2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Merhaba kızlar. Canımı sıkan bir şey vardı onla ilgili bir şey duydum akşam ister istemez bir sinirlendim üzüldüm. Sonra çok geçmeden belim ağrımaya başladı hala da geçmedi. Kopacakmış gibi ağrıyor. Sıcak su torbası koymuştum belime ama şimdi alınca yine başladı. Mide bulantım da bir yandan. Ben gibi bel ağrısı çeken var mı stresten mi oldu dersiniz:KK43:
Daha dün sordum canım doktora,arada bel ağrım kasık ağrım oluyo diye ilk 3 ay içinde olması normal dedi.
hatta arada sırada baş ağrımda çok oluyo dedim gebelik önceside var mıydı diye sordu evet oluyodu.
O yüzden kronik baş ağrısıdır dedi hamilelik öncesinde olmasaydı bile ilk 3 aylık süre içinde olabilir bu ağrılar dedi az zamanın kaldı az daha sabret dedi

Canım maşallah ne kadar net görünüyor :)
Kaçıncı haftadasın? Bizim fotoğraflar hiç böyle net değil, 10.haftada gittim en son ama çok karışık görünüyor. Güya özel hastane. Makine mi kötü anlamadım gitti.
Canım makineden olabilir.
Dün bende gittim kontrole cinsiyet tahmini bile yaptı ben bile gördüm

Daha dün sordum canım doktora,arada bel ağrım kasık ağrım oluyo diye ilk 3 ay içinde olması normal dedi.
hatta arada sırada baş ağrımda çok oluyo dedim gebelik önceside var mıydı diye sordu evet oluyodu.
O yüzden kronik baş ağrısıdır dedi hamilelik öncesinde olmasaydı bile ilk 3 aylık süre içinde olabilir bu ağrılar dedi az zamanın kaldı az daha sabret dedi
Çok sağ ol canım içimi rahatlattın gerçekten. Ya sinirlendikten hemen sonra olunca aklıma düştü. Yoksa bu kasık bel ağrılarına ben de olabilir normaldir gözüyle bakıyordum. Tekrardan teşekkürler:)

Merhaba kızlar nasılsınız ?
Yeme düzenini oturtanlarınız var mı ?
Ekmek ve türevlerini çok yer oldum. Mide bulantılarımı dindirdiği için daha çok tüketiyorum.
2. gebeliğim ve ilkine göre daha fazla yiyorum. Bu gidişle 2546546512 kilo olucacam:olamaz:
Her ne kadar çiğ fındık badem gibi sağlıklı şeyler yemeye çalışsam da tatlı çikolata yiyip duruyorum :KK12:

Çok sağ ol canım içimi rahatlattın gerçekten. Ya sinirlendikten hemen sonra olunca aklıma düştü. Yoksa bu kasık bel ağrılarına ben de olabilir normaldir gözüyle bakıyordum. Tekrardan teşekkürler:)
Ne demek canım bildiklerimizi paylaşmıcak olduktan sonra.
Sen yinede çok üzülüp strese sokma bebişini annesi onlarda üzülüyolar bizle bir yazık değil mi bebişlerimize :emir_bebek:

Canım makineden olabilir.
Dün bende gittim kontrole cinsiyet tahmini bile yaptı ben bile gördüm
Canım senin bebiş boyu ne kadar çıktı. Bide ben birşey farkettim yakınlaştırdı baya benimkini yakınlaştırdıkça görüntü bozuldu gibime geldi küçük olduğundan kaynaklı büyük ihtimalle

Dün kanamam oldu biraz onun için kontrole erken gittik ikili test yapıldı. Herşey yolunda ama önlem amaçlı rapor iğne ve hap verdi doktorum. Buda ufaklık :))
maşallah sana minik adam :) alnı düz çenesi yuvarlak olunca erkek oluyomuş dediler bugün forumlarda gezerken okumuştum bakalım doğru çıkacak mı :KK70: yorum yaptım ama kusura bakma sağlıkla büyüsünler

Merhaba kızlar. Canımı sıkan bir şey vardı onla ilgili bir şey duydum akşam ister istemez bir sinirlendim üzüldüm. Sonra çok geçmeden belim ağrımaya başladı hala da geçmedi. Kopacakmış gibi ağrıyor. Sıcak su torbası koymuştum belime ama şimdi alınca yine başladı. Mide bulantım da bir yandan. Ben gibi bel ağrısı çeken var mı stresten mi oldu dersiniz:KK43:
bel ağrısı çekiyorum uzun süre ayakta durmak veya oturmak eziyet geliyor. Sürekli yatasım geliyor :eek: yatınca geçiyor

Yaaa maşallah :KK200:Ne dedi cinsiyet için canım? 11.haftadasın değil mi?

