2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Ne tatlı muhabbetler dönmüş gene, bebislerinizin iyi olmasına sevindim kızlar :KK200::nazar:

Ben zaten bebeden önce de çok bakımlı değildim makyaj yapmayı çok sevmem oldum olası, bi rimel bi ruj yetiyor :KK37: onu da sabah okula gidince öğretmenler odasından önce lavaboya uğruyorum orada hallediyorum :rolleyes:
Saçlarım ombreli, ama dip icin geçtiğimiz hafta hariç dört ay önce gitmişim mesela cok vahim :rolleyes: sütyen hizasında idi omuzlarımın biraz altında kestiriverdim gitmişken, bi de manikür ama çoktan eski haline döndü bile ellerim. Saçlarımı genelde duş sonrası aksamdan ya duzlestiriyorum ya hafif masa yapıyorum. Tabi bunların hepsi eger oglusum erkenden uyuduysa veya babasıyla oynuyorsa. Yoksa dokuzuncu ay atağı denen rezalet donemde 3 hafta boyunca sıfır makyaj ve lohusa topuzuyla gezdim :cry:

Kızlar ya konu ile çok aşırı alakasız bir şey danışacağım size, forumda çok fazla ise yaradı hayır yaramadı yorumları var. Koltuk altı kararması ile ilgili bildiginiz bi cozum yolu var mi?

Kızlar ya konu ile çok aşırı alakasız bir şey danışacağım size, forumda çok fazla ise yaradı hayır yaramadı yorumları var. Koltuk altı kararması ile ilgili bildiginiz bi cozum yolu var mi?
Benim her yerim çok fena kararmıştı ,regl olunca kendiliğinden açıldı,sadece göbek deliğimin içinde biraz karartı kaldı

Kızlar bebeklerinizin dişleri ne durumda ,bizimkinin altta 4 üstte 4 tane var .ama son iki gecedir uykusunda ağlıyor resmen ,kalkıyor sonra geri uyumuyor .1 yasına gelmeden başka çıkan diş var moydı ?uykusuzluktan ölmek üzereyim ,bana bir yardımEn Büyük KK

Kızlar bebeklerinizin dişleri ne durumda ,bizimkinin altta 4 üstte 4 tane var .ama son iki gecedir uykusunda ağlıyor resmen ,kalkıyor sonra geri uyumuyor .1 yasına gelmeden başka çıkan diş var moydı ?uykusuzluktan ölmek üzereyim ,bana bir yardımEn Büyük KK
Dokuzuncu ay atağı:bicak: üç hafta boyunca yarım saat uyku bir saat ayaktaydık kabus gibiydi:KK43: eğer herhangi bir rahatsızlığı agrisi olmadığından eminsen yapacak bir şey yok, rahatlatmaya çalış, geçecek :dua:

Kizlar nasilsiniz? Bu atak donemi sonuna kadar boyle hircin mi gecer:110: bebekler icin hangi cocuk arabasini kullaniyorsunuz benimki.biraz buyuk yazin arabayla tatile cikicaz bununla gidersek bagajda yer kalmiyor kucuk onerebilceginiz model var mi ? Baston dusunuyorum ama çift-yönlü modellerdede cok kibar gorunenler var ilk arabamiz hediye olduğu için ciftyon ozelligi yoktu

Kizlar nasilsiniz? Bu atak donemi sonuna kadar boyle hircin mi gecer:110: bebekler icin hangi cocuk arabasini kullaniyorsunuz benimki.biraz buyuk yazin arabayla tatile cikicaz bununla gidersek bagajda yer kalmiyor kucuk onerebilceginiz model var mi ? Baston dusunuyorum ama çift-yönlü modellerdede cok kibar gorunenler var ilk arabamiz hediye olduğu için ciftyon ozelligi yoktu
Canim hic cift yonlu kullanmadim avantajini bilemeyecegim ama yazin neredeyse 15-16 aylik olacak bebegin.. en hafif ve basitinden bir baston puset isini cok rahat gorur.

Hircin değil de benim bebeğim üzgündü yav:KK43: geceleri uyuyamiyordu yavrum:KK43: çok kızıyordum geriliyordum ama anlayınca çok vicdan azabı cektim:KK43: geçici annesi az kaldı ins:KK43:
Bizim arabamız da küçük old icin bagaj sıkıntı, o yüzden Kraft kabin almıştık memnun kaldık ama büyüdükçe daha rahat etti sanki. Gerçekten çok az yer kaplıyor. Tek yönlü olması miniklerken avantaj bence, çünkü büyüyünce anneyi değil çevreyi izlemek istiyorlar:) bence de basit bisi al, büyüdü zaten fazla masrafa gerek yok:)

Hircin değil de benim bebeğim üzgündü yav:KK43: geceleri uyuyamiyordu yavrum:KK43: çok kızıyordum geriliyordum ama anlayınca çok vicdan azabı cektim:KK43: geçici annesi az kaldı ins:KK43:
Bizim arabamız da küçük old icin bagaj sıkıntı, o yüzden Kraft kabin almıştık memnun kaldık ama büyüdükçe daha rahat etti sanki. Gerçekten çok az yer kaplıyor. Tek yönlü olması miniklerken avantaj bence, çünkü büyüyünce anneyi değil çevreyi izlemek istiyorlar:) bence de basit bisi al, büyüdü zaten fazla masrafa gerek yok:)

