2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar doktordan geldim şimdi.aslında 7+4 günlük ama ultrasonda 6+3 gözüktü. Çok şükür kalp atışını gördük. Ama sevinemedim. Çünkü doktor bebege göre kese küçük gibi takip etcez dedi :KK43: ne olur dedim bişey demedi takip etcez dedi yine .şimdi netten baktim bebeğin kesesi küçük kalınca kalbi durabilirmis. Hemen oğlumunkiyle karsilasirdim aynı ama yine de üzüldüm ya :110:
Cnm ilk haftalarda ölçümler çok doğru cikmayabiliyor geç döllenme seninki de benim gibi. Şimdiden kendini üzme bunları düşünme bir sonraki gittiğinde hersey olması gerektiği gibi devam ediyor deme ihtimali yuksek

Kızlar doktordan geldim şimdi.aslında 7+4 günlük ama ultrasonda 6+3 gözüktü. Çok şükür kalp atışını gördük. Ama sevinemedim. Çünkü doktor bebege göre kese küçük gibi takip etcez dedi :KK43: ne olur dedim bişey demedi takip etcez dedi yine .şimdi netten baktim bebeğin kesesi küçük kalınca kalbi durabilirmis. Hemen oğlumunkiyle karsilasirdim aynı ama yine de üzüldüm ya :110:
Sonradan tamamlayabilir bir fark bu canım. Canını sıkma doktorlar bazen tedbir amaçlı da olsa karşısındakinin gebe olduğunu unutarak konuşuyor. Sen canını sıkmadan büyür bebeğini canım hem her gebelik kendine özgü bir süreç ister benim de ultrasonda 6+1 görünüyordu ama doktor 6+5 odiye hesap etti bu farklar sonradan kapanıyor dedi. Ben de bu bir sorun mu dedim her halükarda takip edip sağlıklı gelişip gelişmediğne bakacağız dedi.

Vericem kizlar insallah iyi haberlerle gelirim..

Benim kan sonuclarimda ldh(laktik dehidrogenaz) yuksek cikmis bu nedemek bilen var mis
Canım çok anlamlı bir yükseklik değil spordan sonra soğuk havalarda yükselebilen değer belki gebelik de vücut ısısını değiştirdiğinden yüksek olabilir canım. Sen içini ferah tut.

2 gündür baş ağrım var , çok şiddetli değil ama rahatsız ediyor. Buz falan koyuyorum işe yaramıyor. Bir de ağzımın tadı berbat bugün , ne yesem düzelmiyor :işsiz:

2 gündür baş ağrım var , çok şiddetli değil ama rahatsız ediyor. Buz falan koyuyorum işe yaramıyor. Bir de ağzımın tadı berbat bugün , ne yesem düzelmiyor :işsiz:

canım benim migrenim var,ilaç içemiyorum. Arkadaşım headstick diye bişey önerdi aldım eczaneden işe yarıyor gibi %100 kesmiyor ama biraz rahatlatıyor. Bulabilirsen bi bak istersen.

Canım benim de iki gün baş Ağrım oldu ben migren hastasıyım çok korktum buz da işe yarar ama bir de aklında bulunsun kulak arkana kolonyalı peçete sıkıştır dene bak bakalım.

Cnm ben ilk kızımda daha 3 ay olmamıştı kısacık kestirmistim hiç biseycik olmuyor batıl inanç bunlar kimseye söylemeden kestir cnm yoksa herkes yorum yapma hakkına sahipim sanıyor

Valla ne bilim biraz daha bekleyim bari 4 aylikken falan kesim diyorum :) ne olur ne olmaz bu sefer allah korusun bisey olur kendimi suclarim

arkadaslar benım ultrasonda 5 haftalık gorunmıstu kese aynı gunkı yapılan bhcg sonucu 9046 cıkmıs yenı ogrendım cok yuksek deılmı 5 haftalık ıcın tek kese gorunuyodu acaba ıkız olabılırmıkı bı sonrakı ultrasonu merak etmeye basladım

bu arada bende daha bır belırtı yok bulantı agrı arada bı kıpırtı oluyo sankı karnımda kalp atısı baslamısmıdır o olabılırmı acaba onun dısında sadece karnım cabuk acıkıyo aclıga gelemıyorum bu gebelıgımdede 20 kılo almam ıns :)

arkadaslar benım ultrasonda 5 haftalık gorunmıstu kese aynı gunkı yapılan bhcg sonucu 9046 cıkmıs yenı ogrendım cok yuksek deılmı 5 haftalık ıcın tek kese gorunuyodu acaba ıkız olabılırmıkı bı sonrakı ultrasonu merak etmeye basladım
benim de reglimi 3 gun gecmişti 475 cıkmıs,
bence cok yuksek degıl cunku her ıkı gunde bir ikiye katlanarak yukseliyor.

