2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kizlar bebeginin gözü renkli olanlara sorum var
Bunu ne zaman nasıl anladiniz
Yani dogdugu gunden itibaren mi renkliydi
Sonradan mı belli oldu
Yani bastan diyelim mavimiydi sonra mı acildi
Benim esimin gözü mavi benim kahverengi
Şuan bebek ne renk anlayamıyorum tam
Esimin acik mavi
Bebek kahvemi cakir renkmi çıkaramadım
Ilk gri gibiydi sonradan etrafi yeşile döndü canım yavaş yavaş değisiyor benim gozlerim yesil annemin yorumu benim bebekligim gibiymis yesil olacakmis 😁

Kaç günlüksünüz ne zaman geçicek bu sarılık ya 19 gün oldu en son değer 10 olunca doktor birdaha bakmaya gerek yok düşer aetk demişti ne zaman biticekse

Zorla uyandıracaksın 1.5 saatte bir birde göğsünü sağ bi 5-10 dk snra ver memeyi memeden snra doymazsa sağdıgını şırınga ile verebilirsin ben o şekilde sütü arttırdım

Önce sağıp az yumusat snra ağzına ver tepikle memeyi😂

Ağlamasının sebebi baska birşey olabilir benmki gazı olunca veya kaka yapcagı zaman durmadan meme istitor ama karnı tok stresten emiyor

Çık tehlikeli Allah korusun burnuda kapansa boğulabilir bence o şekilde asla uyuma😞

Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz bana doktor maflor damla günde 6 damla dedi ama hergunmu ne zaman vercem bilemedik
Zaten nefes alamadığı an aninda tepki veriyor şuana kadar Allah'a şükür sıkıntı yaşamadık .

Ay ben öyle uyuyamam ki korkarım memeye de yatıramam burnu kapanır nefesi kesilir diye
Ben sere serpe yatmayınca zaten dinlenemem ki dün nohut yemeği yemiştim yavruma galiba o sanci yaptı bu akşam banyo günü banyo rahatlatıyor inşallah güzelce uyur banyodan sonra
Allah'a şükür sıkıntı yaşamıyoruz . Asıl uatagina koyunca strese giriyorum noldu kustumu nefes alıyor mu diye diye uyku da uyuyamıyorum . Evet banyo aşırı rahatlatıyor gazını kakasını daha kolay yapıyor 🤭biz dün yaptık teyzesi o gaz sesine sevineceğim aklıma gelmezdi 😅

Kaç günlüksünüz ne zaman geçicek bu sarılık ya 19 gün oldu en son değer 10 olunca doktor birdaha bakmaya gerek yok düşer aetk demişti ne zaman biticekse

Zorla uyandıracaksın 1.5 saatte bir birde göğsünü sağ bi 5-10 dk snra ver memeyi memeden snra doymazsa sağdıgını şırınga ile verebilirsin ben o şekilde sütü arttırdım

Ağlamasının sebebi baska birşey olabilir benmki gazı olunca veya kaka yapcagı zaman durmadan meme istitor ama karnı tok stresten emiyor

Çık tehlikeli Allah korusun burnuda kapansa boğulabilir bence o şekilde asla uyuma😞

Hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz bana doktor maflor damla günde 6 damla dedi ama hergunmu ne zaman vercem bilemedik
Nurse huvey diye bir damla bende bilemedim nasil olucak

26 yız bugün. Hala da sarı. 12 günlükken sarılık var ama fazla değil 30 günden sonra devam ederse önemli demişti ama hala da geçmedi yani napim

İyiki bu platform var ben yine sorularimla geldim :) sizinkilerk de cevaplayayım kendime göre. Benim bebek de çok yiyor mama meme ne bulursa. Eğer sadece meme veririsem 1 buçuk saate falan acikiyor. Mama ile desteklersem 3 saat duruyor. Ben kafama göre mama veriyorum toplasan günde 3 oluyor. Dışarı cikacaksak, çok agliyorsa, gece uyumadan önce, ya da memeyi çok vermissem dinlenmek için veriyorum.
Ben emzirirken oğlum kendi memeden çıkana kadar tutuyorum. Yağlı kısmı mi alıyor şekerli kısmı mi onu bilmiyorum. Süt sağma makinesi almadım süt sağmıyorum. Sadece emziriyorum.
Formül mama olarak SMA toz aldim. İlk defa yapacagim. Daha önce küçük hazır süt gibi SMA alıyordum o pahalı geldi artık.
Sormak istediğim illaki suyu kaynatıp soğutup mu hazırlamak zorundayız yoksa pratik olsun diye 1 litrelik hazır su alsam, kalorifer yakında masaya koysam oda sicakliginda olsa, mama hazırlayacağım zaman direk biberona koysam calkalasam, birazda sıcak suya otuttuesam biberoni 5 dk gibi sizce yeterli olur mu? SMAnin arkasinda musluk suyunu kaynatın 30dk bekletin yazıyor. Bunun mantığı sadece mikrobu kirilsin diye musluk suyunun bence. Başka açıklaması var mi
Canim ben de gün de 2 3 kez mama veriyorum. Evde sadece şu icin kullandığımız küçük bi termos vardı. Sabahları ona şu kaynatip koyuyorum, ağzını hemen kapatmıyorum ılıyınca biraz kapatiyorum. Gün içinde ihtiyaç olunca ordan kullanıyorum. Kaymamış hazır su oluyor elimin altında hep.

