2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
eziyorum iyice canım çok az puturlu kalıyor.

ya bir de ben bazen ıspanak böreği yapıyorum. böceğin içindeki ispanaga bayılıyor maşallah. yediyorum. Ama bezinden tüm tüm çıkarmış yani tam damagıyla ezemiyor sanırım acaba vitaminini alıyor mudur?
Maşallah bebişinize darısı benimkinin başına:)

Selam kızlar. Bayadır yazmıyorum. Ve kaç gündür de okuyarak geldim.

Ek gıda beni çok zorladı o sebepten bir ara ilgilenemdim hicbirsey ile.

Kızım ek gıda doğru düzgün yemiyor. 6 ayda 150 7.ayda 200 gr almış. Çok az. Dr yedirmen lazım dedi. Ama benim ciroz kaşığı gördüğü an ağzını kitleyip kafayı sallamaya başlıyor. Sanirim ben bir yerde yanlış yaptım. Şimdi su ile kandirarak yediriyorum. İki kasik çalışıyorum. Şu verecek gibi yapiyorum diğer kasigi veriyorum. Valla bazen gücüm tükeniyor sebeklik yapacağım diye TRT Çocuk açıyorum arada baktiriyirum Öyle yediriyorum.

Bizde gece çok sık uyanmaya başlamıştık. Önce diş herhalde dedim. Ama kasik mamaları ile besleyince daha az uyanmaya başladı. Süt doyursa bile 6 aydan sonra besleyiciligi azaliyormus bence o sebepten çabuk acıkıyor olabilir. Ve bende sıkıştığımda yerde biberon ile mama veriyorum artık. Çünkü kilo olayı kafama takıldı. Dr bu aya kadar iyi sağlıklı diyordu. Ama bu ay böyle giderse olmaz dedi. O yüzden fena sardım. Sabahları en zoru ama iyi kötü yapmaya çalışıyorum şu ek gıda işini.

Birde benim kzıım. Desteksiz oturuyor. Yattığı zaman dönüp duruyor. Ama sıpa yüzüstü koyunca yerde durmuyor. Bende yatacağım yanına ancak öyle durup izliyor. Tembel sanırım.

Ayaklarına yeni yeni bastırmayı öğretiyorum. Bazıları koltuğa tutunuyormuş ne heyecanlı :)

Var mı benim gibi ek gidada zorlanan neler yapıyorsunuz. Kızım iştahsız sanırım. İştah açıcı şurup verdi Dr etki ettı mi anlamadım.
İştah açıcı bir şurup yok canım.sadece yan etkisi iştah artışı yapan ilaçlar var.örneğin doktorların iştah açıyor diye verdiği supraktin alerji ilacı gibi.benim ilk kızım aynı anlattığın gibiydi.panik oldukça çocuğu zorladım.oyunla hileyle tv bilgisayar ile 2 kaşık fazladan yediğini kar sandım ama çooookkk büyük hata yapmışım.sonra çocuk kaşığı görünce ağlamaya başlayan mama sandalyesine oturmamak için direnen bir tip oldu çıktı.şimdi 4,5 yaşında ve inanılmaz yeme problemimiz var.şimdiki aklım olsa asla asla zorlamazdım.sanada en büyük tavsiyem bu sakın zorlama.

Şimdi bu kızıma yemeği sadece mama sandalyesinde masada yediriyorum.genelde öğünleri bizle birlikte sofrada yedirmeye çalışıyorum.tv açılmıyor sofrada.ve başını çevirip yemek istemediğini anladığım anda yedirmeyi kesiyorum.bakalım bu nasıl bir tip olacak.

İştah açıcı bir şurup yok canım.sadece yan etkisi iştah artışı yapan ilaçlar var.örneğin doktorların iştah açıyor diye verdiği supraktin alerji ilacı gibi.benim ilk kızım aynı anlattığın gibiydi.panik oldukça çocuğu zorladım.oyunla hileyle tv bilgisayar ile 2 kaşık fazladan yediğini kar sandım ama çooookkk büyük hata yapmışım.sonra çocuk kaşığı görünce ağlamaya başlayan mama sandalyesine oturmamak için direnen bir tip oldu çıktı.şimdi 4,5 yaşında ve inanılmaz yeme problemimiz var.şimdiki aklım olsa asla asla zorlamazdım.sanada en büyük tavsiyem bu sakın zorlama.