Kiyamam onlara ya ,oglumada oyle ne versem istemiyo sıkılıyo hemen kendini atio aglamya basliyo ki hic yapmazdi bunu oyle yapinca kiziyorum sonrada kendime kiziyodum cok sukur sadece bikac gun yapti ,yurumeye baslayinca biraz rahat olur diyorum ama insallah dogru dusunuyorumdur:confused::confused:

Evet bikac model inceledim icinde kraftta var ,sadece 2ay kullanicagim icin bakiyorum henuz belki indirimde filan olursa aklimda olsun aliyim simdiden diyorum ,tesekkur edrrim

Demir ilaci kullaniyo musunuz? Yada soyle soriyim bebislere doktorunuz kac ayda tahlil yaptiriyor ?
Ogluma bu ay yaptik kac aydir doktorumuza söylüyodum ama dislerinden huzursuz gerek yok diyodu(mecbur kalmadıkça bebeklere yapilmiyomus yurtdisinda) ve düşündüğüm gibi demiri eksik cikti tedaviye basladik,surekli kullananlarda kabizlik karin agrifi yaptigi dogru mu

Demir ilaci kullaniyo musunuz? Yada soyle soriyim bebislere doktorunuz kac ayda tahlil yaptiriyor ?
Ogluma bu ay yaptik kac aydir doktorumuza söylüyodum ama dislerinden huzursuz gerek yok diyodu(mecbur kalmadıkça bebeklere yapilmiyomus yurtdisinda) ve düşündüğüm gibi demiri eksik cikti tedaviye basladik,surekli kullananlarda kabizlik karin agrifi yaptigi dogru mu
Biz düzenli kullanıyoruz ama şikayetimiz yok. Sidefer kullanıyoruz biz ilaç olarak

Kızlar oğlum geceleri uyandığında en az 2 saat kalkıyor ,son 1,5 aydır bu şekilde .uykusu var çok belli ama uyuyamıyor hatta uyuyamadıgı için kızdığını hissediyorum .var mı böyle derdi olan

Bizim doktorumuz yasinda tahlil yapip ona gore takviye veriyor. Oglumda dusuk cikmisti mesela, demir ilaci kullanmistik. Kizimda bir baska sorun icin kan tahlili yapilmisti orada demire de bakilmisti, tam sinirdaydi. Ilaca gerek yok yasindan sonra bakariz dedi. Devamli kullandigimiz donemde herhangi bir sindirim problemi olmadi diye hatirliyorum. Sadece kakasi cok kotu kokuyor ve cok koyu renk oluyor.

Saatleri değişiyor ;mesela 2.30 ,ertesi gün 12 vs.
Hep aynı saatler olsaydı, bir kaç kez uyandıktan sonra alışkanlık yapıyorlar diyecektim ya da belki aynı saatlerde odasına komşulardan ses geliyor olabilir diyecektim ama durum bu değil gibi görünüyor..

Benim ikisinde de devamlı olarak gece uyanıp da uzun süre uyanık kalma pek olmadı ama arada olduğu zaman (hastalık filan yoksa tabi), ben yanıma alıp, ya da onların yanına yataklarına yatıp uyuyor gibi yapmaya devam ettim. Bir süre yanımda oynaşıp sonra onlar da uyudular. Tabi kızım biraz daha zor uyuyor, mutlaka meme istiyor.

Belki sen de uyandığında uykusu açılmadan hemen koynuna alıp uyumaya teşvik edebilirsin.

Dokuzuncu ay kontrolünde yapıldı Demir sınıra yakın çıktı Dr devam edin dedi nutrigen kullanıyorduk. Sonra dilinde kararma oldu oglumun, bıraktik. Dr a da danışmadım bırakayım mi diye, sadece dilinin fotosunu attım Demir’den olur bu dedi.
Ya etini kemik suyunu pekmezini eksik etmiyorum, görünürde bir sıkıntısı yok iştahsızlık vs gibi zaten bir ay kaldı ilk yas kontrolüne, tekrar tahlil yapılacak devam derse Dr düşünürüz. D vit hariç takviyeler hiç içime sinmiyor:KK43:
Kullandığımız donem içinde koyu renkli kaka dışında bi anormallik olmadı bizde.

Dogumdan beri biz hic kullanmamistik ,bu tahlillerden sonra basladik ferrostrane isimli bi surup sabah aksam dozuna gore veriyorum ,surup mu yapiyor artik rahatladi mi bilmiyorum 3 4 gundur gunduzleri daha uzun uyur oldu,istahi cok fazl degismedi ,cok sukur kabizlik yok ama dediginiz gibi cok kotu kokuyokakasi insallah cabuk toparlar

Kızlar oğlum geceleri uyandığında en az 2 saat kalkıyor ,son 1,5 aydır bu şekilde .uykusu var çok belli ama uyuyamıyor hatta uyuyamadıgı için kızdığını hissediyorum .var mı böyle derdi olan

Acaba dis doneminden mi etkilendi? Yada tuaf gelebilir ama tuavleti kalkinca uyaniyor olabilir mi? Oglum bikac aya kadar uyurken hic yapmazdi uyanip cisini yapip bezi değişince uyurdu artik cisini yapiyor ama kakasini uyurken hic yapmz mesela ,belki gece lambasi gibi bisey dikkatini dagitiyodur

Menenjit asisi olan varmi kızlar. 10.aydan itibaren yapilabiliyormus. Özel aşı kendimiz alcaz yani. Bizim doktor önerdi.artik hastaliklar tekrar gelmeye basladigi icin göçlerle vs. Onlem olarak yaptiracagiz.

X