2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Biri de benim canim! Tatlivyemezsem cok feci hissediyorum. Yiyince sanki beynim serinliyor :)
Aynen:)) doğru tanımlama bu:) yiyene kadar başımda basınç basınç, hep aklımda, yiyorum sonunda, ohhhh mis, hakikatenbeynim serinliyor:)) bunu kullanıcam artık:KK66:
Gurme bebek sitesinde degisik tarifler var canim. Ben cikmaza dusunce ordan bakip ogluma gore uyarliyorum.

Benim oglum da gazliydi kuzum. Bakliyatlatin hepsini veriyorum artik. Tabi fermente usulu ile isladiktan sonra. O zaman gaz sifir. Nohut, k.fasulye denedim hic gaz yapmadi. Bende de tapuyordu normalde artik rahatla yiyorum

Biranda insan sok oluyor dimi. Hayirli olsun canim. Artik yururken elinden tutmak istemicek sipa. Biz cok ozgur olmayi seviyoruz o yuzden heryerimiz morluk malesef :/

kızlar bu aralar yemek yememe ve yemek secme gıbı seyler yasıyor musunuz kızım yemek yemeyı reddedıyor cok sevdıgı sey olursa habur hupur yıyor ama gerısını tadına vardımı tukuruyor , bu ara özellıkle sute sardı (anne sutu degıl devam sutu 12. aydan sonra kullanılanlardan formul mama tarzı degıl yanı kutu sut) arada yerse meyve zorla corba baska sey yemıyoruz...
sizdede var mı bu tarz sorunlar ?

kızlar bu aralar yemek yememe ve yemek secme gıbı seyler yasıyor musunuz kızım yemek yemeyı reddedıyor cok sevdıgı sey olursa habur hupur yıyor ama gerısını tadına vardımı tukuruyor , bu ara özellıkle sute sardı (anne sutu degıl devam sutu 12. aydan sonra kullanılanlardan formul mama tarzı degıl yanı kutu sut) arada yerse meyve zorla corba baska sey yemıyoruz...
Canım 13. Aylık gelişimi okuyunca yazıyordu red etmeler olabilir diye geçici bişeymiş sanıyorum o kutu sütten bende aldım aptamilin 1 hafta test ettim alerji kabızlık filan bşy yaparsa diye bşy olmadı küçük olanlardan almaya başladım açılınca 2 günde bitmesi gerekiyor diye bitiremiyor henüz yemesi dediğin gibi işine geleni şapur şupur yer ama beğenmediğini nazlana nazlana belki yer belki yemez bu aya özgü bşy demekki

Çok şükür bizde yok öyle bişey, ama son aylık kontrolünde doktoru uyarmıştı, bu aylar ve sonrasında yeme reddi başlayabilirmiş, kilo alımı da yavaşlarmış. Mümkün olduğunca besin değeri yüksek şeyleri öncelikle verin açken dedi

yoğurt çorbasını nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama ben un, yoğurtla yapıyorum. bazen sadece undan un çorbası yapıyorum bazen de düğün çorbasını oğluma uyarlıorum onu çok seviyor. mısır unlu patates ve kışın sebze çorbası da yapıyordum. :) ben henüz mercimek ve bulgur harici bakliyat vermedim malum gazlı bi bebişti. sizler ne zaman verdiniz
Yoğurt çorbasına bulgur şehriye yada pirinç de koyuyorum maksat tahıl çeşitleri olsun.. un da var tabiii yumurtanın sarısı ile terbiye ediyorum... haşlanmış yumurta yemiyor bizimki.. sabahları da hep aynı tavada peynirli yumurta menemen yada.. zeytıne bayılıyor minik minik kesip veriyorum.. birde bu haftasonu sütlü mısır çorbası yaptım.. onu da sevdii

