2020 Şubat Anneleri

ben şimdi bileklik gibi minik toplarıolan amigurumi bi oyuncak veriyorum tesbih gibi bi tek onu tutuyor diğerleri büyük geliyor eline henüz. Onunla tutmayı öğretiyorum şimdilik

mochiyi ever yazıcam ama henüz düzenli deneyemiyorum ya. Birinin süreki yıkayıp steril etmesi lazım. Çünkü ağladımı durmuyor emmek istiyor. emmeye başlayınca takılıyor o. Çok ama çom faydası var kanallar açılıyor. 20 cc sağmama rağmen hemen ardından emmeye başlıyor süt halen geliyor
Düzenli kullanmadığın halde etkisini gördün yani. Emzirirken diğer göğüse mi koyuyorsun o şekilde mi sağım yapıyorsun onu anlayamadım🙈
Benimki daha 4 gün önce 2 aylık oldu. Oyuncak verdiğimde tutmuyor sizinkiler ne durumda diye merak ettim😉
Sizin bebekler ne zaman gülmeye, agulamaya başladı kızlar? Benimki 2 ay 10 günlük halen sadece uykuda veya uykulu halde gülüyor. Normal uyanıken gülmüyor. :KK43: erken doğdu yaklaşık 1 ay. Etkisi var mı bilmiyorum. Bazısı günü dolunca güler diyor ama.
40 ı çıkıncı agulamaya başladı 1 haftadır falan da gülümsemeye karşılık veriyor. Ama her çocuğun gelişimi aynı olmuyor. Mesela benimkiyle aynı olup oğlumun yapamadığı şeyler de var. Bir de arkadaşımda 36. Haftada doğum yapmıştı fiziksel gelişimç geriden geliyordu. Doktor ona 1 ay önceden doğduğu için diğerlerine göre 1 geriden geliyormuş gibi hesap et diyordu
Bende sağarken çok az geliyordu bi akşam hafif loş bi odada bebeğim yanımdayken sağdım 50 cc zor çıkarken 100cc çıktı sağmaya devam etsem daha da gelecekti bırakmak zorunda kaldım o an ama kaç cc çıkacak stresi olmadan ne çıktığını görmeden ve bence en önemlisi bebiğimi izlerken fazla çıktığını düşünüyorum sende dene istersen
Aslında dediğin gibi kafayı boşaltmak lazım. Ben yine az çıkacak mantığıyle sağıyorum muhtemelen ondan az çıkıyor. Rahatladığım bir anda sağım yapmam en iyisi😉

Bebekleriniz gündüz uykusunda yatağında uyuyabiliyor mu? Benimki bir tek kucakta uyuyor. Ya emerken ya da babasının kucağında.Vücut sıcaklığı arıyor. Yatağına yatırdığım anda ya uyanıyor ya da 5 dk bir kıpır kıpır, pışpışlamadığım anda uyanıyor, ilerde düzelir mi acaba🙈

Eklentiler

• Screenshot_20200411-142025788_1.jpg
    Screenshot_20200411-142025788_1.jpg
    38,3 KB · Görüntüleme: 16
Bu yastıkta yine sağa çeviriyo muydu?
Bu kafasını daha sabit tutuyor şeklini koruyor. Oğlum karnımda hep sabit duruyordu hiç şekil değiştirmemişti. Ben kafasını sağa doğru eğmesini ona bağladım bir kaç kez doktora götürdüm kontrol ettiler normal buldular sağa dönmesini engellemeye çalıştım yamulan şeklini bununla düzeltmeye çalıştım. Zamanla sola da alıştı.

Sırt üstü kafası sağa ya da sola dönük şekilde yatmalı. Yan ya da yüz üstü uyutmak için çok erken. Kendi kolayca dönene kadar öyle yatırılmaz.
Gözetim altındayken kısa süreli yüz üstü bırakılabilir.
Yan yatırma yastığı ile yatırıyorum sırt üstü yatınca kusmuğu boğazına kaçıyor. Tıkanıyor o yüzden şimdilik sağa ve sola yatırıyorum ama kendisi inatla sırt üstüne dönüyor 🤷‍♀️

