2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Arkadaşlar, yeni doğum yapan anneye ne hediye götürülebilir?? Bebek eşyası ya da çiçek dışında..

Bir kaç tencere zeytinyağlı yemek
Hamur işleri ( buzluğa atsın )
Sıcak bir yüz ve samimi bir dokunuş :)
Bakanı yapanı Yok ise tabi :)
Bakanı varsa güzel bir albüm olabilir duvar için şu çoklu çerçevelerden,

Bir kaç tencere zeytinyağlı yemek
Hamur işleri ( buzluğa atsın )
Sıcak bir yüz ve samimi bir dokunuş :)
Bakanı yapanı Yok ise tabi :)
Bakanı varsa güzel bir albüm olabilir duvar için şu çoklu çerçevelerden,
:)) onları kendime yapmıyorum, 3 gün aynı yemeği yiyoruz, kalan günler de dışarıdan:)

Arkadaşlar ben feci şekilde tatlı krizlerindeyim!!! Bir süredir böyleyim aslında, yeni değil. Yani böyle tatlıların şerbetlerini içesim var, ve durdurulabilir gibi değil, yemesem bütün gün aklımdan çıkmıyor, sinir yapıyor hatta, yitorum rahatlıyorum:) hamilelikten önce adet günümün ilk günü ya da 1 gün öncesi böyle olmasada buna benzer hallerde oluyordum, şimdi hala adet olmadım ben, acaba onun bi etkisi midir? Adet olunca geçer mi? Fikri olan ya da bu durumu yaşamış fln biri var mı, adet olunca geçen fln yani.. kan değerlerimde normal, doktora sordum emzirmedendir siyo ama ilk 7-8 ay yoktu bu halim, sonrasında başladı

Bir de tatlı yemeyeyim kalorisi fazla diye başka şeyler yiyorum, yok olmuyor, illa peşine tatlı bişeyler daha yiyorum..
Bir de korkunç bi sorunum daha var, sanırım sigara konusu tekrar açılıyo ben de. Ara ara birer birer başladım:KK43: napıcam bilmiyorum...

Arkadaşlar ben feci şekilde tatlı krizlerindeyim!!! Bir süredir böyleyim aslında, yeni değil. Yani böyle tatlıların şerbetlerini içesim var, ve durdurulabilir gibi değil, yemesem bütün gün aklımdan çıkmıyor, sinir yapıyor hatta, yitorum rahatlıyorum:) hamilelikten önce adet günümün ilk günü ya da 1 gün öncesi böyle olmasada buna benzer hallerde oluyordum, şimdi hala adet olmadım ben, acaba onun bi etkisi midir? Adet olunca geçer mi? Fikri olan ya da bu durumu yaşamış fln biri var mı, adet olunca geçen fln yani.. kan değerlerimde normal, doktora sordum emzirmedendir siyo ama ilk 7-8 ay yoktu bu halim, sonrasında başladı
Ah canım o sıkıntı bende de var adet olmama yakın çok oluyo ve dişim sızlıyo artk dişci yolu görünüyor devlete sıra alabilirsem tbi dediğin gibi aynı o çikolatayı yemeden duramıyorum çekmecede olduğunu biliyorum ya içim içimi kemiriyor yemeyince adetimin yarılarında azalıyo bu aşırı istek şerbetli tatlılar dışında çikolataya oluyo bu sdece hiç sevmem şerbetli tatlıları ondan heralde yani yalnız değilsin şimdi yiyemiyorum dişim ağrıyo diye çıldırıyorum adetim yaklaşıyor bklm sabır :) sigara konusunda da o bağımlılığın nasıl bşy olduğunu bilmediğim için pek yorum yapamıyorum keşke başlamasaydın diyebilirim ancak umarım Bi gün hepten hayatınızdan çıkar gider sigara

Bende sevmezdim işte, şerbetli tatlıyı bırak çikolata bile yiyemezdim, browni fln bayardı beni. Damak tadı fln kalmadı, tatlı olsun yeter diyorum artık, çok değişti yemek zevkim, o yüzden anormal geliyor, hormonlardan fln diyorum artık, açıklayamıyorum.

