2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
kizlar ben biraz korkagimdir bi yerim.kesilse bakamam falan simdi bir ay olduk bugun biraz önce dusta ilk defa elimle bi yoklayim bakayim dedim boyle vajinadan arkaya doğru tin tin giderken bi cikinti geldi elime tamda kurcalamad ne ki.o ya hemoroid mi acaba ama kanama olmuyo hiçte arastirmsk istemiyorum ya dikislerle alakali olabilir mi canım skldi
Canım dikiş yerindir. Bende de var. Ama poponun çok dibinde değil. Hemoroid poponun orda olmaz mı? İstersen ayna ile bak ben öyle yapmıştım. Sanki derinin içinde bir şey var gibi. Ele geliyor sert.
bir başka problemimde sutle ilgili benim kizim hala cok emmiyo yani bilmiyorum sizibkiler nasil belki cocuk normal dir de ben bilmediğim den anormaldir bes alti dakika emiyo baya güçlü sonra cok az on dakikayi bululmuyoruz bile cogu zaman göğsüm dolu diyelim ki cocuk alti dk sonunda memeden cikinca yumusamis oluyo yani o kadar surede bosaltabilir mi yoksa sutum az oldugu icin mi yumusuyo hemen

ben zaten ara ara diyorum sutum az cicuk ac diyr cunku memedeyken agliyo yumusak gelince ucunu alamiyo sinirleniyo dunnhatta sut sagdim cook az cikti onu verdik doymayinca mama yaptım sutum 20cc mamayida 30icti benden ne kadar emdi bilmiyorum halbuki hep memedeydi nerdeyse kafayi bozdum malesef bugunde kvdem dedi ilk defa sutun azaldi da dua et kyetsin diye bi baskasi deyince daha da uzuldum halbuki günde 3 4 lt su içiyorum dere otu kisir yani sut yapı ci seyler yiyorum bilmiyorum birde esim cicugun agzi memeden sonra sut olunca doyuyo idte diyo çok kotu hissediyorum bi seyi.bilemedigim icin doktora dicem yarin sonucu göstermeye o dinlicek mi bakalım ya kim anlar bu durumdan

birde bi göğsüm digerinden bariz iki.kat buyuk bu bi sorun mu
Ya canım boş yere endişe ediyorsun bak. Bebek zaten doymasa durmaz kesinlkle. Benim de on dakka zor emiyor. Normal. Süt kanalları açıldı iyice. Eşinin dediği doğru..bebeğin ağzı sütse memeyi çektiğinde sütün var demektir. Bebek zaten aranıyor doyamadığında. Sen yarın kilo alımı normal mi diye sor. Normal derse zaten ordan da anlarsın.
meriiiii meriiiii evet canim vedata gittik yarın sonuçlari göstericem derya nasil tecrubeli mi en önemlisi konusuyir mu benimle konusan doktor lazim bana biraz da
İlgili konuşkan bir doktor canım. Evde durumlar nasıl diye sordu ne cevap vereceğimi şaşırdım :) ben memnunum. İstersen bi dene.
Hoc bi saygısızlık yok canm aramızda inan kaç kere adım attım utanarak söylüyorum ama ilişki teklif ettim reddetti birZ onlara takildim noluyorz diye,bi dd konuşmamaya başladı ben sormadan hiç bisey demiyor,ama bugün konuştum belliki babalık depresyonu ama alisamayavk biri değil az daha sabır...aulemle hoc bisey yaşamadık canım yani aramız iyi ama bi gelin var ailemle oturan o istemiyo annem de arada kalıyor bende huzursuzluk olmasın deyip gitmiyorim yoksa annem babam bi tanedir hergun kaç kez ararim.
Bakıcı konusu biraz zor ama kaç arkadaşım sknti yaşadı bakalım benimki nasıl olacak
Canım bende alıngan davranmış olabilirim zaten karışımdaki kisilere dedim yanlış anlamayin dediklerimi biraz hassaslastim ama ben böyle dedikcs ustumd gelindi sonra bi baktım bi arkadaş beni silip engellemiş benim ona yapmam gerekirken grupta kalan herkes boşver üzülme onun ayıbı dedi de ben de kendimi sucladim keşke o diyeceğini deseydi ben sussaydim diye amannn nasip işte böyle olacağı varmis
Sen içini ferah tut. Kendini sıkma. Bunaldıkça buraya yaz..geçici bir süreç yaşıyoruz hepimiz..
Cnm seni iyi anliom bende yanlijim burda esimle sohbet yoktu zaten cocuk oluncada kirici olmaya basladi agkiom hep aglatio lohusalik iyi gecmio zaten dior kilo aldin kizimi seviom seni atariz sen degisirsin kiz degismez bende dedim ven degisirsem ovey anne ne eder cok sevdigun kizi bilionmu sonra agliom cevap vernio cunku hep böle uste gezneyiz etmeyiz Allaha siginiom o sevio bizi
Canım eşin şaka yapmıştır Seni atarız der mi mantıklı bir insan. Alınganlık yapmışsındır.
Kızlaarrr biz bugün 1 aylık olduukkk çok şükür.
Bişi sorcam ben size bu lohusa kafası ne zaman geçiyor ? Annem gitti 1 haftadır kv var galiba kadın ne yapsa batıyor bana :/ kalp kırmadan atlatabilsem şu zamanı
Valla canım bana da batıyor Herkes.kendi anneme daha çok kızıyorum hatta. Ama ben kendmi telkin etmeye çalşıyorım. Sakin ol sana yardım etmek istiyorlar diyorum Rahatlatyorm kendmi. Sen de öyle düşün.

