2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Keşke okumasaydım psikolojim bozuluyor

Aynnennn öyle kuzum kesinlikle
Maşallah, hala emişiyor musunuz darısı başıma artık
Siz yine büyük çoğunluğu atlattınız 1 seneye çok daha rahat edeceksiniz

Hala emişiyoruz
Dişti sıcaklardı derken zaten olmayan iştahı hepten gitti yenidoğan dönemine döndük saat başı memedeyiz
Bir de kendine has bir tarz geliştirdi, emiyor emiyor işi bitince de ısırıp bırakıyor

Çevremde herkesin demesi, şu zamanlar en yorucu zamanlarıymış, yürümeyi öğrendiği için hep bi keşif halinde tehlikeyi falan da bilmediği için gölge gibi peşindeyim akşama kadar
Hep bir sonraki adımın daha rahat olacağını hayal ederek geldik bugünlere de

Tahmin edebiliyorum kuzum
Dün eşim baktı ben temizlik yaptım, iki saat bile durmadı, eşimin tipini görmen lazımdı
Başım ağrıdı allah yardımcın olsun dedi
Annelik gerçekten çok kutsal dedi

Ev için de bi gayret girişin devamı geliyor
Biz geçen Cuma gelmiştik, hemen Cumartesi Pazar biraz iş yaptık, kalanları da dün ve önceki gün hallettik ama bittik tabi
Şimdi eşime diyorum iki gün izin al da cam perde falan halledelim

Bu arada o ayakta yeme olayı bizde de vardı görsen annemlerdeyken nazlı hilal bi ara hep kucak istiyordu bana yapışık geziyordu resmen, ben nazlı Hilal’i kucağımda tutuyordum annem de bana yemek yediriyordu yuh yani
Şimdi evde yalnız olunca bi şekilde idare ediyoruz, ben biraz iş yapayım ya da yemek yiyeyim desem o arada nazlı hilal ya her yeri dağıtıyor ya da bacaklarıma yapışıp ağlıyor
Kendi de pek yemiyor ama bu dönemde olabiliyormuş iştahsızlık, çevreye ilgi aşırı arttığı için merak duygusu daha ağır basıyor ve yemekte uykuda fazla zaman kaybetmek istemiyorlar

Ehehe bir sonraki evreyi ben sana diyim mii
İki yaş sendromu ve sonrasında konuşmasıyla başlayan bitmek bilmeyen soru sorma dönemi
Çeneli birşey olursa eyvah eyvah
Ara sıra kardeşimden dert yanıyorum çok konuşuyor diye de annem kızıyor kendi çocuğuna nasıl tahammül edeceksin diye.
Diyorum evlat ayrııı
Ayıptır söylemesi biraz başım ağrıyor diye söyleniyorum ama napayım kafam almıyor annemlere gidince

Bizimki zaten şimdiden hep bi laf yetiştirme peşinde sürekli anlatacak bir şeyleri var ama biz henüz anlamıyoruz ne dediğini
Ama en net söylediği “hayır”
Eşim diyor çocuk anne baba demeden hayır demeyi öğrendiği bu çok inatçı olacak kesin

Ya hem evlat başka hem de sen o temponun içinde yaşayarak zaman geçireceğin için alışırsın kuzum.
Yeğenimin bu yaşlarını hatırlıyorum, kardeşime nasıl dayanıyorsun bu kadar yorgunluğa uykusuzluğa derdim o da sen o tempoya gir alışırsın derdi çok doğruymuş
İşin içinde olunca alışılıyor bi şekilde

sevsinler onun hayır diyen dillerini
Kendimi avutuyorum diyorum ki anneme “neyse ki benimki erkek, bu kadar çeneli olamaz” annemde diyor kiii çeneli olmazsa hiperaktif olur Kadının benle zoru var sanki
Bunlar tabi işin geyiği her şekilde kabulüm kurban olduğum

