2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bizim alışma sürecimiz aslında çok zor olmadı. Çünkü oğlum yuvaya gidiyordu ve emmeye devam ediyordu. Onun düzeninin hiç bir şekilde değişmemesine azami özen gösterdim.

İlk 4-5 ay, kardeşini tamamen görmezden geldi. Ne zaman kızım az biraz kendini göstermeye başladı, o zaman arada oyuncak vermeye, sevmeye başladı. Arada çaktırmadan hırpaladığı da oldu ama eğer zarar vermeyecek gibiyse müdahale etmemeye başladık.

Gece boyunca yatağında uyuyan oğlum, kardeşinin yanımda yattığını gördüğünde geceleri yanımıza gelmeye başladı. Asla geri çevirmedim. İstediğinde annesini ve babasını hep yanında buldu.

Kızımı sevmekten hiç bir zaman sakınmadım. Biz kardeşine nasıl davranırsak o da öyle davranır diye düşündüm. Ki öyle de oldu.

Şimdi oyuncak kavgaları, yer kavgaları vs başladı. Ama beraber oyun kurma zamanları da başladı :) Yine bile bazen anne duru okula gitsin gelmesin diyor oğlum bazen :) Kendince bölüm yaptı evde, annenin durusu babanın toprak alisi varmış :) Kızım 2 yaşına gelecek, varlığını yeni yeni kabullenmeye başlıyor.

Hem sasirdim hemde güldüm yani okurkenn kendilerini ayirmasi tuafima gitti ama bebegi sana birakmis yinede kndini biraksaydi belki kiskancliklari olabilirdi

Gormezden gelirse zorlamamak iyi diye biliyorum bak bebek var dedikce ters etki yapabilirdi kendi istedigi zaman tanismis kardesiyle aslinda.. krese su anda baslamadik ama yaz tatilinden sonra kabul ediyorsa oglumda mecburi başlamak zorunda kalabilir birkac aya belli olucak yoksa hep beraber olucaz tum gun..

Kiskanclik olmasin diye yenialdigim giysilerinden oyuncajlarindan paketler yapicam bnde bebek gormeye gelenler olunca kendi yaptığım paketlerden vericem onun hediyesiymiş gibi ins sizinki kadar koly surec olur doguma kadar tam 23aylik olucak :)

Kızlar benim kuzım da nisan doğumlu . O da yakalandı donuz gribine a pozitif . Bizimki şırubu içince anında kusuyor ya sizde de oldu mu . Kussa da işe yarar mı doktora sormayı unuttum . Perişanız bizden

Kızlar benim kuzım da nisan doğumlu . O da yakalandı donuz gribine a pozitif . Bizimki şırubu içince anında kusuyor ya sizde de oldu mu . Kussa da işe yarar mı doktora sormayı unuttum . Perişanız bizden
Canım çok geçmiş olsun. Benim kuzum ilk verdiğimde kusmustu, sonrakilerde olmadı. Çay ışığınızla germeyi dene tek yudumda gidiyor, çubuk şırıngasıyla verince süreç gereksiz uzuyor. Ay aman haklı çocuklar, kaşığını yalamistim da çok acı şurup

Ay öylemi ben tadına bakmadım sabah şırıngayla vermiştim bi anda aşırı kustu hatta yavaş yavaş vermiştim . Akşam çay kaşığıyla verdik yine kustu ana sabahki den daha az . Daha önceki hastalandığında da hep antibiyotiği kusuyordu . İnşallah böyle işe yarar . Verir vermez öğürmeye başlıyor midesinden sesler gelipkusuyor

Oy kuzum kıyamam yani yarayip yaramayacağını bilemem ama dahasını versen zararlı olacağı kesin diye düşünüyorum

Oy kuzum kıyamam yani yarayip yaramayacağını bilemem ama dahasını versen zararlı olacağı kesin diye düşünüyorum
Aynen . Eşim yarar diyor ama bakalım . Şuan sabahki halinden daha iyi . Ateşi de biraz düştü . Biraz iştahı da açıldı . Bişeyler yemese mecbur serum taktırcaktık

Bizde kusma olmadı ama ilacın tadı gerçekten çok ama çok kötü. Huyumdur çocuklara içirmeden her ilacın tadına bakarım muhakkak. Kusmasın diye ilacın hemen arkasından sevdiği bişey vermeyi denediniz mi? Ben ilacın hemen arkasından bal veriyordum.

