2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Ee senin bebek de emiyordu oyle hatırlıyorum bıraktı mi şimdi memeyi

Canim baslarda ben mamayi arttirma gafletinde bulundum ama şimdi azalttım ve dediğin gibi ben de dayıyorum memeyi. 10 gun sonra kilo alımına bakıp mama ölçüsünü düzenleyeceğim.

Canim baslarda ben mamayi arttirma gafletinde bulundum ama şimdi azalttım ve dediğin gibi ben de dayıyorum memeyi. 10 gun sonra kilo alımına bakıp mama ölçüsünü düzenleyeceğim.
Aynen bende 2. Ay kontrolünde bakacağım duruma göre doktor ile konuşacağım zaten çok uzun aralıklar ile veriyorum 6 saatte 7 saatte bir. Oda emdiği için az içmeye başladı mamayı. Mama şişiriyor biliyorsun acayip tokluk hissi veriyor ama anne sütü öyle değil çoğu su zaten.

Evet canım mama çok şişiriyor daha az emiyor. Doktorum 90 cc ye çıkar dedi ama ben çıkarmayacağımı söyledim kilo takibi yapacağım o yüzden günlük 210 ya da 240 cc veriyorum. Tamamen mamayı bitirebilir miyim bilmiyorum akşamları sütüm çok azalıyor bebek de büyüyor daha çok süt istiyor.

G Gitkumdaoyna
Tesekkur ederim kızlar Allah razı olsun.sevgiliyken nisanliyken hiç ama hiç tartismadik 2 yıla yakın sürdü evlenmemiz ama bi gün beni kirmadi bende onu kirmadim herkes imrenirdi.bi gün canım az siklsn hemen çiçeklerle kapima gelir beni bi yerlere gotrrdi defalarca arardi hergun mutlaka gorusrdk memleketlere falan gitsek herhangi tatil vs hiç sonuna kadar beklemez erken dönerdik ya çok çok iyi anlaşırdik elimi hep sımsıkı tutardı hiç bırakmazdı nerde olursak olalım.iki yildri evliyiz evlendik on gün geçmedi adam değişti yine biraz idare oluyodu ama ilgisi çok azalmıştı şimdi de sıfır ilgi ben yokmusum gibi davranıyor ayrılalım dssem sanki kolunu bile kipirdatmayacak gibi davranıyor.kartimi alacağım zaten o aklımda geçen demet senerin bi açıklamasını okudum aynı beni anlatiyordu kopyaliyorum buraya
Demet Şener, "Kendimi evlilik müessesine çok fazla teslim etmiş, hayatımın merkezine koymuştum. Kendimden vazgeçmiştim. Yapmamak gerekiyormuş. Beklemediğim yerden darbe aldım. Büyük şok yaşadım" dedi. (Hürriyet)

Canım bence şimdiden bırak mamayi bence emdikce çoğalır sütun inan benim de öyle aman da aman çok.sutum yok akşama kadar sikinca zor çıkıyor sünüyor gogsum boyle sönük sönük .bence azaltmaya bak bi kaç güne de bırak o.emdikce sütün artar.bi annenin sütü iki bebegi doyurrmuus alında süt yalan şeyler yeyin için ben hergun humana rezene incir helva ne bulsan yeyip iciyorum yoksa çok azalıyo hemen farkediyo

Demete katılıyorum. İpleri eline al en azından o bunu görsün, ilgi istemekle sevgi beklemekle düzelmez bunun gibiler. Sen kendi kendine yetmeyi mutlu olmayı öğren bak ne olacak, adam diyecek benim hatuna ne oldu beni sallamıyor. Bırak o düşünsün. Sürekli teslimci taraf olmak belli bir zaman sonra nasılsa avucumda hissi verir erkeğe. Benim eşim lokum gibidir dünya iyisi ama yine de yeri gelir onsuz da yaparımı gösteririm. Hayat bu insan anne ve babasına güvenemiyor. Artık bir evladın var. Anne ne kadar güçlü ve ayakta dimdik durursa çocuğun o kadar mutlu olur. Sende geri çek kendini ilk zamanlar onun istediği zaten bu dersin ama zamanla gör bak oda afallar ne oluyor diye. Şıkır lıkır giyin süslen kendine bak. Bebeğin ile mutlu ol. Eşin ister istemez sizin yanınıza geçecektir. Bunlar zaman alacak şeyler belki 1 günde değişmez ama bu erkeklerde nasılsa evliyim, ne Olursa olsun Ayşe-Fatma gidemez gibi sülünleri salmalarına sebep oluyor. Çalışıyorsun para kazanıyorsun kuruşuna dokunmadan eşine veriyorsun, verme para at köşeye biriktir. Hayat bu iyi gün kadar kötü gün var. Ben hamilelik ve doğum derken işten çıkalı çok oldu özel sektör olunca. Ama eşime derim benim hesabımda para olmazsa kendimi güvende hissetmem diye (sevgili ilken nişanlı iken hep söylerdim oda beni bilir ) ihtiyacı olduğundan lak diye veririm parayı ama oda yerine tekrar koyar ben söylemeden. Aslında her ilişki dinamiği farklı işte. Sen yaz beni etiketle yaz konuşalım dertleşelim. Burada olan arkadaşlar çok iyi kimse sıkılmaz düşünme bile.