Keşke okumasaydım psikolojim bozuluyor
Bizimkiler istisna öyle düşün
Ben de bugün banyoları temizledim 1 saat sonunda bestenin ağlama sesi geliyordu odadan eşimi de perişan etmiş
Önümüzdeki hafta başlıyorum inşallah dip köşe temizliğe, oda oda yapayım dedim cam kapı perde ne varsa bitsin hepsi tek seferde
İnanırım kuzum ya ben de ayak üstü hemen bişeyler atıştırıyorum işte, hani biri olsa yedirsin diycem
Canları sağ olsun kuzularımızın hepsi geçecek zamanla

Cuttingcorners şş ppşt napıyosun taş hatun ♥
Oyy kuzum ipektoştan perişanım uyuttum onu uzandım koltuğa ne kadar yorulduğumu fark ettim şuan dizlerim sızlıyor her şeyi ama her şeyi karıştırıyor evdeki tüm çekmeceleri boşalttım çocuk kilidi zımpırtısı var ya onu da açmayı öğrendi tv nin fişini çekiyor hatta geçen sabah yine kargalar uyanmadan kalkmıştık masanın üstünde runner var onun üstüne de ben su içmiştim sürahiyi koymuşum gece sen çek onu pat paramparça camların içinde kalmış hemen koştum tabii yine aynı gün çocuk kilitli dolabı patlatmış çilek reçeli kavanozunu pattt paramparça artık ağlayacaktım ayakkabılığı açıyor tüm terlikler yerde koli bandıyla bantladım en sonunda düşün artık tüm günümün nasıl geçtiğini banyo kapısı asla açık kalamıyor eskeza çay içiyorum kupada aniden bir şey fırlatıyor krem rengi koltuk çay oluyor artık alıştım ama beni tek yoran şey yersiz ağlaması onun dışında tempoya alıştık apt bahçesine indiriyorım kedileri çağırıyoruz seviyoruz çıldırıyor çok hoşuna gidiyo

Sen napıyorsun kuzum? Her anın ayrı tadı var biliyor musun? Zaman da su misali bu yazdıklarım korkutmasın seni amma da uzun yazdım

İpek hanım zaten tam zilloşş
Benim zilloşum
Neler çektiriyor anasına bak sen ya aboo
İyiyim kuzum eşimle oturduk biraz balkon keyfi yaptık şimdi yattım raht oturamadım balkondayken, sağ alt tarafa can yakıcı tekme mi desem ne desem birşeyler atıp durdu Şimdi de hıçkırıyor demek ki keyifler yerinde
Bu arada yazdıklarını yani ipektoşun yaramazlıklarını eşime okudum eyvahlar olsun senide zor günler bekliyor diyor Sanki tek yaptım bebeyi hayret bişi

Diyorum ya her anının değişik dertleri oluyor ama aynı zamanda da büyüdüğü için bu dönemler daha rahat oluyor bence en zoru ilk 6 ay kuzum babayı da olaya dahil etmek lazım çünkü tek başına olacak iş değil ama inanıyorum yekta kuzusu uysal olacak bence inşallah uykucu bir bebek olur bence sende şimdiden uyku depola ne olur ne olmaz benim bu 3. Dönem en felaket dönemimdi asla oturamıyordum yatamıyordum öyle bir bel ağrısı ki anlatamam seninde bir şey kalmadı kuzum ya geliyor yekta bebiş

İnşallah inşllah Topikçe tek isteğimiz benim bebemin uslu muslu bir şey olması
Bu arada evet geliyordu gelmekte olan Bir dahaki ay sonu doğuruyorum inşş. Böyle dile getirince de panik olmuyorum değil

