2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
kızlar bugün doktora gittik keseyi gördük çok şükür Allah ıma binlerce şükürler olsun iyi yere tutunmuş dedi doktor rahmin üst kısmına tutunmuş dedi 14 mm haftaya bebeği görürüz dedi inşallah kanama içinde progestan verdi çok güzel bir duyguymuş eşimin yüz ifadesini hiç unutamam ekranda keseyi görünce bile çok mutlu olduk Rabbim hepimizinkini tamamına erdirir inşallah

gözün aydın cnm hayırlı olsun bizde gördük bugün keseyi resime bakmaya doyamıyorum :KK68:

seninde gözün aydın canım benim bende öyleyim sürekli bakıyorum.:KK51: aynı şekilde banada güzel yerleşmiş dedi :) içim rahatladı görünce :)

Canmm ben de bebis göründü sandım:emir_bebek: inşallah haftaya da bebisini görürsün canm ya ne heyecanlı bi süreç:anne::nazar:

keseyi aradı buldu 8 milim diye ölçtü sanırım kesedir.inşallah :) 10 gün sonra gidicem tekrar kalp atışını da duyabiliriz belki :)

Sağolun kızlar , ben yine de çok sevinemiyorum , çünkü ne zaman sevinsem ardına üzücü bir durum oluyor.
Akşam sevinçten ağladım ama sonra durdurdum yine kendimi. Herşey olacağına varacak.
Bugün ağrılarım var alt karın bölgemde , ufak ufak adet ağrıları gibi , artık kanama falan kaldıracak hiç takatim yok:KK42:

Hanımlar ben geldim
Dün gece kanamam arttı bayağı adet kanamasına dönüştü koyu koyu. Eşim yoktu evde , apar topar annemle babamla devlet hastanesine gittik.
Ultrasona soktu Dr beni , uzun uzun baktı , bebeğimi gördüm , büyümüş kocaman olmuş , tam 6+5 dedi günüyle uyumluymuş. Canlı dedi kalbi atıyor dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi gözükmüyor dedi. Her on hamile kadının dördü hamileliğini kanamalı geçirir dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi yok nereden geliyor onca kan ? Hiç içime sinmedi doğrusu.
Tansiyonum çıkmıştı , nabzım 120 leri gecikti , bayılacaktım neredeyse o kadar kötü bir gece geçirdim.
Oradan özel hastaneye geçtim , progestan iğnesi vurdurdum , Dr umu aradılar ona da haber verdiler , şimdilik durdu kanama ama sanki eli kulağında yine gelicek gibi.
Bulantılara tüm sıkıntılara şükredin kızlar , yeter ki kanamalarınız olmasın o kadar zor ki. Allah'a emanet bekliyorum işte.
Çok geçmiş olsun. Allah sağlık versin ikinize de tez vakitte

6-8. hafta

Anne adaylarının daha önceden bildikleri veya bilmedikleri hastalıkların tespit edilmesi amacıyla en sık tahlillerin istendiği dönemdir. Anne adayları bu dönemde bir nevi check-up’tan geçirilirler.
Yapılan tetkikler Ultrason (tercihen vajen içinden), Kan grubu (Rh negatif dahil), Tam kan sayımı, Kan biyokimyası,TORCH taraması, Tam idrar tahlili, gerekirse idrar kültür- antibiyogramı, Servikovaginal smear testi (PAP smear testi), Kanama profili, Hepatit B, Hepatit C, AIDS taraması tetkikleridir.

Bunların hepsini gerçekten yapıyorlar mı ?

6-8. hafta

Anne adaylarının daha önceden bildikleri veya bilmedikleri hastalıkların tespit edilmesi amacıyla en sık tahlillerin istendiği dönemdir. Anne adayları bu dönemde bir nevi check-up’tan geçirilirler.
Yapılan tetkikler Ultrason (tercihen vajen içinden), Kan grubu (Rh negatif dahil), Tam kan sayımı, Kan biyokimyası,TORCH taraması, Tam idrar tahlili, gerekirse idrar kültür- antibiyogramı, Servikovaginal smear testi (PAP smear testi), Kanama profili, Hepatit B, Hepatit C, AIDS taraması tetkikleridir.

Bana karından ultrason, tam kan sayımı, torch taraması, tam idrar tahlili, hepatitler ve tsh tahlilleri yapıldı. Smear 4 ay önce vermiştim o yüzden o tekrarlanmadı, kan grubumu da bildiğim için ona bakılmadı.

Ben bu testlerin hepsini hepatitleri hatırlamıyorum sadece hamile kalmadan bir ay önce yaptırmıştjm zaten gebeliğe hazırlık için doktora gittiğimde şimdide sadece ultrasona bakıldı.

Bana karından ultrason, tam kan sayımı, torch taraması, tam idrar tahlili, hepatitler ve tsh tahlilleri yapıldı. Smear 4 ay önce vermiştim o yüzden o tekrarlanmadı, kan grubumu da bildiğim için ona bakılmadı.
İyi iyi maşallah ben hiç birini yaptrmadım 3 eylülde doktra gidicem inşallah o zman yaptırıcam . Bunları sağlk ocağı yapıyor mu yoksa özel hastanede mi yapıyorlar

6-8. hafta

Smear ve kan grubu dışındaki(bildiğim için) tüm testleri cuma günü devlet hastanesinde yaptırdım canım.Sırf bu testler için ilk muayene randevumu devlet hastanesine almıştım.

Hanımlar ben geldim
Dün gece kanamam arttı bayağı adet kanamasına dönüştü koyu koyu. Eşim yoktu evde , apar topar annemle babamla devlet hastanesine gittik.
Ultrasona soktu Dr beni , uzun uzun baktı , bebeğimi gördüm , büyümüş kocaman olmuş , tam 6+5 dedi günüyle uyumluymuş. Canlı dedi kalbi atıyor dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi gözükmüyor dedi. Her on hamile kadının dördü hamileliğini kanamalı geçirir dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi yok nereden geliyor onca kan ? Hiç içime sinmedi doğrusu.
Tansiyonum çıkmıştı , nabzım 120 leri gecikti , bayılacaktım neredeyse o kadar kötü bir gece geçirdim.
Oradan özel hastaneye geçtim , progestan iğnesi vurdurdum , Dr umu aradılar ona da haber verdiler , şimdilik durdu kanama ama sanki eli kulağında yine gelicek gibi.
Bulantılara tüm sıkıntılara şükredin kızlar , yeter ki kanamalarınız olmasın o kadar zor ki. Allah'a emanet bekliyorum işte.
Gözündeydin, iyi düşün iyi olsun artık. İnşallah uğramaz bir daha bu kanamalar cnm :dua:

Gebelikte yorgunluk ile ilgili bir yazı

Eklentiler

• image.png
    image.png
    182,6 KB · Görüntüleme: 69
herkese merhabalar, hepinizi tebrik ediyorum... İnşallah sorunsuz bir sürecin ardından sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza... ben şuan 6 haftalık gebeyim, 5h 4 g iken doktora gittiğimizde kese çapını 8.6 mm olarak ölçtü. sizlerde durum ne? kalbini duyan oldu mu?

X