2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ne yalan söylüyüm bence de 2 yaş erken. Hatta 3 yaş çalışan anneler için verilebilir bir yaş ama gene erken die düşünüyorum. Kii okul öncesi öğretmeni kuzenim de imkanım varsa 1 yıl daha bekle demişti. Sonuç olarak kızım şuan 4 yaşında ve eylülde başlıyor kreşe tam gün. Ev hanımı arkadaşlar hep 4 yaşında göndermeyi düşünüyor. Bilmiyorum 2. Çocuk olunca ilkini kreşe vermeyi ben doğru bulmuyorum. Hem kendini dışlanmış hissetmez mi ? Kardeşim oldu beni okula gönderdiler hemen diye üzülmez mi? Hatta daha çok kıskanır kardeşini. Bu benim fikrim tabiki.
Hayır çocuğum kendini dışlanmış hissetmez tam tersi zamanını dolu dolu ve daha eğlenceli geçirir. Çocuğumu başımdan etmek için değil daha sosyal bi çocuk olsun diye gönderiyorum. Kardeş kıskançlığı yaşamayacak çünkü eve geldikten sonra birlikte çok kaliteli zaman geçireceğiz kısmet olursa.
Bu da benim fikrim.

Merhaba kızlar.
Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz hayırlı olsun bebişleriniz.
@Alaalaye geçmiş olsun canm dinlen bol bol. Doktor bana da verdi ilaç ama kullanmadım. hafif pembemsi bir akıntı gelmişti 2 gün sonra kesildi zaten. Cuma kontrol var bakalım kap atılı duyabilecek miyiz. 6+2 oluyor. İnşAllah duyarız da bayrama rahat gireriz:)
@mavi kedi canm ben bilgileri atmıştım ama listede yok. Arada kaynamış olabilir. Atıyorum yine.
Tutkuu85
Bursa/Esentepe tıp merkezi
İkinci gebelik
İlk çocuk 6 yaş
Yaş 33
Tahmini Doğum :10 Nisan 2018

Hatta ilk sen atmıştın sanırım ekran görüntüsü aldım ama gözümden kaçmış canım çok çok pardon oğluş u uyutuyum hemen ekliyorum :KK19:

Hayır çocuğum kendini dışlanmış hissetmez tam tersi zamanını dolu dolu ve daha eğlenceli geçirir. Çocuğumu başımdan etmek için değil daha sosyal bi çocuk olsun diye gönderiyorum. Kardeş kıskançlığı yaşamayacak çünkü eve geldikten sonra birlikte çok kaliteli zaman geçireceğiz kısmet olursa.
Bu da benim fikrim.

Eğer bebeğiniz doğduktan sonra gönderirseniz sorun yaşıyorlarmış malesef, ki mantıklı olan bu. Bir bebek geldi ve ben evden gönderildim.
Oğlum yaz okulu ile başladı bu yaz. Şuan 28 aylık.
Aslında bizler vicdan yapıyoruz ama, oğlumun 5 haftada oluşan gelişimini anlatamam size. O kadar iyi etkilendi ki. Zaten 3 yaşına kadar çoğu beyin gelişimini tamamlıyorlar. Oyüzden 3 yaş öncesi çok önemli.
Biz oğlumla çok aktivite yapar çok da dışarıda zaman geçirirdik birlikte. Ama malesef bir yerde tıkanılıyor. Çünkü yaşıtı değilim.
Güzel bir kreş çocuğunuza çok iyi gelebilir:KK5:

Eğer bebeğiniz doğduktan sonra gönderirseniz sorun yaşıyorlarmış malesef, ki mantıklı olan bu. Bir bebek geldi ve ben evden gönderildim.
Oğlum yaz okulu ile başladı bu yaz. Şuan 28 aylık.
Aslında bizler vicdan yapıyoruz ama, oğlumun 5 haftada oluşan gelişimini anlatamam size. O kadar iyi etkilendi ki. Zaten 3 yaşına kadar çoğu beyin gelişimini tamamlıyorlar. Oyüzden 3 yaş öncesi çok önemli.
Biz oğlumla çok aktivite yapar çok da dışarıda zaman geçirirdik birlikte. Ama malesef bir yerde tıkanılıyor. Çünkü yaşıtı değilim.
Güzel bir kreş çocuğunuza çok iyi gelebilir:KK5:
Hayır doğmadan önce göndermeyi düşünüyorum inşallah güzel bi kreş buluruz da içimiz rahat olur :anne:
Ne güzel ya sizin adınıza sevindim:21:

Ben varım :KK52: henüz kesin bir hastane ve doktor belirlemedim, arayışlardayım. Sen nereye gidiyorsun?
Ben henüz hiç bir yere gitmedm küçük diye düşünüyorum görünmeye bilir 2hafta daha geçsin öyle gitmeyi düşünüyorum etimesgutta oturuyorum ulaşım kolay olsun istiyorum ama ne yapıcam bilemedim ilk doğumu cebeci tıpta yaptım hastane iyi fakat ctsi denk geldi doğumum bi dr yüzünden nefret ettim resmen tekrar doğurmakdan korktum Allah onu bildiği gibi yapsın genel olarak çok memnunlar ordan ama yeniden ben gidemem atatürk hast gazi üni nasıl acaba aklımda birsürü soru var ‍♀️♀️♀️