Konusu da geçmişken valla bir de dün tedirgin oldum. Geçen annemler geldi, eşim evde değildi. Şakayla karışık anneme sordum doğumdan sonra burada kalırsın dimi biraz diye. Ben niye kalayım sen gelirsin işte dedi. Bende dedim bebeğin eşyalarını herşeyini ben mi taşıyayım ilk zamanlar gelirsin bir hafta falan dedim sonra bir şey demedi yarım kaldı böyle.
Dünde eşim şakasına annemlerin semtini söyleyip gidersin oraya dedi bende fırsat bu fırsat ben zaten bir hafta on gün falan kalırım dedim nasıl bakayım yenidoğmuş bebeğe, hadi bakmasını geçtim ilk günler bebeği kucağıma alıp verecek birine ihtiyacım var dedim. Malum sezaryen kendim bile yatıp kalkarken zorlanıcam.
Eşim bu konuda Sıkıntı çıkaracak gibi ya
Ben bakarım kalırım yardım ederim diyor ikimiz hallederiz diyor. Bir de tee sevgiliyken de demişti bebeği 40 gün Anne babadan başkası görmezmiş onların orada Kimse gelip gitmez dedi. İstemem dedi hatta açıkça.Annen gelemezse benim annem gelir başka kimse göremez dedi
Aman saçma muhabbetler döndü yani Bende ne olduğumu anlayamadım

Kuzum bence eşin haklı annen gelirse gelir gelmezse de 7 gün babalık izni var zaten halledersiniz annem bende 7 gün kaldı inan o kafayla yanımda kimseyi istemedim eşim bana yetiyordu ilk günlerim biraz sıkıntılıydı süt mevzuları falan moralim bozuluyordu eşimde sağolsun çok yardımcı oldu çok motive etti beni kayınvalidem de yemek getirdi o yöndne destek oldu sonra bir baktım 15 günlük olmuş sonra da 1 ay ama benim artı yönümde çok şükür sezaryenim çok iyi geçmişti her gün de iğne oluyordum ağrım yoktu 40 gün görmeme mevzusunu da bilemedim gerçi şimdi korona var onu bahane ederek öteleyebilirsiniz bir de yeni doğum yapmış biri olarak annenlerde babanda varken bence rahat olamazsın insanın evi gibisi yok

Sadece eşimle ben idare edemeyiz ama sanki kuzum ya. Eşimi de şimdiden tahmin edemiyorum yardım ederim falan desede genelde sağı solu belli olmaz en azından dediğin gibi yemek yapacak falan birine ihtiyaç var. Gerçi allah var doğumdan sonra bana kendimi çok iyi hissettirdi çok destek oldu bir dediğimi iki etmedi ama ne bileyim sanırım bebek bakımı konusunda güvenmiyorum Bu arada eşimin kendi işi sayılır babalık izni falan yok kuzum yani ortada bir kaç gün evde durur sonra çalışmaya gider ama tabi kendi işi nasıl olsa, Belki babasına devredip geç gitme- erken Gelme şeylerini yapabilir. Ama uzun süreler evde duramaz bütçemiz de sarsılır hem
Bende pek anneme gitme taraftarı değilim hatta doğumdan sonra demiştim bir daha doğum yaptığımda annemide istemem yanımda diye ama dediğim gibi birinin bizi çekip çevirmesi lazım sadece bebeğime odaklanmak istiyorum gereksiz şeylere takılmadan. Kadına da diyemem ki misal 3 gün gel ama kalma şunu yap ama bunu yapma diye Ayıp olur. Kv zaten etkisiz eleman biliyorsun. Hala tek şey almışlığı yok. Neyse
Kuzum Benimde çok ağrılarım olmadı ama ilk birkaç gün bebeği yatağından almak yerine koymak kalkmak bile sorun olacak. Hayalim şu bebeği verin dediğimde kucağıma verecek birinin olması

40 gün konusuda şöyle 40 gün bebeği anne ve babadan başka kimse görmezmiş anane babane dedeler teyzeler halalar dayılar vs Bunu kendi de uygulayamaz gerçi ama saçma sapan şeyleri şimdiden konuşması sinirime gitti Of ne uzun yazdım yine

Böyle bir adet var desem eskilerden aman büyükler görmesin olayı olamaz sanırım belki de eşin öyle istiyordur kuzum

