2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Test yapildiginda doktor cok yuksek dedi hatta doktoru o kdr normalde vurdumduymaz bi tiptirki degerler yuksek cikti diye beni cagirdigini duyunca aglamis apar topar gitmistim. Bir anda reaksiyon vermeye basladi. Ozelliklr gogsunde isilik gibi kizarikliklar benek benek kirmiziliklar oluyot ve devamli kasiniyordu. Cocugun o donem agresif olmasida sanirim rahatsizligindandi simdi daha sakin ve cok mutlu takiliyor. Kilosu boyuda normal gidiyor. 1 ay once 10.5 kilo boyuda 77 cmdi. Doktoru inek ve keci sutu ve urunleri, labne peyniri, dana eti ve urunlerinde alerji oldugunu soyledi. Dana yerine kuzu eti ver dedi. Sut yerine aptamil kutu sutu verdi igrenc bir kokusu var ama iciyor allaha sukur alisti. Simdi kahvaltisina aptamil normal paket sut katmaya basladim yavas yavas. Keci peyniri veriyorum onda da bir sorun yasamiyoruz suanda. Ben kesinlikle bu durumun 1 yas asilarinla ilgisi oldugunu dusunuyorum. Bu asilarin arka arkaya olmasi cocugum butun degerlerini bozdu bence. Hic birsey yokken bir anda boyle olmasinin baska hicbir aciklamasi yok benim kafamda. O yuzdrn menenjit asinisida yaptirmadim ve hala tereddutteyim doktorda yuklenmeyelim dedi ama kurbandan once getir yapalim diyor.

Canim doktor keci sutunede olabilit bir dene dedi. Hemen denedim ne migros kaldi ne madosu kaldi. He deyincede bulunmuyor. 1 tane paket sut buldumda once yogurdu mayaladim supsulu oldu. Sutunu icirdim oda kasindirdi. Suan tek uzuldugim yogurt yiyememesi ve hala yurumuyor olmasi. Kemik gelistirici damlalar varmis kayinvalidemde soyler dururdu al eczaneden diye. Dedigine gelicem sanirim ama doktoruna sorucam bakalim bu hafta onuda. Doktoru eger 15. Aya kadar yurumezsr bana mutlaka soyle dedi. Ne demek istedi anlayamadim :KK43:

Sakli cennet keci yogurdunu nerden aliyorsun cnm? Seninkinde bir reaksiyon oldumu? Hazir yogurt degil mi bu?

Anlıyorum canım biz 1 senenin sonunda denedik yogurdu ve şükür keçi yogurdu yiyor mamayada 7 aylıkken veriyorum ben ne bileyi. Seni korkutmak falan degil amacım alerjide tepkiler esas olan ama degeriniz yüksekse dogru düzgün bir alerji doktoruna git verdiğin yogurt yarar olacagına zarar olmasın derim yürümesine gelince 18 aya kadar normal diye biliyorum 19 nisan dogumluyuz ve daha yeni yeni tam yürüyor dışarıda falan kemik geliştirici damla dediği d vitaminidir bıngıldagı bu konuda sizd fikir verir geçmiş olsun

Organik hazır yoğurt evet. Ekoorganik diye bir internet sitesi var, orada ve saklı cennet internet sitesinde satılıyor, internetten sipariş verebilirsin yani. Ekoorganik mağazası bizim eve yakın, oradan alıyorum ben. Ama keçi yoğurdu migrostada var, farklı markalarda satılıyor, oradan da alabilirsin. Hatta süt olarak da migrosta baltalının pastörize cam şişede sütüde var, baltalı da çok güzel.
Keçi sütünü verdiğimde alerji yaptı bizde, ama mayalandığında yapmıyor. Yani yoğurdu ve peynirinde sorun olmadı şükür.
Bu arada madonun eve yakın bi şubesiyle görüştüm, önden ödemesini yapıp ayırtıyorum her seferinde, yoksa bulunmuyor.
Ay öyle bi sitemi var antepte baltalının sadece uht sütü var o da bozuk çıktı zaten en son köyden geliyor şimdi ama 10. aya kadar olur dedi geçen kadın bende eylülde inek yogurdunu deniycem bakalım bizim doktora göre keçiye alerji yoksa inegede yoktur korkuyorum ama işte