Biz
bizimkinde de aynı sorun var sadece ballı süt ıcırebiliyorum o kadar

Canım 13. Aylık gelişimi okuyunca yazıyordu red etmeler olabilir diye geçici bişeymiş sanıyorum o kutu sütten bende aldım aptamilin 1 hafta test ettim alerji kabızlık filan bşy yaparsa diye bşy olmadı küçük olanlardan almaya başladım açılınca 2 günde bitmesi gerekiyor diye bitiremiyor henüz yemesi dediğin gibi işine geleni şapur şupur yer ama beğenmediğini nazlana nazlana belki yer belki yemez bu aya özgü bşy demekki
bizim kız gunde 500-750 ml arası devam sutu ıcıyor onu tuketıyor enerjısı genel algısı vs gelısımı yerınde zaten ama tek tıp beslendıgı ıcın ben rahatsızım, ısrar etmekte ıstemıyorum zaten ya tukuruyor ya da agzını kıtlıyor bırseyı yemek ıstemezse hatta bu ara oyun halıne getırdı elıne aldıgını yere atıyor yemek ıstemezse :KK66:
kızım tam 13,5 aylık bu arada :KK66:

bizim kız gunde 500-750 ml arası devam sutu ıcıyor onu tuketıyor enerjısı genel algısı vs gelısımı yerınde zaten ama tek tıp beslendıgı ıcın ben rahatsızım, ısrar etmekte ıstemıyorum zaten ya tukuruyor ya da agzını kıtlıyor bırseyı yemek ıstemezse hatta bu ara oyun halıne getırdı elıne aldıgını yere atıyor yemek ıstemezse :KK66:
kızım tam 13,5 aylık bu arada :KK66:
Maşallah canım ne güzel içsin yarasın :) benim oğlan emdiğinden belki içmek istemiyor fazla fazla alışacak zamanla aynen bazen yumurtayı istemeyince oda fırlatıyor yere tek tip beslenme nasıl oluyo bu arada bizimki de mi öyle acaba

Bizim beslenme şu şekilde sabah kahvaltıda devam sütüne kahvaltı maması yapıyorum bazen kaşık mamaları oluyor ya ondan bazen bebe bisküvisi koyuyorum her sabah yediği değişmeyen yumurta ve peynir zeytinde seviyor ama kakada olduğu gibi çıkıyor neden anlamadım ara öğünde meyve karışımı içine ceviz koyuyorum yediriyorum bi kase kadar kendiside kaşığıyla yemeye çalışıyor sevdiği şeyleri sonraki öğünde yemek ne varsa çorba olur sebze yemeği tada etli bşyler değişiyor evde ne varsa özel bşy yapmıyorum pek ara öğün yoğurt yada kuru üzüm koyuyorm önüne yiyor kendisi akşam bizimle birlikte yemek çorba makarna ne varsa yiyor çeşit çeşit yatmaya 1 saat kala filan her gece olmasa da gece muhallebisi oluyor ya mamalar ondan bazen vermiyorum emip de uyuyor gece uyanmasın diye veriyorum yoksa gece emmek istiyor böyle bizim beslenmeler kilosu 11 olmş maşallah iyi demişti dr.

Maşallah canım ne güzel içsin yarasın :) benim oğlan emdiğinden belki içmek istemiyor fazla fazla alışacak zamanla aynen bazen yumurtayı istemeyince oda fırlatıyor yere tek tip beslenme nasıl oluyo bu arada bizimki de mi öyle acaba
yanı gunde yedıgının %90 ınını devam sutu olusturuyor et turevı yumurta peynır yogurt baklıyat vs yemıyor sebze de aynı sekılde yerse meyva o da az mıktarda arada oyunla vs bır tas corba ya da kofte , kahvaltıda da azcık salatalık domates yedıgı bu bızımkının....
sızın gıbı duzenlı bır beslenmemız yok cunku yemıyor sut cok ıctıgı ıcın o da tok tutuyor buyuk ıhtımal ama aç bile olsa cogu seyı yemek ıstemıyor.

