2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Canım benimki de emzikle oyalaniyo emmiyo karnı gurul gurul bu gece gecsi. İnşaallah unutur yarin artik emzik vermicem,

Bizimki emzik almadi hic. Biraz hiriltisi da var 5 gundur serum fizyolojik kullaniyorum simdi baktim netten alerjik durumlar da burun tikanikligi yapiyormus. Ve emmeyi de etkiliyo dogal olarak. Ben bir de seker hastasiyim zaten perhizliyim bisey yiyemiyorum simdi sut urunlerini de kesince ne yicez hic bilmiyorum offf

Canım benim bebeğim emiyor bi sorun yok şükür. Mama da veriyorum ya ileriki aylarda beni bırakmasından korkuyorum 4. Ya da 5. Ayda meme reddi yaşanması çok yüksek bir ihtimal bu biberon kullanan herkes için geçerli. Ben o yüzden yol yakınken biberonu bırakmak istiyorum ancak mamaya devam edeceğim bu yüzden bana alternatif lazım

Ben veriyorum ilk başlarda meme reddi vardı ağzına bile almıyordu memeyi. Dr browns biberon kullandım çok az geliyor ağzı tek delikli. Hatta sağlık Ocağı hemşiresi görüp bu güzel fazla gelmiyor ağzından dedi. Şimdi meme emiyor ama arada mama veriyorum sütüm iyice artana kadar. O biberon sayesinde memeyi reddetmedi şükür. Eğer ucundan fazla mama gelen biberon alsaydım belki memeyi almazdı. Çünkü ilk başlarda emmediği için süt azalmıştı resmen. Şimdi çok şükür meme içiyor

Canim sen emzirmedigin icin sorun yok ben meme reddi yasamaktan korkuyorum
Şu an meme vermeme sebebin var mı canım? İlaç vs gibi. Yoksa meme reddi yüzünden mi emmiyor. Bende ne çektim mamayı doktorun dediği aralıklar ile veriyordum, doktor aralarda ağlasa da sakın mama verme şu kadar saatte bir mutlaka ver demişti. İki mama saati arası hep huysuzdu hele mama saatine yarım saat kala of şimdi dayıyorum memeyi bin şükür.

O zaman senin işini eds ve kaşık biberon çözer canım. Hiç olmadı alıştrma bardağı kullanırsn ileri aylarda. İşi çözmeden yol yakınken dönün valla sonra bizim durumla karşılaşırsnız

Canim bence yaz ve rahatla insanin dertlesmeye ihtiyaci var çünkü .. ama ne diyecegimi bilmiyorum Allah yardımcın olsun . Kocanada akıl fikir versin inşallah

Evet canım burnunun açık olması lazım bende hemen hemen hergun temizliyorum serum fizyolojikle.sen şimdi süt ürünlerini bırak ama bi hafta sonra onları tek tek ekle yine 3 gün diyeti yap.mesela 3 gün yoğurt ye kakasi normalse peynire geç 3 gün peynir ye sonra 3 gün süt sonra sonra ekle ekle bebeğe zarar vereni bül canım bizim doktor kalsiyum da önemli tam bi diyete baslatamam seni takip et dedi ben cogu şeyi yiyorum şimdi ama hergun yediklerimi kontrol ediyorum kakasina bakarak yemege devam ediyorum

Bende meme reddi mi var diye sormuştum burada yazmışsın canım çok sevindim emmesine

Biberonun fotosunu veya linkini atabilirmisin canım. Dr brown biliyorum ama seninki farklımı acaba hani şu prematürelere ve emme güçlüğü yaşayan zayıf bebeklere verilenden mi acaba? Bebek sadece emdiğinde geliyomuş süt ondan anne memesi mantığında ve ters çevrdiğnde süt akıyomu biberondan onu merak ediyorum.akmaması lazımmış anneyi reddetmemesi için

Canım siringayla denediniz mı ben bir ay öyle verdim mamayi biberona alışmasin diye

Yok aynısı ortada yeşil bir boru var oda hava kaçmasını engelliyor Bebek’e gaz yapmasın diye. Aynen emdikçe gidiyor. Ucunu sıkınca incecik çizgi gibi gidiyor. Memeni sıkınca mesela benim 3 noktadan öyle çıkıyor. O yüzden artık meme ona daha cazip geliyor. Ama prematüre ve emme zorluğu çekenlere verildiğini bilmiyordum, ben doğurmadan çok araştırdım herkes bunu tavsiye etmişti ben aşırı memnunum iyi ki almışım dediğim ilk üç şey arasında

Canım siringayla denediniz mı ben bir ay öyle verdim mamayi biberona alışmasin diye
Şırınga riskli dedi hemşireler, onun taziğini iyi ayarlamak lazım yoksa direkt ciğerine gider demişti hemşire. Siz kaşıkla verin demişti ama kaşıkta iğne ile kuyu kazmak gibiydi bende biberonla devam etmiştim ilk zamanlar

Canım memoriel hastanesinde doğum yapmıştım oraaki hemşireler önermişti oglumda öyle yaptım kizimda . Sen bilirsin tabi ama bence ayarlanabilir dozu

Sen dök içini biz bunalmayız, keşke daha fazla dertlenip seni rahatlatabilsek. Maaş kartını verme bence, mesleğin var ekonomik olarak kendine yetecek güçtesin. Belki beni yanlış anlayacaklar ama erkeğe bu kadar koşulsuz güç verilmez. Bunlar ufak gibi görünen şeyler ama aslında öyle değil. Sevgili iken de böyle miydi? Psikolojini yüksek tut, belli ki güçlü bir kadınsın. Şu güzel günde dua edeceğim daha çok mutlu olman için

Canım memoriel hastanesinde doğum yapmıştım oraaki hemşireler önermişti oglumda öyle yaptım kizimda . Sen bilirsin tabi ama bence ayarlanabilir dozu
Beni çok mu acemi gördü acaba hemşire :) bunu söyleyen de Acıbadem deki hemşireydi. Neyse ben çok şükür atlattım o günleri canım. Şimdi aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlara yazıyorum naçizane destek için

Bebeğin kaç aylık canım? 5 aydan küçükse meme reddi için daha erken. 3.ayda algıları açılacak biberondan bol süt gelirken niye emmekle uğraşsın. Canim butun biberonlar aynı şöyle ki bebek biberonu emerken farki agiz dil hareketleri yapıyormuş memede daha farklı. Biberon kafa karışıklığı yapıyor yani 2 yıl emzirmeyi istiyorum ama biberon olursa imkansız. Burdan emziren aynı zamanda mama veren annelere sesleniyorum bikac ay sonra burda ağlamayalım lütfen bi çözüm bulalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…