2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Oğlum üç haftadır yürüyor :) nasıl mutlu oldum .. ama düştüğünde halen tutunup kalkamıyor biz gidip kaldırıyoruz başta sarhoş gibi yürüyordu şimdi adımları daha temkinli.
Çarşamba günü Doğum olcak allahın izniyle dualarınıza talibim..
Hayırlı kolay doğum olsun. Sezeryan mi olacak .planlı sanırım .

ArkadaşlAr bir sorum olacak bebekleriniz neler diyor bizim ki dıgıl dıgıl ayyy amannn baba dede zorda kalırsa anne diyo ama bunları çok az söylüyor canı isterse söylüyor sizinkiler ne alemde normal mi acaba bu durum bir de televizyonu ne kadar baktırıyorsunuz mecburen baktırmak zorunda kalıyorum 1 saat
anne-baba-dede-anneanne-mama-burda-aldım verdım-popo-efe-ege-alya gıbı kısa ısımlerı soyluyor.tv de reklamlara bakıyor bazen de telden cızgı fılm acıyorum ızlıyor bellı bır saatı yok, bol bol konusun benım kızım su an 15 aylık her dedıgımı anlıyor,komutları yerıne getırıyor,ıstedklerını ısaret ıle bellı edıyor, uzuvlarını bılıyor, nereden çiş yaptıgını falan ogrettım yasını parmagı ıle gosterıyor, hayvanlarla aramız cok ıyı her gordugu hayvanı sevmek ıstıyor ve havuz denız olmadı evde sısme havuzuna su dolduruyoruz her turlu suyun ıcınde takılıyor :KK66:

anne-baba-dede-anneanne-mama-burda-aldım verdım-popo-efe-ege-alya gıbı kısa ısımlerı soyluyor.tv de reklamlara bakıyor bazen de telden cızgı fılm acıyorum ızlıyor bellı bır saatı yok, bol bol konusun benım kızım su an 15 aylık her dedıgımı anlıyor,komutları yerıne getırıyor,ıstedklerını ısaret ıle bellı edıyor, uzuvlarını bılıyor, nereden çiş yaptıgını falan ogrettım yasını parmagı ıle gosterıyor, hayvanlarla aramız cok ıyı her gordugu hayvanı sevmek ıstıyor ve havuz denız olmadı evde sısme havuzuna su dolduruyoruz her turlu suyun ıcınde takılıyor :KK66:
Bizimkide hayvanları çok seviyor nerde kedi görse parmagıyla gösteris kendince konusuyor anlamsız sinirli kelimeler söylüyor tv kesmiyor artık eskiden kurtarıcımdı şimdi hiç birde iştahsız bu aralar zaten yedikleri sınırlı sıkıldı galiba artık hep aynı şeyleri yemekten alerjiden çok korkuyorum psikolojim çok bozuk denemek istediğim besinler domates salatalık salça mısır bunlarıda geçersek inşallah menüsü tatlanıcak

Bizimkide hayvanları çok seviyor nerde kedi görse parmagıyla gösteris kendince konusuyor anlamsız sinirli kelimeler söylüyor tv kesmiyor artık eskiden kurtarıcımdı şimdi hiç birde iştahsız bu aralar zaten yedikleri sınırlı sıkıldı galiba artık hep aynı şeyleri yemekten alerjiden çok korkuyorum psikolojim çok bozuk denemek istediğim besinler domates salatalık salça mısır bunlarıda geçersek inşallah menüsü tatlanıcak
Bu ara besin reddi normalmiş, bizimkide yemiyor eskisi gibi, reklamlarda yerdi, onda yemiyor artık. Buarada domates salça yemeyiversin, çok sorun değilki, bizimki de egzama çıkardı domates yiyince, yok vermiyorum artık. Yedikleri de yeterince çeşitli, birçok sebze meyve yiyor şükür. Kahvaltı desen ben 30 küsür yıldır aynı kahvaltıyı yiyorum, hiç sıkılmadım:)

Bu ara besin reddi normalmiş, bizimkide yemiyor eskisi gibi, reklamlarda yerdi, onda yemiyor artık. Buarada domates salça yemeyiversin, çok sorun değilki, bizimki de egzama çıkardı domates yiyince, yok vermiyorum artık. Yedikleri de yeterince çeşitli, birçok sebze meyve yiyor şükür. Kahvaltı desen ben 30 küsür yıldır aynı kahvaltıyı yiyorum, hiç sıkılmadım:)
Canım neler veriyosun detaylı yazsana bana fikir olur beni iyi anlarsın alerjiden belim büküldü ama çok şükür yogurt yiyoruz yarında peynir yapıcam

