2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Emme esnasında uyku hali oluyor ya canım o ara dalıyorlar. bi gaz sancısı oluyor 10-15 dk sonra uyanıyorlar. Muhtemelen defne ninde öyledir. Çünkü aç olsa ağlar fazlasını kusmaz. Bizde de öyle arada oluyor emerken uyuyor sonra kıvranıyor gazını çıkarınca tekrar devam ediyor. Sadece emziriyordun değil mi canım? Açıkçası ben mamayı bırakmadım. Yeterli gelmiyor zaten. Özellikle akşama doğru emdikten sonra mama takviyesi yapıyorum. Gün içinde uzun süre uyumasının sebebinin karnının tok olmasına bağlıyorum. Çünkü ciddi anlamda uyuyor. Diğer türlü çok zor saat başı 1,5 saatte bir herhalde emzirsem ben de yorgunluktan biterim. Allah kolaylık versin canım.

Uyku konusunda sanki benim bebişi anlatmışın ,dün 18.00 de uyandı gece 12 ye kadar uyumadı az bişey uyuyo açıyo gözleri artık sallamaktan bi hal olduk niye böyle yapıyo anlamıyorum
Bizde anlamadık valla evde 4 kişi onun etrafındayız sürekli Allahtan çok acılı ağlaması yok mızıldanıyor sadece. Karnı tok, kakasını çişini yapıyor, gazını çıkartıyor daha ne anlamadım neye sıkıntılanıyor uyumuyor. 2-3 saatlik kesintisiz uyku imkansız mızıldandıkça sallarsan belki.

Gazını çıkardıktan sonra devam etse uyumaya can kurban uykuyu kaçırıyor. Bu seferde hem uyku var hem uyuyamıyor iyice huysuzlanıyor sonra bütün gün öyle geçiyor.
Şuanlık sadece anne sütü veriyorum canım doktorumuz yeterli gördüğü için çarşamba 1.ay kontrolümüz var doktorumuz takviye yapar mı bilmiyorum. Bu kadar çok kusup kaka yapmak istemese daha güzel kilo alıcak.
Hiçbi iş yapmıyorum dediğin gibi sık emzirmekten pestilim çıktı resmen hamilelikte aldığım kiloyu verdim eksiye bile düşmeye başladım

Haklısın canım...bu zamanlar yıpratıcı ama yine de çok tatlı.
Gülüşleri ömre bedel; yorgunluğu unutturuyor. 40 ınız çıksın bakalım değişir belki. Sık emzirdiğin için kalori fazla yakıyorsundur. Emzirmenin faydaları işte.

Sana da geçmiş olsun canım Aslında kızım çok emiyor neden öyle oldu anlamadım bugün 2 saatre bir sağıp sıcak havlu koyucam inşallah geçer
Sana da geçmiş olsun canım inşallah kendiliğinden geçiririm sonrasında çok daha dikkatli olucam

Selam hanımlar. Günaydın :) her güne yeni bir sorun :) 8 günlük bebeğim var ve bebeğim iki gündür sırt üstü uyumak istemiyor. normalde eller havada fosur fosur uyurdu sırt üstü. Ama iki gündür Kucakta uyuyor, yüzüstü uyuyor ama yatağına yatırınca sırt üstü mızırdanmaya başlıyor ağlıyor. Sırtına baktık bişey de yok. Dokunduk acıyan bi yeri mi var diye o da yok. Neden yatmıyor olabilir sırt üstü ve nasıl çözebiliriz bunu bilen var mı????

Allah analı babalı büyütsün canım. Benim ilk aklıma gelen reflü. Yani sırt üstü yatınca yedikleri ağzına geliyor rahatsız ediyor. Eğimli mi Yatırıyorsun yoksa düz mü?
Bi de emzirip gazını çıkartıp hemen mi yatırıyorsun?
Bebeklerin geneli yüzüstü yatmayı sever gazını rahat çıkarır karnı ısınır

Aynen öyle canım bi gülüşleri bütün herşeyi unutturuyor Tek tesellim kırkı çıktıktan sonra değişmesi bizden çok kendine eziyet.