Ay öyle bi sitemi var antepte baltalının sadece uht sütü var o da bozuk çıktı zaten en son köyden geliyor şimdi ama 10. aya kadar olur dedi geçen kadın bende eylülde inek yogurdunu deniycem bakalım bizim doktora göre keçiye alerji yoksa inegede yoktur korkuyorum ama işte
Bizim doktor da öyle dedi. Anlatamadım bir türlü. Ama var işte, diğerleri alerji yapıyor, keçi yoğurdu keçi peyniri dokunmuyor. Zaten değiştirdim doktoruda.

http://www.ekoorganik.com/kategori/gida/sut_urunleri/

http://www.saklicennet.com.tr/sut-ve-sut-urunleri

Siteler bunlar canım. Bu arada inşallah belki 10. Aya kadar geçer alerjiler, ben 1 yaştan umutluydum ama devam ediyor. Neyseki en fazla 3 yaş diyorlar, bakalım artık.
Buarada sende 10. Aydan sonra madodan alabilirsin sütü, maraştan geliyor zaten, sen daha yakınsın aslında:KK66:

Organik hazır yoğurt evet. Ekoorganik diye bir internet sitesi var, orada ve saklı cennet internet sitesinde satılıyor, internetten sipariş verebilirsin yani. Ekoorganik mağazası bizim eve yakın, oradan alıyorum ben. Ama keçi yoğurdu migrostada var, farklı markalarda satılıyor, oradan da alabilirsin. Hatta süt olarak da migrosta baltalının pastörize cam şişede sütüde var, baltalı da çok güzel.
Keçi sütünü verdiğimde alerji yaptı bizde, ama mayalandığında yapmıyor. Yani yoğurdu ve peynirinde sorun olmadı şükür.
Bu arada madonun eve yakın bi şubesiyle görüştüm, önden ödemesini yapıp ayırtıyorum her seferinde, yoksa bulunmuyor.
O gun doktoruyla gorustukten sonra eve gidene kadar ne migrosu kaldi ne carfoursasi ne madosu canim. Baltaliyi doktorda soyledi ama ben bulamadim. Simdi sehir degistirdik devamli. Eylulun basinda tekrar kizim istanbulda normal hayatina donecek. Inek sutu geliyordu catalcadan sutcuyle gorustum o zaman keci sutude varmis. Ama hazir keci yogurdu varsa verdigin sitelerden veya yine migroslara bakicam o sekilde alirim cunku tutmuyo yogurt istedigim gibi. Allah yardimcimiz olsun ama bunada sukur imkanlarimiz var doktora goturebildik. Diger cocuklari gorunce bizimkisi neki diyorum sukur ediyorum.

Anlıyorum canım biz 1 senenin sonunda denedik yogurdu ve şükür keçi yogurdu yiyor mamayada 7 aylıkken veriyorum ben ne bileyi. Seni korkutmak falan degil amacım alerjide tepkiler esas olan ama degeriniz yüksekse dogru düzgün bir alerji doktoruna git verdiğin yogurt yarar olacagına zarar olmasın derim yürümesine gelince 18 aya kadar normal diye biliyorum 19 nisan dogumluyuz ve daha yeni yeni tam yürüyor dışarıda falan kemik geliştirici damla dediği d vitaminidir bıngıldagı bu konuda sizd fikir verir geçmiş olsun
Haklisin cnm eylul basinda arastiricam biraz daha yapabilecegim baska birsey varsa yaptiracagim. Suan oteledim idare ediyorum doktorun en son soyledigi sekilde gidiyorum. Gecen gun inek paket sutten muhallebi gibi bisey yaptik. Ona mi tepki verdi vucudu yoksa plajda sineklermi isirdi anlayamadim. Pekde sevmisti tadini. Internette arastirdim zaten cok moralim bozulmustu. Insallah 3 yasina kadar surmez bu durum. Neden oluyormus onu sizr acikladimi doktor?

