2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Kuzum.. Ailenle gelelim dediğinde gelme diyecek kadr ne yaşadınız?

Bebek olduğu için zaman zaman eşimze ilgi göstermiyebiliyoruz. Belki bebeğin etkisinden eşinden uzak kaldın fark etmeden, o da etkiye tepki yaptı, birikti. Fark etmednz ikinz de ?

Arkadaşların senin anneliğine nasıl laf edebilşr? Hani şaka ile karışık olabilir mi, sen yanlış anlamış olabilir misin? Belki alınganlık yaptın farkında olmadan. Eğer aksini düşünüyorsan zaten onlar arkadaşın olamaz, uzak durmalısın onlardan. Gerçek dostlar köstek olmaz, yardımcı olur.

Eşinle karşılıklı konuş.illa ki arkadaşlarına dışarda vakit ayıracak. Ancak bu sürekli olmamalı. Birbirinize zaman ayırın. Eşin sana gelmiyorsa sen ona adım at bakalım. Belki o da hatasını fark eder. Gerekirse ilk sen öp, özledm de. Eve geldikçe..

Aranızda anladığjm kadarı ile bir saygısızlık yok. Eğer saygı varsa geriye herşey çözülür cnm.

Bir de bebek doğana kadar ben kara kara düşündüm bebeğime kim bakacak diye. Ben de çalşıyorum.hamileliğimn tadını çıkartamadım. Annem çalşıyor. Kayınvalidem görümcenin kızına baktı 10yıldır hala bakıyor. Ben bakaman dedi. Yoruldum dedi. Açıkcası buna çok kırıldım zamanında.eşim bakıcı kesinlkle istemedi. Zaten o kadr durumumuzda yok.
Bebek oldu kayınvalide sağ olsun bahşetti ben bakarım dedi. Mecbur olmamayı çok isterdim. O lafın üstüne kyınvalşdeye asla baktırmak istemezdim ama şartlar.. Ne yapacağız ki.. Senin bakacak birisi mutlaka çıkar. Arkadaşım öğretmen yana yakıla bakıcı aradı bulamadı. İşe başlamasına bi kaç günn kala tesadüf yan komşusu bakacak çocuk arıyorm demiş. 3yıldır misler gibi bakıyor. Hem sen öğretmensin. Çok esnek olacak çalışman. Bebeğinle bolbol vakit geçirirsin. Gönlünü ferah tut. Bol bol dua et.

A Albeni7 gerçekten ne güzel olurdu yakın otursak..dertleşsek..
Biz bi komşu birliği yaptık bakalım bebeler büyünce inşallah parkta bulşcaz :))
Değilmi S sarihperi @Layeste @Meltemruzgari29
Sen de takılma kayinvalidenin dedigine bak neticede sana faydası olacak bazen evlatlar için herşeyi sineye cekecegz galiba bunu da öğreniyoruz

Bak işte birazda olsa değişlikliği olmuş. Sanki birazda sen negatif düşünüyorsun ,belki de hiç bitmeyecek gibi geliyordur sana. Ama inşallah bir an önce düzelir ve eşin anlayış gösterir. Bak ne güzel konusmussun iyi yapmışsın. Birazda olsa rahatlamışsindir . Son noktaya demişsin nasıl yani ? Peki eşin sana yardım ediyor mu bebeğe bakıyor mu. ? Kız yoksa eşin bebeğimi kıskanıyor belli olmaz erkeklerin işi. Herşey beklenir. :olamaz:şahsen ben eşim kızımı severken bazen kiskanclik yaparım papucumu dama attın derim.
Yani ben artık patlama noktasına gelince alttan almaya başlıyor canım sonra yine aynı oluyor.bana yardım ediyo çocuğa da bakiyo tabi o çalıştığı için evde olduğu saatler belli o zamanlarda da dışarda olunca ben cildiriyorum işte,tabinki çıkacak gezecek ben buna asla kizmam istediğim şey bana da vakit ayırması.bebegi kiskandigini sanmıyorum beni hiç kiskanmaz zaten bende onu kiskanmam aslında birbirimize bazı şeylerde çok güveniyorum.bizim toparlanmayacak bi durummuz yok sadece artık ne zaman eskiye döneceğiz çok meraktayım o günleri özledim eşimin ilgisini özledim

bir başka problemimde sutle ilgili benim kizim hala cok emmiyo yani bilmiyorum sizibkiler nasil belki cocuk normal dir de ben bilmediğim den anormaldir bes alti dakika emiyo baya güçlü sonra cok az on dakikayi bululmuyoruz bile cogu zaman göğsüm dolu diyelim ki cocuk alti dk sonunda memeden cikinca yumusamis oluyo yani o kadar surede bosaltabilir mi yoksa sutum az oldugu icin mi yumusuyo hemen