Kızlar benim dün en geç bugün bat günümdü gelen giden yok salıya kadar beklicem gelmezse test yapıcam. Buraya yazmıştım inancımı kaybetmek istemiyorum inşallah bende nisan annesi olurum. Hamile arkadaşlar lütfen bana da dua eder misiniz
Allah gönlüne göre versin inş canım

Valla sabırsızlandım liste yapalım gelen oldukça ekleriz dedim. Şuan böyle idare edicez liste tamamlansın sıralama yaparız merak etme canım daha süsleriz güzel olur :KK200:
İyi yapmışsın canım.olur tabi, hepimiz toplanalım liste düzenlenir o zaman:KK50:

KAYSERİ çok iyi çalışmışız ya :KK48:
Bitanecik İzmirli yok benden başka.İzmirlilerin soyu tukeniyor :KK12:

Merhaba kızlar.
Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz hayırlı olsun bebişleriniz.
@Alaalaye geçmiş olsun canm dinlen bol bol. Doktor bana da verdi ilaç ama kullanmadım. hafif pembemsi bir akıntı gelmişti 2 gün sonra kesildi zaten. Cuma kontrol var bakalım kap atılı duyabilecek miyiz. 6+2 oluyor. İnşAllah duyarız da bayrama rahat gireriz:)
@mavi kedi canm ben bilgileri atmıştım ama listede yok. Arada kaynamış olabilir. Atıyorum yine.
Tutkuu85
Bursa/Esentepe tıp merkezi
İkinci gebelik
İlk çocuk 6 yaş
Yaş 33
Tahmini Doğum :10 Nisan 2018
Sağol canım çok teşekkür ederim.Ben de almadım progesteron, hiç de gerek yok.İkinci kez bile olmadı zaten .Bana da bayramdan önce gel istersen dedi.Ben istemedim, garanti olsun diye bayramdan sonraya aldım.Ama duyulur bence.Sen keseyi de görmedin zaten daha dimi, öyle hatırlıyorum.

Arkadaşlar kreş konusunda hiç canınızı sıkmayin.Buna kimi erken diyecek kimi geç.Konusanlar genel bir yorum yaparlar .Ama her çocuk farklidir.Gelisimi, etkileşimde bulunduğu çevre, aile içindeki iletisim, anne baba ve büyüklerin çocuğa tutumu vs...Bunlar her ailede farklıdır. Kimisi dışlanmış hissedeken kimisi büyüdüm diye sevinir.Anne babanın yaklaşımı herşeyi değiştirir.Genel olarak da çocuk pozitif bir tutumla yetiştirildiyse zaten sürecin olumsuz olacağını düşünmüyorum.Ayrica çocuğa bakacak uygun bir ebeveyn yoksa tek seçenek de kresse elbette ki en doğrusu bu.Hic tanımadığın bir bakıcıya birakmaktansa, sürekli birşeyler öğrenebileceği sosyal bir ortamda olması daha tercih edilebilir bir seçenek kesinlikle.Mutlaka ama mutlaka bebek gelmeden 3-5 ay önce başlamasına dikkat edin, çok da güzel dusunmussunuz.Bebek geldiği için okula gittiğini değil de, artık okula gidecek kadar büyüdüğünü düşünecek böylece.İciniz rahat olsun korkmayın.Kulak tıkayın yorum yapanlara.Cocugunuzu en iyi siz tanirsiniz, kimse sizin kadar bilemez onun neye ne tepki vereceğini. Bir de doğum olacağı zaman yada olduktan sonra, buyuk cocugunuza ufak ama tatmin edici bir hediye vermenizi öneririm.mesela carsaftan basit mavi bir pelerin yapabilirsiniz ona.hatta ustune de bir taç. " Sen artık kahraman bı abisin annecim" diye verebilirsiniz.Hem gururu oksanir hem de kardesini koruma içgüdüsü doğacagi icin, kendisini kardeşiyle kiyaslayip sevgiyi kıskanmaz asla.

Lusi Lusi
Nick: ALEYALEY
Doğum tarihi: 1 Nisan (sezeryan)
Hastahane: Op.Dr.AHMET KILYAR
(Dogum olacak hastahaneyi ben sececeğim)
Cocuk yas aralığı: 6
Çin takvimi: kiz

Şekerim çin takvimi ne diyor onu da yazalım mi, bakalım ne kadar doğru cikacak:kahve:

Lusi Lusi
Nick: ALEYALEY
Doğum tarihi: 1 Nisan (sezeryan)
Hastahane: Op.Dr.AHMET KILYAR
(Dogum olacak hastahaneyi ben sececeğim)
Cocuk yas aralığı: 6
Çin takvimi: kiz

Şekerim çin takvimi ne diyor onu da yazalım mi, bakalım ne kadar doğru cikacak:kahve:
İvet ivet onu da ekleyelim boş olan vardı zaten :KK45:
Gerçi benim ilki tutmadı inşallah bu da tutmaz eheheh dinimiz amin :KK53:

X