2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar bana leke çıkarıcı bi ürün tavsiye edebilir misiniz? Kızımın kıyafetlerinde meyve sebze lekeleri oldu. Bilindik marketlerde bulunabilecek bi ürün olursa iyi olur, kendim gidip bakamadığımdan eşime aldırıcam.

Kızlar bana leke çıkarıcı bi ürün tavsiye edebilir misiniz? Kızımın kıyafetlerinde meyve sebze lekeleri oldu. Bilindik marketlerde bulunabilecek bi ürün olursa iyi olur, kendim gidip bakamadığımdan eşime aldırıcam.
Bebekler için özel istiyosan e bebek baby me leke çıkarıcı kullanıyorum memnunum
Bulamazsan migrosta frosch markanın leke çıkarıcısınıda tavsiye etmişti arkadaşım, baby me den daha iyiymiş.

Eki Görüntüle 2053109

Bende mimzy lx kullanıyorum. Çok memnunum. 3 kademeli sırt ayarlaması 7 kademeli boy ayarlaması var. Temizliği bence çok kolay, minderleri silinebilir ve yıkanabilir kumaş. Ayrıca yedek tepsisi de var bazen üşenip yıkama işini ertelediğimde hayat kurtarıyor. Tepsisi de ayarlamalı 2 kademeli. Ben yemek yemediği zamanlarda da oturtuyorum önündeki tepsiyi çıkartıyorum, sandalye gibi oluyor. Mutfakta işimi rahatlıkla hallediyorum. Yemek yemediği zamanlarda da oturdugu için konfor önemliydi benim için, bunun minderleri çok rahat, iki minderli şuan küçük oldugu için iki minderle oturuyor. Fotografta yüzünü görseniz onun da çok sevdiğini anlardınız gülücüklerinden :anneadayı:
Bugün ebebeğe bu markaya baktım inceledim cidden iyiye benziyor almaya karar verdim.bebek arabasına özenmeden aldım öyle pişmanım ki mama sandalyesinde pişman olmak istemiyorum sadece kumaş terletti r mi diye ufak bi soru işareti oldu bende kızım çok terliyo çünkü

Bebekler için özel istiyosan e bebek baby me leke çıkarıcı kullanıyorum memnunum
Bulamazsan migrosta frosch markanın leke çıkarıcısınıda tavsiye etmişti arkadaşım, baby me den daha iyiymiş.

Evde bi tane leke çıkarıcı var da memnun kalmadım. Dediğine bi baktırayım, teşekkür ederim.

Bugün ebebeğe bu markaya baktım inceledim cidden iyiye benziyor almaya karar verdim.bebek arabasına özenmeden aldım öyle pişmanım ki mama sandalyesinde pişman olmak istemiyorum sadece kumaş terletti r mi diye ufak bi soru işareti oldu bende kızım çok terliyo çünkü

Pamuklu kılıf alabilirsin terlemeye karşı. Ama terletmeyecek bir kumaş olsa bu sefer temizliği zor olur.

Ya nette okudum, ekmek verilmesi tükürük bezlerini çalıştırdığından boğaz enfeksiyonlarına karşı korur yazıyordu. Doğruluğunu doktorlara sormak lazım. Yedirdim ne yapayım, kahvaltıda ne vereceğimi şaşırdım :/ Zaten az bişey yiyor :)
Sağlık ocağındaki hemşire de çorbalarına ufak ufak doğrayabilirsin demişti.
yani dışarda fırında katkı maddesi var diye düşünüyorum Onuda mı ben yapayım deneyim diyorum

Bende yaa bu kabak muz felan baya köyü oluyor yani bakacak markete gidince

Canım ben de sünnet yaptırdım.
10 gün oldu gülüm. Ilk günü atlatmak biraz zor diğer günler kolay. Bez büyük numara kullandık biz hep ve batikon antibiyotik krem kullandık pipisine.
Ağızdan da ağrı kesici ve antibiyotik şurup verdik. Dikislerimiz hala duruyor ama iyileşti sayılır .
Canım bizde dikiş yok. Alisklemp diye bir yöntemle oldu. Şuan pipisinde aparat var salı günüde o çıkıcak. Mikrop ve iltihap riski olmadığı için antibiyotik kullanmadk. Ağrı kesici şurup ve fitil kullanıyoruz. İnşallah en kısa sürede iyileşirler ağrıları diner

1 tatlı kaşığı pirinç ununu 1 çay bardağı su ile pişiriyorum. Ilıyınca elma, şeftali, armut hangi mevyevi istersen cam rendede rendeleyip içine katıp yediriyorum daha doğrusu yedirmeye çalışıyorum benim bebeğim alışamadı henüz 2 kaşık alıp ağzını kilitliyo. tadı güzel oluyo ben seviyorum :KK70:

