2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bizim de bir ay oldu ama fotoğraf çekimini bugüne bıraktık 😬
Dün eşim çalıştı, oruç da olunca adamı sıkmak istemedim 😀

Bugün inşallah nazlı hilali yıkayıp güzel giydirip çekim yapabiliriz
Tabi sizinkiler gibi çok profesyonel olmaz ama hatıra kalacak kadar bir şeyler yaparız 😀

İnstagramda gördüm canım
Anı örtüsünü nerden aldın, boyutları ne kadar

Aynı gün doğmuştu bebişlerimiz ❤️

İyi yapmışsın canım benimde eşim normalde haftasonu çalışır ama çalışmayınca baya tadını çıkardık 🙏🏼

Canım AliExpressden aldım 70x102

CF9300DE-79E1-4A9C-9C25-A2F831B0893D.jpeg
Banyo konusu olunca bir de en uygun zaman beslenmeden 1,5 saat sonrası ve yine 1,5 saat öncesiymiş.

Kimdi acaba ya çok merak ediyorum 😬
Normal Doğum yapan biri öyle yazmıştı
Sen diye aklımda kalmış ama yanlış hatırlamışım demek ki 😊
PambukPrensess PambukPrensess in böyle yazdığından eminim.
Ama sonrasında hikayesini yazmıştı diye hatırlıyorum. Emin olamadım o konuda 🥰

Gözün aydın canım. Bitti geçti işte. Zamanla o da unutuluyor.
Oh kırkınız da çıkmış. En zor zamanlar geçti

Bilemiyorum ki canım... Herkes farklı. Doktor istek yapmadan çektiremeyeceğimiz için mecburen bekleyeceğiz.

Yıkarsın canım file iyi şimdilik güvenilir. Cuttingcorners Cuttingcorners tek başına yıkıyor ne zamandır. İlk önce eşinle yıkarsın sonra alışırsın
Biz 10 gündür artık banyoda yıkıyoruz. Eşim giriyor bacağına yatırıyor ben de yıkıyorum.
Bi yandan su döküyoruz üşümüyor sırtımızda ağrımıyor. Küvette yıkarken zor oluyordu böyle daha kolay geldi

Seni takdir ediyorum. Tek başına yıkamak zordur.

Bildiğim kadarıyla @begonyas @eszcm yaptırdı. @melekci de olmuş olabilir

Bilemedim canım. Belki öbür türlü daha rahat ediyordur. Doktora danışmak lazım.
Sadece 3 kişi mi aşı yaptırdı diğerlerinin zamanı mı gelmedi? Aşı olup olmamakta kararsızım çok korkutuyorlar otizme neden oluyo diye

Filede çocuk üşür dedi annem onda yıkatmadı 😬

Zaten eşim evde yokken yıkamaya hiç cesaret edemem 😔

evet şu zamanlarda file üşütür ama ben saç kurutmayı açık tutuyorum yüksek ayarda odada. baya ısıtıyor sudan çıkardığım anda yanıma alıyorum . onu açmazsam eğer çabucak titriyor morarıryorlar hemen . Bir de öyle deneyebilirsin file kullandığında. ki zamanla alışırsın yıkamaya 😌

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum filesiz tek yıkıyorum, kuvveti doldurup çocuğu içine yatırıyorum biel basında, bir el ile yıkıyorum, sonra ters ceviriyorum, en son da başını yıkayıp çıkarıyorum, ama benimki ağlamadığı için panik olmuyorum ağlıyorsa zor, ac.olmasin uykusu olmasın yoksa ağlar kuzum

bende bu şekilde yıkamıştım ilk zamanlar ama ağırlaştı arkasını yıkarken tam denge sağlayamıyorum artık . Kayacak gibi oluyor .😁

Cnm neden sütünün yetmrdiğini veya az olduğunu düşünüyorsun,yani neye göre öyle soruyum
Doktora gittik tarttı 10 günde 170 gram almış, sarılığı da aç kaldıgından yükselmiş. Mutlaka mamaya başla dedi. Şimdi de 1 saat emzirdim ama hala açmış üstüne 90cc mama icti :KK43:

Ne yaptımsa göğsümü eski haline getiremedim sanki hiçbir şey işe yaramadı :110: dokunamıyorum bile çok acıyor sağdım kaç kere son sağışımda süt çok azdı içinde mi kaldı yoksa yok muydu bilemiyorum yarın duruma göre doktora gidicez ipeği kucağıma bile alamadım acıdan ağladım🙈 bunun çaresi nedir sizin başınıza geldiyse nasıl geçti? Ateşim yok masaj da yaptım ama yok yumuşamadı 😟

Doktora gittik tarttı 10 günde 170 gram almış, sarılığı da aç kaldıgından yükselmiş. Mutlaka mamaya başla dedi. Şimdi de 1 saat emzirdim ama hala açmış üstüne 90cc mama icti :KK43:
Peki cnm ağlıyor mu mama içmezse, 10 dk emiyor mu, birde güzel beslenip suyuda bol içiyormuşun streslimisin kafaya taktığın bişeyler mi var ,sütü de çok takma kafana, birde dinleniyomusun uykun nasıl bunlarda bi faktör çünkü

Geçmiş olsun cnm,acaba sıcak suyun altında göğsünü mü sağsan elinle,birde makinayla değil elinle sağ daha çok süt çıkar makinaya göre,yani bu konuda bilgim yok ama sadece fikir
Ne yaptımsa göğsümü eski haline getiremedim sanki hiçbir şey işe yaramadı :110: dokunamıyorum bile çok acıyor sağdım kaç kere son sağışımda süt çok azdı içinde mi kaldı yoksa yok muydu bilemiyorum yarın duruma göre doktora gidicez ipeği kucağıma bile alamadım acıdan ağladım🙈 bunun çaresi nedir sizin başınıza geldiyse nasıl geçti? Ateşim yok masaj da yaptım ama yok yumuşamadı 😟

Geçmiş olsun cnm,acaba sıcak suyun altında göğsünü mü sağsan elinle,birde makinayla değil elinle sağ daha çok süt çıkar makinaya göre,yani bu konuda bilgim yok ama sadece fikir
Canım inan o kadar sıkamıyorum çok acıyor kaynar suyun altına da girdim masaj da yaptım eşimde yaptı yardım etti ama acıdan ağlıyorum 😢

Pardon 1 saat emzirdim demişin, süt yeterli olsa 10 dk da doyar 1 saat emdiği zaman efor sarf ediyo oda kilo almasına mani oluyo, bana bunu yenidoğan hemşiresi komşum söyledi

Canım inan o kadar sıkamıyorum çok acıyor kaynar suyun altına da girdim masaj da yaptım eşimde yaptı yardım etti ama acıdan ağlıyorum 😢
Ayyy tühh canım yaa üzüldüm inan ,sen durma git cnm doktora ,bide felak nas ayet-el kürsi oku ellerine üfle göğsüne sür,nazarda olabilir cnm,mastit diye bişey varmış ya ondan mı oldun acaba

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum filesiz tek yıkıyorum, kuvveti doldurup çocuğu içine yatırıyorum biel basında, bir el ile yıkıyorum, sonra ters ceviriyorum, en son da başını yıkayıp çıkarıyorum, ama benimki ağlamadığı için panik olmuyorum ağlıyorsa zor, ac.olmasin uykusu olmasın yoksa ağlar kuzum

Canım aynı anlattığın gibi yıkadım ben de ama çok korktum 😔
Yavrum da bana bakıp bakıp ağladı
En son başını yıkarken de çok panik yaptım bıraktım annem yıkadı

PambukPrensess PambukPrensess in böyle yazdığından eminim.
Ama sonrasında hikayesini yazmıştı diye hatırlıyorum. Emin olamadım o konuda 🥰

