2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Ay evet bazen insan acayip agirlasio gercekten allah yardimcin olsun bazn evde bile dayanilmiyor. Sen bu halinle bide çalışıyorsun. Izne ayrilmayi neden düşünmedin
Benim kendi ofisim canım, sağlığım el verdikçe geleceğim ofise. Bir de oğlumu okula ben bırakıp aldığım için zaten gir çık yapıyorum eve. O yüzden evden çıkmışken ofise uğramak sorun olmuyor genelde.

Muhtemelen 37-38. haftalara kadar çalışırım gibi görünüyor, işler yoğun. Nisan 15 gibi filan ancak bırakırım..

Kızlar bugün sanki karnım daha ağır, bebek daha büyük gibi hissediyorum. Aşağıya acayip bir baskı, baskı dolayısıyla sızlama ve batmalar var.. Neredeyse yürütmeyecek kadar.. İki adım atsam tuvalete gidiyorum. Aşırı yorgunum nedense, sadece yatmak istiyorum. Ama ofisteyim, çalışmak ve öğleden sonra oğlumu okuldan almak zorundayım. Bugün yapılması gereken herşey öyle zor geliyor ki..
bendede bugunlerde o agirlik var cnm zor yuruyorum sanki kasiklarimda butun agirlik geceleri cok tuvaletim geliyor bugun 35+5im

cnm keske bende devam etseydim sute burda aile büyükleri yüzünden de oldu biraz sen hamilesin yeter artik emzirme karnindaki cocuga yazik gunah doktoruma sordum emzirebilirsin dedi ama durumu anlattim kendisine gece boyu memede kaliyordu emmeden emzik yerine kullandi beni doktorum o zaman biraktir deyince biraktirdim ama melegim belkide birkac damla olsa bile emiyordu bazen vicdan azabi cekiyorum ama bir yandanda cok şükür diyorum emdi
Benim oğlumun gece uykusu genelde düzenli. Akşam yatıp sabah kalkanlardan. Uyanırsa da suyunu içip geri yatar. Ya da pışpışlarız bazen. E gündüz de çalışıyorum zaten. O yüzden hamileyken emzirmek pek zor olmadı bana. Günde 2-3 sefer ya emdi ya emmedi.

Kessem keserim memeden hazır buna görüyorum ama gelen kardeş memede yaşayacak bir süre. Ona tepki olmasın diye kesmiyorum.

Kızlar bizde 37+1iz çok şükür . Dün kontrole gittim haftasiyla uyumlu prensesin kilosuda iyi çok şükür ama nstde sancı falan çıkmadı gelmeye niyeti yok daha galiba :) hussuk hussuk a sıra sende ve bende demiştim ama o doğurdu ben kaldım :) bakalım ben ne zaman dogum yapacağım . Çok rahatım çok şükür hiç doguracakmis gibi hissetmiyorum bakalım hayırlı zamanda gelsin prensesim inşAllah ama çok ta bekletmesin özledim :)

Mrb kizlar..
Bugun doktor kontrolum vardi 36+6 yim ve ilki sezeryan oldugu icin buda sezeryan olacak. Uzak bi dogu ilinde gorevdeyiz ve burda esim ve 3 yasinda cocugumdan baska kimsem yok. Annem ancak tarih al ona gore 3 gun once gelirim diyor. Doktor ilk ultrasonuma bakti ona gore hesapladiginda 34+4 cikiyor. Sezeryan tarihini gebelik kesesinin gozuktugu haftaya gore hesaplariz dedi gun vermedi ancak bu surede bebek gelirse yanimda kimse olmayacak :KK43: sizde sezeryan olanlar tarihi adet tarihine gore mi ultrasona gore mi veriyor doktor. Bu arada suanki ultrasona gore de 39 hafta cikiyor 2 hafta onde yani.

Mrb kizlar..
Bugun doktor kontrolum vardi 36+6 yim ve ilki sezeryan oldugu icin buda sezeryan olacak. Uzak bi dogu ilinde gorevdeyiz ve burda esim ve 3 yasinda cocugumdan baska kimsem yok. Annem ancak tarih al ona gore 3 gun once gelirim diyor. Doktor ilk ultrasonuma bakti ona gore hesapladiginda 34+4 cikiyor. Sezeryan tarihini gebelik kesesinin gozuktugu haftaya gore hesaplariz dedi gun vermedi ancak bu surede bebek gelirse yanimda kimse olmayacak :KK43: sizde sezeryan olanlar tarihi adet tarihine gore mi ultrasona gore mi veriyor doktor. Bu arada suanki ultrasona gore de 39 hafta cikiyor 2 hafta onde yani.
Benim de son adet tarihime gore su an 39 haftadayim ama dr ilk ultrasona gore tarih verdi bana da. Sata uyumlu degil cunku bebegin gelisimi. Bizimki gec dollenme olmus.

