2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Canım böyle şeyler sormayı sevmem aslında ama merak ettim sen neden emzirmiyosun yani hiç mi yoksa mamayla mi
Canım ben sara (epilepsi) hastayım küçüklüğünden berli ilaç altındayım Allah'ım kimsenin başına vermesin düşmanına bile çok zor. İlaçlar emzirme döneminde yani süte gecttigi için bebeğe zarar ediyor o yüzden emzirme gibi bir imkanım yok. Ama o kadar çok isterdim ki emzirmeyi içimde kaldı gerçekten. Ne mutlu sizlere emziriyorsunuz ben o duyguyu hiç bı zman tadamicam. İnşallah Rabbim diğer tarafta taddir bana o güzel duyguyu. Bende çok isterdim bebeklerim beni emerken kucağımda uyuya kalsın. Ama maalesef bu ilet hastalık var işte. Bakalım Türkiye'de bir şıh varmış o muska yapacak inşallah. önce Allah sonra hocalar işte canım.

Boyuna göre fazla kilon ama verirsin mis gibi yazda geliyor hafif yiyecekler :) ben 1.76 boy, 78 ile doğuma girdim hayatımda ilk defa bu kiloyu gördüm ne zormuş gerçekten. İlk 10 günde 60 küsürse indim çok şükür ama benimde sıkıntım hamilelikte oluşan göbek çizgisi :KK43: Eylül gibi tatile gitmek istiyoruz, bikini alsam mı arada kaldım inşallah geçer çizgi biran önce :KK43:
Sen gayet iyisin canım.

Canım ben sara (epilepsi) hastayım küçüklüğünden berli ilaç altındayım Allah'ım kimsenin başına vermesin düşmanına bile çok zor. İlaçlar emzirme döneminde yani süte gecttigi için bebeğe zarar ediyor o yüzden emzirme gibi bir imkanım yok. Ama o kadar çok isterdim ki emzirmeyi içimde kaldı gerçekten. Ne mutlu sizlere emziriyorsunuz ben o duyguyu hiç bı zman tadamicam. İnşallah Rabbim diğer tarafta taddir bana o güzel duyguyu. Bende çok isterdim bebeklerim beni emerken kucağımda uyuya kalsın. Ama maalesef bu ilet hastalık var işte. Bakalım Türkiye'de bir şıh varmış o muska yapacak inşallah. önce Allah sonra hocalar işte canım.
Rabbin gönlüne göre versin kuzum. İnşallah dediğin hocanın etkisi olur Bol bol dua et.

Mama 120 cc içiyor canım. Mama kutusunun arkasına bak orada dağ yazıyor ben kadar içmesi gerektiği. Benim kız 1 haftadır emiyor ama arada mama veriyorum doktor öyle dedi. Yavaş yavaş mamayı keseceğiz.
mama kutu sunun arkasına bakip oyle sordum canım sasirdim benimki hic 120cc emiyor gibi degil gogsumdende geliyor mu o kadar bilmiyorum gercekten mama verdigim ogun bi sagicam bakalım

Canım spor şart . Galiba ben. Başaramicam çünkü canım acayip şekerli şeyler istiyor
Playstation var bizde de just dance var bende egzersiz niyetine onu yapayim acayip kalori yaktiriyo zaten kan ter icinde kaliyosun:)

mama kutu sunun arkasına bakip oyle sordum canım sasirdim benimki hic 120cc emiyor gibi degil gogsumdende geliyor mu o kadar bilmiyorum gercekten mama verdigim ogun bi sagicam bakalım

Playstation var bizde de just dance var bende egzersiz niyetine onu yapayim acayip kalori yaktiriyo zaten kan ter icinde kaliyosun:)
Bende spora başlarsam YouTube ''. De Leslie sansoe var oda çok güzel .

Sağmak bebeğin emmesi gibi olmuyor ki. Bende sağıyordum hep az çıkıyordu hastane de sağdım o kadar çok çıktı ki. Ev tipi sağan makinalar çok iyi değil. Bebek daha güçlü çekiyor ve duygusal olarak ilginç bir bağ var anne de o sırada çok süt üretiyor

Sağmak bebeğin emmesi gibi olmuyor ki. Bende sağıyordum hep az çıkıyordu hastane de sağdım o kadar çok çıktı ki. Ev tipi sağan makinalar çok iyi değil. Bebek daha güçlü çekiyor ve duygusal olarak ilginç bir bağ var anne de o sırada çok süt üretiyor
ay canimya o kadar rahatlattin ki beni saat 1den beri saat başı emdi ve (ilk defa) epey uzun sure kaldi 3te hemen z.yqgi ile masaj yapip dusa girdim cok az sertlesmisti ki yinevsaar basi emdi yeni emdi uyudu sunger gibi ve hamile olmadan inceki halinw dondu goguslerim küçücük kaldilar ama sknca sut geliyo ki bebeği nde agzi sutlu oluyo ne bileyim herkes sert olacak bebek emdikce boşa ltacak deyince benimkiler yumusak o zaman yetmiyo mu diye düşünüyodum birde memedeyken sinirlenuo aglayip reddediyor bazen i zaman da yetmiyor mu deyip gdip sagiyorum ikisinden 30 cc (10dk uğraşıyorum sagmak icin bi sag bi sol) anca cikinca yetmiyir demeye baslamstim son gunlerde sutum ama makinede (lansinoh elektrikli) subu farkettim masaj modunda ilk iki dk gelmez se kapatip bi daha bastan yapinca cok geliyo ve bitti diyelim gelmiyo kapatıp bi daha baslatiorum o zaman gelmeye basliyo yani dedigin gbi makine cok gercekci olmayabilir sanirim

Allah şifa versin canim .. iyi dusun iyi olsun çocuklarına berabersin gerisi teferruat.