Canım neler veriyosun detaylı yazsana bana fikir olur beni iyi anlarsın alerjiden belim büküldü ama çok şükür yogurt yiyoruz yarında peynir yapıcam
Canım herşeyi veriyorum ben. Kıyma soğan sarımsak her yemeğinde var, üzerine sebzeleri ilave edip haşlıyorum, bakla domates patlıcan mantar dışındakiler. Patates, havuç, kabak, bezelye, börülce, fasulye, barbunya, enginar, kereviz. Ayrıca yeşil mercimeği çok seviyor, kıymalı veriyorum onu da. Tavuk çorbasını çok seviyor, pirinçli şehriyeli yapıyorum onu da. Ciğer veriyorum 2 haftada 1, patatesli havuçlu yapıyorum, çok bayılmıyor ona ama yiyor yine. Erişte ve makarna veriyorum arada, tavuk suyu yada et suyu ilave ediyorum biraz, yiyor onu da. Meyve konusunda biraz zayıfız ama ben hala püre olarak verdiğim için elma armut muz ve nektarin veriyorum sadece, irmikle az haşlıyorum bazen, arada hipp kavanoz mamalarının meyve pürelerinden veriyorum. Kahvaltıdada keçi peyniri, zeytinyağı, ekmek ve yumurta, ıhlamurla ıslatıyorum. Geçen süt alerjisi için neocate mama verdi doktoru, numunesini, yerse rapor çıkarırız, kahvaltıyı onunla yer dedi ama mümkün değil, öğürdü kuzum.
Bir de hurma, ceviz, fındık, tahin, pekmezi blenderdan geçirip kapaklı kasede buzdolabında saklıyorum, 2-3 günde bir yapıyorum, gün içinde birkaç kaşık veriyorum.
Böyle işte canım ya, alerji artık çok etkilemiyor şükür. Yoğurt ve peynir olayını keçi sütüyle çözdükten sonra gerisi diğerlerinden çok farklı değil. Bizim şuan bildiğim, inek sütü, domates, kabak çekirdeği ve mısır ununa var alerji. Doktoru alerji testi yapalım dedi ama istemedim, sonuçlar kesin olmuyor zaten ve gerisini bilmesem daha iyi, şimdilik idare ediyoruz şükür.

Yoğurdu unuttum, yatmadan 1 saat fln önce ekmekli keçi yoğurdu veriyorum, biraz nane atıyorum içine. Bazen gün içindede bulgur pilavıyla veriyorum. Pirinç pilavı gibi yapıyorum bulguru. Yemeklerine tabağındayken 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave ediyorum, pişirirken yağ katmıyorum, suda haşlıyorum hep, kavurmuyorum yani. Bir de hala tuz yok. Sadece ekmeğinde var. Ekmeği de ekşimayalı yapıyorum.

Alerjik bebeklerin anneleri için yazıyorum özellikle; cuma günü göz muayenesine gittik, astigmat değeri 3 müş, şu an için normal sınırlarda sayılır dedi doktor, 3 yaşında tekrar kontrol edelim dedi. Yalnız alerjiden dolayı gözlerini çok kaşıyor sanırım dedi, astigmatı ilerletir, kalıcı sorunlara yol açabilir dedi. Zaditen alerji damlası verdi 1 ay süre ile kullanalım diye, bir de gözyaşı damlası verdi, kaşıdıkça damlat rahatlatır dedi.
Canım sıkıldı, heryerde karşımıza çıkıyor bu alerji... bilginiz olsun yani, göz muayenesini de ihmal etmeyin.

Alerjik bebeklerin anneleri için yazıyorum özellikle; cuma günü göz muayenesine gittik, astigmat değeri 3 müş, şu an için normal sınırlarda sayılır dedi doktor, 3 yaşında tekrar kontrol edelim dedi. Yalnız alerjiden dolayı gözlerini çok kaşıyor sanırım dedi, astigmatı ilerletir, kalıcı sorunlara yol açabilir dedi. Zaditen alerji damlası verdi 1 ay süre ile kullanalım diye, bir de gözyaşı damlası verdi, kaşıdıkça damlat rahatlatır dedi.
Canım sıkıldı, heryerde karşımıza çıkıyor bu alerji... bilginiz olsun yani, göz muayenesini de ihmal etmeyin.
Devlet hastanesine mi gittiniz?özelde var ölcum cihazı da devlette var mı bilmiyorum

Kızlar ertesi gün hapı kullanınca kaç saat emzirmediniz? Alıp almamakta kararsızım adetim yeni bitti ve bir kaza oldu, hapı almasam mı diyorum yumurtlama haftası değil bi yandan diyorum risk almıyım.
gurtmingotam gurtmingotam sen kullanmıştın sanırım

Kızlar ertesi gün hapı kullanınca kaç saat emzirmediniz? Alıp almamakta kararsızım adetim yeni bitti ve bir kaza oldu, hapı almasam mı diyorum yumurtlama haftası değil bi yandan diyorum risk almıyım.
gurtmingotam gurtmingotam sen kullanmıştın sanırım
Evet canım ella almıştım ilk 3-4 saat emzirmedim sonra emzirdim bi problem olmadı adet gecikmesi yaptı bi tek

Evet canım ella almıştım ilk 3-4 saat emzirmedim sonra emzirdim bi problem olmadı adet gecikmesi yaptı bi tek
Sizin kaza adetinden kaç gün sonraya denk gelmişti? Ben içmedim çok emdiği için adetin son günüydü ona güvendim bide inşallah bişey olmaz. Allah isteyene versin bizede istediğimiz zaman inşallah

Sizin kaza adetinden kaç gün sonraya denk gelmişti? Ben içmedim çok emdiği için adetin son günüydü ona güvendim bide inşallah bişey olmaz. Allah isteyene versin bizede istediğimiz zaman inşallah
Tam yumurtlama dönemine denk geliyordu hesabıma göre ama emdiği için dediğn gibi tamamen düzene oturmadı adetlerim 30-35 günde bir oluyorum belli olmuyo hangi gün olacağım sütü etkilediğine dair bebeği etkileyecek bşy yok diyorlar hiç ara vermeden emziren bile varmış ben yine 3-4 saat ara vermiştim reçetesinde de bilmem kaç gün emzirmeyin yazıyor şükür bşy olmadı inşallah sende atlatırsın bu ayı günler geçmek bilmiyor şüphede kalınca

X