2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bebegınde isilik olan var mı? Kac haftadır var hatta büyük sivilce tarzı da var birkaç tane her gün de banyoya sokuyorum bazen günde 2 kere banyo oluyor. Alerjı mı diye düşündüm gene 😒

benim de korkulu rüyam alt dişinin önünde hafif siyahlık görmüştüm ama düzenli fırçalayamıyoruz aslında biraz da benim tembelliğim. günde kaç kez firçalıyorsunuz. ben evde tarttım ne kadar doğru bilmiyorum ama kıyafetli bir de 12 kilo çıktı.
maşallah kilosu çok iyi, bir de senin çocuk ağırlıklı anne sütüyle aldı bu kiloları, maşallah
günde 2 kez fırçalıyoruz, 3 kez fazla geliyor, sabahları kahvaltıdan hemen sonra, akşamları esnemeye başlayınca.
itiraf etmem gerekirse biz eşimle yıllardır gece yatmadan önce fırçalarız dişlerimizi. Oğlumuz sayesinde günde iki kez fırçalıyoruz. Eşim de yarı zamanlıya döndü, sabahları evde. Önce ben fırçalıyorum eşim tutuyor, seyrettiriyor, sonra eşim fırçalıyor, ben kucağımda tutuyorum, sonra eşime veriyorum, şimdi de sıra sendeee diyorum, diş şarkısı ile hiç vakit kaybetmeden onunkini fırçalıyorum, geceleri de aynı şeyler.
çürük siyahlıkla alakalı değil, oraya dokununca zıplıyorsa çok ağlıyorsa çürük var, oraya da sert bir cisimle dokunmak lazım. ön dişindeyse ısıramaz. bizimki ısıramıyor mesela, ama güzel çiğniyor, muzu bile ısıramıyor, biz bunu bile çürüğe yormamıştık, seninki büyük ihtimalle çürük değildir

maşallah kilosu çok iyi, bir de senin çocuk ağırlıklı anne sütüyle aldı bu kiloları, maşallah
günde 2 kez fırçalıyoruz, 3 kez fazla geliyor, sabahları kahvaltıdan hemen sonra, akşamları esnemeye başlayınca.
itiraf etmem gerekirse biz eşimle yıllardır gece yatmadan önce fırçalarız dişlerimizi. Oğlumuz sayesinde günde iki kez fırçalıyoruz. Eşim de yarı zamanlıya döndü, sabahları evde. Önce ben fırçalıyorum eşim tutuyor, seyrettiriyor, sonra eşim fırçalıyor, ben kucağımda tutuyorum, sonra eşime veriyorum, şimdi de sıra sendeee diyorum, diş şarkısı ile hiç vakit kaybetmeden onunkini fırçalıyorum, geceleri de aynı şeyler.
çürük siyahlıkla alakalı değil, oraya dokununca zıplıyorsa çok ağlıyorsa çürük var, oraya da sert bir cisimle dokunmak lazım. ön dişindeyse ısıramaz. bizimki ısıramıyor mesela, ama güzel çiğniyor, muzu bile ısıramıyor, biz bunu bile çürüğe yormamıştık, seninki büyük ihtimalle çürük değildir
Bugün rocks marka dış firçamizi aldık geldik büyük bir hevesle..ama sonuç hüsran:eğlence:ilk ben firçalayayim kendi firçamla bakarak öğrensin dedim,fırçaladim izledi, sonra onunkini verdim,vay efendim benimkiyle firçalayacakmiş,kıyamet koptu,bi 10 dk aglaama kriizii ...ben pert 😄

önce ağrımayan yerlerden başladık. sol üst çeneden başladık, 10 a kadar saydı sonra sol alt çeneye geçtik, ona kadar saydık, sonra büyük bir çürüğün olduğu üst sağ çeneye geçtik, orada çok ağladı, 10 a kadar sayamadı, yapabildiği kadar yaptı sonra sağ alt çeneye geçti, orada da bir çürük olduğundan birkaç kez üstünden geçebildi, en zor ön iki diş oldu, dişlerin boyu çok kısa neredeyse damağa yakın, ağzının içi baya kanadı ama korkmayın 3 gün sonra diş etleri iyileşir, sağlıklı pembe bir renk olması lazım dedi. sonraki üçüncü fırçalamamda diş etleri doğal pembe rengine gelmişti, kanaması da artık olmuyor. çoğu bölgede 10 a kadar sayamıyorum. ağzı dört bölgeye bölüp fırçalıyorum, en son ön dişlerini fırçalıyorum, hala çok ağlıyor. çoğu zaman üstüne su içiremiyorum. diş macunu çok az kullanıyorum.