Pirinç unu yerine irmiklede yapıyorum. Değişik olsun diye.
tesekkurler canım

Ben henüz muhallebiye başlamadım ama evde yapacaksan pirinç unu irmik ya da buğday unuyla pişirebilirsin süt yasak olduğu için anne sütü ya da su ile pişireceksin.ben ilk kızıma meyveli muhallebi yapıyordum genelde.yaş meyve veya kuru meyveyi az suda haşlayı başka bir yerde sulandırdığım pirinç unu veya irmikle birlikte pişiriyordum sonra dövülmüş ceviz badem ekleyerek blendardan geçiriyordum.pekmez ilede tatlandırıyordum.bazen hurma atıyordum o da tatlandırıyordu.yalnız bu tarif kaç aya uygun bilemiyorum.yani badem ceviz olmadan yaparsan diğer kısmı uygun sanırım.elmayı pirinç unu ile armutu irmik ile daha çok yakıştırıyordum.balkabağı ilede yapıyordum aynı tarzda muhallebi o da güzel oluyordu.
elma armut muz aklıma gelmemıstı.ıns yer sagolun

Canım bizde dikiş yok. Alisklemp diye bir yöntemle oldu. Şuan pipisinde aparat var salı günüde o çıkıcak. Mikrop ve iltihap riski olmadığı için antibiyotik kullanmadk. Ağrı kesici şurup ve fitil kullanıyoruz. İnşallah en kısa sürede iyileşirler ağrıları diner

Hadi hayırlı olsun bu yöntemi ilk defa duyuyorum ben de 6 ay bittikten sonra düşünüyorum sünnet, süreci paylaşırsan sevinirim.

Ben de araştırayım. Bu yöntemle başka sünnet yaptıran var mı acaba ?

Aman allahım 6 da yataktan kazıyarak kaldırıyorlardır herhalde seni.hergün 15 dk geç yatırarakileri alsan yatış saatini biraz olmuyor mu?

Aynen oyle surunuyorum resmen bide erken yatamiyorum 1 2 gibi uyuyorum sen dusun halimi:) haftada 1 2 annemlere gidiyorum dinlenmek icin sabah annem aliyor sagolsun 2 3 saat uyuyorum yada esim bazen ise gec gidiyor o da evdeyse cok yardimci oluyor. yok canim denedim saat 10da bile uyuttum hic oynamiyor :) uyku duzeni hep boylemi olur biraz buyuyunce duzelirmi bilmiyorum ama umarim duzelir.

Günaydın güzel anneler mama sandalyesi alıp kullanan var mı bende bakıyorun kararsızım

Ben baya arastirdim begendiklerimi gidip inceledim oglumu oturttum en cok chicco polly de rahat etti onu aldim. arkadaslarim da onu tavsiye etmisti cok memnunum. baya genis tepsisi vs

Kızlar bugün bal kabağı ile püre yapıp tattırdım oğluma, sevdi öğürmeden 10 kaşık falan yedi kendi mama kaşığıyla.

Denemek isteyenler için yazayım
3 küp bal kabağı
Yarım havucu minik minik doğrayıp haşladım.
Havuçlar yumuşayınca 1 tatlı kaşığı irmik ekledim. İrmik pişene kadar kısık ateşte karıştırdım.
Sıcakken çatalla ezdim.

Fazla kısmını küçük kavanoza koyup sıcakken kapağı kapattım, soğuyunca dolaba koydum. Kavanoz mama mantığı, gibi kalanı yarın yediricem.
Şifa olsun bebişlere :)

Aynen oyle surunuyorum resmen bide erken yatamiyorum 1 2 gibi uyuyorum sen dusun halimi:) haftada 1 2 annemlere gidiyorum dinlenmek icin sabah annem aliyor sagolsun 2 3 saat uyuyorum yada esim bazen ise gec gidiyor o da evdeyse cok yardimci oluyor. yok canim denedim saat 10da bile uyuttum hic oynamiyor :) uyku duzeni hep boylemi olur biraz buyuyunce duzelirmi bilmiyorum ama umarim duzelir.
Genelde erken kalkan bir çocuk olur büyük ihtimalle ama en azından 6 da kalkmaz herhalde:)ama erken kalkan çocuk daha düzenli olur yemesi içmesi öğlen uykusu.bence sen az erken yatmaya çalış.

Kızlar bugün bal kabağı ile püre yapıp tattırdım oğluma, sevdi öğürmeden 10 kaşık falan yedi kendi mama kaşığıyla.

Denemek isteyenler için yazayım
3 küp bal kabağı
Yarım havucu minik minik doğrayıp haşladım.
Havuçlar yumuşayınca 1 tatlı kaşığı irmik ekledim. İrmik pişene kadar kısık ateşte karıştırdım.
Sıcakken çatalla ezdim.

Fazla kısmını küçük kavanoza koyup sıcakken kapağı kapattım, soğuyunca dolaba koydum. Kavanoz mama mantığı, gibi kalanı yarın yediricem.
Şifa olsun bebişlere :)
Bende bugün yaptım içine kabak ve patates ye koydum ekstra

X