Selam kızlar bebeğim bugün tam 2 aylık oldu çok şükür ☺️ bişey sorcam bebeklerinizi hala ne zaman isterse o zamanmi emziriyosunuz yoksa saatlimi? Ben hiç saat gozetmiyorumda hala
Bide bebeklerinize kundak yapiyomusunuz yapıyorsanız neyle benimkinin hiç elleri durmuyo başından beri yapıyorum ama çok sıkılıyor kundakta ağlıyor bazen ne yapacağımı şaşırıyorum gerçekten.
He bide gündüz uykulariniz nasıl bı günü bı gününü tutmaz derler ya o kadar dogruki bazen çok zorluyo bizi yavrum
Ay iyice bunaldım evde tam 40imiz çıktı gezeriz disarilara çıkarız dedik korona belası geldi resmen lohusaligi baştan yaşıyorum küçücük bebekle kafayı yicez evde yinede halimize bin sukur o ayrı..

Bebekleriniz gündüz uykusunda yatağında uyuyabiliyor mu? Benimki bir tek kucakta uyuyor. Ya emerken ya da babasının kucağında.Vücut sıcaklığı arıyor. Yatağına yatırdığım anda ya uyanıyor ya da 5 dk bir kıpır kıpır, pışpışlamadığım anda uyanıyor, ilerde düzelir mi acaba🙈
Ben iki gündür yatağında uyutuyorum bizimkide kucakta uyuyodu hep baktım git gide ağırlaşıyor belim ağrıyor böyle giderse böyle alışır diye düşünüyorum 🤔 babası pazartesi ise baslicak kendim nasıl yapicam dedim ve uyku saati geldiğinde kundaklayip besigine koyuyorum pis pis supurge sesleri açıyorum kendim ninni söylüyorum başını okşuyorum bazen beşiğini sallıyorum uzun suruyo ama öyle uyutuyorum bu arada bende dinlenmiş oluyorum yatarak anne yani besigimiz var çünkü😂

İlacin sitesinde en az 4 hafta yaziyor 5. Ay gec olmaz mi arada 2 ay oynuyo :KK64:
Aşı takviminde böyle.
Minimum süre 4 hafta olabilir. O ilk dozu yaptırmakta gecikenleri ilgilendirir
Hastane de bu aralıkla yapıyor.
2.ay olduğunuz aşıların 2.dozu da 4.ay olacak.
Belki 5.aya kadar ortalık durulur kontrole gidince yapılır,inşallah :)

Yan yatırma yastığı ile yatırıyorum sırt üstü yatınca kusmuğu boğazına kaçıyor. Tıkanıyor o yüzden şimdilik sağa ve sola yatırıyorum ama kendisi inatla sırt üstüne dönüyor 🤷‍♀️
Öyle güvenli tabii. Benmki çok deli yatıyor,hala reflü yatağını kullanıyoruz. Sabah kalkınca yatağın ucunda çapraz buluyorum :KK70:

Daha çok erken. Seninki 2 aylık mıydı? 6 aydan sonra belli olur.
Daha 2 aylık bile değil 51 günlük çok var daha 6. Aya çokk var dahaaa😫😫😫
Kizlar kizimin kulagında böyle bi sey cikiyor ne oldugunu bilen var mi
Ve napsam gecer?
Nemlendirici krem sürdüm gecmedi
Canım sanki kurumuş gibi ama bence doktoruna sor çünkü kulakta döküntü alerji belirtisi olabiliyormuş
Kızlar bebeklerinizi hala sağ sol olarak mi yatırıyorsunuz? Bide yastık kullanıyor musunuz?
Ben artık sırt üstü yatırıp kafasını sağa yada sola çeviriyorum önceden reflü yatağında yan yatırıyordum ama artık iyice hareketlendi reflü yatağında durmuyo 😂😂
Bizimki giydiğine göre değişiyor mavi-yeşil arası gidip geliyor ama sonunda kahve olacak gibime geliyor. Eşim kahve ben yeşil . Yeşilin kahve karşısında pek şansı yok gibi. Koyu renk baskın olur derlerdi. Oğlum direk kahveydi hiç değişmedi. Herkes çok değişik şeyler söylüyor 6ay yada 1 sene içinde renk netleşir diyorlar o zamana kadar daha çok değişir diye düşünüyorum.
Eşiminde benimde kahve gözlerimiz benim annemin mavi gözleri benimki bi umut belki mavi olır diye😂😂 ama sanırım çookk zor😂😂
1 yasina kadar degisebilir.
Benim 1 yasina kadar gozlerim lacivert gibiymis 1 yastan sonra elaya donmus keske maviye donseydi 😂
Olsun yaa ela da iyi bence🙈🙈 düz kahve değil en azından😂😂😂