Canım kalça icin bize haziranda gelin dedi bide goz için. Asi olup oyle gidecez bide. Asi için fikriniz varmı kizlar. Aşılar i cogu aileler reddediyor ozellikle saglikcikar

Canım kalça icin bize haziranda gelin dedi bide goz için. Asi olup oyle gidecez bide. Asi için fikriniz varmı kizlar. Aşılar i cogu aileler reddediyor ozellikle saglikcikar
Bizimde öyle bayram sonrası ilk mesai de gideceğiz kalça için. Ama aşi için. 13 ünde gideceğiz geç vuruldu o yüzden sarktı bi kaç gün

Aşı konusu çok tartışmalı....bazı noktalara katılıyorum hatta burada da konusu geçti bazı bilgiler paylaşıldı.

Kizlar emziren annelerin yesil erik gibi eksi meyveleri yemesinde bi sakınca var mi ?Cok sanci cektigi icin ,herseyi korkarak yiyorum.

My bayb Canim 23 gün oldu dikişlerim hala düşmedi. hatta kabizlik sorunum oldugu icin dikişlerim yeniden agrimaya basladi. Senin ki düştü mu? acaba normal mi bu durum

Cnm bizim doktor kalca icin 28. gün gelin dedi. cok erken degil mi? siz de daha gitmemissiniz. neden bu kadar erken cagirdi aklima takildi. randevu mu verecek acaba

Kizlar emziren annelerin yesil erik gibi eksi meyveleri yemesinde bi sakınca var mi ?Cok sanci cektigi icin ,herseyi korkarak yiyorum.
Ay normalde hiç sevmem ve yemem ama almışlar bi tadına bakayım dedim ve az önce yedim. Yemesemiydim ki
My bayb Canim 23 gün oldu dikişlerim hala düşmedi. hatta kabizlik sorunum oldugu icin dikişlerim yeniden agrimaya basladi. Senin ki düştü mu? acaba normal mi bu durum
Canım dikişler eline mi geliyor gördün mü yani...düşmek üzeredir canım bugün yarın düşer. Ama ağrı normal yani toparlanmaya çalışıyor çünkü.

Kalça için 45. Gün gittik erken dedi. 2. Ay dolmadan olmaz biraz daha büyüsün dedi. belki sizin orada randevu sıkıntısı olabilir burası küçük yer aynı Gün çekiliyor USG

Humana still tea süt arttırıyor mu deneyen var mı
simdi elimde iciyorum canim :)
birazcik daha arttiriyor sanki .
Süt için her şeyi yiyen içen ben,bi haftadır 3 litre suyu içiyorum, bu kadar içmiyodum şimdi şişeye doldurup şişeden içiyorum ,su gerçekten sütü artırıyo bi gün içmedim o gün azaldı süt,bol bol için kızlar 3 litre mutlaka olsun,

Canım benim ilk 15 gün sonra düşmeye başladı ve 1 hafta önceye kadar devam etti. Dün 40 imiz çıktı ve ben sapasaglam oldum şükür. Artık dikiş de ağrı da kalmadi. Sadece bi şişlik var vajina giriş kısmının sağında o agriyodu 2 gündür orası da agrimio ama hala şiş orası. Zannedersem kişiye göre değişiyor canm. Benim dikişlerim fazla idi düşen 10 dikiş saydım ben belki göremediklerim de vardır. 40 imda anca düzeldim. Senin de eminim düzelmen yakındır

Kızlar kalça için mesajları okudum da alıntı yapamadım
Bize de 40 çıksın gelin dediler
Bizim kırkımız bayramın içinde oluyor
Bayramdan sonraki ilk mesaide kalça için gideceğiz

Ama neden her doktor farklı konuşuyor anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…