Kız bana kimse bebeği vermedi ya her şeyi kendim hallettim ilk hemşire kucağıma vermişti bi o yani şunu unutma ki evde 10 kişi de olsa o bebeğe sen bakacaksın ilk günler emip uyuyor zaten günler ilerledikçe gündem değişiyor tabii bence annen gelir 1 hafta gerçi küçük kardeşinde var bilemedim ki senin için nasıl uygun olursa öyle yap bence canım benim o anki ruh halim ses yorum kaldırmadığı için kimseyi istemedim

Yani benimki ihtimal gerçi doğum olduktan sonra nasıl gelişeceğini bilemem tabi kuzum.
Ama ben ilk lohusa deneyimimi de pek rahat geçirmedim biliyorsun. kat kat merdiven inip çıktım baya 6. Kat ile -1 kat arası ve binalar arası, sürekli koşturmaca oldu. süt sağmaya gitmiştim acil çağırdılar hastaneye koşarak döndüm 3. Gündü. Sonra yol geldik üstüne gece hastanede Hocayı bekledik Zombi gibiydim zaten. Bu yüzden iyileşme sürecimde daha geç oldu. Mutlaka etkilemiştir bunlar.o yüzden o an bir sonraki doğumda Kendime öğütlerimden biri sadece bebeği alıp verecek birine ihtiyacın olacak çünkü ağrın var. İkincisi Yanında kimse olmasın. (süt konusunda annem demotive ettiği için gıcık kapmıştım)
Öyle yani. Bakalım ne yapacağızzz

Üfff aynı ben annemde süt çorbası içmediğim için sütün olmuyor demişti ipek sarılık olmuştu hastaneye sağıyordum 2 saatte bir 20cc süt çıkıyordu bak ağlicam ama makineye aldanma sakın hala emiyor ve ilk 6 ay anne sütüyle geldik bu günlere o yğzden hiç emmeyi bıraksın demiyorum ne zaman istiyorsa o zaman bıraksın şimdi her şey yolunda gidecek inşallah kuzum doğumu nerede yapacağın belli mi?

Banada hemşire sütünü sağabilirsin artık dedi bende annemden pompayı istedim. Daha bacaklarım bile açılmamıştı. Zar zor doğruldum denemeye başladım, bir iki damlacık geldi.
Annem başımda “seninde sütün yok” “damla damla geliyor” “sütün olmayacak” böyle sıraladı.
Susturdum sağa sağa çoğalacak diye. Ama bilinçsiz biri olsam ve kadın vücudunun mucizelerini, inanmanın gücünü bilmesem pes ederdim o sözlerle.
Doğuma karar verdim kuzum araştırmada yapacağım. Gerçi en başından beri niyetim böyleydi..
Kuzumun mezarını yaptırıyoruz nasipse
Doğuma vermek yerine böyle değerlendirdik içim çok daha rahat etti açıkçası. Yekta doğunca yaptıramamaktan çekiniyordum .

Bence de en iyisini yapmışsınız canım zaten daha küçük illerde devlet hastaneleri iyi oluyor inan bebek doğunca sürekli bir şeyler alıyorsun her ay eksik bitmiyor ben ki minumum alıyorum öyle çok tıkış tıkış kıyafetler sevmiyorum her ay alışveriş yaparken buluyorum kendimi.

Bence de çok mucizevi bir olay eme eme getirdi sütü O yüzden makineye inanmıyorum ve kötü anısı olduğu içinde süt sağmaktan nefret ediyorum

Aynen kuzum buradaki hastanenin şartları da neredeyse özelle bir. Tek sıkıntı olacak şey belki eşimin girmesine izin vermezler pandemiden dolayı o da , yoksa öyle bir kısıtlama yok zaten odalar tek ve iki kişilik, iki kişilik odalara da tek kişi veriyorlar yoğunluk olana kadar. Hatta doğum yapanlara genelde tek kişilik oda veriliyor. Boşu boşuna neden 3800 vereyim özele, orada da kesecekler burada da Hadi 2,500 falan olsa neyse de diğer türlü fazla geliyor.
Bu arada evet yaa bir de bebeğin emmesiyle pompa bir değil kuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…