Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ya ben ilk hamileliğimde 30 kilo aldım :) her şey yiyordum boy uzun olunca kilom pek sırıtmadı ve çok zayıf hamile kalmıştım. O zaman gençtim 26 yaşında şimdi mecburen dikkat ediyorum :) sizin yaşınız gençse o kadar da tırsmayın dicem ama zaman kötü işte :) etrafımızda düzgün besin kalmadı hastalık çok vs. Ben kilolu doğan bebekleri biraz anormal buluyorum. Oğlum 4200 gr doğmuştu o zaman böbürleniyordum ama şu an olsa derim ki çok karbonhidratlı beslenmişim ondan. İstemem öyle olmasını 2700-3500 arası ideal olur sanırım.

Canım bildiğim kadarıyla vücudun sağ tarafından büyük toplar damar geçiyor sağa yattıgımızda rahim bu toplar damara baskı yapıyor ve kanın hızını akısını kesiyor kalbe daha az kan gidiyor buda bebeğe az kan gitmesi vıcudun ritminin bozulması vs gibi sebeplere yol acıyor sırt üstü yatınca da ana damar ve omurgaya baskı artıyor bu yüzden sol en güvenli diyor uzmanlar
Evet canım biliyorum hepsini ama eskileri düşününce yani annelerimiz büyüklerimiz bunları bilmeden doğurmuşlar diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum bazen ama tabi bebişlerimiz için katlanacağız 🤷🏼‍♀️

Canım gördü neredeyse her şeye baktı, sanırım kuyruk sokumunu kaldı bir de bir böbreği kaldı. Dönmedi bi türlü ara verdik pozisyon değiştirir görünür diye ama değiştirmedi iki gün sonra tekrar gideceğim bakalım ama genel olarak iyi yani içim daha rahat

Bravo sana valla 👏👏👏 zamanla daha iyi olacak

Canım evet iyi bir doktor deneyimli tecrübesi iyi yani ultrason uzun sürdü ya geçen sefer bu kadar uzun sürmemişti şimdi bayağı uzun sürdü hatta videoyu çekiyordum ben ara ara en son şarjım bitti o derece en az yarım saat sürdü öyle söyliyim ben bu sene sigorta yaptırırken herhangi bir paket almadım geçen sene de yaptırmıştım bir çoğunu kullanmadık bu sene o kadar fiyatları artınca en uygun seçeneğe aldık sadece indirim yapılıyor genelde %40 %50 arası indirim oluyor
süper oh çok sevindim canım maşallah yavrularimiza

Ben dün 4 5 saat süren sanc çektim . Doğum yapıyorum sandım çok kötüydü . Bundan sonra bazı şeylere dikkat etmeye karar verdim Önceki günbyemek yiyip yatmıştım Yemeklerden sonra yürüyüşümü aksatmıycam Bol su ve gaz yapn yiyeceklerden uzak durmak . Ben 3kase cacık yemiştim niye öyle abarttım bilmiyorum Ölçülü temkinli beslenmek gerek
Ben de hareketsiz kaldım sanırım ondan oldu . Teşekkürler🙏

Benim hep var geçen haftalarda daha da fazlaydı gaz sancisiyla uyanıyordum kabızlık ishal ve yoktu düzenliydi ama gaz topu gibiydim, ayağımı sıcak tutmaya başladım çok su içtim şimdi o kadar yok geçti
Evet ben de ayagımı sıcak tutuyorum hafif de yürüyorum daha rahat gibiyim şuan ☺

X