2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Devlet sektöründeyim canım memurum. Kreş için erken mi ? Bu soru tamamen çocuğuna bağlı. Sen eğer ruhsal ve çevresel olarak hazır olduğunu hissediyorsan gönder kreşe( yarım gün ile başlarsın sonra tam güne çıkarırsın) yok daha erken emzik var bez var kendini ifade edemez diyorsan gönderme.
Kızlar bu göz muayenesi için 3. Ayını doldurması şart mı ? 2,5 aylık olduk da haftaya burada değiliz bu hafta içi götürsem erken mi olur sizler ne zaman yaptırdınız
Canım ASM nin bize dediği 3. Ayı doldurmadan göz muayenesi olsun biz 26 sında olduk. Ortalama 80 günlük civarındaydı
Burdan bana hiç bildirim gelmedi
Ben de kimse yazmıyor zannediyordum
Epey yazılmış sayfalar birikmiş yine
Etiketlenene kadar ben de farketmedim

Öyle yaparsın aynen tatlım...

Karar veremedim şimdi Bi daha soruym bende o zaman sağol canım

Rica eserim. Bence bir sikintiniz yoksa acele etmeyip 3 ayi doldurmasini bekleyebilirsin canim.
Öyle mi yapsam acaba ya geç olmaz herhalde dimi ? Olmazsa 2 hafta sonraya alıym randevu
[/QUOTE]
Yani zaten dr lar 3-5 ay arasi gidin dio. Benim kizin gozleri farkli renk old.icin acele ettik. Ki goz dr.u kayitlara 3.ah kontrolu die gecti. Yani daha iyi olur bekle bence

Öyle mi yapsam acaba ya geç olmaz herhalde dimi ? Olmazsa 2 hafta sonraya alıym randevu
Yani zaten dr lar 3-5 ay arasi gidin dio. Benim kizin gozleri farkli renk old.icin acele ettik. Ki goz dr.u kayitlara 3.ah kontrolu die gecti. Yani daha iyi olur bekle bence
[/QUOTE]
Size ne dedi doktor canım önemli bir şey yoktur umarım

Canim emzik isi yok bizde 5. Aydan sonra almadi. Bez var evet bu yaz ins onu da hallederiz. Cok girisken hircin bi kiz. Gelisim olarak yasitlarindan daha iyi goruyorum. Ama sanirim ben de hazir degilim onu krese gondermeye. Bekleme taraftariyiz babasiyla canim

Biz celistik senle canim goz konusunda. Dr bana gostermemem konusunda biraz israrciydi hatta renkler farkli diye ben endiselnince. Ilginc bu dr lar . LoveAndMarriage canim senin kafanda iyice bulanacak. Bence sen git biz de erken gittik sikinti olmaz sanirm

En doğru kararı siz verirsiniz çocuk zaten hazır olduğunda bunu belli eder o zaman gönderirsiniz.
Bezli çocuk kreş ortamında aslında daha çabuk bırakıyor bir arkadaşımın kızı öyle oldu. Çocuk baktı ki herkes tuvalete gidiyor o da gitmeye başladı işte burada akranlarıyla birlikte olma durumunun faydaları. Ben kızımı 4 yaşına girmesine 2 ay kala gönderdim. Artık patlıyordı evde çocuk kreş sahibinin ertesi gün bana ilk dediği şuydu; siz nerdeydiniz neden göndermediniz. Herşeyiyle hazır bu çocuk harika dediler. Bana göre en ideal 4 yaş, ama mecburiyet özel durum olabiliyor tabii.

Size ne dedi doktor canım önemli bir şey yoktur umarım
[/QUOTE]
Canim benim kizin Bi gozu gri bi gozu koyu kahve. Ilk bakista dikkat cekmiyor gun isiginda belirgin oluyor. Dr daHic bir sikinti yok dedi cok sukur. Degisebilir goz rengi hemen olusmaz oturmaz 1 yasa kadar degisiklik gosterebilir dedi. Esim beni cok da tatmin. Etmedi dedi ama bi sikinti olsa farkedilirdi sanirm.

Canim gorumcemle haftanin en az 2 gunu biraraya geliriz 4.5 yasinda oglu var. Diyoruz bak abisin de wc ye yapiyor hadi sen de yap buyudun falan filan ama yok. 3 5 kez yapti simdiye kadar. O da uyaninca ya da biz farkedince yapmadan goturunce. Ama gun icinde kestiremedigimiz zamanlarda soylemiyor. Yapiyor kokusundan biliyorum kaka mi yaptin diyorum Yooook diyor hatta. Bu yuzden poposu cok pisiyor. Bi pistimi 1 hafta cekiyor cok da hassas... ben 3.5 yasinda gondermis olacagim canim. Su an konusuyor kendini ifade ediyor tamam ama yeterli degil canim ya. Bi arkadasimiz 2 yasina gelmeden gonderecekmis. O da onun tercihi. Bakiciya vermektence krese veririm ayni para dio. Benim annem bakiyor

Kızlar bu göz muayenesi için 3. Ayını doldurması şart mı ? 2,5 aylık olduk da haftaya burada değiliz bu hafta içi götürsem erken mi olur sizler ne zaman yaptırdınız
Canım biz 1 aylıkken olduk göz muayenesini ama bizim doğumdan itibaren geçmeyen çapak problemimiz vardı o yüzden doktorumz bir göz doktoruna görünün demişti o yüzden görünmüştük

Canım biz 1 aylıkken olduk göz muayenesini ama bizim doğumdan itibaren geçmeyen çapak problemimiz vardı o yüzden doktorumz bir göz doktoruna görünün demişti o yüzden görünmüştük
Anladım canım demekki 3 ayı beklemek şart değil yine de. Bu hafta içi gidelim diyorum bende en kötü bi daha getir derler yani napalım. 3 ayı dolmadan yazıyor çünkü çoğu yerde de.

brcuk oğlum 22 aylıktı kreşe başladığında bezi kreşe bıraktı.ilk gün gözlem yapıyor öğretmenleri suyunu kendi istiyorsa mesela bu onlar için bi kriter yeterli görüyorlar. Biz hiç sıkıntı çekmedik çok konuşkan zaten benim oğlan. 1 bucuk sene gitti şimdi kız doğacak nasılsa evdeyim diye göndermiyorum.daha 3.5 yaşında zaten. Bazı gün çok güzel oynuyoruz güzel vakit geçiyor ama bazen kendi yaşıtlarının eksikliğini yaşıyor
Düzgün Mahalle ya da sitede otursam 1/2 arkadaşı olsa sorun değil ama böyle resmen 4 duvar arasında cocuklar sırf bu yüzden gidesim var bu büyük şehirden

Haklisin canim. Biz de apartmandayz akrani yok ama soyle sansmiz var arkadas cevremizde cok cocuk var kuzeni var kaynanamlar koyde müstakil evleri. Surekli disarda oynarlar. Bende ocaga kadar evdeyim. Dedim olmazsa 2. Donem baslatirz.

Kizlar ya benim burnumla dudagim arasindaki boslukta ucuk cikiyir oglen farkettm sabah bebegimi opmustum
Cok korkuyorum bisey olurmu acaba?
Daha kizariklik hafif kabarti var hemen antbyotik surdum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…