Zamansizlik cok kotu canım o yuzden bi sey diyemiyorum haklisin
Canim. Bende öğretmenim maas kartim bendedir ama bi sey oldugu zaman veririm yani ama sen calisiyorsun sende durması daha uygun en baştan oyle olsaydi keske simdi durduk yere isteyince aranizxfaha da acilmasin daha farkli bi zaman da al istersen bu evlilikte esler arasindaki durumlar baska iliskilere benzemiyo hic ayi kastetsen byi anlayip tartisma cikabiliyo ve iki tarafta kabullenmiyo gibi gibi senin yasadigin cok normal emin ol hepimiz yasiyoruz ama kimimiz sallamiyoruz kimimiz de ne biliyim cok takiyoruz biraz akisina birakabilsek keske kadin olarak ben seni cok uyi anlıyorum ama sana simdi cok haklisinda demek istemiyorum cunku esine göre belki sans ilgi gosteriyirdur da mesela sana az geliyordu ona sorsak boyle dicek mesela hani attim tamamen yoksaxsen anlattın hani ne kadar uzuldugunun farkinda degil ya sen biraz relax olsan biliyorum cook zor. .ya da sınırlerini yipratarak konus farkinda degil misin yoksa kastennmi yapiyosun diye acik cek ben düzelmek istiyorum diye sen diliyle degilde meslekte var ya ben dili onu suclamadan hani duygularini acarak denemissindir eminim ama bazen sivri dilli olabiliyoruz tamamen ben diliyle bi daha dene yada uzaklas takma canım buraya da yazmaktan cekinme deme artik skyruk diye zopalariz seni bak:)

700gr alt sinirda diyip mama veren doktora bi daha gtme bence canm sakin mamada verme kilosu gayet iyi cnku

S sarihperi
Evet kızlar bazen diyorum çok mu ustune gidiyorum ama yok yani bekar dul arkadaşları var onlarla takıla takıla bu böyle oldu,bi arkadaşı bana açık açık dedi ki senin yerinde olsam eşini bizmld gorusturmezdim dusunun yani daha ne diyeyim ben bu adama .ya çok özgür olmak istiyo sen de istediğini yap bende yapayım diyo ama o bu dengeyi kuramiyo yani her istediğini yaparken beni unutuyor sohbeti bile yok sarilmaz bile asla yani sıfır ilgi konuştuğumda hep gözü telefondadr doğru durust cevap vermez yani beni aldattgini sanmıyorum ama resmen bi adam açık açık aldtsa böyle davranır ancak
Egem2709 ama sana çok katılıyorum kendimi çekeceğim ise yarayacaginj sanmıyorum çünkü gerçekten onun istediği o ama en azından ben beklentimi azaltarak kendime iyilik etmiş olurum .keşke gerçekten baştan kendimi bu kadar teslim etmeseydim en büyük yanlışım bu galiba fazla vazgeçilmez hissediyor kendini

700gr alt sinirda diyip mama veren doktora bi daha gtme bence canm sakin mamada verme kilosu gayet iyi cnku
Canım haklisin ya 600-900 Gr arası idealdir 700 e neden az dedi ki ama biz her ay bebek 1-1.5 kilo almasa zayıf diye panik oluyorz bizim doktorlar da bizim kafadan işte.kesinlikle doktorunu degstr

Çok konuştum onunla canm bi de susmayi deneyecegim inşaallah bu işe yarar

Canım haklisin ya 600-900 Gr arası idealdir 700 e neden az dedi ki ama biz her ay bebek 1-1.5 kilo almasa zayıf diye panik oluyorz bizim doktorlar da bizim kafadan işte.kesinlikle doktorunu degstr
Bencede degistirsin benim doktrum 500e bile kabul yeterki anne sutu olsun diyor ki cok sayili doktrlardan biri

Eşin
Canım 100 cc kadar azalttım 15 gündür sabit 240 ı geçmiyorum kilo takibi yapicam ona göre karar vericem. Bazen çok iyi oluyor süt bazı günler yok senin bebeğinin kilo alımı iyiymiş. Benimki ilk ay sadece 150gr almıştı o yüzden tamamen kesmeye cesaret edemiyorum

Yok canım benimki o kadar almiyo :)) o sadece beklentimiz onu belirttim ama 150 Gr az gercketen mamaya haklı olarak baslamssn sen daha iyi bilirsin bebeği ve sütü kuzum uygun görürsen birakirsin zaten ben o kadar az aldığını bilemeden yazdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…