bu arada bende daha bır belırtı yok bulantı agrı arada bı kıpırtı oluyo sankı karnımda kalp atısı baslamısmıdır o olabılırmı acaba onun dısında sadece karnım cabuk acıkıyo aclıga gelemıyorum bu gebelıgımdede 20 kılo almam ıns :)
Merhaba bende açlığa hiç gelemiyorum. Çok sık acikiyorum. Ama acikinca midem bulaniyo

Cnm bende de migren var daha önce bir profesör anlatırken dinlemistim buzu elinin baş parmagi işaret parmagi arasındaki boşluğa bastırinca da iyi geliyor

Sonradan tamamlayabilir bir fark bu canım. Canını sıkma doktorlar bazen tedbir amaçlı da olsa karşısındakinin gebe olduğunu unutarak konuşuyor. Sen canını sıkmadan büyür bebeğini canım hem her gebelik kendine özgü bir süreç ister benim de ultrasonda 6+1 görünüyordu ama doktor 6+5 odiye hesap etti bu farklar sonradan kapanıyor dedi. Ben de bu bir sorun mu dedim her halükarda takip edip sağlıklı gelişip gelişmediğne bakacağız dedi.
Ins öyle olur çok sağolun. Benim sorun ettiğim geriden gelmesi değil. Bebeğe göre kese küçük dedi.böyle durumlarda bebek büyümeye devam edip kese aynı kalıyormuş ve keseye sıgamadığı için kalbi duruyormuş. Tabi olumlu düşüncem belki doktora öyle geldi başka bi doktora daha gidicem inş.

Cnm bende de migren var daha önce bir profesör anlatırken dinlemistim buzu elinin baş parmagi işaret parmagi arasındaki boşluğa bastırinca da iyi geliyor
Bende migren yok aslında , sabah eşim dediğini uyguladı canım bana , baya da tuttuk ama sadece biraz hafifledi , hala da var

Yolcu olanlra hayirli yolculuklar canlarim.sag salim gidip dönün insallah.

Erkekler ne kadar cocuk severse sevsin hamilelik doneminde cok fazla idrak edemiyorlar.benim esim cocuklara asiri düşkün ama beni hamileligimde hayal kirikligna ugratmisti.ben biseyler istedikce yada onu uyardikca aman sen evhamlisin pimpiriklisin olucagi varsa olur falan gibi onemsemiyordu karnim buyudu tekmeleri duydugunda sadece tebessum edip gidiyodu hatta kizim dogdu sadece arada kucagina alip birakiyodu ta ki kizim 6 9 aylik tombik gülen tepki veren olana kadar pesinden aglasin o kucagina alsin ona gülsün istiyormus.Bizim gibi görmeden sevemiyorlar diye dusunuyorum.sonra cok iyi bir baba oldu.simdi 2.hamileligimde daha iyi artik alismis bana cok dikkat ediyor.Yani sonradan görme ☺

Saçini kestirme batil inanc canim ama ne olursa olsun kafama takarim diyorsan bekle.Zaten dogumdan sonra kisacik kestirip yada tepende topuz yapiyorsun klasik anne modu☺

Benimde 2 gundur misafirlerim vardi baya yoruldum kasiklarim agridi cok dün bugunde var misafir biseyler ayarladim ikram yoruldum.Cuma randevum var benimde ilk olucak bakalim daha kese bile gormedim beta ya güveniyorum hadi benim hormonum insallah bebegim sagliklidir.
Ayy cnm ikimizin de bebiş doğum tarihlerimiz aynıymış :-) hadi hayırlı haberlerle gelelim inş cuma benim de randevum var ve iple çekiyorum heyecandan :-)

X