Mrb kizlar..
Merhaba, durumunuza üzüldüm inşallah korktuğunuz başınıza gelmez. Anneniz keşke daha erken gelebilse hem size de moral olurdu. Şimdi evde 3 yaşında bir çocuk da olduğu için nasıl olacak diye iyice telaş ediyorsunuzdur. Benim üçüncü sezeryan olacağı için tecrübemi paylaşayım istedim, doktorlar sezeryan tarihini SAT a göre 38+0 dan itibaren verebiliyor daha erken olunca ciğer gelişimi ve alerjik bünye ile ilgili sıkıntı oluşabiliyor çünkü, ilk oğlumu 38+0 da suyum azaldığı için, ikinciyi 39+0 da suyum geldiği için (ben 39+3 te gün almıştım aslında kendi isteğimle) sezeryan ile doğum yaptım. Ultrasona göre önde çıkması olayına gelince biraz o konuda tereddütlüyüm ölçümden ölçüme çok fark olabiliyor siz SAT tarihine göre doktorunuzla görüşün bence. Bir de benim de Mayıs 2015 doğumlu 3 yaşında bir oğlum var, bu kız olacak inşallah. Ne kadar dikkat etsek de arada kucak isteklerini kıramıyoruz çocukların o yüzden erken de gelebilir bebişlerimiz. Siz öyle bir şey olursa nasıl davranacağınıza ilişkin eşinizle mutlaka bir plan yapın. Ben ikincide evde suyum gelince aniden büyük oğlum ve annemle birlikte gittim mesela hastaneye eşim İstanbul trafiğinde ancak hastaneye gelebildi. Allah yardımcınız olsun.

Benim kendi ofisim canım, sağlığım el verdikçe geleceğim ofise. Bir de oğlumu okula ben bırakıp aldığım için zaten gir çık yapıyorum eve. O yüzden evden çıkmışken ofise uğramak sorun olmuyor genelde.

Muhtemelen 37-38. haftalara kadar çalışırım gibi görünüyor, işler yoğun. Nisan 15 gibi filan ancak bırakırım..

Valla bugün bezdim hamilelikten.. 2,5 senedir ya hamileyim ya mememde çocuk var.. 33+6'yım ben bugün.
Allah yardimcin olsun güç kuvvet versin
Kızlar bizde 37+1iz çok şükür . Dün kontrole gittim haftasiyla uyumlu prensesin kilosuda iyi çok şükür ama nstde sancı falan çıkmadı gelmeye niyeti yok daha galiba :) hussuk hussuk a sıra sende ve bende demiştim ama o doğurdu ben kaldım :) bakalım ben ne zaman dogum yapacağım . Çok rahatım çok şükür hiç doguracakmis gibi hissetmiyorum bakalım hayırlı zamanda gelsin prensesim inşAllah ama çok ta bekletmesin özledim :)
Masllah annesi kac kilo olmus minik. Ins hayrli bi vakitte gelir

Merhaba kizlar bende sessiz takipçilerdenim. 34+2 olduk bizde. Dogum yapan arkadaşlara ve bebeklere Allah sağlık versin. Burdan doğum haberlerini okuyunca bende çok heyecanlaniyorum. Hepiniz sağlıkla kucağınıza alın bebeklerinizi insallah. bu arada aranizda bebek çikolatasi yaptirip, yaptirdigi yeri tavsiye edecek olan Var mi

Benim de son adet tarihime gore su an 39 haftadayim ama dr ilk ultrasona gore tarih verdi bana da. Sata uyumlu degil cunku bebegin gelisimi. Bizimki gec dollenme olmus.

