2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Allah analı babalı büyüsün inşallah darısı başımıza

Daha yeni doğum yaptın canım 1 hafta sonra sütü gelen var. Canım tanıdıklarımdan edindiğim bilgilere göre eger eve çıktıysan bi dene derim.bulgur pilavı yeşil soğan ve ayran aşırı süt yapıyor diye duydum.birde humana emziren annelere.

Yok canım çıkmadım suyu erken geldiği icin enfeksiyon riski var yarın tahliller yapılacak sonuca göre çıkacağız. Burda Bi cay aldırdılar markasını unuttum ama Humana değildi onu içiyorum. Diyetisyen soğan YÖK dedi listeye bakayım bulgur varsa yaptırırım ins yarın cok teşekkür ederim.

İlk zaman için gaz yapabilir ama ne yapalım bebişler için yapmayacagımız şey yok en kısa zamanda gelir inşallah sütünde gögsünde düzelir.emzirmenin keyfini yazdığın günlerde gelir inşallah

İlk zaman için gaz yapabilir ama ne yapalım bebişler için yapmayacagımız şey yok en kısa zamanda gelir inşallah sütünde gögsünde düzelir.emzirmenin keyfini yazdığın günlerde gelir inşallah
İnsallah. Soğan, sarımsak, brokoli gibi gıdalar aromasını bebek beğenmediği icin hazır gelen sütü de emmek istemeyebilir diye yeme dedi diyetisyen. Bol protein ve su dedi.

cnm merak etme herkes o yollardan geciyo gayet normal su an yaşadıklarım ve dusunduklerin unutma sen onun için eniyi annesin Allh güç kuvvet versin genişi de öpüyoruz uzaktan ama

BEN varım canım cumartesi günü olan kontrolümde sancı çıktı hafif doktor ilaç verdi cunartesi kontrolüm var yine
Sendedemi çıktı
Benimde bugun kontrolum vardi canim. Sanci cikti. Bana ilac falan vermedi. Bebek dogsada sikinti olmaz diye. Normalde bu ay sonu gun vermisti ama o tarihe durmasi mumkun degil dedi. Gereksiz heyecan mi yaptim yoksa normalmi bu sancilar herkeste oluyo mu bilemedim.

Cnm mutlaka sık sık lansinoh sur göğsüne. Ve bebegin agzina kahverengi kismin tamamini vermeye calis. Inanki dogru pozisyonda verince daha az aci cekeceksin. Kremi ihmal etme cunku yara olsa iyilesmesi zaman alir.

Ilk gunler acır haklısın ama sonra göğsün alışınca hissetmeyeceksin bile :)

Cok guzel.bi duygu yaaaa allah isteyen herkese yasatsin.

Bol bol yürürsün ina acinda hafifler. Ha bide gecen duydum sezeryan korsesi kullaninca yurumek hareket etmek daha kolay oluyo diolar. Bi daniş istersen.

Öpüyorum :)

Canim, gececek bu gunler hic merak etme. Ilk hafta olgun sut gelmeyebilir, kolostrumu da gozle gormek zordur, pomapaya gelmez yapisir ve gercekten sutum yok sanabilirsin. Ama inan o sut memede var :) doga yasam esigi olan 28.haftadan itibaren kolostrumu hazir ediyor memede. Sen hep emzir hep tut gogsunde.