Bizim doktor da öyle dedi. Anlatamadım bir türlü. Ama var işte, diğerleri alerji yapıyor, keçi yoğurdu keçi peyniri dokunmuyor. Zaten değiştirdim doktoruda.

http://www.ekoorganik.com/kategori/gida/sut_urunleri/

http://www.saklicennet.com.tr/sut-ve-sut-urunleri

Siteler bunlar canım. Bu arada inşallah belki 10. Aya kadar geçer alerjiler, ben 1 yaştan umutluydum ama devam ediyor. Neyseki en fazla 3 yaş diyorlar, bakalım artık.
Buarada sende 10. Aydan sonra madodan alabilirsin sütü, maraştan geliyor zaten, sen daha yakınsın aslında:KK66:
Cnm bisey daha sorucam. Keci peynirini brn cok arastirdim. Markette satilanlarin icimdede inek karisimi oldugunu soylediler yani 100%100 keci peyniri diye birsey yokmus. Acik satilan keci peynirleridr ayni sekilde. Bi sutcu bana dediki abla gel sutu al burdan sanada gostereyim keciden peynir nasil yapiliyor hic bosuna arastirma bulmaya calisma dedi sasirdim. Bu verdigin sitede de 100%100 keci peyniri yaziyor. Sizde bir reaksiyon olmadi sanirimki kullaniyorsun. Icindekiler bolumune baktin mi peynirin?

Cnm bisey daha sorucam. Keci peynirini brn cok arastirdim. Markette satilanlarin icimdede inek karisimi oldugunu soylediler yani 100%100 keci peyniri diye birsey yokmus. Acik satilan keci peynirleridr ayni sekilde. Bi sutcu bana dediki abla gel sutu al burdan sanada gostereyim keciden peynir nasil yapiliyor hic bosuna arastirma bulmaya calisma dedi sasirdim. Bu verdigin sitede de 100%100 keci peyniri yaziyor. Sizde bir reaksiyon olmadi sanirimki kullaniyorsun. Icindekiler bolumune baktin mi peynirin?
İçinde hiç inek karışımı yok, %100 keçi, bizde sorun da yapmadı. Ama genelde ben bu hazır peynirlerden yiyorum (emdiğinden dolayı ben de süt diyetindeyim) oğluma sütü kestirerek yapılan lordan veriyorum, kendim yapıyorum, hem tuz olmamış oluyor içinde. Evde şirden mayalı da yapılabilir tabi, amq bana biraz zor geldi o, uğraşamadım daha doğrusu.
Migrosta baltalının da var, yüzde yüz keçi. Ama çok ağır geldi bana tadı, pahalı da geldi biraz. Şuan sütaş süzme keçi alıyorum, fiyatı da uygun, tadı da daha normal. Ama heryerde bulunmuyor, burada uyuma geliyor arada, geldimi 10 paket fln alıyorum.
Ama sonuç olarakinek sütü karışımı yok yani

Migros sanal markete fln baktın mı, oradan gönderirler belki

puyenime puyenime doktora bu alerji eskiden yokmuymuş dedim o çocuklar nasıl büyümüş dedim eskiden ineklere antibiyotik vermiyolardı dedi herşeyin geniyle oynadılar çok normal bu kadar fazla olması benim öğrendiğim diyetin önemi özellikle cilt ve solunum tepkililer için o yüzden önceden yiyordu tepki vermiyordu diyip yüklenmemeni öneririm iyi bir alerji doktoruyla görüşmeni tavsiye ederim
B buharkazani canım şu yogurdu nasıl kaç saat mayalıyosun ya benim ki güzel tutuyo ama ekşi oluyo danemin mayasıyla tatlı oluyo ama her seferinde onunla mayalayamam ki tüyoları paylaş benimle :KK66:

puyenime puyenime doktora bu alerji eskiden yokmuymuş dedim o çocuklar nasıl büyümüş dedim eskiden ineklere antibiyotik vermiyolardı dedi herşeyin geniyle oynadılar çok normal bu kadar fazla olması benim öğrendiğim diyetin önemi özellikle cilt ve solunum tepkililer için o yüzden önceden yiyordu tepki vermiyordu diyip yüklenmemeni öneririm iyi bir alerji doktoruyla görüşmeni tavsiye ederim
B buharkazani canım şu yogurdu nasıl kaç saat mayalıyosun ya benim ki güzel tutuyo ama ekşi oluyo danemin mayasıyla tatlı oluyo ama her seferinde onunla mayalayamam ki tüyoları paylaş benimle :KK66:
Canım benimki de sulu oluyor, hemde yoğurt makinesiyle yaptığım halde, arzumun yoğurt makinesiyle yapıyorum. 1 lt süt 1 yemek kaşığı yoğurt, 12 saate ayarlıyorum. Keçi sütü diye olmuyor katı herhalde. Sen nasıl yapıyorsun? Katı olsa diye istiyorum bende.
Buarada bizim doktorda ineklerin antibiyotik almasından bahsetti alerjiyle ilgili, keçiler daha doğal besleniyormuş

Birde canım sen nerde yaşıyosun maşallah bütün ürünler var :) burda hiç bişey yokk keçiyle ilgili bi kechesse diye bi markanın peyniri var onuda ben yiyorum
:) istanbuldayım canım. Bende geçen eşime diyorum keşke köyde fln olsaydık bi keçi alırdık uğraşmazdık orayla burayla diye, herşeyin doğalı dibimizde yetişirdi.. hep bu sebeplerle zaten bu alerjiler, neler yedik içtik senelerce belli değil, bende de var alerji, alerjik astım var birde. Genetik yatkınlık da oluyormuş

İçinde hiç inek karışımı yok, %100 keçi, bizde sorun da yapmadı. Ama genelde ben bu hazır peynirlerden yiyorum (emdiğinden dolayı ben de süt diyetindeyim) oğluma sütü kestirerek yapılan lordan veriyorum, kendim yapıyorum, hem tuz olmamış oluyor içinde. Evde şirden mayalı da yapılabilir tabi, amq bana biraz zor geldi o, uğraşamadım daha doğrusu.
Migrosta baltalının da var, yüzde yüz keçi. Ama çok ağır geldi bana tadı, pahalı da geldi biraz. Şuan sütaş süzme keçi alıyorum, fiyatı da uygun, tadı da daha normal. Ama heryerde bulunmuyor, burada uyuma geliyor arada, geldimi 10 paket fln alıyorum.
Ama sonuç olarakinek sütü karışımı yok yani
Tesekkur ederim cnm bilgi verdigin icin. Bende istanbulun gobegindeyim cevahir avmdeki migrosa baktim yindde 1 tane baltali marka keci sutune iliskin ve urunlerinin hicbirini bulamadim. Dedigim gibi eski duzene bi donelim bakicam artik.

Migros sanal markete fln baktın mı, oradan gönderirler belki
Benimdr aklima o geldi bir kac yere daha bakar internetten siparis veririm olmazsa canim.

Haklisin zaten gecen gunki ufak denememde de hemen tepki verdi ama sivrisinekte isirmis gecen gece suan gercekten anlayamadim alerjide olduysa yedigi inek sutlu sutlactan sonra sivrisinek isirigiyla karisti suanda vaziyet. Aptamil kutularla geziyorum her gittigim yerde. Allaha sukur raporumuz var. Zaten kizima devletin verdigi kutu sutler fazla geliyor bende sigortasiz bir aile buldum eczaci yonlendirdi sut alerjisiymis bebekleri kizimin aptamillerinin yarisini o aileye veriyorum.