Evet ama yuttuğu an kusuyordu hmn . Dün akşam daha azar azar verdim eline de şeker . İlacı verir vermez şeker emdirdim bes dk yı buldu içirmek ama en azından kusmadı . Bu sabah ağlayarak da olsa içti kusmadı

Bi de dün sabah ve akşam ilacı verdikten sonra resmen hayata döndü . Bu kadar etkili olduğunu bilmiyodum ilacın ilk günğn akşamında hasta değilmiş gibi kudurdu . Ateşi de bu sabah çok az çıktı . Şuan hiç hasta değil gibi

Ya dr bana da enfluvir vermişti geçen hafta, ki yazmıştım da ben en son böyle hasta olduğumu bi üniversitedeysen bilirim bir de bu. Acıdan ağladım resmen grip böyle oluyormus demek ki. Bu ilaç mucize gibi bisi, iki günde ayağa kaldırdı beni, oğlumu da öyle. bu kadar çabuk ve büyük etkisi varken yan etkiler nasıldır kim bilir zaten dr lar da yazmak istemiyorlar.

Kızlar bebişleri ne sıklıkla yıkıyorsunuz? Bir arkadaşın kızı var, bizimkilerden 2 ay büyük. Haftada bir yıkamak gerekiyor kışın dedi. Evi doğalgazlı ama bir kere yıkıyormuş o. Ben 3 gün en fazla 4. gün yıkıyorum. Cildi için iyi değil falan dedi. Birkaç sitede, doktor yorumu da okudum. Onlarda haftada bir demişler. Ama sürekli hareket halinde, birşeyler yiyor falan, evde sıcak zaten, bana az geldi haftada bir.

Hasta olana kadar iki günde bir yıkıyordum ama hasta olunca bir haftayı buldu. Ama normal rutinimiz iki bilemedin üç günde bir. Yani yemek yerken falan sakınmıyorum ben döke saça yiyor, silene kadar yıkamak daha işime geliyor açıkçası. Derinin üstündeki tabaka sebum muydu neydi sık yıkamak onu uzaklaştırdığı icin yetişkinlerde bile aslında iyi değil, bebislerde de değildir heralde, doğrudur mantıklı geldi.

Bende öyleyim. Eliyle yemek istiyor ve ben yetişemeden köfteli elini kafasına sürdü. Silip geçemem ki, bitlencek çocuk. Hem banyo yapınca rahat ediyor, niye bir hafta bekleyelim anlamıyorum.

Dogarken nasil basladiysak oyle devam ediyoruz biz su anda 2gunde 1 yapiyor eger hastaysa filan 3 4 gunu buluyorda ogluma kalsa sabh aksam giricek kapi aciksa atiyor kendini küvete, niye zararliymiski aksine banyo gununu uzun tuttugumda bikac kez halsizlesti gibi geldi bana sanki.mikrop aliyor gibi

Kızlar, ikinci yaş doğum günleri yaklaşırken ne alemdesiniz :) nasıl gidiyor hayat??

Yaza tuvalet eğitimi planlayanlar var mı?

Kızlar, ikinci yaş doğum günleri yaklaşırken ne alemdesiniz :) nasıl gidiyor hayat??

Yaza tuvalet eğitimi planlayanlar var mı?
Merhabazaman cok hizli geciyor. Bazen 2 yas krizlerimiz oluyor. Her seyi kendi yapmak istiyor. Gecenlerde portakali soydum diye cok kizdi. Kabuklari yerine yapistirmaya calistik mesela. Elimden geldiginde onu destekliyorum ama bazen cok zor oluyor. Tuvaletini yapinca söylüyor her defasinda. Yapmadan oncesini bilemiyor daha. Biraz daha isininca havalar egitime baslamayi dusunuyorum. Siz nasilsiniz?

2. Yasta diş varmıydı ya bizimkinin ağzı uzun zaman sonra salyalı
2-3 yaş arasında ikinci azılar gelmeye başlar. Onlar da son dişlerdir. Genelde 2,5-3 yaş arası beklenirler ama çıkması çok uzun sürer o dişlerin. O yüzden diş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…