Memeler de alisacak emzirmeye, gececek hic merak etme :)

Evettt pazar sabahi saat 7 de bizde dogduk pasam biraz ehli keyf hastanede yatmama sebeb oldu ..sukur saglikli dogdu bugun 4 gun tum acilar unutuldu oglusla ask yasiyoruz benim icin dua eden ve sevinen herkese tesekkur ederimmm:)
gözün aydın cnm saglikla buyusun insallah bol sütün olsun sezeryandi degilmi seninkide ben bu aralar surekli ameliyati gorup gorup duruyorum dusunmekten :)

Evet canım sezeryan olacak heyecan tabikide var ama korkum vaktini bekleyecek mi diye 4 nisan a gün aldık inşallah bekler bebeğim zamanını

cnm benimde kizimi dogurdugum zaman o göğüs ağrısını yasadim bende sanki bicak saplaniyordu mememe yaralardan hatta kanadi ama sonra lansinoh alip surunce rahatladim o zaman ben riske atmayayim kendimi bu dogumdada alayim lansinohu ki zaten sut ilk 3gün sıkıntılı olabilir ben manuel göğüs pompasi almistim cekiyordum süt cikinca memeyi vetiyotdum kokusunu aliyordu birde ilk basta sol gogsumu almadi ama direndim ilk guttigim cocuk doktoru mama yazdi inanki almadim mama sutum yetecek ona diye inandim Allaha dua ettim direndim yine mama vermedim 2 saatte bir memeyi verdim bazen bir saat biraktim memede herseye ragmen bazen 2saat bile beklemeden verdim memeyi Allaha şükürler olsun sadece sütle besledim kizimi ek mamaya 6.ayda basladum kizimi 22 ay kadar emzirdim hamile oldugum icin biraktirnak zorunda ksldim niyetim 2tasina kadardi olsun cok sukur emdi zaten son zamanlarda beni emzik niyetine kullaniyordu insallah simdi oglumada yüce rabbim sütü kismet eder ablasi gibi emzireyim

Canim sicak dusa gir ve goguslerine sabunla guzelce masaj yap ustlere dogru. Sicak havlu koy ya da. Benim sutum bunu yapinca ertesi sabah gelmisti. Biri tavsiye etmisti bana da. Insallah bol bol sutun gelecek ve oglusun onlari likir likir icecek. Hemen masaj yapmaya basla

pardon 6.ayda ek mama yazmisim ek besin demek istedim kizima hic hazir mama vermedim
Ben de oğluma mama vermemek için çok direndim. İlk ay sadece anne sütü, 6-9 ay anne sütü+ek gıda ilerledik ama iş yoğunluğundan ofiste yeterince sağım yapamadığım için azaldı sütüm 9 aydan sonra.. Bu sefer anne sütü+mama+ek gıda gittik 13 aylık olana kadar. 13 aylıkken kestim hem mamayı hem biberonu. Şu an 20 aylık, 13 aylıktan bu yana normal yemek+anne sütü diye devam ediyoruz hala. Bazen 2-3 gün emmediği oluyor, bazen günde 5 kere emmek istiyor. Keyfi nasıl istiyorsa ona uyuyorum ben.

Kızlar bugün sanki karnım daha ağır, bebek daha büyük gibi hissediyorum. Aşağıya acayip bir baskı, baskı dolayısıyla sızlama ve batmalar var.. Neredeyse yürütmeyecek kadar.. İki adım atsam tuvalete gidiyorum. Aşırı yorgunum nedense, sadece yatmak istiyorum. Ama ofisteyim, çalışmak ve öğleden sonra oğlumu okuldan almak zorundayım. Bugün yapılması gereken herşey öyle zor geliyor ki..

Ay evet bazen insan acayip agirlasio gercekten allah yardimcin olsun bazn evde bile dayanilmiyor. Sen bu halinle bide çalışıyorsun. Izne ayrilmayi neden düşünmedin

cnm keske bende devam etseydim sute burda aile büyükleri yüzünden de oldu biraz sen hamilesin yeter artik emzirme karnindaki cocuga yazik gunah doktoruma sordum emzirebilirsin dedi ama durumu anlattim kendisine gece boyu memede kaliyordu emmeden emzik yerine kullandi beni doktorum o zaman biraktir deyince biraktirdim ama melegim belkide birkac damla olsa bile emiyordu bazen vicdan azabi cekiyorum ama bir yandanda cok şükür diyorum emdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…