2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
L LaleZar86 sana birşey soracaktım canım. Hani bebeğim 10.da yattıktan snra 3te kalkıp emip 7ye kadar geri uyuyo demiştin ya. İşte o süreçte emzirmediğin için göğüslerindeki dolgunluk azalıyor mu, ya da süt azalıyor öu emzirme sıklığı azaldığı için. Gece uykusu süreleri uzadığında nasıl yapıcaz emzirmeyi..
Saat 3 te uyandığında genelde tek göğüs emiyor sonra ikimizde uyuya kalıyoruz o zaman diğer göğüs taş gibi oluyor sabah kalktığında onu emiyor rahatlıyor. Benimki genelde sabahları saat başı emmek istiyor herhalde gece uyuduğu için dengeliyor yani sütte azalma olmadı
kızlar doktor mama onerdi ustune baktim 2 hafta 2 ay arasi bebekler için 120cc diyo benim kizim bi öğünde 120cc emmiyodur yani on dakika emiyo hiic sanmıyorum sizinkiler iciyo mudur ya emziren anneler ya da mama veren anneler
ben arada sütümü sağıyorum dışarı falan giderken biberonla yanıma alıyorum genelde 100 cc oluyorbazen 120 biberon zaten o kadarlık önceden yetiyordu ama artık doymuyor onunla daha fazla içiyor yani. Ama yine de her bebek ayrıdır biz 2 aylık olduk

buraya da yazayim da ben gibi olanlar telas etmesinler kakasinda kan lekeleri vardi gaita tahlili verdik gizli kan çıkmadi sukur ama reduktan pozitif cikti o da su demekmis laktoz intoleresansi varmis 6.aya kadar surebilir dedi inek sutu icme ama peynir yogurt yiyebilirsin dedi, birden huzursuzluk karin agrisi aglama krizi olabilir bundan dolayi dedi bebelac lf mamayi verdi gunde 3-4kez ictigi kadar mama vericem geri kalan öğünlerde emzircem sindirimi duzenleyici damla da verdi sizn bebeklerde de sebepsiz huzursuzluk varsa gaita testi yaptırabilirsiniz, emmesini zorlamayin doyuyordur dedi agzi sutse eger, sariligini da önemsemedi 2.3.aya kadar uzayabilir dedi gelişimi de normal dedi cok sukur rahatladim.biraz
Geçmiş olsun canım ayrıca paylaşım için teşekkürler., aşıdan sonra aile hekimine yazdırabilirsin ilaçları.

Saat 3 te uyandığında genelde tek göğüs emiyor sonra ikimizde uyuya kalıyoruz o zaman diğer göğüs taş gibi oluyor sabah kalktığında onu emiyor rahatlıyor. Benimki genelde sabahları saat başı emmek istiyor herhalde gece uyuduğu için dengeliyor yani sütte azalma olmadı
ben arada sütümü sağıyorum dışarı falan giderken biberonla yanıma alıyorum genelde 100 cc oluyorbazen 120 biberon zaten o kadarlık önceden yetiyordu ama artık doymuyor onunla daha fazla içiyor yani. Ama yine de her bebek ayrıdır biz 2 aylık olduk
Çok şükür benimde yetiyor şuan ama akşam yatana kadar dolgunlaşmıyor, yumuşak oluyor genelde. Doymaz mı ki diye düşünüyordum ama doyuyor. Sende gündüz nasıl oluyor?

Kuzum.. Ailenle gelelim dediğinde gelme diyecek kadr ne yaşadınız?

Bebek olduğu için zaman zaman eşimze ilgi göstermiyebiliyoruz. Belki bebeğin etkisinden eşinden uzak kaldın fark etmeden, o da etkiye tepki yaptı, birikti. Fark etmednz ikinz de ?

