2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Eve geldiginden beri 3. Uykusuz aksami boyle yapinca sutde kalmiyo acliktan uyumuyo sorna mama alcm boyle olunca veririm die aptamili mi gaz yapmiyo diyodunuz 250 gr aliym diyorm kac olcek cikar acaba haftada 2 3 sefer versm 3 hafta yeter mi
Ben ilk once hip kullandim sumdi aptamil kullaniyorum

Valal sonuna kadar duruyor
Artik yaglimi yağsızmi bielmiuorim
Ama şu gibi degil sutum
Gümüş kapakda biriken bayağı guzel kıvamlı duruyor
Mamasiz doymuyor
Herksin mamasiz nasil doyuyor
1saat aktifmi emiyor yoksa 15 dk emip kokusunda uyumaya alısmista olabilir

Bazen benimde göğsüme oturuyor arasıra elimle düzeltiyorum oturmasin diye

İyiki bu platform var ben yine sorularimla geldim :) sizinkilerk de cevaplayayım kendime göre. Benim bebek de çok yiyor mama meme ne bulursa. Eğer sadece meme veririsem 1 buçuk saate falan acikiyor. Mama ile desteklersem 3 saat duruyor. Ben kafama göre mama veriyorum toplasan günde 3 oluyor. Dışarı cikacaksak, çok agliyorsa, gece uyumadan önce, ya da memeyi çok vermissem dinlenmek için veriyorum.
Ben emzirirken oğlum kendi memeden çıkana kadar tutuyorum. Yağlı kısmı mi alıyor şekerli kısmı mi onu bilmiyorum. Süt sağma makinesi almadım süt sağmıyorum. Sadece emziriyorum.
Formül mama olarak SMA toz aldim. İlk defa yapacagim. Daha önce küçük hazır süt gibi SMA alıyordum o pahalı geldi artık.
Sormak istediğim illaki suyu kaynatıp soğutup mu hazırlamak zorundayız yoksa pratik olsun diye 1 litrelik hazır su alsam, kalorifer yakında masaya koysam oda sicakliginda olsa, mama hazırlayacağım zaman direk biberona koysam calkalasam, birazda sıcak suya otuttuesam biberoni 5 dk gibi sizce yeterli olur mu? SMAnin arkasinda musluk suyunu kaynatın 30dk bekletin yazıyor. Bunun mantığı sadece mikrobu kirilsin diye musluk suyunun bence. Başka açıklaması var mi

Bizim normal doğum bekleyen son 4lümüzden ses gelmedi sanki?
cameliee

uzun zamandir yazamadim bende mujdeli haberimi vereyim :))
01.12.2020 sabah 09.32 itibari kızım Nilhan normal doğum ile geldi çok şükür.

kontrollerde kilosu 3.650 e kadar çıkmıştı ama 3.180 gr ve 50 cm olarak doğdu minik kızım.

hala hic bir belirti olmayınca 30.11.2020 sabahi hastaneye yattik. 41.haftamizi da doldurunca gece suni sanci verdiler.
02'de baslayan sancilar ile tam acilma sabah ertesi sabah 8.5'ta oldu ve doğum hikayem başladı.
Itiraf edeyim çok zorlandim.
kimseyi korkutmak istemem lakin suni sanci ve ıkınma kısmı benim için fena ötesi idi..
hele suni sanci sonrası artan agrilar ile o geceyi nasıl gecirdigimi bi ben bi Allah bilir.Hastane çalışanlarına bağırıyordum artik.
"Dayanamıyorum ne olur sezeryan ile alin.."
"Siz nasıl insanlarsiniz görmüyor musunuz halimi.." diye epey feryat ettim.
Nst'ye bağlıyim uykusuzum ve yan yatmaktan hareketsizlikten ve sancilardan bacaklarim uyuştu kaldirin beni bacaklarimi hissetmiyorum diye agliyorum bi yandan..
Günün sonunda 10 cm kadar açılma oldu da doğuma aldılar lakin ben yine feryat figan.
Dogum ekibine yardimci olmak dogru nefes dogru ıkınma bir yana ben karnin alt tarafindaki siddetli sancidan avaz avaza bagiriyorum.
Ebenin bu sekilde dogum olmaz cocuguna yazik oda sıkıştı orada dedigini duydum.
Ikinma icin bi kac teknik ve pozisyon denettiler.
bebegin Saclarini gorduklerini söylediler..ama catida bi darlik vardi sertlik bebegin çıkışını zorluyordu.
Bildiginiz zeytinyagi döktüler girişe ve sanci gelisi ile ebenin biri karnima bastirdi ve ufaklik geldi.
Kesi attilar onun dikişi uzun sürdü plasenta yine zor çıktı.Yani dogum ile isim bitmemisti..

