2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Geçenlerde şapka almak için kendi kendime ölçmeye çalıştım 48 mi ne çıkmıştı tbi doğruysa durmuyor ki oğlan doğru ölçelim :-)
Sizinki erkek normal bizim kızında 48 çıktı ölçtüm biraz yüksek ama persentil sınırları içinde korktum kızımın boyuda 81 çıkıyo dogru ölçüyosam :işsiz: kilomuzda üstüyle 10 buna şükür

Sizinki erkek normal bizim kızında 48 çıktı ölçtüm biraz yüksek ama persentil sınırları içinde korktum kızımın boyuda 81 çıkıyo dogru ölçüyosam :işsiz: kilomuzda üstüyle 10 buna şükür
Maşallah canım bizimde kilosu 11 boy 78 cm kilo alımı yavaşladı baya emmesi yemesi iyi ama kaldı böyle 3 aydır ekmek filan pek yemiyo ondan mı bilmem ki sağlıklı beslemeye çalışıyorum hep doktora gitmedik yakında izinden dönünce gideceğim bklm

Maşallah canım bizimde kilosu 11 boy 78 cm kilo alımı yavaşladı baya emmesi yemesi iyi ama kaldı böyle 3 aydır ekmek filan pek yemiyo ondan mı bilmem ki sağlıklı beslemeye çalışıyorum hep doktora gitmedik yakında izinden dönünce gideceğim bklm
Valla canım ara ara takmıyorum dersem yalan olur kiloyu bizi biliyosun herşeyi yiyemiyoruz gerçi bence artık alerji geçti yogurt yiyebiliyoruz şükür ama hala kahvaltı yok korkuyorum yine kanlı kakalar görürüm diye ama böylede olmayacak bizimkinin azı dişleri çıkıyor 4 tame azı çok zorluyor kendini ondan alamiyor bence bizde de ekmek tüketmiyo un muhallebisi yapıyorum bende keçiboynuzu unuyla tam bugdayı karıştırıp içinede bir hurma eziyorum bazen irmikle yapıyorum cevizli falan

11 Nisan doğumlu oğlumun 5 dişi var henüz.. Arife günü ateşlenince doktora götürdük 9 diş birden geliyormuş ondan ateş yapıyormuş.. dün artık ateşi bitti ama yeme içme Yok. Ya yemiyor yada yerse boğazına biley takılmış gibi öksürüp kusuyor.. süt ve yoğurtla öğün geçiriyoruz hep.. bir tavsiyeniz var mı bana bu durum için siz neler yaptınız???

Bayağ olmuş foruma girmeyeli,
Biz de aynı süreçlerden geçtik geçiyoruz halen...
doktor zorlamayın ne yerse onu verin sesi, emdi benim bıdık bol bol o dönemlerde

Bizimde alerji var. Yumurta sarisini gectik gibi, simdi peynir deniyorum. Ama puturlu ve taneli yemedigi icin cok zorlaniyorum. Seni bebegin yiyebiliyor mu? Makarna
Pilav kofte asla yemiyor tukuruyor. Hep corbayla besleniyor. Nasil alisacak bilmiyorum. Bende disari cikmaya korkuyorum yemek.problemi yuzunden. Tatile de gitmek istemiyorum oralarda ne yedirecem stresi var.

Serbest bırak tüküre tüküre sonunda yiyecektir
Zorlamadan herşeyden teklif et annesi, zaman zaman önüne koy ona izin ver aldın yesin kendisi , tatil aslında fırsat yeme düzeni oturdu bizim bıdığın, herşey hazır öğünler belli alternatif çok vs... yeni şeyler yemeye başladım mesela...

Yiyor canım pirinç pilavını önüne koyuyorum ekmek koyuyorum yiyor ama ben korkuyorum bogazına takıkır diye eline bütün verince büyük parçalar koparabiliyor kusturuyor kendini

Öyle öyle alışacak korktukça gecikir yemek düzeni halleri, kaçmıyor çıkartıyorlar kendileri :) kusar kusar durur biryerde , kusma eğilimine girince su veya sevdiği sıvı birşeyler verirsen zamanla aşacaktır o durumu

Alerjik bebeklerin anneleri için yazıyorum özellikle; cuma günü göz muayenesine gittik, astigmat değeri 3 müş, şu an için normal sınırlarda sayılır dedi doktor, 3 yaşında tekrar kontrol edelim dedi. Yalnız alerjiden dolayı gözlerini çok kaşıyor sanırım dedi, astigmatı ilerletir, kalıcı sorunlara yol açabilir dedi. Zaditen alerji damlası verdi 1 ay süre ile kullanalım diye, bir de gözyaşı damlası verdi, kaşıdıkça damlat rahatlatır dedi.
Canım sıkıldı, heryerde karşımıza çıkıyor bu alerji... bilginiz olsun yani, göz muayenesini de ihmal etmeyin.