Arkadaşların senin anneliğine nasıl laf edebilşr? Hani şaka ile karışık olabilir mi, sen yanlış anlamış olabilir misin? Belki alınganlık yaptın farkında olmadan. Eğer aksini düşünüyorsan zaten onlar arkadaşın olamaz, uzak durmalısın onlardan. Gerçek dostlar köstek olmaz, yardımcı olur.

Eşinle karşılıklı konuş.illa ki arkadaşlarına dışarda vakit ayıracak. Ancak bu sürekli olmamalı. Birbirinize zaman ayırın. Eşin sana gelmiyorsa sen ona adım at bakalım. Belki o da hatasını fark eder. Gerekirse ilk sen öp, özledm de. Eve geldikçe..

Aranızda anladığjm kadarı ile bir saygısızlık yok. Eğer saygı varsa geriye herşey çözülür cnm.

Bir de bebek doğana kadar ben kara kara düşündüm bebeğime kim bakacak diye. Ben de çalşıyorum.hamileliğimn tadını çıkartamadım. Annem çalşıyor. Kayınvalidem görümcenin kızına baktı 10yıldır hala bakıyor. Ben bakaman dedi. Yoruldum dedi. Açıkcası buna çok kırıldım zamanında.eşim bakıcı kesinlkle istemedi. Zaten o kadr durumumuzda yok.
Bebek oldu kayınvalide sağ olsun bahşetti ben bakarım dedi. Mecbur olmamayı çok isterdim. O lafın üstüne kyınvalşdeye asla baktırmak istemezdim ama şartlar.. Ne yapacağız ki.. Senin bakacak birisi mutlaka çıkar. Arkadaşım öğretmen yana yakıla bakıcı aradı bulamadı. İşe başlamasına bi kaç günn kala tesadüf yan komşusu bakacak çocuk arıyorm demiş. 3yıldır misler gibi bakıyor. Hem sen öğretmensin. Çok esnek olacak çalışman. Bebeğinle bolbol vakit geçirirsin. Gönlünü ferah tut. Bol bol dua et.

A Albeni7 gerçekten ne güzel olurdu yakın otursak..dertleşsek..
Biz bi komşu birliği yaptık bakalım bebeler büyünce inşallah parkta bulşcaz :))
Değilmi S sarihperi L LaleZar86 Meltemruzgari29 Meltemruzgari29
İnşallah canım haberleşiriz güzel olur

meriiiii meriiiii canim sordum rota asisini biz oneriyoruz dedi
İnternette okudum da kafa karışıklığı yaptı. Kararsız kaldım ben de..
buraya da yazayim da ben gibi olanlar telas etmesinler kakasinda kan lekeleri vardi gaita tahlili verdik gizli kan çıkmadi sukur ama reduktan pozitif cikti o da su demekmis laktoz intoleresansi varmis 6.aya kadar surebilir dedi inek sutu icme ama peynir yogurt yiyebilirsin dedi, birden huzursuzluk karin agrisi aglama krizi olabilir bundan dolayi dedi bebelac lf mamayi verdi gunde 3-4kez ictigi kadar mama vericem geri kalan öğünlerde emzircem sindirimi duzenleyici damla da verdi sizn bebeklerde de sebepsiz huzursuzluk varsa gaita testi yaptırabilirsiniz, emmesini zorlamayin doyuyordur dedi agzi sutse eger, sariligini da önemsemedi 2.3.aya kadar uzayabilir dedi gelişimi de normal dedi cok sukur rahatladim.biraz
Cnm gelişimi normal ise sadece bu ineksütü alerjisinden dolayı mı mama verdi. Neden verdiğini anlayamadım.
ya bende 52ile hamile kaldim 68le bitirdim simdi 57lerdeyim gobek kaldi azcık bir sey kimilerinde hic kalmamis biz sporla mi eritcez yoksa kalir mi bu gobek
Ben de 51 ile hamile kaldım cnm 67ile doğuma girdim aynıyız :) bende de göbek var hafif. Dikşler tam düzelsin de ben hafif hafif yapcam hareketler :) vücut kendini toparlamadı daha. 12haftada karın kasları vs kendi haline dönüyormuş.