yanı gunde yedıgının %90 ınını devam sutu olusturuyor et turevı yumurta peynır yogurt baklıyat vs yemıyor sebze de aynı sekılde yerse meyva o da az mıktarda arada oyunla vs bır tas corba ya da kofte , kahvaltıda da azcık salatalık domates yedıgı bu bızımkının....
sızın gıbı duzenlı bır beslenmemız yok cunku yemıyor sut cok ıctıgı ıcın o da tok tutuyor buyuk ıhtımal ama aç bile olsa cogu seyı yemek ıstemıyor.
Şimdi anladım canım muhtemelen ondan yemiyordur emmeleri azaldı bizimkinin ondan sonra ek gıdalara baya alıştı hala emiyor ama doyurmuyor onu önceki gibi galiba o sütten içirince 4 saate kadar bşy yemeden durabiliyor besin değeri yüksek olduğundan o sütten az versen mesela azaltsan değişik gıdalara yönelir mi acaba denedin mi hiç nasıl tepki verir acaba

Şimdi anladım canım muhtemelen ondan yemiyordur emmeleri azaldı bizimkinin ondan sonra ek gıdalara baya alıştı hala emiyor ama doyurmuyor onu önceki gibi galiba o sütten içirince 4 saate kadar bşy yemeden durabiliyor besin değeri yüksek olduğundan o sütten az versen mesela azaltsan değişik gıdalara yönelir mi acaba denedin mi hiç nasıl tepki verir acaba
zaten genelde sutu sabah kalkınca akşam uyumadan once ve gece verıyorum.. ama aralarda pek bırsey yemıyor dısarı flan cıkarsak yanıma alıyorum aç kalmasından ıyıdır deyıp yemezse verıyorum yıne sut...
zaten haftaıcı pek mudahale edemıyorum ben calısıyorum annemler bakıyo onlarda da yememe sorunu devam , yanı yemıyor demıslerdı bana toktur falan demıstım ama ama gercekten yemıyormus haftasonu anladım :KK70: :KK70:

zaten genelde sutu sabah kalkınca akşam uyumadan once ve gece verıyorum.. ama aralarda pek bırsey yemıyor dısarı flan cıkarsak yanıma alıyorum aç kalmasından ıyıdır deyıp yemezse verıyorum yıne sut...
zaten haftaıcı pek mudahale edemıyorum ben calısıyorum annemler bakıyo onlarda da yememe sorunu devam , yanı yemıyor demıslerdı bana toktur falan demıstım ama ama gercekten yemıyormus haftasonu anladım :KK70: :KK70:
Alıştı demekki canım umarım düzelir ya vitaminini alır yinede sütten ama azar azar da yese iyi olur daha da büyüyünce sütten vazgeçmesi kolay olur belki hiç bşy yememesinden iyidir süt içmesi ama ek besinleri vermekten de vazgeçmemeli aynı emzirmek gibi

Herkese iyi hafta sonları çok oğlum yürümeye başladı teyzeleri birden bire bi baktım elleri bırakmış gidiyor çok şaşırdım paytak paytak da olsa yürüyor tam anlamıyla 1-2 aya bağımsız yürür heralde çok duygulandım sen ne zaman büyüdün de yürümeye başladın dedim :anne:
Biz de öyleyiz.her geçen gün adım sayıları artıyo.cok şirin bu halleri

13aylık kontrolümüzde kilo vermiş,200gramcık:KK66:cok sevindim,artık eritsin göbüşünü
.alt azılar mahvetti bizi buarada.gece başlayan ateş,ishal,burun tıkanıklıgı ki en kötüsü bu.dun gece iki saat zor uyuyabildik.nezaman geçecekse artık.şurubunu da zor bela iciyo

Biz de öyleyiz.her geçen gün adım sayıları artıyo.cok şirin bu halleri

13aylık kontrolümüzde kilo vermiş,200gramcık:KK66:cok sevindim,artık eritsin göbüşünü
.alt azılar mahvetti bizi buarada.gece başlayan ateş,ishal,burun tıkanıklıgı ki en kötüsü bu.dun gece iki saat zor uyuyabildik.nezaman geçecekse artık.şurubunu da zor bela iciyo
Hemde ne şirin heyecanladıp sırıta sırıta hop diye bi oturuyo popo üstü gülüyoruz hepimiz:) geçmiş olsun canım dişler oyle yaa hep bizimde üst yanlar çıkıyor biri patlamış

X