valla endişelerim bitmedi, kendime o kadar çok kızıyorum ki.
doktorun leke altını görmesi zor. diş hekimi yumuşaklık var mı diye dişe dokunarak çürükleri tespit etti. yani dışarıdan çürük belli olmuyordu

bu arada fırçalamaya başlayalı 6 gün oldu sanırım, bugün oğlum ilk defa bir tabak makarna yedi, inşallah yeterince vakit kazanırız, genel anesteziden ödüm kopuyor, tatilden dönünce bir diş hekimine göstermende fayda var. bizimkinin iştahsızlığının nedeni yine dişmiş yani. çürüklerimiz yeniymiş, ablam son gördüğümde kesinlikle çürük yoktu dedi. en son ablamla 5 ay önce görüşmüştük, son 5 ayda oluşmuş dedi. Bu da bizim önce açılan iştahımızı sonra yine kapanan iştahımızı açıklıyor. oğlum 10,4 kiloya kadar çıkmıştı son 2 haftada 10 kiloya düşmüştü. sizin çocuğunuz kaç kilo, kimse yazmıyor artık böyle şeyleri
13 kilo cnm

ben de onu diyecektim bebeğimin kilosu uzun zaman 11 kiloda seyretti baya uzun sürdü yani. iştahı bir var bir yoktu. 2 hafta kadar oluyor sanırım memeden kestim. o günden beri yemeğe düştü. nadir de olsa yememezlik az yapıyor. memeyi bırakır bırakmaz kilo almaya başladı. 12 kiloya yeni ulaştı yani bir anda.
umarım biz de diş fırçalamayı oturtabiliriz çok önemli yaa.. ama ne gizel siz halletmişsiniz.

ben de onu diyecektim bebeğimin kilosu uzun zaman 11 kiloda seyretti baya uzun sürdü yani. iştahı bir var bir yoktu. 2 hafta kadar oluyor sanırım memeden kestim. o günden beri yemeğe düştü. nadir de olsa yememezlik az yapıyor. memeyi bırakır bırakmaz kilo almaya başladı. 12 kiloya yeni ulaştı yani bir anda.
umarım biz de diş fırçalamayı oturtabiliriz çok önemli yaa.. ama ne gizel siz halletmişsiniz.
Memeyi bıraktırırken nsl bir yol izlediniz acaba? Yoksa bebek kendisi mi bıraktı? Memeye o kadar düşkün ki benimki, vermezsem depresyona girer. Emzirmenin başı da travma sonu da bana.

Memeyi bıraktırırken nsl bir yol izlediniz acaba? Yoksa bebek kendisi mi bıraktı? Memeye o kadar düşkün ki benimki, vermezsem depresyona girer. Emzirmenin başı da travma sonu da bana.
Uykuya da emerek mi geçiyor? Bizimki hem gündüz hem gece emerek uyuyor gece de binbeşyüz kere meme istiyor. Nasıl olacak ki bu iş 🥱

Tabii ki emerek uyuyo. Uyku demek meme demek onun için.
Azalta azalta yavaş yavaş zaman içerisinde ayırın diyorlar. 2 yaşa 6 ay kala deneyeyim diyorum ama zaten gündüzleri sadece uykuya geçerken iki kez emiyor. Ama geceleri ah geceleri her saat başı memede. Nasıl çözeceğim bu işi hiç bilmiyorum

Azalta azalta yavaş yavaş zaman içerisinde ayırın diyorlar. 2 yaşa 6 ay kala deneyeyim diyorum ama zaten gündüzleri sadece uykuya geçerken iki kez emiyor. Ama geceleri ah geceleri her saat başı memede. Nasıl çözeceğim bu işi hiç bilmiyorum
Aynı benimki de gündüz uyku öncesi dışında emmiyor yani emmek isterdi ama emzirmiyorum. Gece de sabahlar olmasın. Meme meme meme meme...

Aynı benimki de gündüz uyku öncesi dışında emmiyor yani emmek isterdi ama emzirmiyorum. Gece de sabahlar olmasın. Meme meme meme meme...

bizdede tam tersi gündüz memeden kopmuyor oyunun ortasında bile aklına meme düşünce feriştahı gelse ayıramıyor. Ama gece memesiz uykuya döndürmeye çalışıyorum . Çaresiz kalınca sabaha karşı 4-5 suların uyandığında ki bu saatlerde uykuya geri döndüremediğim de çok oluyo çok hassas saatler benim için o zaman meme veriyorum . Bizim 4-5 sularında güne başlarımız meşhur malum :)

yok ben kendim bırqktırdım. yani başta anlattım baya meme yok bitti vs ama ben oyle yaptıkça inatlaştı. mecbur geleneksel yöntemelre başvurdum

Tabii ki emerek uyuyo. Uyku demek meme demek onun için.

Olsun ya emsinler bol bol. Zaten en fazla 2 2 buçuk yaşa kadar😀 doktorlar korona döneminde bıraktırılmasını pek tavsiye etmiyorlar zaten genelde. Gelecek yaza kadar yolu var. Yeme sıkıntısı çok yoksa tabi

janejune ve mancar
takipteyim, aynı durumdayız, benimki 5 yaşına kadar emecek gibi duruyor, meme hayatının merkezinde, 2 yaşında nasıl bıraktıracağımı kara kara düşünüyorum ben de

32FCB3FB-C4BF-449D-9205-A67EAD26557F.jpeg

X