Selam kızlar bebeğim bugün tam 2 aylık oldu çok şükür ☺ bişey sorcam bebeklerinizi hala ne zaman isterse o zamanmi emziriyosunuz yoksa saatlimi? Ben hiç saat gozetmiyorumda hala
Bide bebeklerinize kundak yapiyomusunuz yapıyorsanız neyle benimkinin hiç elleri durmuyo başından beri yapıyorum ama çok sıkılıyor kundakta ağlıyor bazen ne yapacağımı şaşırıyorum gerçekten.
He bide gündüz uykulariniz nasıl bı günü bı gününü tutmaz derler ya o kadar dogruki bazen çok zorluyo bizi yavrum
Ay iyice bunaldım evde tam 40imiz çıktı gezeriz disarilara çıkarız dedik korona belası geldi resmen lohusaligi baştan yaşıyorum küçücük bebekle kafayı yicez evde yinede halimize bin sukur o ayrı..
Tam beni anlatmışsın, günleri de yakın sanırım bebeklerin, ben de 40 çıksın gezelim motive olalım diye bakıyordum ki corona geldi😞 emzirmek için saat gözetmiyorum yaklaşık 15-20 gündür. Acıkınca aranmaya başlıyır o zaman emziriyorm zaten😉 kundak aldım yapmak için ama ne mümkün 🙈 o eller kollar hiç durmuyor. Bikaç kez denedik ama kollar hareket etmeyincr sinirinden uykusundan uyandırdı kendini🙈Bir de gündüz kucakta gece yanımda uyutıyorum gerek de duymadım sonrasında☺️😄
Ben iki gündür yatağında uyutuyorum bizimkide kucakta uyuyodu hep baktım git gide ağırlaşıyor belim ağrıyor böyle giderse böyle alışır diye düşünüyorum 🤔 babası pazartesi ise baslicak kendim nasıl yapicam dedim ve uyku saati geldiğinde kundaklayip besigine koyuyorum pis pis supurge sesleri açıyorum kendim ninni söylüyorum başını okşuyorum bazen beşiğini sallıyorum uzun suruyo ama öyle uyutuyorum bu arada bende dinlenmiş oluyorum yatarak anne yani besigimiz var çünkü😂
Bizim de anne yanı var kullanmak nasip olmadı🙈😄 ben de deniyeyim o zaman bikaç gün bakalım, inşallah alışır, o da rahat eder bende😇

Kizlar burada cogumuz mamaya ihtiyac duydugumuzda hipp kullaniyoruz en iyi mama doktor tavsiyesi vs diye. Bugun beni kv aradi eltisinin kizi gida muhendisi. 2019 yilinda mamalarin icerigini arastirmislar. Kv benim arada kullandigim mamayi yani hipp i sormus onda gdo var demis mama kullanmaya ihtiyac duyarsa sma ya da aptamil versin demis. Aptamil 2014 yilinda bi ara toplatilmisti piyasadan. Sma bilmiyorum ama senelerin mama markasi. Simdi hipp arastirirken su yaziyi buldum ve moralmen coktum :KK43:

Eklentiler

• Screenshot_20200411-184648009_1.jpg
    Screenshot_20200411-184648009_1.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 37
Kizlar burada cogumuz mamaya ihtiyac duydugumuzda hipp kullaniyoruz en iyi mama doktor tavsiyesi vs diye. Bugun beni kv aradi eltisinin kizi gida muhendisi. 2019 yilinda mamalarin icerigini arastirmislar. Kv benim arada kullandigim mamayi yani hipp i sormus onda gdo var demis mama kullanmaya ihtiyac duyarsa sma ya da aptamil versin demis. Aptamil 2014 yilinda bi ara toplatilmisti piyasadan. Sma bilmiyorum ama senelerin mama markasi. Simdi hipp arastirirken su yaziyi buldum ve moralmen coktum :KK43:
Burada kaşık mamalar ve hazır mamalardan bahsediyor. Formül sütten değil. Onların içinde illaki katkı var,vakit varsa evde yapmak gerekir.
Bazen markaları karalamak için böyle laflar ortaya atılır. Sma da hipp de formül sütte gayet iyiler.
Eczacı arkadaşım bana sma da iyidir ama verirsen ilerde benim gibi olur ben de ondan yemişim demişti :KK70:
Kendisi 100 kilo.