Ateş düşürücü surupmu verdiler genelde fitil verir doktorlar çok geçmiş olsun 3 gün ağrı ateş yapabilir aşi
3 gun mu ? ya cok uzun bir süre aglamaktan gozleri sisti kizimin ya uykusu var uyuyamiyor
Cnm keske fitil bulanilseniz. Gercekten cok iyi geliyor atesi cok mu suan. Yazik ya... doktor bize yarim gitil verebillrsiniz demsti
37.5 olursa ates düşürucu verin dediler verdik ama yok bi işe yaramadi hastaneye goturmeyi dusundum ama orda ne yapcaklar ki sanki bebek kucuk diye bjsey yapmaya korkuyor burdaki doktorlar . off cok kotuyum ya kuzum gaz sancisinda bile bu kadar kotu olmamisti Allah butun bebeklere sifa versin bebisler hasta olmasin ya :KK43:

3 gun mu ? ya cok uzun bir süre aglamaktan gozleri sisti kizimin ya uykusu var uyuyamiyor

37.5 olursa ates düşürucu verin dediler verdik ama yok bi işe yaramadi hastaneye goturmeyi dusundum ama orda ne yapcaklar ki sanki bebek kucuk diye bjsey yapmaya korkuyor burdaki doktorlar . off cok kotuyum ya kuzum gaz sancisinda bile bu kadar kotu olmamisti Allah butun bebeklere sifa versin bebisler hasta olmasin ya :KK43:
Fitil verirler rahatlar inşallah canım. Off bende çok korkuyorum bu aşı olayından valla. :KK43:

yardimmmmm ! kizim bugun 2.ay aşilari oldu ve aglamaktan helak oldu yavrum ya napicam kizlar saat 8den beri katila katila agliyor yarim saat uyuyor ciglik cigliga uyaniyor ates dusurucu de verdim acile gitsem mi napsam bana bir akil verin bu cocuk niye boyle oldu aşı yeri mi agriyor acaba olur mu boyle birsey
ağrıdan olabilr canım mor calpol verebilirsin bi çay kaşığı hem ateşede iyi gelir

canım kötüyse bebeğin doktora götür bence ağır mı geldi aşı noldu böyle Allah yardımcınız olsun sifa versin bi an evvel

S sarihperi kontrole gittiğinde doktorun rota aşısından bahsetti mi? Yarın sonuçları gösterirken bi sorar mısın 2.ayda rota aşısı varmış öneriyor musunuz diye.
Ya dr bize önerdi kağıda yazdı verdi. Devlet karşılamıyor kendniz alacaksınız dedi İnternette okuyorum kafam karıştı biraz..o an bilmediğim için soramadım.