Maşallah bayan hafıza 😊

Ben sadece mesajı hatırlıyorum, kim yazmıştı sonradan hikayesini paylaştı mı hiçbir şey hatırlamıyorum 😀

evet şu zamanlarda file üşütür ama ben saç kurutmayı açık tutuyorum yüksek ayarda odada. baya ısıtıyor sudan çıkardığım anda yanıma alıyorum . onu açmazsam eğer çabucak titriyor morarıryorlar hemen . Bir de öyle deneyebilirsin file kullandığında. ki zamanla alışırsın yıkamaya 😌

Biz de elektrikli sobayı açıyoruz, fan var bazen de fanı açıyoruz canım
Kombi de açık Bebek üşümesin diye
Güneş alan odada yıkıyoruz
Aslında ev cehennem gibi sıcak oluyor ama annem çocuk üşüttü deyip durduğu için beni panik yaptırıyor

Canım çok üzüldüm, inşallah geçer en kısa zamanda
Her şeyi denedin geçmedi ya acaba canın bir şey mi çekti aklıma bu geldi

Farkında olmadan bir şey isteyip de yemediysen de göğüsler şişer derler
Bir düşün bakalım canım

Canım aynı anlattığın gibi yıkadım ben de ama çok korktum 😔
Yavrum da bana bakıp bakıp ağladı
En son başını yıkarken de çok panik yaptım bıraktım annem yıkadı

Maşallah bayan hafıza 😊

Ben sadece mesajı hatırlıyorum, kim yazmıştı sonradan hikayesini paylaştı mı hiçbir şey hatırlamıyorum 😀

Biz de elektrikli sobayı açıyoruz, fan var bazen de fanı açıyoruz canım
Kombi de açık Bebek üşümesin diye
Güneş alan odada yıkıyoruz
Aslında ev cehennem gibi sıcak oluyor ama annem çocuk üşüttü deyip durduğu için beni panik yaptırıyor

Korkma iş başa düşünce en iyisini yaparsın emin ol . Benim annemde öyle sürekli çocuga yelek hırka giydir diyip duruyor. Ev sıcaksa gerek yok ki . Ama işte gel gör ki anlamazlar anneler :)) Ben bir penye giydiriyorum sadece çok şükür bi üşütme vs yaşamadık. Asıl çok sıcaklar bebekleri boğar. Terler en ufak serinlikte üşütürler.

Kızlar benim kızım bir aylık oldu
Ben hala en geç dört saatte bir uyandırıp emziriyorum, zaten kendi de genelde üç saat geçince uyanıyor

uyanmadığı zamanlarda annem elleme çocuk uyusun diyor ama ben korkuyorum aç kalacak hasta olacak diye

Bugün de banyo yaptırdık emzirdim uyudu
Maşallah dört saat geçti hala uyanmadı
Ne kadar süreye kadar uyanmasını beklemeliyim

Anneme göre uykuya da ihtiyacı var elleme çocuğu diyor ama ben uyandırmak istiyorum

Kızlar benim kızım bir aylık oldu
Ben hala en geç dört saatte bir uyandırıp emziriyorum, zaten kendi de genelde üç saat geçince uyanıyor

uyanmadığı zamanlarda annem elleme çocuk uyusun diyor ama ben korkuyorum aç kalacak hasta olacak diye

Bugün de banyo yaptırdık emzirdim uyudu
Maşallah dört saat geçti hala uyanmadı
Ne kadar süreye kadar uyanmasını beklemeliyim

Anneme göre uykuya da ihtiyacı var elleme çocuğu diyor ama ben uyandırmak istiyorum
3 saat 4 saat uyku mu ahhhh neredeeee:uykucu:
Benimki bazen uykusunda kakasını yapıyor uyanacak gibi oluyor ben uyusun diye sallıyorum annemde bırak kalksın çocuk altı pişicek diyor diyorum bişey olmaz ne güzel sıcak sıcak yatsın işte :confused:
4saati de geçmemesi gerekiyor canım sanırım. Ya da büyüdükleri için bu uyku saati normaldir belki 🤔 bende bilemedim

X