2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Hanımlar ben geldim
Dün gece kanamam arttı bayağı adet kanamasına dönüştü koyu koyu. Eşim yoktu evde , apar topar annemle babamla devlet hastanesine gittik.
Ultrasona soktu Dr beni , uzun uzun baktı , bebeğimi gördüm , büyümüş kocaman olmuş , tam 6+5 dedi günüyle uyumluymuş. Canlı dedi kalbi atıyor dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi gözükmüyor dedi. Her on hamile kadının dördü hamileliğini kanamalı geçirir dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi yok nereden geliyor onca kan ? Hiç içime sinmedi doğrusu.
Tansiyonum çıkmıştı , nabzım 120 leri gecikti , bayılacaktım neredeyse o kadar kötü bir gece geçirdim.
Oradan özel hastaneye geçtim , progestan iğnesi vurdurdum , Dr umu aradılar ona da haber verdiler , şimdilik durdu kanama ama sanki eli kulağında yine gelicek gibi.
Bulantılara tüm sıkıntılara şükredin kızlar , yeter ki kanamalarınız olmasın o kadar zor ki. Allah'a emanet bekliyorum işte.

canım boşu boşuna üzdün kendini bak kalbi atıyomuş düşük tehlikesi yokmuş Allah korusun bebeğini sağlıkla büyüsün doğsun

Hanımlar ben geldim
Dün gece kanamam arttı bayağı adet kanamasına dönüştü koyu koyu. Eşim yoktu evde , apar topar annemle babamla devlet hastanesine gittik.
Ultrasona soktu Dr beni , uzun uzun baktı , bebeğimi gördüm , büyümüş kocaman olmuş , tam 6+5 dedi günüyle uyumluymuş. Canlı dedi kalbi atıyor dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi gözükmüyor dedi. Her on hamile kadının dördü hamileliğini kanamalı geçirir dedi. Kanama alanı yok , düşük tehlikesi yok nereden geliyor onca kan ? Hiç içime sinmedi doğrusu.
Tansiyonum çıkmıştı , nabzım 120 leri gecikti , bayılacaktım neredeyse o kadar kötü bir gece geçirdim.
Oradan özel hastaneye geçtim , progestan iğnesi vurdurdum , Dr umu aradılar ona da haber verdiler , şimdilik durdu kanama ama sanki eli kulağında yine gelicek gibi.
Bulantılara tüm sıkıntılara şükredin kızlar , yeter ki kanamalarınız olmasın o kadar zor ki. Allah'a emanet bekliyorum işte.

hadi gözün aydın sana dedik dimi birşey yok diye :KK70: inşallah bir daha kanaman olmaz o iğne keser

Hanımlar ben geldim
Çok çok geçmiş olsun canım bir daha olmasın inşAllah bebek iyiymiş bırakma kendini

İlki 345,22 idi iki gün sonra yani cumartesi günü olani 1106,37 idi . Şmdi iki gün daha geçti acaba katlanmış mıdır bilemiyorm ki

çarşamba günü 4binlerde olur canım seninki de yarın ya da çarşamba görülebilir :) görmek istersen için rahat ederse git ya da 6 haftalık olduğunda gidip hem keseyi hemde kalp atışlarını dinle nası istersen :)

Gebelikte smear testi alınabilir.hatta internette bir çok sitede ilk muayenede yapılacaklar listesinde smear testide yer alıyor.benim doktorumda bana teklif etti ama ben gebeliğe hazırlık evresinde aile hekimliğinde yaptırmıştım.aklınızda olsun kızlar dışarda 200-300 tlye yaptıracağınız test sağlık ocaklarında bedava yapılıyor.
Benim ÖĞRETMEN arkadaşım dün bahsetti benden smear aldılar bozuk çıktı sonra biyopsi için Parça aldılar diğer Dr gitmiş gebelik bozulmuş dedi ben Adana'da Prof. Dr gittim adet günüm yakın hocam gebelik olabilir korunmadık dedim hiç bir işlem yapmadı adetin bittikten sonra gel dedi ondan şaşırdım bana Söylenen hatalı Ozaman

Hanımlar ben geldim

Canım kötü düşünme, doktor anlardı tehliken olsa bak yokmuş bişey. Senin önceki gebeliğin kötü sonuçlandığı için endişeleniyorsun ama kötüyü çağırma olumlu düşün herşey yolunda bak. Benim annemde en küçüğümüze hamileyken 9ay boyunca kanaması olmuş. Bazı hamilelerde oluyor. Kardeşim sapasağlam doğdu bi sıkıntı yok. Dualarım seninle kötü bişey olmayacak sende kafandan at olumsuzluğu lütfen.