Merhaba, durumunuza üzüldüm inşallah korktuğunuz başınıza gelmez. Anneniz keşke daha erken gelebilse hem size de moral olurdu. Şimdi evde 3 yaşında bir çocuk da olduğu için nasıl olacak diye iyice telaş ediyorsunuzdur. Benim üçüncü sezeryan olacağı için tecrübemi paylaşayım istedim, doktorlar sezeryan tarihini SAT a göre 38+0 dan itibaren verebiliyor daha erken olunca ciğer gelişimi ve alerjik bünye ile ilgili sıkıntı oluşabiliyor çünkü, ilk oğlumu 38+0 da suyum azaldığı için, ikinciyi 39+0 da suyum geldiği için (ben 39+3 te gün almıştım aslında kendi isteğimle) sezeryan ile doğum yaptım. Ultrasona göre önde çıkması olayına gelince biraz o konuda tereddütlüyüm ölçümden ölçüme çok fark olabiliyor siz SAT tarihine göre doktorunuzla görüşün bence. Bir de benim de Mayıs 2015 doğumlu 3 yaşında bir oğlum var, bu kız olacak inşallah. Ne kadar dikkat etsek de arada kucak isteklerini kıramıyoruz çocukların o yüzden erken de gelebilir bebişlerimiz. Siz öyle bir şey olursa nasıl davranacağınıza ilişkin eşinizle mutlaka bir plan yapın. Ben ikincide evde suyum gelince aniden büyük oğlum ve annemle birlikte gittim mesela hastaneye eşim İstanbul trafiğinde ancak hastaneye gelebildi. Allah yardımcınız olsun.
Tesekkur ederim cvplariniz icin.
Biriniz ilk ultrasona gore biriniz sata gore alinmis sezeryana. Burda gidecegim baska doktorda yok mecbur bekleyecegim daha 2 hafta sonra muayene diyor sata gore 39 hafta oluyorum. Duadan baska bi carem yok :KK43: o kadar cok dogum varki onumdeki kime sorsa 6-9. Cocugum diyor. 2 ayda bir kontrole cagiriyor doktor yoksa kalabalikla basa cikamaz.

Kızlar ben lokum kutularımızı hazırladım. Hastanede gelenlere ikram etmek için. Baya uyguna denk geldi. Size de fikir olsun. Üzerine de sticker bastırdık "hos geldin Dolunay" diye.

Eklentiler

• IMG-20180315-WA0004.jpeg
    IMG-20180315-WA0004.jpeg
    34,5 KB · Görüntüleme: 74
Benimde bugun kontrolum vardi canim. Sanci cikti. Bana ilac falan vermedi. Bebek dogsada sikinti olmaz diye. Normalde bu ay sonu gun vermisti ama o tarihe durmasi mumkun degil dedi. Gereksiz heyecan mi yaptim yoksa normalmi bu sancilar herkeste oluyo mu bilemedim.
Haftan benden ileri olduğu için ilaç vermemiştir cnm
Banada 37 ye kadar en azından idare edelim deyip verdi
Çevremde bu şekilde sancısı çıkan çok
41 haftada anca doğum yaptı kuzenim

Haftan benden ileri olduğu için ilaç vermemiştir cnm
Banada 37 ye kadar en azından idare edelim deyip verdi
Çevremde bu şekilde sancısı çıkan çok
41 haftada anca doğum yaptı kuzenim
Bugun psikolojikmidir bilmiyorum surekli karnim agridi yaa. Bebegim kucuk daha biraz daha kilo alsin kuzum insallah. Rabbim hayirlisini versin tabi de.

Benim oğlumun gece uykusu genelde düzenli. Akşam yatıp sabah kalkanlardan. Uyanırsa da suyunu içip geri yatar. Ya da pışpışlarız bazen. E gündüz de çalışıyorum zaten. O yüzden hamileyken emzirmek pek zor olmadı bana. Günde 2-3 sefer ya emdi ya emmedi.
iyi etmissin afiyet saglik olsun prensine hem kardesinede hazir olmus olur cunku memeyi biraktirinca meme ucu küçülüyor bende meme ucu hic yoktu

Kessem keserim memeden hazır buna görüyorum ama gelen kardeş memede yaşayacak bir süre. Ona tepki olmasın diye kesmiyorum.

Mrb kizlar..
benim ilk dogumum sezeryandi 39. haftada oldu şimdi doktorum 38+4 e gun verdi fakat benim bebis her seferinde 4 5 gün geride hatta yaklaşık 1 ay önceden beri doktorum 4.4.2018 de yapariz dogumunu diyordu son iki kontroldur yineledi 4.4 diye

Günde 2-3 sefer ya emdi ya emmedi.

iyi etmissin afiyet saglik olsun prensine hem kardesinede hazir olmus olur cunku memeyi biraktirinca meme ucu küçülüyor bende meme ucu hic yoktu

X