ben zaten ara ara diyorum sutum az cicuk ac diyr cunku memedeyken agliyo yumusak gelince ucunu alamiyo sinirleniyo dunnhatta sut sagdim cook az cikti onu verdik doymayinca mama yaptım sutum 20cc mamayida 30icti benden ne kadar emdi bilmiyorum halbuki hep memedeydi nerdeyse kafayi bozdum malesef bugunde kvdem dedi ilk defa sutun azaldi da dua et kyetsin diye bi baskasi deyince daha da uzuldum halbuki günde 3 4 lt su içiyorum dere otu kisir yani sut yapı ci seyler yiyorum bilmiyorum birde esim cicugun agzi memeden sonra sut olunca doyuyo idte diyo çok kotu hissediyorum bi seyi.bilemedigim icin doktora dicem yarin sonucu göstermeye o dinlicek mi bakalım ya kim anlar bu durumdan

birde bi göğsüm digerinden bariz iki.kat buyuk bu bi sorun mu
Canım bebeğin kilo alımı normalse sknti yoktur.sute böyle odaklandikca hep yetmediğini dusunuyoruz .kilosunu bilmiyorsan cisli bezlerini takip et canım 5-6 kez yapıyorsa duyuyordur.zaten aç olsa basar çığlığı anlatır derdini

Canım bebeğin kilo alımı normalse sknti yoktur.sute böyle odaklandikca hep yetmediğini dusunuyoruz .kilosunu bilmiyorsan cisli bezlerini takip et canım 5-6 kez yapıyorsa duyuyordur.zaten aç olsa basar çığlığı anlatır derdini
canim cok sukur yapiyor cisini ama iste az emdigi icin nasil doyuyor anlamiyorum tesekkur ederim cvbin icin

Sagolun kizlar aynen paylaşınca rahatliyorum dün ne yapayım anlatacak kimsem yok,etrafta insanın mutsuzluguyla sevinen mutluluguyla sıkılp dertlenen bi suru insan var E Elifaselimm canım inam surekli birşeyler okuyorum eşime de o uyudikca okuyorum çocuğa da kendime de.kizlar Allaha şükür bi duzenimiz var dışardan da herşey güllük gulistanlik gorunuyor ki her gelen bizi diline dokuyo.en son pazartesi misafirimiz geldi eşli bi grup baktım herkes bizi konuşuyor ne güzel çocuk da yaptınız vs bi kadın da var surekli kocamla kocasını kiyasliyo yok seninki daha iyi benimki kötü diye diye gitti.ben de aile icindekini onlara anlatacak değilim aramız bozuk çok kötüyüm yiyemedim .inanir msnx bunlar gitti benim hem salondaki hem mutfaktaki duvar saatleri aynı anda yere düştü.ben şok oldum ve bu hafta çok sevdiğim bi arkadaşla çok kötü dtartstik yok yere birbirimizi sildik bi grupla da yüz göz oldum ki okul arkadaşlarım hep aram iyi olmuştur aynı ortamda çalışıyoruz kendimi aptal gibi hissediyorum agzim hel yara oldu surekli ağlıyorum nazar mı olduk kızlar nasıl geçecek bunlar toparlamak istefikce herseyi daha da bozuyorum.esimde çok soguk onunla da biseyi duzeltemiyorum kafam bi milyon
Cnm seni iyi anliom bende yanlijim burda esimle sohbet yoktu zaten cocuk oluncada kirici olmaya basladi agkiom hep aglatio lohusalik iyi gecmio zaten dior kilo aldin kizimi seviom seni atariz sen degisirsin kiz degismez bende dedim ven degisirsem ovey anne ne eder cok sevdigun kizi bilionmu sonra agliom cevap vernio cunku hep böle uste gezneyiz etmeyiz Allaha siginiom o sevio bizi

Kızlaarrr biz bugün 1 aylık olduukkk çok şükür.
Bişi sorcam ben size bu lohusa kafası ne zaman geçiyor ? Annem gitti 1 haftadır kv var galiba kadın ne yapsa batıyor bana :/ kalp kırmadan atlatabilsem şu zamanı

Kızlaarrr biz bugün 1 aylık olduukkk çok şükür.
Bişi sorcam ben size bu lohusa kafası ne zaman geçiyor ? Annem gitti 1 haftadır kv var galiba kadın ne yapsa batıyor bana :/ kalp kırmadan atlatabilsem şu zamanı
Canım galiba bende hala geçmedi 64 gün oldu:))

