2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Herkes o kadar korkuttu ki meme reddi olur biberon vermeyin diye doğum yaptığımda hemşireler doktorlar hatta annem başladı bu aralar söylemeye seni bırakır emzirmeyi bırakma diye. Bir ara ben inandım meme reddi oldum sandım meğer bebeğim süt gelmediği için memedeyken sürekli ağlıyormuş. O dönem bebeğimi kolik sandık uzun bir süre doktora gidip kilosu düşük mama takviyesi gerekiyor demeseydi anlamayacaktık meğer bebeğim açmış açlıktan ağlıyormuş falan mama verdikten sonra sakinleşti resmen yüzü gülmeye başladı. Nasıl üzülmüştüm mama vercem diye şimdi en azından karnı tok diye seviniyorum.
O güzel güzel doydukca senin de stresin azalır sütün de artar 🥰

Merhaba arkadaşlar benim kızım 45 günlük oldu. Ama hasta oldu. Dün ateşi 37 bucuklara cikti. Biz de gece acile götürdük. Bir kes sadece 38 oldu. 38 in altı yuksek ateş sayilmazmış. Yine de kan ve idrar tahlili yapıldı ve hepsi çok iyi cikti. Ama tüm gün atesi 37 buçuğunda üstündeydi. Uyuyamadı cocuk ya da uyuyunca sızar gibi uyudu. Çok keyifsiz ve mutsuzdu. Akşam da geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma başladı. Ne oldu bilmiyorum doktorlar bir şey yok hasta değil dedi. Acaba soğuk algınlığı olabilir mi? Gece üstünü ince örttüm biraz terliyor diye. Dün gece de ateşi yükselir diye zıbınla uyuttuk sabaha kadar. Elleri ayakları buz gibi olmuştu. Soğuk algınlığı böyle mi oluyor. Deneyimli anneler lütfen yorum yaparsa sevinirim. Çok üzülüyorum ve kendimi suçlu hissediyorum.
Bizde disari cikardik 35 gunlukken hafif esiyodu :KK43: ertesi gün burnu sari sari akmaya basladi suan surekli burnunu temizliyorum sik sik emzirerek gecer diye dusunuom

Kızlar ya hala gruba bakan birkaç kişi görüyorum bebeklerinizi kaçar dakika emziriyorsunuz acaba merak ediyorum. Oğlumun kilo alımı az diiye mamaya başladık sütüm az olduğu için emzirme danışmanıyla görüşmeye başladım ne kadar isterse o kadar emzir dedi ama oğlum asla memeden ayrılmıyor ve çektiğimde sürekli aç vaziyette tükenmek üzereyim artık. Bir saat boyunca emziriyorum resmen aralıksız hem çocuğum aç hem ben tükeniyorum hiçbir şey yapamaz haldeyim. Sizler neler yapıyosunuz
10 ,15 dk da gogsu bosaltabiliyolar,sütte emdikce gelir aslinda uyarildikca ben bazen bunun icin memede vakit gecirmesine izin veriyorum emzik gibi kullansada,1 saat te hala açsa mecbur mama vercen pesinden ama

X