyse altinda bir sorun yatiyo olabilir cunku
Her zaman fışkırır şekilde olmuyor sızıntı şeklinde de oluyor. Gazı çıkmıyor bu ara ondan mı acaba diye düşünüyorum. Ablamın oğlu çok kusardı ama o çok emerdi. Artık herşeyi yiyorum alışsın artık tabi aşırı acı yemiyorum.

biz bugün tam 3 aylık (90 günlük ) olduk . Bende Arada yastığın üzerine yatırıyorum kafasını yüksek tutuyorum kusmasın diye.

hangisini aldınız ? 2 çeşit oluyormuş galiba
Bunu aldık

Eklentiler

• 38762B92-60F0-4384-A16B-29DE8D007367.jpeg
    174,3 KB · Görüntüleme: 30

hyr cnm 2 yaşına kadsr önerilmiyor zaten

Arkadaşlar ben ne kadar kafasını sola çevirsemde hep sağ tarafA çeviriodu. Orası hafif düzleşmiş. Sizdende oldunnuı
Kafası için yastık alabilirsin arkası yuvarlak olması için . Oğlumda sürekli sağa çeviriyordu herkes kafasını niye öyle diye moralimi bozuyordu sonra düzeldi Hemde o yastıktan kullandım.

Eklentiler

• 607F7C2B-A782-4E57-982C-4CDE64B7D30F.png
    496,5 KB · Görüntüleme: 19
Kafası için yastık alabilirsin arkası yuvarlak olması için . Oğlumda sürekli sağa çeviriyordu herkes kafasını niye öyle diye moralimi bozuyordu sonra düzeldi Hemde o yastıktan kullandım.
Bu yastıkta yine sağa çeviriyo muydu?

Ben sağa sola yatırmıyorum artık kendi nasıl istiyorsa öyle yatıyor zaten..
Yastık kullanmıyorum.

Sırt üstü kafası sağa ya da sola dönük şekilde yatmalı. Yan ya da yüz üstü uyutmak için çok erken. Kendi kolayca dönene kadar öyle yatırılmaz.
Gözetim altındayken kısa süreli yüz üstü bırakılabilir.

Bu 2 doz olan mi 3 doz olan mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…