2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Baktiriyorlar da Aslicim yeterince bakamıyorum sanki. Çalışırken ekstra zor oluyor. Akşam yorgun geliyorum kızım meme istiyor emiyor sonra oyun istiyor. Genelde oynuyorum ama bazen o kadar yorgun oluyorum ve yapılması gereken işler olunca aksatiyorum onu... ikinci olunca nasıl olacak diyorum. Bir de çok plansız oldu haziran da doğacak doğum izni yaz tatilinde bitecek :KK43:
Anladım kuzum seninde yardımcın yoktu sanki maddi olarakta hazır değilim diyordun kaç haftalık acaba gittin mi doktora

kızlar çocukların beslenmelerı gelısımlerı ne alemde?
benım kız 19 aylık oldu kelıme haznesı gunden gune gelısıyor, artık her dedıgımı anlıyor ama bu ara ınatlasmalarımız arttı, markette vs her gordugunu ıstemeler hayır cevabı alınca hemen aglamalar vs vs...
beslenmemız kahvaltı oglen akşam yemegı ve arada yogurt meyve tarzı atıstırmalıklar seklınde devam edıyor..
gecelerı sut ıcerdı bıberonla ama ıkı uc gundur ıcmıyor az su ıcıp uyuyor..
bende artık yatmadan bır bıberon kadar sut ıcırıp gece ıstemedıgı muddetce hatırlatmamayı dusunuyorum ..
bır ıkı ay oncesıne kadar yanımızda uyuyordu artık odamıza park yatak kurdum orada uyuyor, yanımıza cagırsam bıle gelmıyor yatagına alıstı...
hedefım gece beslenmesını tamamen kestıgımıze gece uykusunda sute ıhtıyac duymadıgına ıkna oldugum da kendı odasındakı yatagına yatırmak ve zamanla kendı kendıne uyumasını saglamak , su an uyku saatı gelınce herkese el sallıyıp bır ıkı dk sallanarak uyuyor,uyuyuca yatagına yatırıyorum hemen...
sızlerde durum nasıl?

benım kız 19 aylık oldu kelıme haznesı gunden gune gelısıyor, artık her dedıgımı anlıyor ama bu ara ınatlasmalarımız arttı, markette vs her gordugunu ıstemeler hayır cevabı alınca hemen aglamalar vs vs...
beslenmemız kahvaltı oglen akşam yemegı ve arada yogurt meyve tarzı atıstırmalıklar seklınde devam edıyor..
bende artık yatmadan bır bıberon kadar sut ıcırıp gece ıstemedıgı muddetce hatırlatmamayı dusunuyorum ..
bır ıkı ay oncesıne kadar yanımızda uyuyordu artık odamıza park yatak kurdum orada uyuyor, yanımıza cagırsam bıle gelmıyor yatagına alıstı...
hedefım gece beslenmesını tamamen kestıgımıze gece uykusunda sute ıhtıyac duymadıgına ıkna oldugum da kendı odasındakı yatagına yatırmak ve zamanla kendı kendıne uyumasını saglamak , su an uyku saatı gelınce herkese el sallıyıp bır ıkı dk sallanarak uyuyor,uyuyuca yatagına yatırıyorum hemen...
sızlerde durum nasıl?
Beslenmemiz normal canım dediğin gibi sabah öğle akşam aralarda da yoğurt meyve filan özel birşey yapmıyorum bizimkilerden yiyo istemezse yemiyo konuşma pek yok bizimkinde anlıyor ama cümle kurmak kelime söylemek yok bazen baba bazen dede diyor o kdar istediğini anlatıyor marketlerdede aynı dediğini yapıyor :KK70: sendromlara mı giriyor napıyor istediğnii yapmazsam atıyor yere kendini kafasını filan vuruyor

Beslenmemiz normal canım dediğin gibi sabah öğle akşam aralarda da yoğurt meyve filan özel birşey yapmıyorum bizimkilerden yiyo istemezse yemiyo konuşma pek yok bizimkinde anlıyor ama cümle kurmak kelime söylemek yok bazen baba bazen dede diyor o kdar istediğini anlatıyor marketlerdede aynı dediğini yapıyor :KK70: sendromlara mı giriyor napıyor istediğnii yapmazsam atıyor yere kendini kafasını filan vuruyor
2 yas sendromu yaklasıyor... bırde bız yuksek sesten rahatsızlık duyuyoruz hemen aglıyoruz o nedenle yuksek seslı ortamlarda durmuyor..

