2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Montessori yatak kullanan var mı?3-4yaşa kadar uygun mu acaba.oglum park yataktan atıverdi bugun kendini.yerde simdilik yatagı ama öyle de korunaklı olmuyo
Canım ben araştırdım biraz mantıklı gibi de zaten yer yatağı gibi altında bi platform oluyormuş soğuk almasın aşağıdan diye özel tasarım çeşitleride var çok hoşuma gitti bu kış da aynı odadayız ama baharda yaptırmayı düşünüyorum çok hoşuma gitti

Diyenler kim doktor mu?yanlış bi kani bence halk arasında bu.doktorum hic demedi simdiye kadar ki ben cook emzirdim yatarak,halen gece sabaha karsı öyle yaparım.koynumda uyur azcık:KK66:
Sucluluk duymayın yani bizim bile kulagmız tıkanıyor
Gereksiz yere vicdan yapmisim kendimi suclamisim sanirim. Cok pismanim cocugumu kendi doktoruna goturmedim. Kulak enfeksiyonu diyen doktor annemlere yakin. O gun annemlerde kaliyodu bebisim atesi cikinca panik yapiyo annem tutuyo ilk buldugu doktora goturuyo. Doktor hemen antibiyotik veriyo agumentin. Kulak enfeksiyonu diyo. Neyse doktordur bi bildigi vardir deyip kullandim verdigi ilaclari. Bu arada da kendi doktorumuzu aradim. Anlattim olanlari. Kulak enfeksiyonu deyip yolluyolar buyuk ihtimal baska bi sebep var ben olsaydim antibiyotik vermezdim ilk etapta dedi. Ama gelde anlat annemle kocama. Kullandim 1 hafta antibiyotigi sonuc oglumun disinde leke oldu:KK43: antibiyotik kullanimi bebeklerde diste leke yapabiliyomus kizlar siz siz olun guvendiginiz doktor disinda birine goturmeyin bebisinizi

Diyenler kim doktor mu?yanlış bi kani bence halk arasında bu.doktorum hic demedi simdiye kadar ki ben cook emzirdim yatarak,halen gece sabaha karsı öyle yaparım.koynumda uyur azcık:KK66:
Sucluluk duymayın yani bizim bile kulagmız tıkanıyor
Evet tatlim alakasi yokmus. Kulak enfeksiyonu degilmis zaten bebisim doktor basindan savdi

Emmeden kes diyenler oluyor ben 2 yaşına kadar emsin istiyorum süt de var zaten emdikçe gelecektir ama kesen var mı merak ettim.
Kendi birakmadikca kesmeyi dusunmuyorum. Cok seviyorum emzirmeyi neden bilmiyorum. Hala gece uyanip emiyor evdeykende surekli memede. Yoruyor aslinda bu durum beni ama hic mi hic istemiyorum birakmayi. Herkes yavas yavas biraktir diyo bana sizede diyolarmi

Kendi birakmadikca kesmeyi dusunmuyorum. Cok seviyorum emzirmeyi neden bilmiyorum. Hala gece uyanip emiyor evdeykende surekli memede. Yoruyor aslinda bu durum beni ama hic mi hic istemiyorum birakmayi. Herkes yavas yavas biraktir diyo bana sizede diyolarmi
Geçmiş olsun canım her doktora güven olmuyor ne yazık ki. Emmeden kes diyorlar bıraktıramayacaksın diyorlar ama bırakmak istemiyorum şu anda bende kendisi de bırakabilir eşim okula başlayana kadar emmiş :KK70: bilmiyorum kendi haline bıraksam ne kadar zaman emer ama ikimizde memnunuz oğlumla :KK36:

ikinci çocuğu doğanlar, nasıl gidiyor iki çocuklu hayat.
zaman ne çabuk geçiyor. yakında 2 yaş olacaklar. çocuğuna hiç antibiotik veremeyen var mı? bir de şu an ne tür etkinlikler yapıyorsunuz çocuklarla?

zaman ne çabuk geçiyor. yakında 2 yaş olacaklar. çocuğuna hiç antibiotik veremeyen var mı? bir de şu an ne tür etkinlikler yapıyorsunuz çocuklarla?
Evet çok çabuk büyüdüler maşallah :) kan tahlili yapılıp kesin durumda veririm ama rastgele verilenleri kullanmıyorum mesela balgamlı öksürük var şu an hiç müdahale etmiyorum evde bitkisel şeyler dışında dr. Gitsek hemen antibiyotik dicek korkutacak kendisi çıkarıyor ztn balgamı şükür geçecek etkinlik top oynuyoruz arabalarla oynuyoruz bul tak oyunları şarkılarla dans ediyoruz

Aslında kitapları seviyor bakıyor karıştırıyor hayvanları çıkardığı sesleri biliyor ama hikayelerini okumamı dinlemiyor resimleri genelde ilgisini çeken resimsiz olanlarıda koparıyor

Bizim çoklu gıda alerjimiz vardi. Hatirlayanlar bilir çok zor günler geçirdik. Hamd olsun şimdi daha iyiyiz. Az kaldı alerjilrimiz geçiyor. Süt ürünleri ve kuruyemiş kaldi. Kuruyemiş alerjisi belki ömür boyu sürebilir mis. Olsun buna hamd olsun inanıyorum o da geçecek. Inşallah sizinde bebekleriniz coooookkk iyidir. Hepsini öpüyorum. Ikincileri bekleyenler varmış hatta doğum yapanlar. Ne mutlu size. Sağlıkla büyütün Bebisleri:KK15:

Bir sorum olacak size oğluma kitap almak istiyorum önerisi olan varsa. Sizin alıp memnun kaldıginiz. Özellikle dil gelişimi ve nesneleri tanıtma adına geliştirici bir kitap önerisi olursa sevinirim.

X