2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Kızlar bende büyüme atağını nasıl anlıyosunuz merak ediyorum? Bide hafta hesabı yaparken nasıl yapcaz benim oğlan 38.haftada doğdu bekleseydi 12martta gelcekti hangi tarihi baz almalıyım??

Kızlar bende büyüme atağını nasıl anlıyosunuz merak ediyorum? Bide hafta hesabı yaparken nasıl yapcaz benim oğlan 38.haftada doğdu bekleseydi 12martta gelcekti hangi tarihi baz almalıyım??
sanırım 12 martı baz alacaksın sen, benimki tam 49 haftalık doğdu o yüzden işim kolay :) ayaklarda genelde daha çok kucak istiyorlar daha fazla ağlıyorlar huzursuzluk durumu oluyor

İlk iki atağı bilinçsiz geçirdik ondan dolayı ne yapıcamı sapıtıyodum. Şimdi ayırt edebiliyorum bende.
Sonucumuz da iyi şükür canım. Sizinde iyi çıkar Allahın izniyle inşallah.
Bende hantal duruyorum kuzum ya, belimin yanlarından da kilo almıştım bunda, şimdi simit şeklinde duruyor o fazlalıklar ve gözüme batıyor. Sen emzirmiyodun bildiğim kadarıyla, o yüzden dikkat etmen daha kolay olur sanırım.

L LaleZar86 sana birşey soracaktım canım. Hani bebeğim 10.da yattıktan snra 3te kalkıp emip 7ye kadar geri uyuyo demiştin ya. İşte o süreçte emzirmediğin için göğüslerindeki dolgunluk azalıyor mu, ya da süt azalıyor öu emzirme sıklığı azaldığı için. Gece uykusu süreleri uzadığında nasıl yapıcaz emzirmeyi..

Merhabalar anneler , bizde dün 2 aylık aşımızı olduk muayenemizi olduk gelişimi çok güzel dedi doktor ay ama aşı olurken çok ağladı bende ağlayacaktm az daha kıyamam sabah bi cay kasigi calpol verdim şimdilik normal gibi gidiyor herşey inşallah sıkıntı çıkarmaz aşı , bir daha ki aya kalça kontrolü var

Bide bizimkinin uyku suresi uzadı geceleri 4 yada 5 saat uyuyabiliyor artık ben tabi hiç bölmüyorum uykusunu vurup kafayı bende yatıyorum hemen akşam 10 bile olsa , doktora sordum uyandırmak gerekiyormu emzirmek için diye de yok dedi istediği kadar uyusun dedi

Uzun süre uyuyunca benim göğsüm sertleşiyor canım süt doluyor

Ohh maşalah size ne güzel. Sizin bebek sadece anne sütümü alıyo?
Gündüz uykunuz nasıl? Bende gündüz bölük pörçük bi saat geçmeyen uykular ve gecede 2,5 3 saatte uyanmalar var

Uzun süre uyuyunca benim göğsüm sertleşiyor canım süt doluyor
Bizim gece sabahladığımız oluyor genelde. En erken 2de uyuyor. Bazen 4 5.. Ondan sonra muhtemelen yorgunluktan dolayı uzun süre uyuyor 5 saat felan sonra yine uyanık. O arada doluyor göğsüm ama gün içinde öyle olmuyor. Seninde mi öyle canım?

Benim bir haftadır geçti otururken fena ağrıyordu işte o dikş yeri yüzünden. Artık geçti şükür..iç dikşler hala düşüyor tam düşmemiş. Kaşınıyor :) yıkarken elime geliyor kopan dikşler :) şişi iner heralde yoksa millet o kadr çocuk yapae mı :)
Meriiiciğim , benim dikişler iyileşmiş :)
Test edildi , onaylandı Korkumu da yendim bu arada. Darısı size meriiiii
Ayyy kaçıncı gündesin canm. . Maşallah darısı bize :)
Nasıl öyle dedi ya. Kaç aylık bebek. Doktor bana en fazla 4saati geçirme şekeri düşer dedi. 1aylığz biz

kızlar doktor mama onerdi ustune baktim 2 hafta 2 ay arasi bebekler için 120cc diyo benim kizim bi öğünde 120cc emmiyodur yani on dakika emiyo hiic sanmıyorum sizinkiler iciyo mudur ya emziren anneler ya da mama veren anneler

Evet canım öyle emzirmiyorum. Sorma o simit bende de var. Oturunca bide ön göbek yokmu beni deli ediyor. Bir an önce düzenli spor ve güzel bir diyetle kiloları atacak artık insallh

buraya da yazayim da ben gibi olanlar telas etmesinler kakasinda kan lekeleri vardi gaita tahlili verdik gizli kan çıkmadi sukur ama reduktan pozitif cikti o da su demekmis laktoz intoleresansi varmis 6.aya kadar surebilir dedi inek sutu icme ama peynir yogurt yiyebilirsin dedi, birden huzursuzluk karin agrisi aglama krizi olabilir bundan dolayi dedi bebelac lf mamayi verdi gunde 3-4kez ictigi kadar mama vericem geri kalan öğünlerde emzircem sindirimi duzenleyici damla da verdi sizn bebeklerde de sebepsiz huzursuzluk varsa gaita testi yaptırabilirsiniz, emmesini zorlamayin doyuyordur dedi agzi sutse eger, sariligini da önemsemedi 2.3.aya kadar uzayabilir dedi gelişimi de normal dedi cok sukur rahatladim.biraz

birde kafasinda kirmizi noktalar var dedim gecer dedi sampuan mustelakullaniyorum dedim sampuannkullanmayin bebeklerde ne iyi gelir nete reaksiyon gösterir bilemeyiz dedi suyu kaynatip oyle yikiyirum dedim tamam sampuan kullanmayin dedi

asi yaptıran anneler doktor mu yapti asilarinizi saglik ocaginda, benim gittigim saglik ocaginda alt katta her doktorun hemsiresi ayrı orada hemsire ilgileniyir, 2.ay asisi icin ates dusurucu ve fitili aile hekimi yazacak herhalde degil mi

Evet canım öyle emzirmiyorum. Sorma o simit bende de var. Oturunca bide ön göbek yokmu beni deli ediyor. Bir an önce düzenli spor ve güzel bir diyetle kiloları atacak artık insallh
ya bende 52ile hamile kaldim 68le bitirdim simdi 57lerdeyim gobek kaldi azcık bir sey kimilerinde hic kalmamis biz sporla mi eritcez yoksa kalir mi bu gobek

kızlar doktor mama onerdi ustune baktim 2 hafta 2 ay arasi bebekler için 120cc diyo benim kizim bi öğünde 120cc emmiyodur yani on dakika emiyo hiic sanmıyorum sizinkiler iciyo mudur ya emziren anneler ya da mama veren anneler
Ben bikere sagip denemistim 90 100 arası emiyor ama sık sık emiyo iki saati falan beklemiyor gece sabaha kadar ağzında çünkü aynı yatakta yatıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…