sızlerde durum nasıl?
Uyuma problemimiz var işte emmeye sık sık kalkıyor yanıma çıkıyor yatağından beşiğinin altını kırınca yer yatağı yaptım ona kalkıp geliyor uyanınca aynı odadayız sağdan sola dönsek duyup açıyor gözlerini ayırmayı çok istiyorum ama odasını yapamadım henüz bomboş odası uyku eğitimide veremiyorum malum babası pek bi anlayışsız çok çaresiziz bu konuda belim ağrıyo artık çocuk yanımda yatınca rahat edemiyorum da ne olacak bilmiyorum nereye kadar böyle devam edecek bakalım çok dertliyim bu konuda

Uyuma problemimiz var işte emmeye sık sık kalkıyor yanıma çıkıyor yatağından beşiğinin altını kırınca yer yatağı yaptım ona kalkıp geliyor uyanınca aynı odadayız sağdan sola dönsek duyup açıyor gözlerini ayırmayı çok istiyorum ama odasını yapamadım henüz bomboş odası uyku eğitimide veremiyorum malum babası pek bi anlayışsız çok çaresiziz bu konuda belim ağrıyo artık çocuk yanımda yatınca rahat edemiyorum da ne olacak bilmiyorum nereye kadar böyle devam edecek bakalım çok dertliyim bu konuda
zamanla kendısı bır duzen olusturacaktır..

kızım emmedı ama dedıgım gıbı bır ıkı ay oncesıne kadar bırlıkte yatıyorduk, bır yasa kadar formul mama ıle beslendı ek gıda eşlıgınde, sonra paket sute gectım...gece ıkı uc bıberon parca parca sut ıcerdı, sımdı sut ıcmeyı kendısı ıstemıyor, yatagına yatmayı kendı ıstedı yanımıza cagırsamda gelmıyor sadece kalkınca alıyorum sonra zaten bıraz keyıf yapıp tamamen yataktan cıkıyoruz.. kı haftaıcı bunu yapmaya fırsat olmuyor ben ıse gıderken uyuyor oluyor cogu zaman ama uykuya daldıktan sonra sesten etkılenmıyor benım kız o konuda sanslıyım...

yemek desen ısrar yok ama tabı ona kalsa daha az yer ben oyunla arada cızgı fılmle falan yedırıyorum, gunduz annemler bakıyor onlarda bır sekılde yedırıyor ıste, ben arada tepsıye koyuyorum kendısı yıyor , sofrada da sandaleysıne oturuyor onun tabagına koyuyorum arada ben tıkıstırıyorum agzına bu sekıl ıdare edıyoruz :KK66:

zamanla kendısı bır duzen olusturacaktır..

kızım emmedı ama dedıgım gıbı bır ıkı ay oncesıne kadar bırlıkte yatıyorduk, bır yasa kadar formul mama ıle beslendı ek gıda eşlıgınde, sonra paket sute gectım...gece ıkı uc bıberon parca parca sut ıcerdı, sımdı sut ıcmeyı kendısı ıstemıyor, yatagına yatmayı kendı ıstedı yanımıza cagırsamda gelmıyor sadece kalkınca alıyorum sonra zaten bıraz keyıf yapıp tamamen yataktan cıkıyoruz.. kı haftaıcı bunu yapmaya fırsat olmuyor ben ıse gıderken uyuyor oluyor cogu zaman ama uykuya daldıktan sonra sesten etkılenmıyor benım kız o konuda sanslıyım...

