2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Canım ben sabah 10h30 11h00 gibi kalktığında açıyorum altını. Sonra öğlen sonuna doğru açıyorum. 15h30 16h00 arası sonrada akşam bide yatmadan önce . Gece kaçta uyursa sabaha kadar açmıyorum altını. Günde ortalama 4 5 kez değiştiriyorum. Kız her iki saatte bir degistirirsen bez yetiştirmesi valla.

Valla keşke bi çözümü olsa 56 günlük olduk memede uyuyor yatırınca uyanıyor. Gündüz uykusu olmadığı gibi gece de 2 den önce uyumuyor

canim bebeklerin uyku araligi en fazla 1.bucuk saat olmaliymis ben bir bucuk saatte kendisi uyumazsa kundak yapiyorum benimkide kipir kipir eliyle hep kendini uyandiriyor kundak yapinca kolay daliyor

aksam 10 da degistiryorum sabah 7 de uyandiginda degstiriyorum gun icinde de 3 4 defa. 2saate bir bence cok fazla beze gorede degisir ama .bezin kacirmamasi ve pişik yapmamasi onemli

Bizim kız gece erken uyumadıgı için 12 gibi değiştiriyorum sabah 8e kadar duruyor. Şuan prima aldım sızdırmıyo pişikte yapmadı. O yüzden rahat. Bu arada bizimde 4 tane bakteri çıkmıştı idrarında. Dr 10a kadar sorun olmaz dedi.

y4zy4qmurum selam , birşey merak ettim idrar tahlilini doktor mu istedi, ne zaman istiyor ki bize hiç denmedi öyle birşey . Birde senin prenses 2 ay aşısını oldu diye hatırlıyorum, kolay atlatması için bir önerin var mı? iki gün sonra biz de olacağız , ben daha çok korkuyorum canı yanacak diye .

kizlar benim kiz cuma aşı olmustu ya dün geceden beri aşırı terliyor ensesi ve alnının üstü dokundugumda soguk ter gibi ama atesi yok aşıdan dolayimidir yoksa hastami oldu ki ?

evet ya peynir ekmek gibi bitiyor:) ne biliyim ben.pisik olmasin diye degistiriyorum habire

Valla keşke bi çözümü olsa 56 günlük olduk memede uyuyor yatırınca uyanıyor. Gündüz uykusu olmadığı gibi gece de 2 den önce uyumuyor
allah kolaylik versin hepimize
canim bebeklerin uyku araligi en fazla 1.bucuk saat olmaliymis ben bir bucuk saatte kendisi uyumazsa kundak yapiyorum benimkide kipir kipir eliyle hep kendini uyandiriyor kundak yapinca kolay daliyor
kundak bende yapıyorum canım ama yatirinca farketmiyor uyaniyor, bez prima en pahali olandan ama cok degistiriyormusum ben size gore onu anladım

bez baya agir oluyordur o zaman, neeen oluyormus onu dedi mi canim

S sarihperi bende günde ortalama 5 tane bez kullanıyorum artık kakayı günde 1 defa yapıyor o da sabah gece değiştirmiyorum, bizde huggies kullanıyoruz ama molfix, prima ve pampers de kullandım birer paket hiç biri pişik yapmadı bence pişik olacaksa zaten sık değiştirsen bile olur cildi hassassa

Allah'ım olmayanlara versin kız. Zaten Haziran'da gidip spiral taktıracam kafam rahat olur artık. Hapı unutma derdi yok . Evet bazen duş almak banada isgence gibi geliyor. Ama ne yapalım şart .
neden hazıranda taktırıyorsun ki bebek ne kadarlık oldu

Ins canm

Selam canım aşıya gitmeden önce 1 çay kaşığı calpol verirsen aşı sonrası biraz daha rahat oluyomuş. Oğlumda öyle yapmıştım. Ama kızda hiç vermedim gece yatana kadar, ateşte olmadı sadece ikinci gün ne yaparsam yapayım huzursuzluğu geçmedi. İlaçta fayda etmedi. O yüzden bi öneride bulunamıyorum.
İdrar tahlilini dr istemişti bizim içimiz rahat etsin diye. Aksam 4ten 11e kadar katılarak ağlamıştı, o sebeple hastaneye gitmiştik.
Anne sütü alıyosa sorun olmaz dedi. Aslında onunda çıkmaması lazım ama kakadan felan bulaşmış olabilir tahlile dedi. Sonraki günler normale döndüğünden tekrar tahlil yaptırmadım bende.

aynen canım ya tum gun yapisigiz hamak alicam ben onla rahat ederim belki ramazanda geliyo bundan sonra tamam en kendim bakicam gece uykusu da yok allahim nasil yapicam analik gucu ver bana yarabbim:) hepimize ver amin:)
Bakılıyor merak etme annesi bırak kalan kalsın sen bebeğinin tadini cikar, ilk çocuğun galiba . Kısa sürede bütün yorgunluklarını unutup bi daha çocuk isteniyor hemde

Ben 4kere değiştiriyor gece hiç değiştirmiyorum.

evet ilk bebeğim:) cok zorlanıyorum ben
Ben de ilk de çok zorlanmistim annen 20 gün yanımda kalıp gitmişti 27.gun tekrar yanına gittim bi hafta zor baktim ama ikincide em baştan herseyimi kendim yaptim rahat olmaya bak bizim panik yaptığımız bi çok şeyi drlar dikkate almıyor , ben her zorlanmam da geçecek geçecek derdim beni rahatlatirdi çok güzel günler goruceksin bebeginle

üç gün oldu bebek ağlama krizlerine giriyor. Göğüs de yumuşacık. Bugün sütümü sağıym dedm 20cc çıkmadı iki göğüsten. Normalde iki göğüs sağdığmda en az 60cc çıkıyordu emdikten sonra. Makine ile daha az çıkıyor biliyorum ama her zamankinden daha az çıkınca anladm ki sütüm azalmış. Mama yaptm 120cc. 60cc içti. Uyumak üzere şimdi sesi soluğu kesildi :/
Bi kaç gündür beslenmeme dikkat etmedim zaten, canm da skılıodu biraz. Etkilenmiş hemen göğüsler.
Şimdi rezene ile çemen otu karıştırdım içtim. Saat 12dem beri de bişi yememiştim. Yemek yiyip 1,5saaf sonra bi daha sağcam bakalm..

Aynı durumu hepimiz farklı zamanlarda yaşıyoruz canım. Bende öyle ilk oldugunda kesilecek korkusuyla direkt buraya yazmıştım. Sonrada büyüme ataklarını okurken bişey öğrendim. Bebek her zamankinden huzursuz ve devamlı emmek istiyorsa bu sadece aç olduğundan değil o şekilde rahatladığındandır, sütüm yetmiyo diye düşünebilirsiniz fakat vücut kısa sürede adapte olur yazıyordu.

Çok ikilemde kaldım verip vermemekte mamayı ama dayanamıyorız işte.. Bi de banyo yaptrcam braz rahatlar heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…