2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
ankarada yaşıyosunuz sanırım..benim arkadaşım da oraya gidiyor memnun..
en son ne zaman ölçtürmüştünüz?yüksek bi değer aslında..
Canım geçen hafta Çarşamba 350 idi 5 gün bekledim dün sağlık ocağında kan verdim doktora sordum şimdi 5 yada 6 haftalık dedi bakalım yarın muayene de neler olacak çok heyecanlıyım :KK66:

test yaptınız mı?
Adetim bir gün geçince eczane testi yaptım negatif çıktı. 6.gün sağlık ocağına kan verdim 0.2 çıktı. Dün 12.gün hastaneye gittim ultrasonda sadece rahim çok kalınlaşmış test yapalım olmadı adet söktürücü veriyim dedi doktor :110: Aman Allah korusun dedim sonuç 380 galiba geç döllenme bilmiyorum. Dr bugün yokmuş beklicem.İnşallah hayırlısı

Benim de öyle olmuştu çok silik beli belirsiz bi çizgi çıkmıştı biraz daha bekleyip kan testi yaptır derim. Büyük bi ihtimalle hamilesin canım . Hayırlısı olsun :KK24:
Sağol canm insallah hayırlısı olsun erken öğrenmem ıyi olacak çünkü bir an önce iğne kullanmam gerek. Yarın kan tahlili yaptircam. 2 gün sonra tekrar yaptircam dimi 2 kat artıyorsa sağlıklı mi oluyor. Benim dış gebelik yaşama ihtimalim yüksekte en çok ondan korkuyorum. Dış gebelik ne zaman anlasilir

Adetim bir gün geçince eczane testi yaptım negatif çıktı. 6.gün sağlık ocağına kan verdim 0.2 çıktı. Dün 12.gün hastaneye gittim ultrasonda sadece rahim çok kalınlaşmış test yapalım olmadı adet söktürücü veriyim dedi doktor :110: Aman Allah korusun dedim sonuç 380 galiba geç döllenme bilmiyorum. Dr bugün yokmuş beklicem.İnşallah hayırlısı
evet büyük ihtimal geç döllenme olmuş değer çok ii çünkü..

ay iyiki almamıssın. hayırlı olsun o zaman :) doktorun ne diyecej acaba bu duruma :)

ay iyiki almamıssın. hayırlı olsun o zaman :) doktorun ne diyecej acaba bu duruma :)
Sağol :KK49: Benim ikinci çocuk aslında çok heyecan yapmamam lazım ama insan her seferinde ilkmiş gibi heyecanlanıyor. Erkrn gelin güvey olmuşum gibi davrandı dr ben de gitmemeye karar verdim bayramdan sonra gidecem bakalım garanti olsun

ben de merak ediyorum ilk muayene nasıl olacak..şimdi anlamıyorum hamile olduğumu..hatta bazen unutuyorum :KK48:
İlk aylarda çok dikkat etmek gerekiyor kocam sağolsun çok yargım ediyor ama kaynanam bilmediği için bugün bir sürü misafir çağırmış masa taşıttı bana içim cız etti inşallah bişey olmaZ yarın öğrenecekler pamuklara sarar artık beni :KK66:

Kızlar çok moralim bozuk benim bi akıl verin bana benim 4.günüm geçti test yaptım silik çıktı kan verdim 20 çıktı ben çok üzüldüm tabi ama doktorum hiç sorun değil dedi önemli olan 2 katı olması 2 gün sonra dedi ne bilim çok üzüldüm ne yapabilirim

tsh hormonu ilk 3 ay çok önemli..çünkü bebek 3 ay kendi tiroid hormonunu üretemiyor anneninkini kullanıyor..2,5 'in altında olması gerek benim doktorum öyle söyledi..bence siz bi endokrin e gidin..
Sağlık ocağı doktoru da aynı şeyi söyledi ama kadın doğum doktoru ilk haftalarda normal dedi gönderdi endokrin e sevk olmadan sıra alamıyorum maalesef sevk de etmedi ne biçim doktorsa .

Galiba devlet hastanesinde öyle canım ben üniversite hastanesinde hocadan takip ettiriyorum
Devlet hastanesi evet canım ama doktor fazla baştan savma iş yapıyor gibi geldi ilk hamileliğimde hiç devlete gitmemiştim iyi ki de gitmemişim , 4+1 de gittim ultrasonla bakmadı bile kan ver dedi sadece onda da sadece b hcg değerine baktırmış tekrar baktırmamış bile tsh değerime :/

Devlet hastanesi evet canım ama doktor fazla baştan savma iş yapıyor gibi geldi ilk hamileliğimde hiç devlete gitmemiştim iyi ki de gitmemişim , 4+1 de gittim ultrasonla bakmadı bile kan ver dedi sadece onda da sadece b hcg değerine baktırmış tekrar baktırmamış bile tsh değerime :/
endokrine ya özel hastaneye yada üniversite hastanesine git canım bebek için çok önemli vakit kaybedersin devlet hastanesinde

endokrine ya özel hastaneye yada üniversite hastanesine git canım bebek için çok önemli vakit kaybedersin devlet hastanesinde
Teşekkür ederim canım bu hafta içi ayarlayayım , kesinlikle vakit kaybı tsh ın 2,5 altı olması gerektiğini sağlık ocağı hekimi biliyor ama kadın doğumcu önemsemiyor ne işse alt tarafı bilgisayardan sevk edecek umursamıyor bile.

X