Çok şükür benimde yetiyor şuan ama akşam yatana kadar dolgunlaşmıyor, yumuşak oluyor genelde. Doymaz mı ki diye düşünüyordum ama doyuyor. Sende gündüz nasıl oluyor?
bende de ilk zamanlardaki gibi dolgunlaşmıyor ama gündüz sık emiyor fazla da uyumuyor bazen 2 saat uyuduğu oluyor o zaman ancak dolgunlaşıyor uyanda da emzirsem diyorum :) kilo alımı iyi zaten doymasa zaten sürekli ağlar o yüzden sorun etmiyorum ben

İnternette okudum da kafa karışıklığı yaptı. Kararsız kaldım ben de..

Cnm gelişimi normal ise sadece bu ineksütü alerjisinden dolayı mı mama verdi. Neden verdiğini anlayamadım.

Ben de 51 ile hamile kaldım cnm 67ile doğuma girdim aynıyız :) bende de göbek var hafif. Dikşler tam düzelsin de ben hafif hafif yapcam hareketler :) vücut kendini toparlamadı daha. 12haftada karın kasları vs kendi haline dönüyormuş.
ben arastirmadim hic canım ama bi kadinin cocugunda enfeksiyin olmus doktor iyiki rota asisini yaotrmissiniz yoksa simdi cok zor olurdu demis

inek sütü alerjisi degil bizimkisi laktoz intoleransi bu ikisi farkliymis ama birbiri yerine karıştırılıyomus int te okudum bende, mamada özellikle lf yaziyo laktozssuz yani bu mama kimi doktorlar anne sutunu tamamen kestiriyolarmis ben aslinda mama hic vermek istemiyorum ama gunde 3-4dedi ben 1veririm belki aldim mamayi ama, damlaya da basladim bakalım onu da her emzirme oncesi 8damla kullanicam, bu laktoz durumunda bebeginnkilo alimi yavasliyimus o yüzden mamayi da versem diye de dusunuyorum evde tarti var onunla biraz bi bakiyim gecen haftalardaki gibiyse günde 1-2veririm

Benim bir haftadır geçti otururken fena ağrıyordu işte o dikş yeri yüzünden. Artık geçti şükür..iç dikşler hala düşüyor tam düşmemiş. Kaşınıyor :) yıkarken elime geliyor kopan dikşler :) şişi iner heralde yoksa millet o kadr çocuk yapae mı :)

Ayyy kaçıncı gündesin canm. . Maşallah darısı bize :)

Nasıl öyle dedi ya. Kaç aylık bebek. Doktor bana en fazla 4saati geçirme şekeri düşer dedi. 1aylığz biz
Biz iki aylığız canım o yüzden

Ohh maşalah size ne güzel. Sizin bebek sadece anne sütümü alıyo?
Gündüz uykunuz nasıl? Bende gündüz bölük pörçük bi saat geçmeyen uykular ve gecede 2,5 3 saatte uyanmalar var :KK43:
Benim gündüz aynı seninki gibi doğru düzgün uyumuyor :KK43: ama şükür geceleri iyi onceden iki saat sonra 3 sonra 4 saat gun geçtikçe uzattı uyku süresini inşallah sizinkide uzar gün geçtikçe

ben arastirmadim hic canım ama bi kadinin cocugunda enfeksiyin olmus doktor iyiki rota asisini yaotrmissiniz yoksa simdi cok zor olurdu demis

inek sütü alerjisi degil bizimkisi laktoz intoleransi bu ikisi farkliymis ama birbiri yerine karıştırılıyomus int te okudum bende, mamada özellikle lf yaziyo laktozssuz yani bu mama kimi doktorlar anne sutunu tamamen kestiriyolarmis ben aslinda mama hic vermek istemiyorum ama gunde 3-4dedi ben 1veririm belki aldim mamayi ama, damlaya da basladim bakalım onu da her emzirme oncesi 8damla kullanicam, bu laktoz durumunda bebeginnkilo alimi yavasliyimus o yüzden mamayi da versem diye de dusunuyorum evde tarti var onunla biraz bi bakiyim gecen haftalardaki gibiyse günde 1-2veririm
Bebeğin sağlığı önemli kuzum. Doktorun dediklerini uygula sen yine de. Takibini yap bakalım kilonun.

