2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
İnsan bikacgun sonra alışıyor. Ki ben 2. Çocuğu unutanlardandim.şu an ınan çok mutluyum.
Senin nasıl süpriz oldu canım nasıl korunuyordunuz? Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin zorluğu kadar iyiki lerinde olacaktır diye düşünüyorum :)

Gözüm baya korktu sanırım şu spiral işini ciddi ciddi olarak düşünmeliyim

2016 nisan annelerinden 2018 nisan annesi olma adayları varmış Tebrik ederimm sağlıklı sorunsuz bi hamilelik geçirirsiniz inşallah
Atales Atales benim yakın bi arkadaşım kızı 9 aylıkken hamile kaldi ve diğer doğumuna kadar emzirdi doktorun şöyle bi tavsiyesi olmuştu ona; emzirmeyi bırakma ama emdiği öğünlerin her ay birini bırak. Zaten diğer doğumuna kadar sadece sabah ve akşam emiyodu kızı. Oğlundada çok güzel sütü oldu maşallah şimdi 6 aylık oldu.

Kızlar oğlumun 38.5 derece ateşi var calpol işe yaramadı öğlen verdim şmdi de fitil verdim bacakları buz gibi belden yukarısı çok sıcak anlamadım nasıl ateş bu dişin 38 geçmeyeceğini söylüyorlar ama ne oldu üşüttü mü anlamadım yağmurlardan sonra hava bi soğudu bi ısındı umarım geçer ya uzun zamandır olmamıştı böyle bebişim halsiz Yatıyo oyle kıyamam :KK43:

Bende tartışmak istemiyorum ama cinayet tabiri çok ağır. Kimsenin hayat şartlarını bilmiyoruz süpriz oldu diye herkes doğurmak zorunda değil. Doğurmak değil mesele büyütüp iyi bir hayat sunmak. Herkesin fikri kendine ama kullanılan kelimelere dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.
Siz bana kızıyorsunuz ama ben bugun sizin sözlerinden sonra acaba ben mi yanlış biliyorum diye nette araştırdım ve dinimizce engelli bile olsa canı olan birşeyin kaderi Allah ın elindedir onun takdirine güvenmek gerekir dinimizce agır bir kelime bile olsa cinayetten farksız tamam hepimiz iyi bir gelecek vermek istiyoruz tamam en iyi okullarda okutmak istiyoruz ama ancak isteyebiliriz garanti edemeyiz ki siz hamile kalsanız aldıracak mısınız herhangi bişey degil bu sahsen olaya ne duygusal nede maddi açıdan bakmıyorum sadece vicdanımla yazıyorum ben şunu ögrendim anne olmak kendinden vazgeçmek demek bizim annelerimizde öyle degil mi benim annem 5 kız büyüttü tek basına zorluklarla babamız vefat etti erken yaşta hayatın hep zorlukları var ama evlat cennet rabbim acılarını göstermesin bebeklerimizde zamanında bi kan damlasıydı birde bu yönden düşünmek lazım kırdıysamda kusura bakmayın lafların size degildi

Kızlar oğlumun 38.5 derece ateşi var calpol işe yaramadı öğlen verdim şmdi de fitil verdim bacakları buz gibi belden yukarısı çok sıcak anlamadım nasıl ateş bu dişin 38 geçmeyeceğini söylüyorlar ama ne oldu üşüttü mü anlamadım yağmurlardan sonra hava bi soğudu bi ısındı umarım geçer ya uzun zamandır olmamıştı böyle bebişim halsiz Yatıyo oyle kıyamam :KK43:
Canım anlatttıgım ateş hastalık ateşi ibufen içeren bir surup ver pedifen gibi ama doktora danış mutlaka geçmiş olsun

Hormonların değişeceği için gelir heralde ama en iyi bilgiyi doktor verir canım benim 6 aya kadar emzirsen bile iyi benim oğlanda yanıma geliyor bazen gece dediğin gibi alışkanlık değilde bazen gelmek istiyor umarım düzelir bu huyları anne yanı beşiğin varsa ona koyarsın minik bebişi elifide diğer tarafına alırsın inşallah sakin bi bebek olur elifle oynarlar :)
Anlarına benzetme huyu suyu çok rahat ederim.biraz da ondan cesa
2016 nisan annelerinden 2018 nisan annesi olma adayları varmış Tebrik ederimm sağlıklı sorunsuz bi hamilelik geçirirsiniz inşallah
Atales Atales benim yakın bi arkadaşım kızı 9 aylıkken hamile kaldi ve diğer doğumuna kadar emzirdi doktorun şöyle bi tavsiyesi olmuştu ona; emzirmeyi bırakma ama emdiği öğünlerin her ay birini bırak. Zaten diğer doğumuna kadar sadece sabah ve akşam emiyodu kızı. Oğlundada çok güzel sütü oldu maşallah şimdi 6 aylık oldu.
Teşekkür ederim canım.sabah ve akşam doğuma kadar mi emdi.doğumdan sonra ikisi de mi emdi.ve o ilk başta gelen sarı süt geldi mi doğumdan sonra.

