2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ona göre hesap yapacaktim :)

canım ben sana acıklayım. ben dra gittigimde bana adet tarihi sormadan ultrasonla baktı 5 hafta 3 günlüktu bu tam adet tarihime denk geliyodu yani ultrason hep yumurtlamadan önceki iki haftayıda hesaplar. benim hesabıma göre ben yumurtlama tarihimi biliyorum bebek 3 hafta 3 günlük oluyo. bu yumurtlamana baglı yumurtlaması gec olan bi kadında bebek geriden gelir erken yumurtlamadada bir yada 2 hafta ilerde gider inşşlah anlatabilmişimdir

canım ben sana acıklayım. ben dra gittigimde bana adet tarihi sormadan ultrasonla baktı 5 hafta 3 günlüktu bu tam adet tarihime denk geliyodu yani ultrason hep yumurtlamadan önceki iki haftayıda hesaplar. benim hesabıma göre ben yumurtlama tarihimi biliyorum bebek 3 hafta 3 günlük oluyo. bu yumurtlamana baglı yumurtlaması gec olan bi kadında bebek geriden gelir erken yumurtlamadada bir yada 2 hafta ilerde gider inşşlah anlatabilmişimdir
onun hesaplamaya çalıştığı şey farklı benim anladığım kadarıyla

madem bende şöyle yazayım. 28 günde bir adet olan bir kadının 14. gün yumurtladığı hesap edilir. yani bebek o günlerde döllendiği hesabı ile beklenen doğum tarihi hesaplanır ama kimi insanlar geç kimi erken yumurtlar. doğum tarihindeki değişkenlik bundan dolayıdır. tahmini olarak senin hesaplamak istediğin tarih adet gününün başlangıcının 3 hafta sonrası gibi anladığım kadarı ile. sen geç yumurtlamışsın yani

benden alıntılayınca bana söylemiş gibi oluyor. ben teşekkür ederim hayırlı gebelikler
Siz bayagi yazismissiniz tanisiyosunuz birbirinizi diye ortaya soyledim. Sizden slintiladigimdan dolayi alinmaniz dogru. Benim hatam oldu. Ben beklerdim ki "tabi ki ekleriz hosgeldiniz" falan dersiniz diye yazdim. Kusuruma bskmayin.

Siz bayagi yazismissiniz tanisiyosunuz birbirinizi diye ortaya soyledim. Sizden slintiladigimdan dolayi alinmaniz dogru. Benim hatam oldu. Ben beklerdim ki "tabi ki ekleriz hosgeldiniz" falan dersiniz diye yazdim. Kusuruma bskmayin.
arkadaşım ben sadece benim eklemediğimi söyledim. hata filan yok. sorun yok yani. bende yeniyim zaten. yardımcı olabileceğim konu var ise arkadaşlarda yardımcı olmaya çalışıyorum. hayırlı sağlıklı gebelikler

Hoşgeldiniz aramıza inşallah sağlıklı sıhhatli bir şekilde hepimiz kucagimiza aldigimiz günleri görürüz. Konuyu açan arkadaşımız çok sık giremiyor zaten önemli olan paylasimlarimiz. Listede çok eksikler var

Hilelf
Tesekkur ederim. Size de guzrl bi hamilelik dilerim. Bekledigim tepki buydu sanirim sagolun.:) olsun listeye bakan falan yoktur artik. Hamilelik takvimi daha pratik zaten

Canim doktor 5+3 dediğinde, adetin ilk gününden ta doktora gittiğin güne kadar olan süreç mi 5+3 etti

Bende de belirtiler çok erken başladı. Göğüslerin aşırı ağrıyor. Midem berbat. Tansiyon yerlerde. Halsizlik uykusuzluk o biçim. Oğlumda böyle olmamıştım. Geç başlamıştı. İnşallah erken başladığı gibi erken biter

Canim doktor 5+3 dediğinde, adetin ilk gününden ta doktora gittiğin güne kadar olan süreç mi 5+3 etti
Cnm normalde son adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplama yapılıyor ama herkesin yumurtlama dönemi aynı olmuyor bazen yumurtlama dönemi daha erken ve ya daha geç olabiliyor o yüzden doktorlar da kesenin ve ya embriyonun boyuna göre gelişimi hangi haftaya uygunsa ona göre ölçüm yapiyor

kizlar keseyi gördüm 6.33 mm mis daha 15 gun sonra yine gel dedi kahverengi akinti normalmis icim rahatladi valla.

Yaaa çok hoşş :) ne kadarlık şimdi ne güzel görmüşsün değerin kaçtı en son acaba :)

endless love endless love bak demiştim sana daha çok minik o annesi:)

Evet ya daha çok öinik teyzesi :) bizde görcez inşallah topiğin son annelerinden olmanın dezavantajı :)

Bu arada belki haddime değil ama mehmetelif mehmetelif cnm biraz gergin misin genelde sert cevaplar veriyorsun daha yumuşak olursan daha güzel olur sanki hepimiz hamileyiz yanlış anlama potansiyelimiz çok yüksek.
ben ifade filan kullanmam yazıda da pek kendimi ifade edemem. düz cümleler kurarım hep yanlış anlaşılırım. gergin değilim. yorgunum biraz

rahatsız olan varsa yazmayabilirim. 2.gebeliğim olduğu için ve ilk gebeliğimde biraz araştırma yaptığım için bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. benim de öğreneceklerim vardır elbet ama daha çok yardımcı olmak için burdayım.

X