çarşamba günü 4binlerde olur canım seninki de yarın ya da çarşamba görülebilir :) görmek istersen için rahat ederse git ya da 6 haftalık olduğunda gidip hem keseyi hemde kalp atışlarını dinle nası istersen :)
Ya gitsem mi beklesem mi çook kararsızım :) hayırlısı olsun inşallah bnmki de iyidir canm çok sağol cevapların için :KK200:

kızlar bugün doktora gittik keseyi gördük çok şükür Allah ıma binlerce şükürler olsun iyi yere tutunmuş dedi doktor rahmin üst kısmına tutunmuş dedi 14 mm haftaya bebeği görürüz dedi inşallah kanama içinde progestan verdi çok güzel bir duyguymuş eşimin yüz ifadesini hiç unutamam ekranda keseyi görünce bile çok mutlu olduk Rabbim hepimizinkini tamamına erdirir inşallah

Ama bebisin görmek için çok erken değil mi canm.bi de Karından gormusun ya.acaba kese boyu mu 8 mm ki? Çünkü Karından bebek en erken 6.haftada görünür yazıyor hep okuduğum ve duyduğum canm kafein_ kafein_

kızlar meraba :) ben kontrolden geldim şimdi.doktor kasık ağrın bulantın var mı diye sordu.kasık ağrım ve ishalim var diyince bol bol sıvı tüket vücut susuz kaldığı için kasılmaların oluyodur ağrı yapıyodur dedi.bol bol ayran içmemi söyledi.değerime göre görünebilir belki bi bakalım diye ultrasona aldı.ve minnoşum kendini gösterdi :) ultrason görüntüsünü de verdi. 8 milimmiş daha 1 cm bile değilmiş.10 gün sonra kalp atışını duyabiliriz dedi tekrar çağırdı :)
gözün aydın cnm hayırlı olsun bizde gördük bugün keseyi resime bakmaya doyamıyorum :KK68:

inşallah ama her an tedirginlik içerisindeyim bir şey olacak diye :/
O tedirginlik hepimizde var emin ol ve hamilelik boyunca sürecek.iyi düşün iyi olsun canım.
Hanımlar ben geldim
Çok şükür ama bebeğini kaybetmeyeceğini biliyordum.zor bir hamilelik geçiriyorsun sende minnoşun doğduğunda ceza olarak popişinden ısırırsın bol bol ödeşirsiniz:KK48:
Arkadaşlar geldim doktordan. Karından gördük keseyi şükür. 5+3 olmam gerekiyor. 5+1 göründü. Sanırım büyük Bi fark değil. 13 mm yazıyor sanırım. Yalnız kese sola tarafa göre büyümüş gibi geldi haftaya kontrol edicem Dedi. Kaygılanmam gereken bişey var mı dedim yok dedi
Gözün aydın canım:nazar:
Benim ÖĞRETMEN arkadaşım dün bahsetti benden smear aldılar bozuk çıktı sonra biyopsi için Parça aldılar diğer Dr gitmiş gebelik bozulmuş dedi ben Adana'da Prof. Dr gittim adet günüm yakın hocam gebelik olabilir korunmadık dedim hiç bir işlem yapmadı adetin bittikten sonra gel dedi ondan şaşırdım bana Söylenen hatalı Ozaman
Her doktorun yaklaşımıda farklı olabiliyor tabi güveniyorsan doktoruna herşeyi ona bırakmak daha mantıklı sanki:KK51:
kızlar bugün doktora gittik keseyi gördük çok şükür Allah ıma binlerce şükürler olsun iyi yere tutunmuş dedi doktor rahmin üst kısmına tutunmuş dedi 14 mm haftaya bebeği görürüz dedi inşallah kanama içinde progestan verdi çok güzel bir duyguymuş eşimin yüz ifadesini hiç unutamam ekranda keseyi görünce bile çok mutlu olduk Rabbim hepimizinkini tamamına erdirir inşallah
Gözünaydın canım.:nazar:

Kızlar benim de bugün ilk kez lekelenmem oldu, bi çok kişi yaşadı, yaşıyor biliyorum ama yine de elimde olmadan endişeleniyorum. Sol tarafımda da gittikçe artan bir ağrı var. İşteyim doktora gitme ya da dinlenme şansım da yok, doktoru da gel diyeceği için aramadım henüz :KK43: canım sıkıldıı :KK43:

Öff güya enerjiktim bugün bir kahvaltı masası topladım sanki bütün evi temizlemiş gibi yorgun hissediyorum kendimi:KK34:

Kızlar benim de bugün ilk kez lekelenmem oldu, bi çok kişi yaşadı, yaşıyor biliyorum ama yine de elimde olmadan endişeleniyorum. Sol tarafımda da gittikçe artan bir ağrı var. İşteyim doktora gitme ya da dinlenme şansım da yok, doktoru da gel diyeceği için aramadım henüz :KK43: canım sıkıldıı :KK43:
Bol su iç ve en azından oturmaya çalış.devamı gelirse ki inşallah gelmez o zaman gidersin doktora

X