Cnm seni iyi anliom bende yanlijim burda esimle sohbet yoktu zaten cocuk oluncada kirici olmaya basladi agkiom hep aglatio lohusalik iyi gecmio zaten dior kilo aldin kizimi seviom seni atariz sen degisirsin kiz degismez bende dedim ven degisirsem ovey anne ne eder cok sevdigun kizi bilionmu sonra agliom cevap vernio cunku hep böle uste gezneyiz etmeyiz Allaha siginiom o sevio bizi
Canım evet sende yalnizsn Allah var elbette,ruhumuz O'nsiz kalmasın,esin şaka yapıyor galiba değil mi seni atarız derken,ama şaka da olsa hele lohisayken iki kere düşünmeleri gerekiyor,sen dd üzme canını yavrunka dertles valla benim yoldaşım oldu bu sıpa Allah evlatlarimizla sinamasin hepimiz atlatacagiz ama işte canimzdan can gide gide

Yani ben artık patlama noktasına gelince alttan almaya başlıyor canım sonra yine aynı oluyor.bana yardım ediyo çocuğa da bakiyo tabi o çalıştığı için evde olduğu saatler belli o zamanlarda da dışarda olunca ben cildiriyorum işte,tabinki çıkacak gezecek ben buna asla kizmam istediğim şey bana da vakit ayırması.bebegi kiskandigini sanmıyorum beni hiç kiskanmaz zaten bende onu kiskanmam aslında birbirimize bazı şeylerde çok güveniyorum.bizim toparlanmayacak bi durummuz yok sadece artık ne zaman eskiye döneceğiz çok meraktayım o günleri özledim eşimin ilgisini özledim
İnşallah bir an önce düzelir canım. Bazı zamanlar bende eşimden çok ilgi bekliyorum adamda elinden geldiğince yapar. Ama o beni seviyor ya beni sevdiğini biliyorum ya o bana yetiyor. Zaten adam yorgun argın işten geliyor yemeği çayı içip yatıyor. Yorgunluktan hali kalmıyor. Ama m.etme herşey düzelecek.

Ya kızlar benim canım sürekli tatlı şeyler yemek istiyor. Bide sürekli mangal neden böyle? Sanki hamileyim ya:KK70::KK70:. Sizde'de var mı şeker yiyeceklere istek yoksa tek ben miyim.

Canım evet sende yalnizsn Allah var elbette,ruhumuz O'nsiz kalmasın,esin şaka yapıyor galiba değil mi seni atarız derken,ama şaka da olsa hele lohisayken iki kere düşünmeleri gerekiyor,sen dd üzme canını yavrunka dertles valla benim yoldaşım oldu bu sıpa Allah evlatlarimizla sinamasin hepimiz atlatacagiz ama işte canimzdan can gide gide
Saka degil ben degisirmisim kiz degismezmis onu seviormus o önce geliormus tamam benim icunde önce evladim ama ven öle demedimm neysee Allah var ebedi de degil hayat ve hersey imtihan benim lohisada vesveseyle aglamaka gecio

Saka degil ben degisirmisim kiz degismezmis onu seviormus o önce geliormus tamam benim icunde önce evladim ama ven öle demedimm neysee Allah var ebedi de degil hayat ve hersey imtihan benim lohisada vesveseyle aglamaka gecio
Ayy sende kocadan yana dertli sin kız. Allah'ım yardımcınız olsun.

yardimmmmm ! kizim bugun 2.ay aşilari oldu ve aglamaktan helak oldu yavrum ya napicam kizlar saat 8den beri katila katila agliyor yarim saat uyuyor ciglik cigliga uyaniyor ates dusurucu de verdim acile gitsem mi napsam bana bir akil verin bu cocuk niye boyle oldu aşı yeri mi agriyor acaba olur mu boyle birsey

yardimmmmm ! kizim bugun 2.ay aşilari oldu ve aglamaktan helak oldu yavrum ya napicam kizlar saat 8den beri katila katila agliyor yarim saat uyuyor ciglik cigliga uyaniyor ates dusurucu de verdim acile gitsem mi napsam bana bir akil verin bu cocuk niye boyle oldu aşı yeri mi agriyor acaba olur mu boyle birsey
Ağrısı olabilir doktor fitil verebilirsin demedimi

Canım naptın emzirme kataterin geldimi. Bende araştırdım alıcam inşallah yarın medikalden. Gayet mantıklı ve makul geldi sistem bana videoları falan izleyince. Ayy inşallah işe yararr çok umutlandım şuan valla. Sabah olsada aldırsam modundayım :):)
E Elifaselimm

X