ay canimya o kadar rahatlattin ki beni saat 1den beri saat başı emdi ve (ilk defa) epey uzun sure kaldi 3te hemen z.yqgi ile masaj yapip dusa girdim cok az sertlesmisti ki yinevsaar basi emdi yeni emdi uyudu sunger gibi ve hamile olmadan inceki halinw dondu goguslerim küçücük kaldilar ama sknca sut geliyo ki bebeği nde agzi sutlu oluyo ne bileyim herkes sert olacak bebek emdikce boşa ltacak deyince benimkiler yumusak o zaman yetmiyo mu diye düşünüyodum birde memedeyken sinirlenuo aglayip reddediyor bazen i zaman da yetmiyor mu deyip gdip sagiyorum ikisinden 30 cc (10dk uğraşıyorum sagmak icin bi sag bi sol) anca cikinca yetmiyir demeye baslamstim son gunlerde sutum ama makinede (lansinoh elektrikli) subu farkettim masaj modunda ilk iki dk gelmez se kapatip bi daha bastan yapinca cok geliyo ve bitti diyelim gelmiyo kapatıp bi daha baslatiorum o zaman gelmeye basliyo yani dedigin gbi makine cok gercekci olmayabilir sanirim
10 dk sağma zaten az. Bende de aynı markanın var. Belli bir zaman sonra boşa çekiyor gibi. Sen baştan beri emziriyorsun ve bebeğinin kilo alımı iyi maşallah. Kızım 1 haftalık falandı biliyorsun meme reddi vardı, sarılık oldu. O zaman hastane de bana sağma makinası getirdiler şok oldum nasıl sağıyor görsen 10 dk 150 cc falan çıktı. Ertesi gün evde uğraş uğraş 30-40 cc çıktı. Meme aynı meme düşün. Sen çok stres yaptın bu süt işini benim kız 1 haftadır emiyor düşün. Hep mama ve sağarak süt içti.

Bende spora başlarsam YouTube ''. De Leslie sansoe var oda çok güzel .
Ben de onu yapacağım. Yine burda önermişlerdi kaydetmiştm :)
Cnm defalarca konuşuldu burda makine ile bebek bir değil diye. Sen çok kafaya takıyorsun. Bence bebeğin halinden memnun.sen de içini ferah tut. Göğüs bebeğin içtiğine göre süt üretiyor..göğüslerinde bi rahatsızlık olmadığı sürece durum bu şekilde. Sen zateb yediğine içtiğine de dikkat ediyorsun. Aynı şekilde devam et ve düşünme artık..

Benim bir haftadır geçti otururken fena ağrıyordu işte o dikş yeri yüzünden. Artık geçti şükür..iç dikşler hala düşüyor tam düşmemiş. Kaşınıyor :) yıkarken elime geliyor kopan dikşler :) şişi iner heralde yoksa millet o kadr çocuk yapae mı :)

Ayyy kaçıncı gündesin canm. . Maşallah darısı bize :)

Nasıl öyle dedi ya. Kaç aylık bebek. Doktor bana en fazla 4saati geçirme şekeri düşer dedi. 1aylığz biz
Bugün 39. Gündeyiz biz. Korkma korkma bişey yokmuş :KK66:

Ben 53 le hamile kaldim ama hep dikkat ettim ve dumduzdu göbek bacak suan ama 77 diyim ben alan tip hemende veren ama.vendne gitmedi ve stressten yiyom ben neara basliyacam.bilmiom ama 53 olamam cunku ozman cok halsiz kaliordum is yapiordum yatiordum yanlizimya esimle ama simdi cocuk var du bu 60 65 olsamda yeter yeterki halsiz kalmim cunkj 53 odugumde kilom.bi elma ile kalirdim ve cokk su icerdim.dusunun bunu bebekle imkansiz 60 olsam bie ama baslyiacammm

A Albeni7 siz etmisin neguzel hahah benim ilkte kan geldi sonra akinti bugun yine kirmizi kan normalmi sizce böke cok degil ma
Normal seninki canım daha çok olmadı sen doğum yapalı. 40. In çıkmaya düzelir . Bazen bende bitti sanıyodum bikaç gün sonra yeniden başlıyodu kanama.

O ne işe yarıyor canım?
Emmeyi reddeden , biberona alışan bebekler için veya hiç emzirme sağlayamayan anneler ve bebekler için. Çok ince bir hortum canım. Bebek anne göğsünden geldiğini zannediyo mamanın , o yüzden mmeme tutmayıda bırakmıyomış. Aldık ama henüz kullanamadım. Başarabilirim umarım :)

Normal seninki canım daha çok olmadı sen doğum yapalı. 40. In çıkmaya düzelir . Bazen bende bitti sanıyodum bikaç gün sonra yeniden başlıyodu kanama.
Iste ayin 16sinda cikacak ins önce kokulu akinti simdi bugun az kanda var
Ja ic dikislerin gittigini nasil anliyacazki disdakiler dusmus dedi ebede ama ici keni duzelir dedi anlamadim
Bi beklim adam sor beklioo
Eh nasil korunuon canm

Iste ayin 16sinda cikacak ins önce kokulu akinti simdi bugun az kanda var
Ja ic dikislerin gittigini nasil anliyacazki disdakiler dusmus dedi ebede ama ici keni duzelir dedi anlamadim
Bi beklim adam sor beklioo
Eh nasil korunuon canm
Ben kontrole gitmedim canımda. İlişki yaşayınca anladım iyileştiğini. Zaten bendeki bitaneydi.
Ebe bakıp anlamadıysa sizdede ilişkide belli olur heralde.henüz tam bi korunma şeklimiz yok valla :) eşim korunuyo . Ama hapa başlıcam adetim düzene girince

X