Düzenli kullanmadığın halde etkisini gördün yani. Emzirirken diğer göğüse mi koyuyorsun o şekilde mi sağım yapıyorsun onu anlayamadım🙈
Benimki daha 4 gün önce 2 aylık oldu. Oyuncak verdiğimde tutmuyor sizinkiler ne durumda diye merak ettim😉

40 ı çıkıncı agulamaya başladı 1 haftadır falan da gülümsemeye karşılık veriyor. Ama her çocuğun gelişimi aynı olmuyor. Mesela benimkiyle aynı olup oğlumun yapamadığı şeyler de var. Bir de arkadaşımda 36. Haftada doğum yapmıştı fiziksel gelişimç geriden geliyordu. Doktor ona 1 ay önceden doğduğu için diğerlerine göre 1 geriden geliyormuş gibi hesap et diyordu

Aslında dediğin gibi kafayı boşaltmak lazım. Ben yine az çıkacak mantığıyle sağıyorum muhtemelen ondan az çıkıyor. Rahatladığım bir anda sağım yapmam en iyisi😉

Evet cnm. Mesela bebek emerken ağzına daha çok geliyor onu taktıktan sonra emzirince. Ever cnm birini emerken diğerine takıyorm.

evet bizimde sağlık ocağındaki hemşire öyle dedi erken doğanlarda sen normal doğması gereken güne göre hesaplıycaksın gelişimini demişti. Yani ona göre bakılırsa şuan 1 ay 10 günlük falan

Hadi yaa 😟 kesin bilgi yanii.
Bende hipp kullanıyordum ama sma a ya geçmeyi düşünüyorum. Aptamil içinde eşcinslliğe sebeb olan bi madde vardı.

Hadi yaa 😟 kesin bilgi yanii.
Bende hipp kullanıyordum ama sma a ya geçmeyi düşünüyorum. Aptamil içinde eşcinslliğe sebeb olan bi madde vardı.
[/QUOT
Nasıl bir madde eşcinselliği neden oluyor? Yapmayın Allah aşkına

Burada kaşık mamalar ve hazır mamalardan bahsediyor. Formül sütten değil. Onların içinde illaki katkı var,vakit varsa evde yapmak gerekir. Hazır mama alınırsa içerğindeki zararlı maddeler görmezden gelinmek zorunda. Evde her gün taze haşladığımıza tabiki benzemez ama vakti olmayanlar için harika fırsat yine de.
Bazen markaları karalamak için böyle laflar ortaya atılır. Sma da hipp de formül sütte gayet iyiler.
Eczacı arkadaşım bana sma da iyidir ama onu içen bebek benim gibi olur ben de ondan içmişim demişti :KK70:
Kendisi 100 kilo. Biraz tombik oluyor gerçekten sma alan bebekler.

Burada kaşık mamalar ve hazır mamalardan bahsediyor. Formül sütten değil. Onların içinde illaki katkı var,vakit varsa evde yapmak gerekir.
Eczacı arkadaşım bana sma da iyidir ama verirsen ilerde benim gibi olur ben de ondan yemişim demişti :KK70:
Kendisi 100 kilo.
Anne sutune esdeger olarak tanitilan mamalar dedigi formul mama olmuyo mu ? Ayrica ayni markanin urunleri birine koyup digerine koymamalari inandirici gelmedi pek 🙄 eger dogruysa cok uzulurum muhendis olan kiz sadece gdo var onda demis ama bu kismi soylememis cok ikilemde kaldim 😩 Allahtan cok icmemisti diye avutuyorum kendimi suan

Kızlar bişey sorucam bebekleriniz emdikten sonra kustuğunda tekrar emziriyor musunuz ? Kusunca midesi boşalmış oluyor mu aç kalıyomudur bilemedim 🙈

X