Senin nasıl süpriz oldu canım nasıl korunuyordunuz? Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin zorluğu kadar iyiki lerinde olacaktır diye düşünüyorum :)

Gözüm baya korktu sanırım şu spiral işini ciddi ciddi olarak düşünmeliyim
Canım Biz de iki durum var şüpheli.yumurtlama zamanında kendimiz korunduk güya.ama korunamamiş sanırım. Ya da o zaman korunduk da 10.gün ilişki sırasında daha yumurta oluşmadı diyerek dikkat etmedik pek. Ve benim normalde sancıyla hissettiğim her ay 14.gün olan yumurtlama erken oldu.
Yani bu iki durumdan biri.zaten başka da ilişki yok :)
Elif e hamilelikten bu yana zaten hepi topu kaç kez oldu orası ayrı :)
4 yıllık evliyiz.yumurtlama zamanında kendimiz korunduk ve hamile kalmadım. Yumurtlama olmadığı zamanlarda korunmadigimizda yine hamile kalmamistim.
Bebek düşündüğümüz ay hamile kaldım zaten.çünkü o yumurtlama sancısını ve akintisini hissettigimde oldu.
Biz de 4 yıllık tecrübeye güvendik tabi.

Çok geçmiş olsun canim.biraz sirkeli su yapıp bezi ıslatıp koltuk altına alnına falan koysan.iyi gelir mi ki. Eşime öyle yapıyorum ben ama çocuklarda olur mu bilemedim.

Canım biz de 20 gün önce diş sandık ama ateşi 39un üzerine çıktı. Aynı bahsettiğin gibi ayakları bacakları soğuk avuç içleri bide ayakları yanıyodu ama. Ardından kusma ve ishal başladı Sabah doktora götürdük tahlil yapıldı üşütmüş dedi. Soğuk uygulama yap canm ilaç düşürmüyosa ama mutlaka doktora götürün. Çok geçmiş olsun

Bizimkide hastaydı, tam diş dönemindeyiz, bu nedenle güçsüz düşüyorlar çabuk yakalanıyorlar hastalıklara. Atlattık sayılır şükür ki. Üşütüyorlar canım, keşke diş olsa diye ona yoruyoruz çoğu zaman ama üşütmüş oluyorlar maalesef. İnşallah ilaçsız atlatır kuzun. Yemek yiyorsa, anne sütü alıyorsa sıkma canını, atlatır birkaç güne

Kızlar alıntılayamadım gece ağlayarak uyandı bi baktım ateş 39 olmuş hemen bi fitil soğuk kompres yaptım vücuduna çorapları limona batırıp giydirdim iyi geliyo demişlerdi ama ilacın etkisi geçince yine ateş çıkıyor genel hali yemesi oynaması iyi banyo yaptırdım suyun içinde oynadı yarım saat mutlu mutlu ama ateşi düşmedi mecbur acile gitcez galiba ne yapacaklar bilmiyorum çocuk doktoru olmuyor genelde acillerde hiç götürmek istemiyorum aslında daha çok hastalık kapacak diye aciller malum bide devlet hastanesi olunca pedifen var aslında hiç kullanılmamış versem mi sizce yazık çocuk ateş içinde ama keyfi hiç hasta değil gibi maşallah kesin üşüttü hava sıcak diye çorapsız tek badyle geziyordu ondan mı oldu ki herşeyi ağzına da sokuyor mikrop kapmış ta olabilir bilmiyorum ki

Kızlar alıntılayamadım gece ağlayarak uyandı bi baktım ateş 39 olmuş hemen bi fitil soğuk kompres yaptım vücuduna çorapları limona batırıp giydirdim iyi geliyo demişlerdi ama ilacın etkisi geçince yine ateş çıkıyor genel hali yemesi oynaması iyi banyo yaptırdım suyun içinde oynadı yarım saat mutlu mutlu ama ateşi düşmedi mecbur acile gitcez galiba ne yapacaklar bilmiyorum çocuk doktoru olmuyor genelde acillerde hiç götürmek istemiyorum aslında daha çok hastalık kapacak diye aciller malum bide devlet hastanesi olunca pedifen var aslında hiç kullanılmamış versem mi sizce yazık çocuk ateş içinde ama keyfi hiç hasta değil gibi maşallah kesin üşüttü hava sıcak diye çorapsız tek badyle geziyordu ondan mı oldu ki herşeyi ağzına da sokuyor mikrop kapmış ta olabilir bilmiyorum ki
Kesinlikle doktor bulup testlerini yaptır kan tahlili ve idrar muhakak yaptır temiz çıkarsa pedifen ver bizde calpol falan işe yaramıyor bi çay kaşıgı pedifen işe yarıyor ama mutlaka tahlilllerimi yaptır