Merhaba kızlar,
Ben oğluma yapacak degısık yemekler çorbalar bulamıyorum. Yoğurt mercımek tarhana domatesli sehrıye sürekli tekrara düşüyorum. Sizlerin yaptığı farklı birşeyler var mı ?

Merhaba kızlar,
Ben oğluma yapacak degısık yemekler çorbalar bulamıyorum. Yoğurt mercımek tarhana domatesli sehrıye sürekli tekrara düşüyorum. Sizlerin yaptığı farklı birşeyler var mı ?
yoğurt çorbasını nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama ben un, yoğurtla yapıyorum. bazen sadece undan un çorbası yapıyorum bazen de düğün çorbasını oğluma uyarlıorum onu çok seviyor. mısır unlu patates ve kışın sebze çorbası da yapıyordum. :) ben henüz mercimek ve bulgur harici bakliyat vermedim malum gazlı bi bebişti. sizler ne zaman verdiniz

Merhaba kızlar,
Mercimek ve tarhanayı bizimki çok seviyor onları sık sık yapıyorum bende onun haricinde tavuk suyu çorbası sebze çorbası yapıyorum o an elime ne gelirse 3 4 çeşit karıştırıyorum birde buzluğa yeşil mercimek nohut haşlayıp koyuyorum bu sebze çorbalarına birer avuç atıyorum zaten robottan çekiyorum yoksa yemiyor. Bulgur pilavını yoğurtla karıştırıp içine nane atıyorum, birde kendimize yaptığım yemeklerden veriyorum nohut yemeği yeşil mercimek falan iyiyormu her zaman değil ama genelde yiyor. Benimde sıkıntım kahvaltı hep aynı haşlanmış yumurta sarısı ekmek peynir başka birşey yemiyor sizler kahvaltıda neler veriyorsunuz

Buralar bayağı bir sessizleşmiş benim ikinci bebiş doğdu 26 Nisanda geçen sene Nisa'n annesi olamadım kuzu erken gelince bu seneye nasipmiş :) bir kızımız daha oldu alıştık birbirmize ablamız hiç kıskanmıyor daha farkında değil arası bir yaş olunca iyi oldu :) küçük kuzumda şu an için bir zorluğumuz yok şükür ama galiba gaz sıkıntıları başlıyor. Büyük kuzumda 14 aylık oldu 9 kilo olmuştur heralde bir ay önce 8 buçuktu ön dişleri çıktı azılardan da bir tane çıktı şimdi iki tane birden çıkıyor zormuş kıyamam pek ağlıyor yürüyor kendileri yaşından önce başladı konuşmada baba dede diyor birde babasının adını anne demiyor hala :) çok uğraşıyorum ama desin diye insan duymak istiyor :). Bizde durumlar böyle. Umarım sizlerde sıkıntı yoktur. Arada takip etmeye çalışıyorum yazamasam da. agresifportakal agresifportakal canım sen ne yaptın doğmuş galiba senin bebiş nasılsınız senide merak ediyorım

Mercimek ve tarhanayı bizimki çok seviyor onları sık sık yapıyorum bende onun haricinde tavuk suyu çorbası sebze çorbası yapıyorum o an elime ne gelirse 3 4 çeşit karıştırıyorum birde buzluğa yeşil mercimek nohut haşlayıp koyuyorum bu sebze çorbalarına birer avuç atıyorum zaten robottan çekiyorum yoksa yemiyor. Bulgur pilavını yoğurtla karıştırıp içine nane atıyorum, birde kendimize yaptığım yemeklerden veriyorum nohut yemeği yeşil mercimek falan iyiyormu her zaman değil ama genelde yiyor. Benimde sıkıntım kahvaltı hep aynı haşlanmış yumurta sarısı ekmek peynir başka birşey yemiyor sizler kahvaltıda neler veriyorsunuz
bızımkı peynır yumurta yemıyor artık domates zeytın ekmek vs takılıyor kahvaltıda...