Canım benimki de sulu oluyor, hemde yoğurt makinesiyle yaptığım halde, arzumun yoğurt makinesiyle yapıyorum. 1 lt süt 1 yemek kaşığı yoğurt, 12 saate ayarlıyorum. Keçi sütü diye olmuyor katı herhalde. Sen nasıl yapıyorsun? Katı olsa diye istiyorum bende.
Buarada bizim doktorda ineklerin antibiyotik almasından bahsetti alerjiyle ilgili, keçiler daha doğal besleniyormuş
1 kere keci sutuyle mayaladim cnm tutmadi. Normalde sutu iyice kaynatiyorum karistiriyorumda arada. Sonra iyice sogugup iliklaninca kavanozlara koyuyorum ve 1 vrya 1.5 yemek kasigi eski yogirttan koyup karistiriyorum kasikla ve kapagini kapatip ortuye veya havluya sarip firinin icine ( karanlik ve sicak kalmasini saglayacak) yere koyuyorum. 8 saate yakin firinin icinde sonrada dolaba koyuyotum. Genelde tas gibi oluyor yada cok hafif sulu gibi. Annemde islem sirasi bu sekilde yapiyor ama o daha az eski yogirttan ekliyor. Bana gore annem az koydugu icin daha sulu oluyor ama o kabul etmiyor buni tabi :))

Bayağ olmuş foruma girmeyeli,
Biz de aynı süreçlerden geçtik geçiyoruz halen...
doktor zorlamayın ne yerse onu verin sesi, emdi benim bıdık bol bol o dönemlerde
Teşekkürler cevabınız için.. bayramda beklediğimiz 9 dişİn hiçbiri gelmedi,çocuk öyle ateşlendi. Yemedi içmedi geçti bi kaç güne.. ama hala üstte 2 altta 5 dişi var oğlumun.bi diş doktoruna götürsem mi diyorum artık...

Kızlar kızım emiyor şükür budefa ben kazandım doğumun 4 günü tuttu sonunda.. ama göğüs yaralarım beni mahvetti korkuyorum her emişinde içim gidiyor ayağımı vura vura emziriyorum:KK43: ne sürsem iyi gelir lanolin ayvaçekirdeği dışında bunlar yaramadı
Garmastan veya lanolin krem kullan ama yaralarin iyilesmesi icin kiyafete degmemesi gerekli o yuzden gogus kalkani kullanmistim ben. Emzirdikten sonra kremi surup kalkani takiyodum. Iki kez ust uste diger memeden emziriyodum. Bu arada bir meme kremliyken baya dinlenmis oluyodu. Yada cok cok dayanamazsan aciya mama ver arada kremli ve kalkanli beklet bu arada gogus uclarin dinlensin biraz. Ben kalkan ve kremle kurtulmustum yaradan baya ugrasmistim ama bi donem

Garmastan veya lanolin krem kullan ama yaralarin iyilesmesi icin kiyafete degmemesi gerekli o yuzden gogus kalkani kullanmistim ben. Emzirdikten sonra kremi surup kalkani takiyodum. Iki kez ust uste diger memeden emziriyodum. Bu arada bir meme kremliyken baya dinlenmis oluyodu. Yada cok cok dayanamazsan aciya mama ver arada kremli ve kalkanli beklet bu arada gogus uclarin dinlensin biraz. Ben kalkan ve kremle kurtulmustum yaradan baya ugrasmistim ama bi donem
Lanolin pek fayda etmiyor ama yinde kullanıyorum garmastan aldım kullanıyorum şimdilik oda pek bişey farkettirmedi..ama söylediklerini yapıcam bakalım inş faydası olur cok sağol cnm

Aryazin sima Aryazin sima hayirlisi olsun Allah anali babali saglik ve mutlulukla buyutmeyi nasip etsin.