Kesinlikle doktor bulup testlerini yaptır kan tahlili ve idrar muhakak yaptır temiz çıkarsa pedifen ver bizde calpol falan işe yaramıyor bi çay kaşıgı pedifen işe yarıyor ama mutlaka tahlilllerimi yaptır
Aynen canım calpol işe yaramadı bizde de götüreceğim de acil de kesin bi ağrı kesici yazıp gönderecek hali iyi çnki gülüyor koşup oynuyor filan hasta gibi değil yani o yüzden yarın kendi doktorumuza götüreceğim özele bakalım hem tahlilde yaparlar

Aynen canım calpol işe yaramadı bizde de götüreceğim de acil de kesin bi ağrı kesici yazıp gönderecek hali iyi çnki gülüyor koşup oynuyor filan hasta gibi değil yani o yüzden yarın kendi doktorumuza götüreceğim özele bakalım hem tahlilde yaparlar

Canım bizim doktora sıkıntı durumunda whatsapptan yazarım ben hep, ilk sorduğu herzaman genel hali nasıl? Yemek yiyor mu? Keyfi yerinde mi? Bunlarda sıkıntı yoksa birax ateşin zararı olmax, boşuna yormayın çocuğu, atlatır der. Ateş, öyle çok korkulacak birşey değil, 40 ları görmedikçe tabi. Ondada çocuğun keyfi yerinde olmaz zaten.
Buarada acildeki doktorlar ağrı kesici verip gönderiyorsa ne ala, keşke bütün doktorlar öyle olsa. İlaç iyi birşey değilki. İnşallah yarına kadar toparlar da, götürmezsin doktora:KK66:

Nırıım nana nırım prezervatif yırtılmış10gün sonra bi süpriz de benden gelebilir.artık nasıl başardıysak yırtmayı sinir oldum ama bi yandan da nasip tabi.bana kalsa 2.cocuk icin yok hazır degilim deyip duruyodum.bekle bekle nereye kadaq
bu ara herkeste bır suprız bebek haberı :KK66: bende haftasonunu kızımla gecırdım pek dusunmedım acıkcası herkes ıkıncı bebek muhabbetı yapıp durdu sankı ıclerıne dogmus gıbı ama bıuz esımle hala kararımızı vermedık o nedenle kımseye bırsey soylemedım bugun doktora gıdecegım cuma keseyı gorduk ama bebek olusmamıstı kendımı hıc hazır hıssetmıyorum o nedenle bazen keske kendılıgınden son bulsa dıyorum cunku cok kararsızım.

kürtaj mevzusuyla ılgılı de herkesın kendı kararı kendı secımı gunah sevap bunlara gırmıyorum ama ben her daım bakabılecegım cocuklara ebeveynlık yapmak ısterım, zaten hıcbır korunma yontemının %100 guvenılırlıgı yok, kımı ıster vermez kımı ıstemez bır bakar bır bebek gelıyor bu işlere de akıl sır ermiyor ama insanın planlı hamile kalması ile beklenemdik anda hamileliği öğrenmesi arasında çok fark var..
ben kızımı isteyerek dogurdum hersey planlı ıdı ama su an hıc beklenmeyen bır anda ogrendık , bunun maddı yanı kadar manevı yanı da var, benım bakanım yardımcı olanım var ama onunda turlu turlu zorlugu var hem hep bebek kalmayacakalr kı buyudukce ısteklerı artacak, eger kı makul ölçüdeki isteklerini karşılayamayacaksam , iyi bir eğitim veremeyeceksem okul anlamında kastım, yeteri kadar sevgimi gösteremeyeceksem hiç doğmasın bence daha iyi, ben kendi adıma şu an kızıma karşı haksızlık ediyormuşum hissindeyim - eşime bakım konusunda güvenmiyorum rahat bir tip- maddi sorunlar var ve iki günde hallolacak şeyler değil en az 5 yıl sıkıntısını yaşayacağız- ailem yardımcı ama insanların hayatını da daha fazla alt üst etmek istemiyorum- adet geciktirici kullandım gebelikte x kategorisi bebekte ya hasar bırakır ya hıc etkı etmez dedıler kı ben hap kullandım regl olmadım dıye doktora gıttım hamıle oldugumu ogrendım o kafamı cok kurcalıyor vs vs yanı tamam yada devam kararını vermek kolay değil ama kürtaja karar veren bir anne de benim gözümde katil değil...

Anlarına benzetme huyu suyu çok rahat ederim.biraz da ondan cesa

Teşekkür ederim canım.sabah ve akşam doğuma kadar mi emdi.doğumdan sonra ikisi de mi emdi.ve o ilk başta gelen sarı süt geldi mi doğumdan sonra.
Evett canm geldi. doğumdan sonrada ikiside emdi. Kızı 1 ay kadar oldu emmeyi bırakalı. Kendi bıraktı

X