Canım haklısın. Bende zaten 6 ayda o sebepten çok zorlamadim. Ama bizim geçmişten gelen kilo sorunumuz vardı zaten. Ayda 600 gr alıyordu. Son aylarda iyice azaldı. Dr en son ek gıdaya alışması lazım yemesi lazım dedi. Kilosu şimdi sorun değil ama ilerde sorun olur dedi. Yani kilo problemi olmasa akisina bırakacağım. Ama işte korktum.

Evet dediğin gibi zaten. Balık yağı omega 3 gibi çok vitamin olan bir şurup. Yan etkisi iştah açıcı. O da herkes de değil tabi. Ama ya bizde ise yaradı. Yada ben çok uğraştım. 1 haftada baya toparlandi.

Yani şu kilo problemi azalsın bende zamanla akışına bırakmaya çalışacagim yavaş yavaş. Ama iştahsız çocuk iştahsız oluyor işte. O anne ile çok alakalı değil diye düşünüyorum. Bence kendini suçlama. Bende oyleymisim eşim de öyleymiş. Cektirdiklerimizi çekiyoruz belki de :) her çocuk öyle değil. Öyle olsa eskiler hep zorlamış o zaman herkesin yemeyi sevemmesi lazım. Suçlama kendini

canım ben sadece kahvaltı da zorlanıyorum. diğer yemeklerim kolay oluyor yemesi. sen neler yediriyorsun? kg aldırmak istiyorsan yardımcı olurum. ne yedirmem gerektiği konusunda.

Kahvaltı bizimki de zor. Gözü memede.

Canım 1 haftada toparladı biraz. Kasik mamaları veriyorum akşamları. Yada tam buğday unu irmik muz muhallebi yapıyorum. Öğlenleri çorba sebze püresi karıştırıyorum valla. İçine irmik koyuyorum mutlaka. Aslına bakarsan karıştırıyorum baya vitamin alsın büyüsün diye.

Ama yardımcı olursan sevinirim. Yeni tarifleri açığım.

Ama birisi şu cadıya kaşığı ve yemeyi nasıl sevdirecegimı söylese süper olur. Savaştan çıkıyorum resmen :)

Kızlar işin garibi kızım hicbirseye ağzını açmıyor kıtliyor. Geçen biskuvili pastanın pudinginden verdim yedi daha verem yerdi. Hamile iken çok çikolata yedim ondan mı acaba.

Birde kızım biri çok iştahlı yerken onun da iştahı açılıyor. Ama o ben isem umursamıyor. Başkası ise dikkatini çekiyor. Kendisi farklı birşey yiyorsa diğerini istiyor.

Ay kursu olsa gideceğim. İlacı olsa koşacağım. Kilo sorun olmasa salacagim ama bir yandan da yemesi lazım miniğimin şaştım kaldım. :KK43:

Canım haklısın. Bende zaten 6 ayda o sebepten çok zorlamadim. Ama bizim geçmişten gelen kilo sorunumuz vardı zaten. Ayda 600 gr alıyordu. Son aylarda iyice azaldı. Dr en son ek gıdaya alışması lazım yemesi lazım dedi. Kilosu şimdi sorun değil ama ilerde sorun olur dedi. Yani kilo problemi olmasa akisina bırakacağım. Ama işte korktum.

Evet dediğin gibi zaten. Balık yağı omega 3 gibi çok vitamin olan bir şurup. Yan etkisi iştah açıcı. O da herkes de değil tabi. Ama ya bizde ise yaradı. Yada ben çok uğraştım. 1 haftada baya toparlandi.

Yani şu kilo problemi azalsın bende zamanla akışına bırakmaya çalışacagim yavaş yavaş. Ama iştahsız çocuk iştahsız oluyor işte. O anne ile çok alakalı değil diye düşünüyorum. Bence kendini suçlama. Bende oyleymisim eşim de öyleymiş. Cektirdiklerimizi çekiyoruz belki de :) her çocuk öyle değil. Öyle olsa eskiler hep zorlamış o zaman herkesin yemeyi sevemmesi lazım. Suçlama kendini
Valla baya suçluyorum kendimi.ama bazende diyorum yok bu çocuğun hamuru böyleymiş.biraz doğuştan biraz benim zorlamamla diyelim.daha 6-7 aylıktı.mesela peynire yumurtaya öğürürdü.yoğurdu yerken suratını bir ekşitirdi anlatamam.nasıl başladıysa öyle gitti.tatlıya bayılırdı bu kızıma dün pekmez denedim parmağımın ucuyla resmen titredi içi almadı:)iki kardeş bile ne kadar farklı.
Kaç kilo kızın merak ettim.yüzde 3 persentel altında mı?benim kızım baya kilolu ama bu ay 200 gr almış.normal artık dahada düşebilir.