Bende 2.cocugu dusunmeye basladim hazir bilgi ve tecrubeler tazeyken ikiside birlikte buyurler diyorum ama hala veremedigim 10 kilom var :KK43:

Bu arada herkese merhaba kizlar. Epeydir gercekten bakamadim foruma surekli sehir degistiriyoruz. Anneanne nereye biz oraya durumu. Bizim ufaklikla ilgili gelismelerdende bahsedeyim sizede tecrube olsun.

1 yasina kadar hersey guzeldi. Inek sutu geceleri icirmeye baslamistim. Yogurt mayaliyordum ve haftada 2 kavanoz yogurt tuketiyorduk dilimi essek arisi soksun herkesede ballandiratak bahsediyordum. 1 yas asilarini olduk once huylari degisti tamamen daha agresif sanki sinirli gibi sonra kasintilar kizarikliklar... doktora kaptim goturdum en sonunda alerji olabilir dedi test yapildi ve cok yuksek oranda sut alerjisi cikti. Doktor hemen beni cagirdi hastaneye hemen herseyi kes dedi. Ne yogurt ne labne peyniri ne inek sutu ne normal sut ne dana eti ve urunleri. Hersey yasak. Rapor cikartti doktor bize aptamil kutu devam sutu gibi bir sey. Normalde 1 kutusu 140 liraymis. Raporla ucret odemeden aliyoruz tabi. Keci sutunu dene once oda alerji yaparsa bu kutuyu kullan dedi. Yani anlayacaginiz elim kolum baglandim cocuga ne zamandir yogurt yediremiyorum. Gecen gun paket sutten anneannesi muhallebi gibi birsey yapti oda alerjil reaksiyona sebep oldu :KK43:

Cok vaktinizi aldik bu arada 15 ayin icindeyiz ve hala siralama, emekleme, bazrn tutunmadan ayakta durma, merdiven cikma disinda hala yurumuyor cok uzulmeye basladim:KK43: ortopedik ayakkabilar aldim, koltuk altindan tulbentle yurutturmeye calistim falan filan. Simdi cuma namazindan sonra cami onunfr cocugun ayaklarini iple baglayip adamlara makadla ip kestiriyorum son durum bu :işsiz:
18 aya kadar yurur merak etem annesı ayrıca kulaktan dogma hurafelere gerek yok ıp baglama falan fılan lutfen yapmayın boyle seyler , baktınız hala tık yok 17 ayda falan doktora goturun yurumeme problemı ıcın...

Aryazin sima Aryazin sima hayirlisi olsun Allah anali babali saglik ve mutlulukla buyutmeyi nasip etsin.

Bende 2.cocugu dusunmeye basladim hazir bilgi ve tecrubeler tazeyken ikiside birlikte buyurler diyorum ama hala veremedigim 10 kilom var :KK43:

Bu arada herkese merhaba kizlar. Epeydir gercekten bakamadim foruma surekli sehir degistiriyoruz. Anneanne nereye biz oraya durumu. Bizim ufaklikla ilgili gelismelerdende bahsedeyim sizede tecrube olsun.

1 yasina kadar hersey guzeldi. Inek sutu geceleri icirmeye baslamistim. Yogurt mayaliyordum ve haftada 2 kavanoz yogurt tuketiyorduk dilimi essek arisi soksun herkesede ballandiratak bahsediyordum. 1 yas asilarini olduk once huylari degisti tamamen daha agresif sanki sinirli gibi sonra kasintilar kizarikliklar... doktora kaptim goturdum en sonunda alerji olabilir dedi test yapildi ve cok yuksek oranda sut alerjisi cikti. Doktor hemen beni cagirdi hastaneye hemen herseyi kes dedi. Ne yogurt ne labne peyniri ne inek sutu ne normal sut ne dana eti ve urunleri. Hersey yasak. Rapor cikartti doktor bize aptamil kutu devam sutu gibi bir sey. Normalde 1 kutusu 140 liraymis. Raporla ucret odemeden aliyoruz tabi. Keci sutunu dene once oda alerji yaparsa bu kutuyu kullan dedi. Yani anlayacaginiz elim kolum baglandim cocuga ne zamandir yogurt yediremiyorum. Gecen gun paket sutten anneannesi muhallebi gibi birsey yapti oda alerjil reaksiyona sebep oldu :KK43:

Cok vaktinizi aldik bu arada 15 ayin icindeyiz ve hala siralama, emekleme, bazrn tutunmadan ayakta durma, merdiven cikma disinda hala yurumuyor cok uzulmeye basladim:KK43: ortopedik ayakkabilar aldim, koltuk altindan tulbentle yurutturmeye calistim falan filan. Simdi cuma namazindan sonra cami onunfr cocugun ayaklarini iple baglayip adamlara makadla ip kestiriyorum son durum bu :işsiz:
Canim bu durumun bir yas asisi ile ilgili oldugunu dusunuyorum. Bu konuda cok fazla sey okudum. Birdenbire boyle olan bir suru aile var. Insallah cabuk atlatir bunyesi toparlar.
Bu ip mip meselelerine de inanma lutfen. Batil inanclar ve aslinda gunaha giriyoruz. Kvalidem bana da daha cocuk emeklemeye baslarken soyledi kizdim birdaha soyleme diye esim de tepki verdi.
Insallah en kisa surede toparlar annesi. Benim babam dort yasinda yurumus. Onu anlattiklarinda ben artik herseye olabilir gozu ile bakmaya baslamistim

B buharkazani cok gecmis olsun. Bizim siklikla yasadigimiz seylerdi son bir aya kadar. Neyseki memlekette dagda tasta gezerken baya ogrendi dikkatli olmayi. Kafamizi vurup ilk icine cokmuslugu de oldu. Mor kafa ile cok gezdik cok sukur atlattik hepsini

B buharkazani cok gecmis olsun. Bizim siklikla yasadigimiz seylerdi son bir aya kadar. Neyseki memlekette dagda tasta gezerken baya ogrendi dikkatli olmayi. Kafamizi vurup ilk icine cokmuslugu de oldu. Mor kafa ile cok gezdik cok sukur atlattik hepsini
Sağol canım, atlattık bizde şükür. Şu ara önce sandalyeye oradan masaya çıkıyo.. sorunumuz sadece yürümek olsaydı keşke.. çok bunaldım artık, çocukla ilgilenme işi hakikaten çok zormuş, boğuluyorum diyorum bazen, hergünüm bi öncekinden farksız, çok sıkıldım şu ara. Yazasım geldi birden bunları yazıverdim şimdi ama, gittgide daha zor gelmeye başlıyor. En sıradan basit şeyler lüks oldu hayatımda şu son 1 sene. Neyse işte, bugün ekstra depresyondayım sanırım...

Sağol canım, atlattık bizde şükür. Şu ara önce sandalyeye oradan masaya çıkıyo.. sorunumuz sadece yürümek olsaydı keşke.. çok bunaldım artık, çocukla ilgilenme işi hakikaten çok zormuş, boğuluyorum diyorum bazen, hergünüm bi öncekinden farksız, çok sıkıldım şu ara. Yazasım geldi birden bunları yazıverdim şimdi ama, gittgide daha zor gelmeye başlıyor. En sıradan basit şeyler lüks oldu hayatımda şu son 1 sene. Neyse işte, bugün ekstra depresyondayım sanırım...
Antalyada isen bulusalim dertleselim. Degisiklik iyi gelir her zaman. Ben de bunalima giemistim. Evliligim de kotuye gitmeye baslamisti. Senin gibi cok bunalip yorulmustum. Ailemle gecirdigim uc hafta cok iyi geldi. Kac git evden bie sure

X