Rota da dediğin gibi bebeğin 1-2gün hastanede yatmasına kadar sebep olabiliyormuş aşı yapılmadığında.

Ben 54 ile kaldım 56 yım şuan göbek gitti ama sikilasmasi lazım çok yumuşak benim ya bide karardı :KK43: ne yapmak lazım ki
Benimki de kapkara ya :) ben de 57yim. 5 kilo verirsem eski ben olıcam da benim basenler büyüdü yaaa zaten vardı iyice basen kadın oldum :)

Ben 53 le hamile kaldim ama hep dikkat ettim ve dumduzdu göbek bacak suan ama 77 diyim ben alan tip hemende veren ama.vendne gitmedi ve stressten yiyom ben neara basliyacam.bilmiom ama 53 olamam cunku ozman cok halsiz kaliordum is yapiordum yatiordum yanlizimya esimle ama simdi cocuk var du bu 60 65 olsamda yeter yeterki halsiz kalmim cunkj 53 odugumde kilom.bi elma ile kalirdim ve cokk su icerdim.dusunun bunu bebekle imkansiz 60 olsam bie ama baslyiacammm

A Albeni7 siz etmisin neguzel hahah benim ilkte kan geldi sonra akinti bugun yine kirmizi kan normalmi sizce böke cok degil ma

Canım bende 74 ile hamile kaldım . Doğumdan önce 72.ydim. doğumdan sonra 69-70 oldum şimdi 73.5 olmusum. Acilen vermem lazım. 60 '' a kadar zaten cuceyim 1.57 cm . O yüzden ideal kilom 55-60 arası. Dün geceden kafaya koydum. Diyette tüm artık. İnşallah ramazanda dikkat ederim gitsin kilolar. Kendimi iyi hissetmiyorum vücudumda.
Boyuna göre fazla kilon ama verirsin mis gibi yazda geliyor hafif yiyecekler :) ben 1.76 boy, 78 ile doğuma girdim hayatımda ilk defa bu kiloyu gördüm ne zormuş gerçekten. İlk 10 günde 60 küsürse indim çok şükür ama benimde sıkıntım hamilelikte oluşan göbek çizgisi :KK43: Eylül gibi tatile gitmek istiyoruz, bikini alsam mı arada kaldım inşallah geçer çizgi biran önce :KK43:

kızlar doktor mama onerdi ustune baktim 2 hafta 2 ay arasi bebekler için 120cc diyo benim kizim bi öğünde 120cc emmiyodur yani on dakika emiyo hiic sanmıyorum sizinkiler iciyo mudur ya emziren anneler ya da mama veren anneler
Mama 120 cc içiyor canım. Mama kutusunun arkasına bak orada dağ yazıyor ben kadar içmesi gerektiği. Benim kız 1 haftadır emiyor ama arada mama veriyorum doktor öyle dedi. Yavaş yavaş mamayı keseceğiz.

Biz 5 haftalık olacağız doktor 6 saatte 1 ver mamayı dedi. Büyüdükçe o saat aralığı artıyor Bilgin olsun

Ben 54 ile kaldım 56 yım şuan göbek gitti ama sikilasmasi lazım çok yumuşak benim ya bide karardı :KK43: ne yapmak lazım ki
Egzersiz canım, benim doktor 40 ın çıksın hafif hareketlerden başla dedi. Sitede spor salonu var hatta plates ve zumba dersleri bile var ücretsiz ama kızdan nasıl zaman bulacağım nasıl program yapmalıyım şuan hiç düşünmedim bile :KK43: benim kız gündüzleri hep kucak istiyor ya

X