Fitil verirler rahatlar inşallah canım. Off bende çok korkuyorum bu aşı olayından valla. :KK43:
sonunda uyudu canim bakalim devam ederse aglamalar gidicem artik. Allah kolaylik versin hepimize ya gercekten cok zor bu aşı olaylari
canım kötüyse bebeğin doktora götür bence ağır mı geldi aşı noldu böyle Allah yardımcınız olsun sifa versin bi an evvel
verdik calpol canim etkisini anca gosterdi galiba simdi uyudu ama bizi cok etkiledi bu aşı ya sizlerde oyle olmaz inss

Kuzum Almanya da da kullanılan bir bebek mamasıymış bebivita bilgin varmı? Tutulan bir mamamı? Hipp in ürünüymüş. Şimdi yeni yeni Türkiye dede kullanılıyo. Fiyatı diğer markalara göre uygun.

Senin bilgin varmı? Çevrende yada kullanan falan.
Canım gayet iyi bir marka diye biliyorum. Eşimin abisigil almanyada yaşıyor. Hep o markayı kullandılar. Şuan özürlü bir cocukları var ve her yiyeceği özellikle o markadan alıyorlar. Burada daha önce olmadıgı icin stoklayıp getiriyolardı. Bizim oğluşada meyvelilerden bıraktılar, tadı da güzeldi.
Kızlaarrr biz bugün 1 aylık olduukkk çok şükür.
Bişi sorcam ben size bu lohusa kafası ne zaman geçiyor ? Annem gitti 1 haftadır kv var galiba kadın ne yapsa batıyor bana :/ kalp kırmadan atlatabilsem şu zamanı
Valla lohusa olan biz miyiz diğerleri mi tartışılır gerçekten..
Ya kızlar benim canım sürekli tatlı şeyler yemek istiyor. Bide sürekli mangal neden böyle? Sanki hamileyim ya:KK70::KK70:. Sizde'de var mı şeker yiyeceklere istek yoksa tek ben miyim.
Bende de var ya bir aydır acayip derecede tatlı yeme ihtiyacı hissediyorum devamlı.
yardimmmmm ! kizim bugun 2.ay aşilari oldu ve aglamaktan helak oldu yavrum ya napicam kizlar saat 8den beri katila katila agliyor yarim saat uyuyor ciglik cigliga uyaniyor ates dusurucu de verdim acile gitsem mi napsam bana bir akil verin bu cocuk niye boyle oldu aşı yeri mi agriyor acaba olur mu boyle birsey
Geçmiş olsun canım. Bizimkide bugün çok fena. Ağlamaktan, kendi kendini hırpalamaktan bi hal oldu. Uyku felan nerdeeee.. Calpol verdim ama kaç saat geçti etki etmedi. Ateş vs olmadı ama aşırı hareketli ve huzursuz.

Canım gayet iyi bir marka diye biliyorum. Eşimin abisigil almanyada yaşıyor. Hep o markayı kullandılar. Şuan özürlü bir cocukları var ve her yiyeceği özellikle o markadan alıyorlar. Burada daha önce olmadıgı icin stoklayıp getiriyolardı. Bizim oğluşada meyvelilerden bıraktılar, tadı da güzeldi.

Bende de var ya bir aydır acayip derecede tatlı yeme ihtiyacı hissediyorum devamlı.

Geçmiş olsun canım. Bizimkide bugün çok fena. Ağlamaktan, kendi kendini hırpalamaktan bi hal oldu. Uyku felan nerdeeee.. Calpol verdim ama kaç saat geçti etki etmedi. Ateş vs olmadı ama aşırı hareketli ve huzursuz.
Ayy bir an önce kesmem lazım. Yoksa baya kilo Alaçam. Sen aldığın kiloları verdin mi . Kaç kilosun şuan

meriiiii meriiiii saol canım biraz olsun doydugunu dusunmeye başlı yorum:) vedat hocaya keepetenle gidicem bugun:) sorarim tabi rotayida

evet poponun orda degil ortada bi yerde boyle yaa cok korku nc bide bakicak miyim aynayla psikolojim iflaa eder ee o gecmeyecek mi ya iliski nasil olcak ki boyle otururken aciyordu demek o aciyirmys bude kesi yerim de sizlama gibi bi set var yani ben burda yim diyo kes i yerim

Aaa çok teşekkürler canım bilgiler için. Nette anneler memnun olduğunu yazmışta. Birde gerçekten kullanan bilgi sahibi olanlardan fikir almak istedim.
Fiyatı çok uygundu diğer markalars göre şimdi artmış :) seviniyodum beaa

bir an once iyilesirler insallah kuzular yaa . benimki gece uyudu cok sukur ama sdi yine ayni aglayip duruyor