Valla baya suçluyorum kendimi.ama bazende diyorum yok bu çocuğun hamuru böyleymiş.biraz doğuştan biraz benim zorlamamla diyelim.daha 6-7 aylıktı.mesela peynire yumurtaya öğürürdü.yoğurdu yerken suratını bir ekşitirdi anlatamam.nasıl başladıysa öyle gitti.tatlıya bayılırdı bu kızıma dün pekmez denedim parmağımın ucuyla resmen titredi içi almadı:)iki kardeş bile ne kadar farklı.
Kaç kilo kızın merak ettim.yüzde 3 persentel altında mı?benim kızım baya kilolu ama bu ay 200 gr almış.normal artık dahada düşebilir.

Canım 7 ayın bitmesine 3 gün kala 6830 idi. Dr bu aya kadar sorun degil demişti. Ama son 2 ay 150 ve 200 aldi. Dr vücudunun yağına bakarak konuşuyor hep. Ve bu ay derisi yumuşamis biraz dedi.

kızlar bugün kıymalı makarna yapmıştım oglusum çok sevdi.vitaminli besleyici ve doyurucu tavsiye ederim. ben tuz kullanıyorum kızlar tuzsuz sevmiyor çünkü ağzını kilitliyor o da haklı ağzının tadını biliyor
Cnm ağzının tadı dıyorsum ams büyüklere bile 3beyazdan uzak dur derkn küçück böbreklere tuz yüklmemk..tiksinme hareketi yapınca ben korkmuorm cnkü sütten bşka bıldıklerı yok.bnce tuza brz dha var

Canım 7 ayın bitmesine 3 gün kala 6830 idi. Dr bu aya kadar sorun degil demişti. Ama son 2 ay 150 ve 200 aldi. Dr vücudunun yağına bakarak konuşuyor hep. Ve bu ay derisi yumuşamis biraz dedi.
Merhaba cnm,geçen aklımdan geçtin sanırm artk gelmick demiştm.cnm biz hep yemeğe berabr oturuyoruz iştaha geliyor

Kesinlikle katılıyorum sana canım anneyle alakalı değil benim oğlumda iştahsızlık bir bebek zayıf diyorlar ama ben asla zorlanıyorum oğlumu yeme konusunda .herşeyi yiyen ayırt etmeyen bir bebek iyi gibi görünse de hiç normal değil bence..ablamın oğlu gece baklava istiyorum diye ağlayan bir çocuk komşunun oğlu da ne bulursa yiyen bir çocuk 4 yaşında 10 yaş grubundan giyiniyor ve bu çocuğu ben bu hale getirdim diye üzülüyor çok pişman .genetik diye bir şey var .hangi anne ister bu çocuk zayıf diye duymak ne yapalım çocuğun boğazına huni mi geçirelim .benim oğlum şuanda zayıflığını verdiği avantajla belki de çok hareketli bir bebek kanepe kenarlarında tutunuyor kalkıyor .

Canım ya benim bebeğimde gelişim olarak pek iyi değil beslenmede fazla sorunumuz yok.öncelikle bebeğine her gün yoğurt vermeye çalış kendi yaptığını tabiki farklı farklı kaşıklar dene tahta renkli saplı plastik evde kullandığın kaşık porselen cam vs. Trabzon hurması verebilirsin mesela iyice olgun olanı tatlı ya sevebilir.çubuk makarna haşla önüne koca bi tabakla koy sende oda ellerinizle dalın :) moralini sakın bozma hevesinide farklı şeyler dene seveceği şeyleri sık sık yedir bazı çocuklar böyle büyüyor yapacak bişi yok

Buucuuu Buucuuu aklıma birde şöyle bişi geldi makarnayı haşladın suyunu biberonla versen yada sebzeleri haşlayıp nasıl su içiyorsa o şekil versen vitamini suyunda nede olsa ayran yap içine az tuz kat :)

X