Kızlar Hipp marka mama kullanıyorum ama bu mama sanki uzun süre tpk tutmuyor ve bebeğimde sürekli gazlı ve ıkınıyor
Hipp kullananlar memnun musunuz ben değiştirmeyi düşünüyorum başka bir marka öneriniz var mı memnun kaldığınız özellikle

120 cc philips avent biberon artık oğluma yetmiyor versem bidonla mamayı yer 🤭☺Tadida çok kötü ama yerken kendinden geçiyor süt sağdım bugün tek göğüs 45 cc cıktı onu içti doktor yediği kadar istediği kadar ver kısma dediği için 120 cc mama yaptım Onu da yedi versem devam edecek .
Bende bugün yine philips in 260 cc biberonunu sipariş verdim cam almadım mamayla birlikte ağır olur diye bu da yetmezse zamanla 330 cc alırım heralde .

Kızlar Hipp marka mama kullanıyorum ama bu mama sanki uzun süre tpk tutmuyor ve bebeğimde sürekli gazlı ve ıkınıyor
Hipp kullananlar memnun musunuz ben değiştirmeyi düşünüyorum başka bir marka öneriniz var mı memnun kaldığınız özellikle
Biz similac kullanıyoruz, memnunuz canim.

120 cc philips avent biberon artık oğluma yetmiyor versem bidonla mamayı yer 🤭☺Tadida çok kötü ama yerken kendinden geçiyor süt sağdım bugün tek göğüs 45 cc cıktı onu içti doktor yediği kadar istediği kadar ver kısma dediği için 120 cc mama yaptım Onu da yedi versem devam edecek .
Bende bugün yine philips in 260 cc biberonunu sipariş verdim cam almadım mamayla birlikte ağır olur diye bu da yetmezse zamanla 330 cc alırım heralde .
Canim tek göğüsten 45 cc çıktıysa, masallah sütün az değil.canim. onu emdikten sonra üzerine 120 cc mi içiyor?

Ya kızlar bu arada bütün bebisler masallah ilk ay 1 kilo mi aldı? Benim kız 2390 gr doğmuştu, 1 ayın sonunda 3000 kilo olmuş, toplam 600 gr ancak almis, boyu 6 cm uzamış toplamda. Bizim gibi az kilo alan yok mu 🙄

Hipp combiotic kullanıyorum gazı pek yok ama bebeğimin özelliğimi bilemem:)

Kızlar benim bebeğin sırtında kızarıklık fark ettim bugün ya ceviz kadar. Vurma çarpma olamaz yani gözümüz gibi bakıyoruz. Alerjiğe benziyor dediler, ya ben ilk haftadan sağdığım sarı yağlı sütleri veriyorum azar azar ziyan olmasın diye. Bu hafta bitmek üzereydi artık. O mu dokundu acaba. Başınıza geldi mi hiç? 1 haftaya kontrolümüz var gerçi geçmezse sorarım ama artık havadan nem kapar oldum o yüzden ne görsem moralim bozuluyor🤦🏻‍♀️

Ya kızlar bu arada bütün bebisler masallah ilk ay 1 kilo mi aldı? Benim kız 2390 gr doğmuştu, 1 ayın sonunda 3000 kilo olmuş, toplam 600 gr ancak almis, boyu 6 cm uzamış toplamda. Bizim gibi az kilo alan yok mu 🙄
Canım benimki de anca bu kadar aldı canını sıkma. 3200 doğduk 3800-3900 anca var şu an 26 günlüğüz. Ben de kafama taktım ama, doğduğunda verdiği kiloyu da sayıyorlarmış aldığı kiloya, yani 800 gr almıştır senin bebiş de rahat.

X