yemek desen ısrar yok ama tabı ona kalsa daha az yer ben oyunla arada cızgı fılmle falan yedırıyorum, gunduz annemler bakıyor onlarda bır sekılde yedırıyor ıste, ben arada tepsıye koyuyorum kendısı yıyor , sofrada da sandaleysıne oturuyor onun tabagına koyuyorum arada ben tıkıstırıyorum agzına bu sekıl ıdare edıyoruz :KK66:
Hmm anladm canım inşallah bizimki de kendi yatağında uyur. Kızın sana bağımlı olmaması da güzel çalıştığın için biz bağımlı olduk maalesef babasıyla bile doğru düzgün durmaz beni arıyor o yüzden çocuksuz hiç bir anım olmuyor şanslısın o konuda maşallah nazar değmesin:nazar: Dişleri ne alemde peki bizim 10 da kaldı

Hmm anladm canım inşallah bizimki de kendi yatağında uyur. Kızın sana bağımlı olmaması da güzel çalıştığın için biz bağımlı olduk maalesef babasıyla bile doğru düzgün durmaz beni arıyor o yüzden çocuksuz hiç bir anım olmuyor şanslısın o konuda maşallah nazar değmesin:nazar: Dişleri ne alemde peki bizim 10 da kaldı
bagımlı değil ama bağlı..

ben yokken dedesine çok düşkün çok ilgilendiği için ama dedesi ortamda yoksa ilgi direk bana kayıyor :KK66:

babamız zaten iki oynar o kadar o konuda ona çok kızgınım bu aralar zaten...
valla saymayı bıraktım ama 11-12 tane falan sanırım...

bagımlı değil ama bağlı..

ben yokken dedesine çok düşkün çok ilgilendiği için ama dedesi ortamda yoksa ilgi direk bana kayıyor :KK66:

babamız zaten iki oynar o kadar o konuda ona çok kızgınım bu aralar zaten...
valla saymayı bıraktım ama 11-12 tane falan sanırım...
Maşallah size valla canım babalar hep aynı arada bi oynar o kdr çok şey kaçırıyorsun diyorum ona bu halleri geri gelmeyecek diyorum
Bizim dişler 2-3 aydır aynı çıkmadı belkide ondan bu ara uyumuyordur

Selam kızlar. Uzun zamandır yoktum. Sayfaya girince bi hüzünlendim... Aklıma hamilelik ve doğum sonrası telaşlı hallerim, sizlerle dertlesmelerim, akıl danışmalarım ... vs. geldi. Özlemişim sizi.

Belki hatırlayanlar çıkar son sayfalara baktım da çoğu tanıdığım üyeler.

Uzun zamandır iş ev çocuk misafir yoğunluğundan giremedim. Yazılanlara baktım aynı maceraları yaşıyoruz. Memeye düşkünlük,her yeri kurcalama, uzanamadığı yerlere sandalye çekme :) Dil gelişimi açısından tedirginim biraz yaklaşık 40 kelimelik bir dağarcığı var ama cümle kurmuyor henüz.

Bir arkadaş kitap sormuş. Hepinize Aç Tırtıl kitabını tavsiye ederim. Kızım oyuncaktan ziyade kitapları seviyor. İş Bankası nın Hareketli Kitapları da güzel. Yataktan Düşen Oyuncak Ayı, Net Kitap ın 1 Yaş Hikayeler ini hâlâ seviyor. 2 Yaş Hikayeleri ni alacağım artık. Onun dışında Pearson ve Mikado Yayınlarının kitaplarını tavsiye ederim.

Gelelim asıl bombaya:
HAMİLEYİM.
İSTEK DIŞI.
Pek iyi değilim 2 gündür. Öğreneli 2 gün oldu. Kendimi alıştırmaya çalışıyorum ama bazen oturup ağlıyorum. İkinci çocuğu yapanlar, düşünenler çok çaresiz hissediyorum bi şeyler söyler misiniz. Yetisemiyorum tek çocukla bile hayata. Şimdi nasıl olacak?
Hoşgeldiin ,sakin burası gercekten.ben de hamilelik düşünüyorum aynı endişeleri yaşayacagm.daha ilk oglum öyle uzun uzun yürüyemiyor yoruluyor.iki cocukla dişarı nasıl cıkılacak,evde ilkönce oglumu yavaştan memeden kesmek gerekcek ki bebek dogunca enazından biri deliksiz uyusu
bu telaşeleri yaşayacagz kaçarı yok,hakkında hayırlısı.ben de cesaretleneyim artık,deneyimi olanlar anlatsın cok cocuklu hayatı:KK66:
Heleki üç cocuklulara filan hayranım,sabır işi

sızlerde durum nasıl?
Bu inatlasmalar zor,gecen gun takip ettigim bi psikologun yasadıgnı aktarayım.bana fikir old
cocuk 2.5yaslarında,mont alacaklarmış ama denetmiyor kendine bir türlü.babası 'kabinde üzerini degismek istermisin,şurada aynalı bi oda var' deyince cocukle gecmisler kabine.sorun çözulmu
bazen dikkat dagıtmak,algıyı farklı yöne cekmek gerekiyor.bi yapabilse

