2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
üç gün oldu bebek ağlama krizlerine giriyor. Göğüs de yumuşacık. Bugün sütümü sağıym dedm 20cc çıkmadı iki göğüsten. Normalde iki göğüs sağdığmda en az 60cc çıkıyordu emdikten sonra. Makine ile daha az çıkıyor biliyorum ama her zamankinden daha az çıkınca anladm ki sütüm azalmış. Mama yaptm 120cc. 60cc içti. Uyumak üzere şimdi sesi soluğu kesildi :/
Bi kaç gündür beslenmeme dikkat etmedim zaten, canm da skılıodu biraz. Etkilenmiş hemen göğüsler.
Şimdi rezene ile çemen otu karıştırdım içtim. Saat 12dem beri de bişi yememiştim. Yemek yiyip 1,5saaf sonra bi daha sağcam bakalm..
Hangi makineyi kullaniyosun sagmk icin

Bugum
Aynı durumu hepimiz farklı zamanlarda yaşıyoruz canım. Bende öyle ilk oldugunda kesilecek korkusuyla direkt buraya yazmıştım. Sonrada büyüme ataklarını okurken bişey öğrendim. Bebek her zamankinden huzursuz ve devamlı emmek istiyorsa bu sadece aç olduğundan değil o şekilde rahatladığındandır, sütüm yetmiyo diye düşünebilirsiniz fakat vücut kısa sürede adapte olur yazıyordu.
Bugün aynı şeyleri doktorumuz söyledi kizz doktor gibi hatunsun:))

Bu gaz sancilarinda nasil idare ediyosunuz khzlar
Canm ayşe önerin gaz sancısı için video var. Ben onu yapıyordum başta. Ama artık bal edemeyince dr a söyledik. Gaz için şurup verdi. Nursey harwey in. Damlası değil de şurup şeklinde olan.
Ama yine de hala sancı yapıyor. Bi çaresi yok bence bunun :KK43:

evet ya peynir ekmek gibi bitiyor:) ne biliyim ben.pisik olmasin diye degistiriyorum habire

allah kolaylik versin hepimize

kundak bende yapıyorum canım ama yatirinca farketmiyor uyaniyor, bez prima en pahali olandan ama cok degistiriyormusum ben size gore onu anladım

bez baya agir oluyordur o zaman, neeen oluyormus onu dedi mi canim
Canım ben pampers kullanıyorum çok memnunum. Açtığımda ne kızarık lik var nede başka bişey cildi bile kuru maşallah.

S sarihperi bende günde ortalama 5 tane bez kullanıyorum artık kakayı günde 1 defa yapıyor o da sabah gece değiştirmiyorum, bizde huggies kullanıyoruz ama molfix, prima ve pampers de kullandım birer paket hiç biri pişik yapmadı bence pişik olacaksa zaten sık değiştirsen bile olur cildi hassassa

neden hazıranda taktırıyorsun ki bebek ne kadarlık oldu
Canım ayın 16 sında 2aylik olacak. Rendevu anca o zamana var en yakın tarih . Bide yaz sezonu açıldı herkes tatile gidiyor. Rendevu defterleri kısıtlı doktorların.

Canım nimo diye bir marka. Hastaneler . kullanıyormuş. Görümcem ilaç deposunda çalşıyor eczaneleri tanıyor.onlar önermiş.
Lansinoh ve wee den daha iyiymiş. Gerçekten de memnunum ben. 9aşamalı.
Nimoyu yeni duydum gogsun ucu sisiyirmu cok bende avent var boyle sanki cok sisiyormus gibi hissediyorum normal mi bilmiom

Bu gaz sancilarinda nasil idare ediyosunuz khzlar
Burda üç saat dört saat uyuyan bebişleri okuyunca maşallah diyorum bi benim kızım mı gazlı :KK43: ah arkadaşım neler yapmıyorum ki sabah 5lere kadar.. kucağımda yukarı aşağı hareket ediyoruz bu hareket biraz rahatlatıyor, karnına sıcak su torbası koyuyorum biraz havlu hemen soğuyor, ayaklarını karnına iterek masaj yapıyorum, fön sesiyle yaşamaya başladık zaten. tabi sancı vurunca hiç susmuyor 1saat geçmemiş ki yine memede ve yine sar başa gelsin yeni gazlar...

Burda üç saat dört saat uyuyan bebişleri okuyunca maşallah diyorum bi benim kızım mı gazlı :KK43: ah arkadaşım neler yapmıyorum ki sabah 5lere kadar.. kucağımda yukarı aşağı hareket ediyoruz bu hareket biraz rahatlatıyor, karnına sıcak su torbası koyuyorum biraz havlu hemen soğuyor, ayaklarını karnına iterek masaj yapıyorum, fön sesiyle yaşamaya başladık zaten. tabi sancı vurunca hiç susmuyor 1saat geçmemiş ki yine memede ve yine sar başa gelsin yeni gazlar...
Ayni beni anlatiyosun canim gaz gelince memede bile bogusuuor bende acaba sut yok mu diye endiseye daha cok kapiliyirum mamaya daha cok dusuyorum

X