2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Ilk mama tavsiyesine ben de uymadim kesinlikle vermem dedim bi hafta sonraki tartilisinda gunde sadece 10 gram almisti mecbur kaldim ama yine de hicbisey yapmadan emzirip dediklerinden az mama veriyorum. Her verisim de vicdan azabindan agliyorum ben yetemedim cocuguma diye.
Doysunda canım napicalsin sagma makinen yok mu hani sagip sutunu versen ben sinirlenio emmek istemeyince sagip oyle veriyorum similac diye mams almistim sutumu sagip verince bitirince ondan veriyodum sutu iciyodu mamayi da zorlaya zorlaya mamayi sevmedi birazda

Sabahtan beri yarim saat zorla uyuyor iyanip aglayip illa kucak istiyor nasil basa çıkicam ben bu kizla tam bir cadi tuvalete gitmek zor su icmek zor yemek yemek oyle yemek nasil yapicam aksama onu hic bilmiyorum
Ben erkenden yaptım yemeği çünkü benimki artik 9-10 a kadar uyumaz maalesef.adamin da suratima baktığı yok ama yine de sevdiği şeyleri yaptım oruçlu sonuçta Allah rizasi icin

Ben erkenden yaptım yemeği çünkü benimki artik 9-10 a kadar uyumaz maalesef.adamin da suratima baktığı yok ama yine de sevdiği şeyleri yaptım oruçlu sonuçta Allah rizasi icin
Uyurken mi yaptin beni ki uyumuyoda durmuyo da maşallah sana yenekleringorunce ici isinir inşallah eline saglik canim:)

Evet canım uyuduğu arada yaptım çünkü ben biliyorumki öğlen hiç uyumaz benimki,yok kuzum hergun yapıyorum ben onun içi isinacak gibi değil hatta kaç gündür hiç konuşmuyoruz
Uyurken mi yaptin beni ki uyumuyoda durmuyo da maşallah sana yenekleringorunce ici isinir inşallah eline saglik canim:)

jtaime020626 jtaime020626 canım sen nasıl biberon kullanıyosun , marka ne? Memnunmusun
Kuzum bu bebeler ilginç ya sizinki biberonla sizi reddediyosa bunu çok normal kabul edin bence benim emzik tutmayan sipa iki gündür emziği ağzından dusurmuyo ve mememde agliyo ya napcagimi sasrdm nerdeyse hiç emmiyo surekli emzikle sakinlesiyo ay çok pişman oldum ya emzik verdigime bi de emzik zinciriyle oynuyo çok hoşuna gitti ağzından düşünce cildiriyo sapsirik oğlum ya

Evet canım uyuduğu arada yaptım çünkü ben biliyorumki öğlen hiç uyumaz benimki,yok kuzum hergun yapıyorum ben onun içi isinacak gibi değil hatta kaç gündür hiç konuşmuyoruz
Iyiydiniz sanki canım senin konusmanla iyi oluyo sonra eskiye mi dönüyo gecis donemidir belki iliskinizde canım 3 5 7.yillar zor gecer derler ya öyle bi sey minki

Kuzum bu bebeler ilginç ya sizinki biberonla sizi reddediyosa bunu çok normal kabul edin bence benim emzik tutmayan sipa iki gündür emziği ağzından dusurmuyo ve mememde agliyo ya napcagimi sasrdm nerdeyse hiç emmiyo surekli emzikle sakinlesiyo ay çok pişman oldum ya emzik verdigime bi de emzik zinciriyle oynuyo çok hoşuna gitti ağzından düşünce cildiriyo sapsirik oğlum ya
Aynen öyle :) küçücük canlarıyla nasılda biliyolar dimi. Emzikte meme reddine neden olur canım. Sadece uyurken cer istersen. Ay benimde denemediğim yol kalmadı hergün deniyorum tutarmı acaba diye yok tutmuyo. Uykuya feöişte çok zorlanıyo benimki çünkü emzikle sakinleşir diye istiyorm ama olmuyo. Sizin emzik ne canım avent mi?

Anladim canım bende su an oyleyim ya hic bir seybyemiyorum canim tatlida istiyor hemde sut iceren tatlilar yok yemiyorum yani...iki gun n sonra yogurda bi baslayim diyorum sende baya kakasinda kan mi oluyordu canım doktor gaitaya bakmistir reduktan pozitif mi cikti sizde de

Farkli tahlil mi acaba icerigini biliyo mudun sgot ast gibi bi şeylere bakildi bizde

Hic bilmiyorum canim karacigerle ilgili bazi enzimlerin dusuk.olup olmadigina bakildi dedi ama.ayrinti bilmiyorum.