Epey zaman sonra tekrar merhaba kızlar valla inanılmaz özlemişim ama yeni katılanlar epey olmuş sanırım eskilerden çok az kisi gördüm bu arada agresifportakal agresifportakal inanamıyorum maşallah sana yaa ayh foruma giremediğim süreçte ikinci bile gelmiş :KK200: nasıl gidiyor peki iki bebişle? polarisss polarisss canım sana da hayırlı olsun :anneadayı::KK200: askbahcem askbahcem seni inanılmaz merak ediyorum doguramayanlar olarak hep aklımda kaldın kaderdaşım :) eskilerden kimler hala forumda nasılsınız neler yapıyorsunuz?

Bu inatlasmalar zor,gecen gun takip ettigim bi psikologun yasadıgnı aktarayım.bana fikir old
cocuk 2.5yaslarında,mont alacaklarmış ama denetmiyor kendine bir türlü.babası 'kabinde üzerini degismek istermisin,şurada aynalı bi oda var' deyince cocukle gecmisler kabine.sorun çözulmu
bazen dikkat dagıtmak,algıyı farklı yöne cekmek gerekiyor.bi yapabilse
onu bellı ortamlarda yapıyorum evde ozellıkle kı bızde cok uyaran var baba dede anneanne hepımız aynı evdeyız en dısıplınlı yaklasan benım herkes hemen her dedıgını yapma modunda :KK66:
ama dısarda her daım dıkkat dagıtılmıyor heelkı aglamaya baslayınca ve ortam kalabalık sızınde yukunuz vs varsa al gıtsın yada cık gıt burdan moduna gecıyorsunuz ..

Epey zaman sonra tekrar merhaba kızlar valla inanılmaz özlemişim ama yeni katılanlar epey olmuş sanırım eskilerden çok az kisi gördüm bu arada agresifportakal agresifportakal inanamıyorum maşallah sana yaa ayh foruma giremediğim süreçte ikinci bile gelmiş :KK200: nasıl gidiyor peki iki bebişle? polarisss polarisss canım sana da hayırlı olsun :anneadayı::KK200: askbahcem askbahcem seni inanılmaz merak ediyorum doguramayanlar olarak hep aklımda kaldın kaderdaşım :) eskilerden kimler hala forumda nasılsınız neler yapıyorsunuz?
Merhaba canım iyiyiz siz nasılsınız hamile olanlar var ama artık girmiyorlar sanırım yada diğer hamile grubundalar eski muhabbetleri bende çok özledim evet 42 haftalarda doğurmuştun sanki hatırlamazmıym dün gibi :) bizde 41 + larda doğurmuştum

• Beğen
Reactions: cle
Merhaba canım iyiyiz siz nasılsınız hamile olanlar var ama artık girmiyorlar sanırım yada diğer hamile grubundalar eski muhabbetleri bende çok özledim evet 42 haftalarda doğurmuştun sanki hatırlamazmıym dün gibi :) bizde 41 + larda doğurmuştum

Evet dün gibi inanamıyorum hala zor bir süreçti ama özlemiyor değilim hamilelik gerçekten çok güzel bir dönemmiş, birlikte paylaştıklarımız heyecanla beklemelerimiz daha da güzeldi:) 42+6 da doğmuştu paşam, zorla! :))) ama ikinci çocuğa hic cesaretim yok zaten artık ikinci çocuk istesem de ileri tekniklerle hamile kalmam gerekiyormuş tüp bebek tarzı :KK43: çok zor zamanlar yaşadım... ama daha iyiyim şükür. Senin ufaklık nasıl?

X