Arkadaşlar bugün doktor kontrolündeydik. Kilo alımı fazla olsa dahi, 2 yaşına kadar, öğünleri sağlıklı yemeklerden oluştuğu sürece, kalori kısıtlamasına gidilmiyormuş. Bilginiz olsun.
Bu arada menactra 2. Dozumuzu da olduk. Aşı olunan günler banyo yapılmıyormuş. Unutmuştum, iyi ki hatırlattı doktorumuz:KK66:

Herkese iyi hafta sonları çok oğlum yürümeye başladı teyzeleri birden bire bi baktım elleri bırakmış gidiyor çok şaşırdım paytak paytak da olsa yürüyor tam anlamıyla 1-2 aya bağımsız yürür heralde çok duygulandım sen ne zaman büyüdün de yürümeye başladın dedim :anne:

Biri de benim canim! Tatlivyemezsem cok feci hissediyorum. Yiyince sanki beynim serinliyor :)
Merhaba kızlar,
Gurme bebek sitesinde degisik tarifler var canim. Ben cikmaza dusunce ordan bakip ogluma gore uyarliyorum.
yoğurt çorbasını nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama ben un, yoğurtla yapıyorum. bazen sadece undan un çorbası yapıyorum bazen de düğün çorbasını oğluma uyarlıorum onu çok seviyor. mısır unlu patates ve kışın sebze çorbası da yapıyordum. :) ben henüz mercimek ve bulgur harici bakliyat vermedim malum gazlı bi bebişti. sizler ne zaman verdiniz
Benim oglum da gazliydi kuzum. Bakliyatlatin hepsini veriyorum artik. Tabi fermente usulu ile isladiktan sonra. O zaman gaz sifir. Nohut, k.fasulye denedim hic gaz yapmadi. Bende de tapuyordu normalde artik rahatla yiyorum
Herkese iyi hafta sonları çok oğlum yürümeye başladı teyzeleri birden bire bi baktım elleri bırakmış gidiyor çok şaşırdım paytak paytak da olsa yürüyor tam anlamıyla 1-2 aya bağımsız yürür heralde çok duygulandım sen ne zaman büyüdün de yürümeye başladın dedim :anne:
Biranda insan sok oluyor dimi. Hayirli olsun canim. Artik yururken elinden tutmak istemicek sipa. Biz cok ozgur olmayi seviyoruz o yuzden heryerimiz morluk malesef :/

Kizlar benim cati dar oldugundan hamileyken ve dogumda cok kalca agrim olmustu. Hala yoruldugumda cok agriyor. Doktor bir seneye toparlanir vucut dedi ama sizce artik doktora gorunmelimiyim?
Azi disi sancikari ve bogaz kizarikligi nedeniyle iki gundur kucakli gunlere geri donduk. Hayirlisi bakalim.. Yavrum kendini iyi hissetsin de napalim katlanicaz...

Biri de benim canim! Tatlivyemezsem cok feci hissediyorum. Yiyince sanki beynim serinliyor :)

Gurme bebek sitesinde degisik tarifler var canim. Ben cikmaza dusunce ordan bakip ogluma gore uyarliyorum.

Benim oglum da gazliydi kuzum. Bakliyatlatin hepsini veriyorum artik. Tabi fermente usulu ile isladiktan sonra. O zaman gaz sifir. Nohut, k.fasulye denedim hic gaz yapmadi. Bende de tapuyordu normalde artik rahatla yiyorum

Biranda insan sok oluyor dimi. Hayirli olsun canim. Artik yururken elinden tutmak istemicek sipa. Biz cok ozgur olmayi seviyoruz o yuzden heryerimiz morluk malesef :/

Kizlar benim cati dar oldugundan hamileyken ve dogumda cok kalca agrim olmustu. Hala yoruldugumda cok agriyor. Doktor bir seneye toparlanir vucut dedi ama sizce artik doktora gorunmelimiyim?
Azi disi sancikari ve bogaz kizarikligi nedeniyle iki gundur kucakli gunlere geri donduk. Hayirlisi bakalim.. Yavrum kendini iyi hissetsin de napalim katlanicaz...
Aynen şok oldum birden bizimki de öyle çok cesaretli düşe kalka gidiyor öyle :) ben sezeryan kontrolünden sonra hiç gitmedim kadın doğumcuya ilk hafta çağırıyorlar ya dikişlere bakmaya ona gittim o kdr çağırmadı da bilmem ki gidilmesi gerekir mi

Geçmş olsun bu arada bebişine Allah şifa versin

X