Ayy bir an önce kesmem lazım. Yoksa baya kilo Alaçam. Sen aldığın kiloları verdin mi . Kaç kilosun şuan
75le girdim doğuma, şuan 62yim. 6 kilom kaldı 56 ile başlamıştım:) sende nasıl durum?
Aaa çok teşekkürler canım bilgiler için. Nette anneler memnun olduğunu yazmışta. Birde gerçekten kullanan bilgi sahibi olanlardan fikir almak istedim.
Fiyatı çok uygundu diğer markalars göre şimdi artmış :) seviniyodum beaa
Tühh desene:) insanlar arasında yaygınlaştıkça daha da patlar fiyatı diye düşünüyorum, kaliteli çünkü. Özellikle hipp organikler..
bir an once iyilesirler insallah kuzular yaa . benimki gece uyudu cok sukur ama sdi yine ayni aglayip duruyor
Bnmkide mızıldanıyo. İkimizde yorgunluktan bayılmışız resmen. Bikaç saat Dinlendim şükür. Bakalım gündüz nasıl geçecek. Bi de büyüme atağı haftasında şuan. Ondan da olabilir canım

75le girdim doğuma, şuan 62yim. 6 kilom kaldı 56 ile başlamıştım:) sende nasıl durum?

Tühh desene:) insanlar arasında yaygınlaştıkça daha da patlar fiyatı diye düşünüyorum, kaliteli çünkü. Özellikle hipp organikler..

Bnmkide mızıldanıyo. İkimizde yorgunluktan bayılmışız resmen. Bikaç saat Dinlendim şükür. Bakalım gündüz nasıl geçecek. Bi de büyüme atağı haftasında şuan. Ondan da olabilir canım
aa ben onu unttum ya bizde o zaman atakdayiz

Bu beşinci hafta atağı mahvetti bizi valla. Geçti inşallah bugün ,uyuduğuna göre. Gözlerime inanamıyorum :)
Kalça ultrasonunuz nasıl canım. Ben korkuyorum ondan yaaa. Kız bebeklerde erkeklere oranla 7 kat fazlaymış olma ihtimali. Yoktur inşallahta. Sizinki de iyi dimi? :KK66:

Canım bende 74 ile hamile kaldım . Doğumdan önce 72.ydim. doğumdan sonra 69-70 oldum şimdi 73.5 olmusum. Acilen vermem lazım. 60 '' a kadar zaten cuceyim 1.57 cm . O yüzden ideal kilom 55-60 arası. Dün geceden kafaya koydum. Diyette tüm artık. İnşallah ramazanda dikkat ederim gitsin kilolar. Kendimi iyi hissetmiyorum vücudumda.

Bu beşinci hafta atağı mahvetti bizi valla. Geçti inşallah bugün ,uyuduğuna göre. Gözlerime inanamıyorum :)
Kalça ultrasonunuz nasıl canım. Ben korkuyorum ondan yaaa. Kız bebeklerde erkeklere oranla 7 kat fazlaymış olma ihtimali. Yoktur inşallahta. Sizinki de iyi dimi? :KK66:
Canım büyüme ataklarını nasıl anliyosunuz

Canım bende 74 ile hamile kaldım . Doğumdan önce 72.ydim. doğumdan sonra 69-70 oldum şimdi 73.5 olmusum. Acilen vermem lazım. 60 '' a kadar zaten cuceyim 1.57 cm . O yüzden ideal kilom 55-60 arası. Dün geceden kafaya koydum. Diyette tüm artık. İnşallah ramazanda dikkat ederim gitsin kilolar. Kendimi iyi hissetmiyorum vücudumda.
Aynen bende kendimi bu konuda hc iyi hissetmiyorum 10 kilo fazlam var ve boyu uzun dev gibi oldum ama diyet yapmıyorum durumu etkiler diye korkuyorum

Aynen bende kendimi bu konuda hc iyi hissetmiyorum 10 kilo fazlam var ve boyu uzun dev gibi oldum ama diyet yapmıyorum durumu etkiler diye korkuyorum
Benimde 15 kilo garanti vermem lazım. Ben emzirmedigim için rahatım. Eğer emziriyorsan bebeğin 6 aylık olana kadar diyet yapma. Spor yaparken bilirsin ama.

X