Valla bilmiyorum tüp bebek merkezinin makinesi :KK12:
Hayy Allah razı olsun canım :)
Çıkıntı var dedi çıkıntısıda dikti bende gördüm :KK48:
Evet canım bugün 11+0
Aslında tüp bebek merkezlerinin makineleri daha iyi oluyo sende niye öyle oldu kio_O
12.haftaya kadar net görebilmek için idrara sık girmek gerekiyo 12.haftadan sonra idrarı boşaltıpta belki ondandır

Canım maşallah ne kadar net görünüyor :)
Kaçıncı haftadasın? Bizim fotoğraflar hiç böyle net değil, 10.haftada gittim en son ama çok karışık görünüyor. Güya özel hastane. Makine mi kötü anlamadım gitti.
Bugün tam 11+0. Makineden de olabilir tabi.
maşallah sana minik adam :) alnı düz çenesi yuvarlak olunca erkek oluyomuş dediler bugün forumlarda gezerken okumuştum bakalım doğru çıkacak mı :KK70: yorum yaptım ama kusura bakma sağlıkla büyüsünler
Yok ne kusuru :) bakalım tutacak mı?

Hayy Allah razı olsun canım :)
Çıkıntı var dedi çıkıntısıda dikti bende gördüm :KK48:
Evet canım bugün 11+0
Aslında tüp bebek merkezlerinin makineleri daha iyi oluyo sende niye öyle oldu kio_O
12.haftaya kadar net görebilmek için idrara sık girmek gerekiyo 12.haftadan sonra idrarı boşaltıpta belki ondandır

Canım daha önce de dediğim gibi sanırım şişmanlıktan dolayı net görünmüyor :KK1:
Doktor öyle demişti, "Deri biraz kalın olduğu için zor görünüyor" demişti. Neyi kastettiğini sonra anladım. Kibar adam vesselam. :KK45:

Merhaba... Hikayenize biraz göz attım. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Benim oğlum da şu an 11 aylık ve yeniden hamileyim. Mayıs annesi olacağım Allah izin verirse. 11 aya çok zor zamanlar sığdırdım. Korkularım çok büyük ama diğer yandan büyük acılar yaşamış yanım diyor ki sen bunu atlattıysan artık daha güçlü bir kadınsın. Korkma ve Allah'ın sana verdiğine vereceğine razı ol. Mutlaka bir hikmet var.

Allah hepimize hayırlı hamilelik ve doğumlar nasip etsin. Evlatlarımız hayırlı salih Saliha evlatlar olsunlar inşallah .
Merhaba, aa öyle mi, çok memnun oldum tanıştığıma:KK200: Ne güzel, oğlunuz henüz küçükken tekrar hamile kalmaya imkânınız olmuş.En iyisini yapmışsınız, eğer benim oğlum gibi her ihtiyacını karşılayan sizseniz, 6 yaşında 20-21 kilo bir çocuğu günde en az 3 kez kucaklarken çok zorlanıyorsunuz.Buyudukce ağırlaşiyor o yüzden daha fazla zorlanıyor insan.Onlar küçükken yapmak en doğrusu. Tahmin edebiliyorum, sizin 11 ayiniz benim de 6 senem...ve sayısını artık unuttuğum hastahane yatışları yogunbakimlar...Elbette çok gucluyuz artik.Ama korkularımı bastirmiyor bu guc.Ben de çok korkuyorum herseyden.Korkularimiz da aynıdır eminim.Ama iki seçeneğimiz vardı.Ya vaktiyle tekrar anneliği tadacaktık, bu sefer olması gerektiği gibi...Yada korkularımiza esir olup, bize sunulandan başkasını istemeyip bu kadarıyla yasayacaktik.Bir seçim yaptık ve artık bunu hakkıyla yerine getirmek zorundayız.Ben inanıyorum ki mukafatimiz olacak bu bebisler bize inşallah.Ve bu kez hiç yaşamadığımiz birçok guzel duyguyu yaşatacak bize.Amiiin aminnn, sağlıkla nasip etsin Allah inşallah.Ben burdayim, ne zaman istersen yazabilirsin arkadasim:KK200:iyi dusunecegiz, neyi yaşamak istiyorsak onu hayal edeceğiz.Bizim için zor birşey hiç bilmediğimizi hayal etmek ama güzel şeyler de yaşanıyor goruyorsun. Hayallerimiz duaya, dualarımız amellerimize dönüşüyor.Aklindan geçeni o an hemen güzel olanlarla degistir.Hersey güzel olacak bu sefer insallah:KK200::KK200::nazar:

Ne demek canım bildiklerimizi paylaşmıcak olduktan sonra.
Sen yinede çok üzülüp strese sokma bebişini annesi onlarda üzülüyolar bizle bir yazık değil mi bebişlerimize :emir_bebek:
Evet canım doğru söylüyorsun elimde olmadan canım sıkılıyor ama bebiş için kötü şeyleri düşünmemeyi öğrenmeliyiz..

Allahımmm allahımm ya nasıl mutlu çok tatlı annesi maaşallah :KK200:
Sağol canimmm:KK68:evlat, hepsinden bal damlıyor ki:KK200:

Günaydın güzel anneler okul başladı pek giremez oldum yazdıklarını okuyorum bende haftaya gidicem cinsiyetler belli oldumu
Merhaba canım.benim 7 gün sonra randevum var inşallah görebilirsek o günü 13. Haftada olacağız ve önceki gidişimizde bidahaki kontrolde cinsiyeti söyleyeceğim galiba demisti.Cok merak ediyorum erkenden birşey almak istemiyorum ama dayanamıyorum da:KK53:
U
Günaydın kızlar. Hepinize gUzel bir gun diliyorum.doktora gidecekler inş. Hayirlisyıla güzel haberlerle gelirsiniz.ben ne sut ne yogurt öyle dikkat etmiyorum yedikleri më birde kızımı anao kuluna verdim sabah tek kaldım kahvaltı yapmayı bile geç saatte bırakıyorum ceviz aldım ik gün iki tane yedim orda duruyor neden böyleyim anlamadım. Siz dikkat ediyormusunuz.sadece meyve yi güzel yiyorum..
Valla hiç kötü hissetme kendini.Bulantisi olanların çoğu ne iyi geliyorsa onu yiyor canım, ben de öyleyim.evde badem ve cevizler kavanozda bana bakıyor her gün.Guya ilk 3 ay her gün yiyecektim.Doktorum kusmadigin sürece sorun yok, kilo vermenin istemiyorum, yasak yok, aşırıya kaçmadan herşey yiyebilirsin, ama kendini zorlamak yok, aç kalsan da bebek 3 ay senden ihtiyacı olanı zaten alacak dedi.Ben de öyle yapıyorum.Cok şükür sadece 1 kez kustum.Ama cikaracagimi anladığım an yemiyorum.canim istediğinde ne iyi geliyorsa mideme onu yiyorum.Oglumda çok zorladim sut, yoğurt, ceviz, yumurta vs...kusmaktan 3 kilo verdim.o daha kotu iste.

Yok canım kilolu başlamadım Allaha şükür tedaviyle olduğu için öncesinde 9 kilo verdim idael kilomla hamile kaldım :)
Oh ne güzel hazır başlamışsın sen canım.Artik bu hızla kilo vereceğini zannetmiyorum bundan sonra yavaş yavaş normale dönersin inşallah.

Haftamızı yakalamışız❤️ Herşeyimiz çok güzelmiş:nazar: 3 hafta sonra ikili test için gitçem:)
Hadi gözün aydın canım.hani hani foto yok mu bakim :KK37:

X