Aynen öyle :) küçücük canlarıyla nasılda biliyolar dimi. Emzikte meme reddine neden olur canım. Sadece uyurken cer istersen. Ay benimde denemediğim yol kalmadı hergün deniyorum tutarmı acaba diye yok tutmuyo. Uykuya feöişte çok zorlanıyo benimki çünkü emzikle sakinleşir diye istiyorm ama olmuyo. Sizin emzik ne canım avent mi?
Evet canım avent free flow çok sevdi hiç bırakmıyor uykuda bile atmiyo ama gece vermiyorum yarın sabaha kadar unutur vermicem sonra ya emmiyo gerçekten aç kaliyo farkında değil canım skldi bu.emzik isine

Benim kızda almıyor emzik beni kullanıyor kuru meme yerine :KK43: avent ultra soft benim emzik. İlk başlarda aldı az az sonra hiç almadı

Canım niye öyle dusunuyosn ki mamayi keyfine duskun, goguslerim bozulmasın derdine düşen anneler verirken vicdan azabı ceksin .senjn sütun az veya birinin sağlık problemi varsa bu keyfi bi durum değil ki mecburi,yarin bi stres yaşayıp hiç mama vermeyen annede sütü kesilir mama vermek zorunda kalır.Allah hepimize bol süt versin ama zaruri durumlarda mama da bi alternatif sonuçta kendini suçlayacak bisey yok bence

Ne bileyim bir turlu kabullenemedim bu durumu. Versem oyle vicdan yapiyorum vermesem cocuk duzgun emmeyince aç. Az once resmen karin gurultusunu duydum yavrumun ama memeyle kavga ediyor resmen 10 saniye emiyor sonra kafasini arkaya atiyor sonra yine hirsli hirsli meme aranip kapiyor boyle bir kisir dongu.

Doysunda canım napicalsin sagma makinen yok mu hani sagip sutunu versen ben sinirlenio emmek istemeyince sagip oyle veriyorum similac diye mams almistim sutumu sagip verince bitirince ondan veriyodum sutu iciyodu mamayi da zorlaya zorlaya mamayi sevmedi birazda

Ben de similac kullaniyorum valla bayila bayila iciyor. Manuel pompam var onu da kullanmaya vakit olmuyor cocuk hep memede olmak istiyor memedeyken pompayi kullanamiyorum ama memede de verimli emmiyor cok caresiz kaldim ne yapsam kâr etmedi cok uzgunum

Merhaba güzel anneler ramazanıniz mübarek bol dualı olsun inşallah benim kız da sadece yarım saat uyudu o arada yemeği koydum ocağa sadece, kahvaltı bulaşıkları bile hala duruyo günün sonunda toplu yikarim artık .. emzik almıyor diyebilirim free flow zorla vermeye çalışıyorum ama pek istemiyo. Bi de biz bugün hatime başladık çocuklara dinleme hatmi yaptiricam ben okuyamam vaktim yok ama her gün bi cüz acicam sesli dinlicez inşallah ..

Iyiydiniz sanki canım senin konusmanla iyi oluyo sonra eskiye mi dönüyo gecis donemidir belki iliskinizde canım 3 5 7.yillar zor gecer derler ya öyle bi sey minki
Canım konuştum da bi gün etkili oldu sadece yani kavga gürültü hakaret yok ama ben yokmusum gibi davranıp tüm boş vaktini dışarda geçiriyor beni hiç sallamiyo.anneler günü yani ilk anneler günü ya ben öğretmenim zaten maasim var kartim hep onda yıllarca çalışmış emek vermisim insan 10 liraya bi çiçek alır bari bu kadar mı olur ,hiç cimri değildir herşeye herkese harcar bana gelince düşüncesiz oluyo anlamadım,yemin ederim anneler gününde gece12 ye kadar bekledim belki bisey almistr kutlar diye,o arada uyuyakalmisim çocukla uyandığım gibi saate baktım belki gün daha bitmemiştir beni düşünür diye saat 1:30 a geliyodu saati gordugum gibi ağladım ağız ucuyla kutlasaydi bari şimdi bunları yazarken de ağlıyorum ,bazı şeyler unutulur ama hiç unutmayacağımiz şeyler de yasarsak telafisi zor olur,hep bu gruba daha fazla bunları yazmak istemediğimi belirtiyorum ama kızlar çok doluyorum etraftaki kimseye anlatmak istemiyorum.aman ne bileyim ya yine sinirlerim bozuldu nerden yazıyorum bunları bilmiyorum ki

Merhaba güzel anneler ramazanıniz mübarek bol dualı olsun inşallah benim kız da sadece yarım saat uyudu o arada yemeği koydum ocağa sadece, kahvaltı bulaşıkları bile hala duruyo günün sonunda toplu yikarim artık .. emzik almıyor diyebilirim free flow zorla vermeye çalışıyorum ama pek istemiyo. Bi de biz bugün hatime başladık çocuklara dinleme hatmi yaptiricam ben okuyamam vaktim yok ama her gün bi cüz acicam sesli dinlicez inşallah ..
Evet kizlar herkese iyi ramazanlar
Masallah canım hem kulakları alışır ilerde sure ezberleri kolaylaşır hemdr ilgileri artar bende baslayacagim hergun bebise kaç sayfa okuyabilirsem bi sayfada olsa kulakları alissn oruç tutamıyorum zate. Boyle değerlendirelim inş

Ne bileyim bir turlu kabullenemedim bu durumu. Versem oyle vicdan yapiyorum vermesem cocuk duzgun emmeyince aç. Az once resmen karin gurultusunu duydum yavrumun ama memeyle kavga ediyor resmen 10 saniye emiyor sonra kafasini arkaya atiyor sonra yine hirsli hirsli meme aranip kapiyor boyle bir kisir dongu.
Canım benimki de emzikle oyalaniyo emmiyo karnı gurul gurul bu gece gecsi. İnşaallah unutur yarin artik emzik vermicem,

X