2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
yenidoğanlarda normal bir durum. sarılık riski ortadan kalkana kadar mama takviyesi yap mutlaka. Zor da olsa uyandırman lazım
reformer pilatese gidicem ben
Süt parası ve doğum yardımı ikisi ayrı şeyler sanırım ikisi için de aynı yere mi başvuracağız canım
çalışıyorsan süt parasını sgk yatırıyor. bağlı olduğun işyeri yapıyor sanırım bildirimi. doğum yardımı tüm annelere veriliyor. sosyal hizmetler il ilçe müd başvuruluyor. eşin yapabilir başvuru
aventin akışı hızlı. ben tomme tippee kullanıyorum.
her emzirme sonrası göğüsletini sağarak boşaltman lazım
Eve geldiginden beri 3. Uykusuz aksami boyle yapinca sutde kalmiyo acliktan uyumuyo sorna mama alcm boyle olunca veririm die aptamili mi gaz yapmiyo diyodunuz 250 gr aliym diyorm kac olcek cikar acaba haftada 2 3 sefer versm 3 hafta yeter mi
sadece 1 öğünle bitmiyor. ben yarısından az kalıyor atıyorum mecbur. 3hafta diilde 4hafta bekletiyorum serin yerde. ben hipp combiotic veriyordum bu sefer aptamil prosyeno alıcam

Ben mikrobu kırılsın diye oyle demişlerdir diye düşünüyorum.o yüzden pratik olsun diye bir miktar su kaynatıp soğuttum. Isıtıcısı bekliyor mama hazırlayacağım zaman hemen onu azcık isitiyorum kaynamasın izin vermeden alıyorum o suyu.. böylece kaynamış suyu ılıtmaya çalışmıyorum. Yoksa bebis bekleyemez çıldırır..

sadece 1 öğünle bitmiyor. ben yarısından az kalıyor atıyorum mecbur. 3hafta diilde 4hafta bekletiyorum serin yerde. ben hipp combiotic veriyordum bu sefer aptamil prosyeno alıcam
Niyetim sadece boyle oldugunda vermek bakalim hayirlisi. Esim bebelac alms aptamille ayni fabrikada üretiliyorms. Memnun kalirz ins. Uzerinde 4 hafta kalir diyo dolaba koydum bakalim artk. Bizimki biberona alisik simdi mamayi verirkn memeyi bırakabilir o yuzdn hergun veremem meme zor gelio ona zaten hemen birakiverir

Kizlar bu gaz damlasini surekli mi kullaniyorsunuz yoksa gazi oldugunda mi veriyorsuniz

Bizimki hala sarı bayağı ya. Sinir oluyorum. İlk bebemde de hemen geçmemişti. Yüzü sarı ve kara sarılıktan gözlerinin içinde de var ki zaten en son o geçiyormuş.
Kaç günlüksünüz ne zaman geçicek bu sarılık ya 19 gün oldu en son değer 10 olunca doktor birdaha bakmaya gerek yok düşer aetk demişti ne zaman biticekse
Zorla uyandıracaksın 1.5 saatte bir birde göğsünü sağ bi 5-10 dk snra ver memeyi memeden snra doymazsa sağdıgını şırınga ile verebilirsin ben o şekilde sütü arttırdım
Önce sağıp az yumusat snra ağzına ver tepikle memeyi
Ağlamasının sebebi baska birşey olabilir benmki gazı olunca veya kaka yapcagı zaman durmadan meme istitor ama karnı tok stresten emiyor
Çık tehlikeli Allah korusun burnuda kapansa boğulabilir bence o şekilde asla uyuma
Kizlar bu gaz damlasini surekli mi kullaniyorsunuz yoksa gazi oldugunda mi veriyorsuniz
Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz bana doktor maflor damla günde 6 damla dedi ama hergunmu ne zaman vercem bilemedik

canım benimde ilk çocuğum anne sütü almadığı için mama ile büyüdü. şimdi kızımda hem emiyor hem mama veriyorum sütüm yetmediği için. mamayı musluk suyu ile yapmayı önermiyo doktorlar. satın aldığımız su ile yapmamız gerekiyor ve mutlaka kaynatılmış su olmalı. oda sıcaklığında vermeni tavsiye etmem midesi üşüyebilir daha çok küçükler. ben pratik olsun diye şöyle bişey yapıyorum kaynatılmış suyu cam bi şişeye dolduruyorum orda kaynamış soğumuş suyum hazır oluyo. sonra tekrar su kaynatıp onuda termosa koyuyorum ordada sıcak suyum oluyor mama yapacagım zmn ikisini karıstırıp ılık su elde ediyorum mamayı öyle yapıyorum. ılıklığınıda bileğimin içine damlatıp ölçüyorum. fikir olsun diye yazdım ilk zamanlar mama işinde insan çok bocalıyor çünkü. herkese sağlıklı günler dilerim

Valla yiyince susuyor benimki

Ben şöyle dusunmustjm oda isisjda beklemiş suda mama hazırladıktan sonra biberonu sıcak su konulmuş kasenin içinde bekletin böylece ilimis olur

Ay ben öyle uyuyamam ki korkarım memeye de yatıramam burnu kapanır nefesi kesilir diye
Ben sere serpe yatmayınca zaten dinlenemem ki dün nohut yemeği yemiştim yavruma galiba o sanci yaptı bu akşam banyo günü banyo rahatlatıyor inşallah güzelce uyur banyodan sonra

Avent aldım canım kullanmıyorum şimdilik anne sütüyle gidiyoruz ama 1 kere kullanmam gerek oldu çok moralsiz olduğum bir gün sütüm azdi ilk denemede şaşırmadı tuttu emdi oğlum deliği de çok ince hızlı akmıyor 60 cc mama bekle bekle bitmedi ben cam olanı almadım sakarım biraz kırarım diye plastik olanı aldim

Kizlar bebeginin gözü renkli olanlara sorum var
Bunu ne zaman nasıl anladiniz
Yani dogdugu gunden itibaren mi renkliydi
Sonradan mı belli oldu
Yani bastan diyelim mavimiydi sonra mı acildi
Benim esimin gözü mavi benim kahverengi
Şuan bebek ne renk anlayamıyorum tam
Esimin acik mavi
Bebek kahvemi cakir renkmi çıkaramadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…