2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
sizlerin çocuklarında da aşırı hızlı bir bilişsel gelişim oluyor mu? benimki 6 günde ikili cümleleri abarttı, hiç yapmadığı şeyleri yapmaya başladı, inanılmaz hızlı gelişim gösterdiği bir dönemdeyiz, bayramda görüştüğümüz kişiler bile bu çocuğa ne oldu diye soruyor, bir anda herseyi algılamaya yapamadığı şeyleri yapmaya başladı, iki gündür kendisi yemek yiyor, masasında oturuyor, döküyor hala ısıramıyor ama çok ciddi çabası var, komşulara ellerini öpüp öpücük gönderiyor, herkese el sallıyor, kesinlikle söyleyemez dediğim kelimeleri telaffuz etmeye çalışıyor (çöpe at, içeriye koy, applebarry, mehmetali, kubilay) uzun kelimeleri tam söyleyemese de baya benzetiyor. bu hızla büyüyorlarsa gelecek ay cümle kurar benimki, ama sanırım geçici, arada böyle ataklar oluyor demekki

Benim oğlum çok uzun süredir her şeyi atma evresinde. Evde kırılan camın bardağın tabağın haddi hesabı yok. Görmezden gelme, kızma, dikkatini dağıtma, elinden alma vs işe yaramadı. Azalarak bitmesini bekliyoruz.

Bizimkinin ağzında halen 8 diş var. Kilosu da 10 filandır. Çok fazla kelime kullanmıyor ama söyleneni anlıyor. Yaramazlık yapmadan önce sevimli şekilde gülüyor. Bezlenmeye fena direniyor. Kitap okumaktan hoşlanıyor ama hikayesi olan değil de resimlere bakıp onları tasvir etmem ilgisini çekiyor. Oyuncaklarına su içiriyor ama sokaktaki kediye köpeğe nazik davranmayı henüz çözemedi. kediyi oyuncak gibi tutup kaldırmaya veya üzerine oturmaya çalışıyor.

Bütün gün suyla oynayabilir, doldur boşalt yapabilir ama sıcak suyla yıkanmaya tahammül edemiyor. Sokaktaki sulama sularına bile koşturuyor.

Yemek yemeğe çatalla veya kaşıkla başlayıp zorlandığını fark ettiğinde eliyle yemeğe devam ediyor. Durumlar böyle.

Ha, süt yumurta alerjisi geçti gibi ama doğrudan yumurta hiç yediremedik. pankek krep de yemiyor ama azıcık yumurtalı ekmek yiyor. süt yoğurt yemiyor, çorbayla kekle filan veriyorum. çilek yediğinde veya ona dokunan bir şey yediğinde bütün gün hıçkırıyor. en sevdiği yiyecek karpuz ve kek. arabalarla oynamayı seviyor.

Bebeğimin burnu tıkalı😟 Saatlerdir ağlıyor meme diye ememiyor çünkü. Bir de emerek uyuduğu için ağladı en çok. Az önce gezdirerek omzumda uyuttum. Rahat nefes alamıyor burnundan. Ne yapsam burnunun açılması için sizce?

serum fizyolojik işe yaramıyorsa sürekli kullandığımız ilacı verebilirim
benimkine de nazar değdi, hala uyanığız, bugün yemedi hapşırıyor

İnşallah hasta olmaz ya çok yıpratıcı gercekten. Yazdıktan sonra ilk defa emmeden ağlaya ağlaya uyudu. Ben de uyumuşum. Neydi ilacın adı?
inşallah ya, gece 3 de yattı sabah 8,30 da kalktık, şu anda babası onu aşağıya indirdi, çok huysuz
ilacın adı nasorinse. cam şişede 50 ml sprey. bitkisel bir burun nemlendiricisi, neredeyse doğduğundan beri kullanıyoruz, günde 2 kere 12 saatte bir kullanılıyor, reçeteli değil. serum fizyolojikten daha etkili, burnun içini nemli tutuyor
benimki bir lokma yemedi son 15 saattir falan, hep ağlamaklı ve meme istiyor, bir mememin ucu nasırlaştı geceden beri, neyi var anlamadık, geldiler şimdi.. bye

inşallah ya, gece 3 de yattı sabah 8,30 da kalktık, şu anda babası onu aşağıya indirdi, çok huysuz
ilacın adı nasorinse. cam şişede 50 ml sprey. bitkisel bir burun nemlendiricisi, neredeyse doğduğundan beri kullanıyoruz, günde 2 kere 12 saatte bir kullanılıyor, reçeteli değil. serum fizyolojikten daha etkili, burnun içini nemli tutuyor
benimki bir lokma yemedi son 15 saattir falan, hep ağlamaklı ve meme istiyor, bir mememin ucu nasırlaştı geceden beri, neyi var anlamadık, geldiler şimdi.. bye

Teşekkür ederim. Birazdan eczaneye gideceğim inşallah vardır

Selam kızlar benım bebekte hızlı bilişsel gelişim gösterıyor artık konusması da baya ilerledi. Ama kendı basına oyuncaklarla oynamıyor 5 dakıkada sıkılıyor. Birde gece uyanıp gülüyor benı sinir etmekten hoslanıyor bence onu tekrar uyutmak için 1 saat uğrasıyorum🙈😂 ya çocugunuzu yarım saat süre oyalayan bir oyuncak var mı Allah askına bir akıl verın sürekli koltuk tepelerınde kosuyor düşüyor.

Selam kizlar bizde cümlelere geçtik artık dili baya açıldı ve artik bez taktirmiyor gündüzleri lazimliga çişini yapıyor yapınca da korkuyor tekrar oturuyor resmen tuvalette yaşıyoruz bez takma işkenceye döndü ağlıyor takana kadar krize giriyorum abisi tuvalete gitti mi kaka cis diye ağlıyor ama ben biraz daha bekleyip oyle alıştırmak istiyorum ne yapsam şaşırdım kaldım

Selam kızlar benım bebekte hızlı bilişsel gelişim gösterıyor artık konusması da baya ilerledi. Ama kendı basına oyuncaklarla oynamıyor 5 dakıkada sıkılıyor. Birde gece uyanıp gülüyor benı sinir etmekten hoslanıyor bence onu tekrar uyutmak için 1 saat uğrasıyorum🙈😂 ya çocugunuzu yarım saat süre oyalayan bir oyuncak var mı Allah askına bir akıl verın sürekli koltuk tepelerınde kosuyor düşüyor.
aynı durumdayız, kelin ilacı durumu
dün gece 4 de yattı bu sefer de. bir sıkıntısı var ama bilmiyoruz, bu sefer 11 de kalktı, biraz uyuyabildik ama yetmedi, çözemedik, hasta da değil, oyun oynamak istiyor, zombi gibiyim, bu 3. gün, gündüz de uyumuyor, bu gece de uyumazsa bilmiyorum ne yapacağımı

Babanesi geldigi zaman birlikte baya oynuyorlar ama tek başına dediğin gibi 5 dk sonra masanın üstünde koltuk tepesinde

X