canimin acisindan yorgunluktan hiic gözüm gormedi bebeği.esim bakım odasindan fotosunu cekmis ama hiiic bakmaya bile mecalim olmadi.
Uyumak istiyordum sadece.24 saat actim uykusuz sanci agri benim bünye irade düştü.

Kendime az cok geldiğimde kuzumu kucagima alip ilk emzirmemde rahatlamistim.
Fotodakine de hiiic benzemiyordu..Minicik sevimli bi kız verdiler kucagima..
Çook şükür Rabbime..
Sımdi 9.gunumuz evde..
onunla ilgilenmekten elime telefon alamadım.
Kızımın ismi Nilhan bu arada..

Geceleri uyku sorunumuz var ve kilosu biraz düşünce mama takviyesi de yaptik.
Sütüm sanırım yetmiyordu cocuk resmen acliktan ağlıyordu.
Şimdi mama ve meme ile biraz toparladik.
3200 olmuş tekrar.

Annelik, evlat kokusu bambaşka bi duyguymuş.
Çook şükür Rabbime..
Bu vesile ile gruptaki tüm annelere ve yavrulara saglık afiyet dilerim.
Bu arada emzirme ve süt arttirimi için pratik bilgilerinizi tecrubelerinizi duymak isterim.

Ahaha şimdilik hiç düşünmüyorum ama kesin ileride fikrim değişir amin
Hayırlısıysa gelir zaten minik sen istesen de istemesende
Oyyy maşallah size, zorluğu olsa da şükür sağlıkla gelmiş tatlı Nilhan sağlıkla büyüsün tüm kuzular

Benimde aynı şekilde emiyor 1.30 saat sonra mıgırdanma başlıyor bende arada mama veriyorum en çokta geceleri çok uyusun bende dinleniyim diye mamayıda içme suyunu kaynatıyorum bi bardağa döküyorum o hep duruyor büyük bardak 1 lt yakın mama yapacağım zaman azıcık su kaynatıp o soğuk suyla ılıştırıp 5 dk da yapıyorum

Kizlar bebegin burnuna serum fizyolojik siktk 2.5 ml 2.5ml olarak ters cevirip sirtina vurdk ama fazla bise cikmadi baya da hiriltiliydi nefrsi bi zarr vermedk ins
Canım bende sıkıyorum ters çeviriyorum vuruyorum da hiç bişey çıkmıyor çünkü bazen aspirator le çekiyorum hafif

Musluk suyunun kaynatilsada temiz olacağını sanmıyorum canım. Ben 2 termos aldim hazır suyu kaynatıp koyuyorum biri çok sıcak diğerini kapağı açık bırakıyorum soğuması için. Mamayi hazirlarkende çok sıcak olursa soğumuş suyla ilistiriyorum. Hazır suyu kettle kaynatmıyorum ocak da fokur fokur kaynamasını bekliyorum. Dün ki doktora ilk kez gittik bana banyo suyunu da ocak da kaynatın dedi sularda cok mikrop ver banyoda yutarsa enfeksiyon kapabilirmiş.Simdi bi de banyo suyu tencerelerle kaynatmaya başlayacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…