Bizde gittik, etrafdan çok bilmiş kitle çocuğun gözler kayıyor diye diye babayı bunalıma soktu ki bence normaldi çünkü düzeliyordu gün geçtikçe takip ediyordum ben, şükür normal çıktı herşey, tıkadık milletin çenesini :) hafif hipermetrop çıktı ama yaş itibari ile makinada yanılma olabiliyor gelişimi devam ediyor zaten dedi doktor, 3 yaşta gitcez bakalım bizde,

Valla canım ara ara takmıyorum dersem yalan olur kiloyu bizi biliyosun herşeyi yiyemiyoruz gerçi bence artık alerji geçti yogurt yiyebiliyoruz şükür ama hala kahvaltı yok korkuyorum yine kanlı kakalar görürüm diye ama böylede olmayacak bizimkinin azı dişleri çıkıyor 4 tame azı çok zorluyor kendini ondan alamiyor bence bizde de ekmek tüketmiyo un muhallebisi yapıyorum bende keçiboynuzu unuyla tam bugdayı karıştırıp içinede bir hurma eziyorum bazen irmikle yapıyorum cevizli falan
Alerjisi olmasına rağmen iyi yiyor bence canım bebeğin maşallah kilosu filan yerinde ne zorluklar çektiğini biliyoruz Maşallah size düzeliyor yavaş yavaş inşallah kahvaltıyada başlarsınız yakında

Kızlar kızım emiyor şükür budefa ben kazandım doğumun 4 günü tuttu sonunda.. ama göğüs yaralarım beni mahvetti korkuyorum her emişinde içim gidiyor ayağımı vura vura emziriyorum:KK43: ne sürsem iyi gelir lanolin ayvaçekirdeği dışında bunlar yaramadı

Kızlar kızım emiyor şükür budefa ben kazandım doğumun 4 günü tuttu sonunda.. ama göğüs yaralarım beni mahvetti korkuyorum her emişinde içim gidiyor ayağımı vura vura emziriyorum:KK43: ne sürsem iyi gelir lanolin ayvaçekirdeği dışında bunlar yaramadı
Dikkat et o yaralar bir süre sonra kanıyor ahh ahh o günler geldi aklıma senin gibi bende ayagımı vura vura dişimi sıka sıka emzirirdim çok acırdı canım mor renk bi krem kullanmıstım ve kuru tutmaya özen göster canım allah kolaylık versin

gurtmingotam gurtmingotam sagolasın canım allah razı olsun

Kesinlikle garmastan pomad canım çok işime yaramıştı benim umarım işine yarar günde 3 kez sürüyorsun karbonatlı su ile siliyorsun emzirmeden önce aralarda ayva jeli yaparsın iyi geleceğine inanıyorum Allah yardımcın olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin iki bebişinide

Dikkat et o yaralar bir süre sonra kanıyor ahh ahh o günler geldi aklıma senin gibi bende ayagımı vura vura dişimi sıka sıka emzirirdim çok acırdı canım mor renk bi krem kullanmıstım ve kuru tutmaya özen göster canım allah kolaylık versin

gurtmingotam gurtmingotam sagolasın canım allah razı olsun
Sendende canım benim ♥

Nette görünce aklıma geldi isteyen olursa diye paylaşmak istedim Aryazin sima Aryazin sima nın profilindeki fil :)

Eklentiler

• wp_ss_20170713_0002.png
    wp_ss_20170713_0002.png
    194,6 KB · Görüntüleme: 49
Kremlere ilave olarak kesinlikle aventin göğüs kalkanları çok işe yarıyor. Çevremdeki hamile arkadaşlara da ilk tavsiyem göğüs kalkanı hep

Bu arada arkadaşlar bu sabah kötü bi tecrübe yaşadık. Sabah oğlum koltuğun üstünde koşarak giderken o hızla koltuğun sonundaki duvara başını çarptı. Gözümün önünde. Küt diye bir ses. Çok kötüydü. Kucağıma aldım hemen, alnı çökmüş gibi geldi o an, anında morarmaya başladı. Ağlıyordu bayağı ama sesi gidiyordu arada, derken biraz inler gibi oldu çocuk saldı kendini, yatağa yatırdım, bıraktı kendini, pek ağlamıyorda, yattı kaldı. Hemen aldım gittik acile. Eşim de şehir dışında, arayamadımda korkmasın hemen diye. Neyse acilde biraz baktılar fln ama dışarı çıkınca toparladı kuzum, baybaylar öpücükler yine etrafa:) sanırım kendide çok korktu ondan tuhaflaştı biraz.
Beyin cerrahının yanına çıktık birde, birkaç soru sordu, takip edelim dedi, emarda radyasyona maruz kalmasın şimdi belki de gereksiz yere dedi. Takip edelim olumsuz bir durumda hemen gelin dedi.
Düşünce kasılma oldu mu, burnundan kulağından kan geldi mi, kustu mu, yürümesinde ya da hareketlerinde farklılık var mı? Hatırladığım bunları sordu. Uyut dedi uyku saatinde, ama kontrol et dedi, en fazla 1 saat sonra uyandır ve kolay uyanabiliyor mu dikkat et dedi..
Biz şükür atlattık bunu, umarım tekrarını yaşamayız

Kesinlikle garmastan pomad canım çok işime yaramıştı benim umarım işine yarar günde 3 kez sürüyorsun karbonatlı su ile siliyorsun emzirmeden önce aralarda ayva jeli yaparsın iyi geleceğine inanıyorum Allah yardımcın olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin iki bebişinide
Ayva jelini yıkamadan emziriyorum sorun olmaz sanırım

X