2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba. Benim bebegim de cok istahli değildi zaten minyon bir bebek. Ama şu şekilde bir yol buldum, birazcık sevdiği birseyse eğer muz gibi incir kayisi ceviz karışımı gibi yogurt gibi bunları zaten sevdiği icin ilk 3, 4 lokmayi sorusuz aliyor ama sonrasinda eline çeşitli ilgisini cekecek oyuncaklar ya da mutfak esyalari tahta plastik kasiklar fircalar vs. Sirayla vererek caktirmadan agzina veriyorum oynarken o da agzini aciyor ve yiyor, sevmedigi birseyse köfte, peynir yumurta vs. Onune telefondan ingilizce sarkilar açıyorum onların videolarini izlerken yiyor.. Bunlar onerilmiyor aslinda doktorlar tarafından belki ama insan mecur kalinca her yola başvuruyor.. Tabiki her seferinde öncelikle hicirseye basvurmadan yedirmeyi deniyorum eger yemezse bu sekilde yediriyorum.. Emme olayi da ayni benim ben ugrasmasam hic emme talebinde bulunmaz, onu da uyuturken supurge sesi anne karni sesi açıyorum o sekilde uykuluyken emiyor..
Aynilarini deniyorum canim ne oyunlar ne videolar. Yok yemiyor. Muzu bile sevmiyor.

Hey maşallah yemiyor diyorsun ama patır patır çıkarmış dişleri. Tabiki o iştahsızlık yapar. Çok seri çıkarmış. Bizde 6 diş var şimdi alt yanlarla köpekler geliyor iştah kesildi gece çok uyanmaya başladı. Katıdan ziyade çorbaları dene derim canım
Dis genetik oluyor. Benimde 4 aylik cikmaya baslamis bana cekmis cocuk. Zaten corba harici hicbirsey yemez agzina ufacik bir putur gelsin kusuyor. Tel sehriyeyi bile yiyemiyor.

Yok canim aguzda bisey. Disler cok kotu ama ondan mi yapiyor bilmem.
12 dişe maşallah. Diş zamanı bizimkide zor yemek yer hep, acıktıkça süt içiyor o zamanlarda genelde. Ama seninki özel mamadan dolayı o da sıkıntıymış. Neyse canım sorun dişten olsun da, geçip gider nasılsa bu dönem, sonrasında rahat eder

Kuzu incigi sadece hasloyosun o kadar mi.normal tencerede mi duduklude mi. Yaklasik ne kadar sure hasliyosun. Off et yemeyen anne olmak ne zor
Canım düdüklüde 1 saat haşlıyorum normal tencerede 3 4 saat sürer içine bir kaşık sirke koyuyorum faydalıymış oda soğan sarımsak atıyorum istiyosam tuz atıyorum biraz bu kadar suyundan çorbalara koyuyorum buzluğa atıyorum biraz suyundan bide direk suyuna biraz tam buğday ekmeği doğrayıp birazda et ufalayıp yediriyorum çok seviyo. Son olarak bulabilirsen kereviz yaprağıda koyabilirsin düdüklüye en başta oda çok faydalı

Eşim doğulu eti çok sever et çok yemeyen ben birsürü etli Yemek öğrendim :) çokta sevmeye başladım bir hafta yemesem ararım önceden bir yıl yemesem aramazdım
Ah ne guzel.ben esimi de kendime benzettim.evde hic kirmizi et pismedi simdiye kadar.eti hep disarda restoranlarda yedi. Ben kokusuna da pek dayanamiyorum. Nasil yapcam allah bilir

Benim gibi yemek isinden pek anlamayanlara önerim var.
Oglen yemegi
Yumurtali kiyma.
Kiymayi kavurdum.biraz baharat attim.yumurta sarisi ekledim.
Bitti mi hayiiirrrr
Yenmeyen kiyma saklandi ve aksama tarhana corbasina eklendi
Ohh miiss:)
Ama elif in favori corbasi yayla.hemen onu da şuraya ilistireyim.
Pirincler suda haslanir.dondurucudan kendi yaptigim tavuk suyu bulyonlari atilir.kaynatilir.yogurt ve tam bugday unu hatta istersek yumurta bir kasede karistirilir.corbaya eklenir.azcik da kuru nane. Afiyet olsun yarasin kuzulara
Tabi bunlar oldukca basit tarifler.nappiiimm.benim adım hıdır elimden gelen budur :)
E hep bunlari yemiyo tabi.en cok sevdigini paylasayim dedim.belki yapmayanlar da dener.belki kuzular sever.

Benim gibi yemek isinden pek anlamayanlara önerim var.
Oglen yemegi
Yumurtali kiyma.
Kiymayi kavurdum.biraz baharat attim.yumurta sarisi ekledim.
Bitti mi hayiiirrrr
Yenmeyen kiyma saklandi ve aksama tarhana corbasina eklendi
Ohh miiss:)
Ama elif in favori corbasi yayla.hemen onu da şuraya ilistireyim.
Pirincler suda haslanir.dondurucudan kendi yaptigim tavuk suyu bulyonlari atilir.kaynatilir.yogurt ve tam bugday unu hatta istersek yumurta bir kasede karistirilir.corbaya eklenir.azcik da kuru nane. Afiyet olsun yarasin kuzulara
Tabi bunlar oldukca basit tarifler.nappiiimm.benim adım hıdır elimden gelen budur :)
E hep bunlari yemiyo tabi.en cok sevdigini paylasayim dedim.belki yapmayanlar da dener.belki kuzular sever.
Pirimç yerine iyi haşlanmış yeşil mercimek at oda çok güZel olur. Yoğurt çorbası deriz ona ve bizim evde hep böyle pişer. Hımmm bayılırım olsada içsem :)

Dis genetik oluyor. Benimde 4 aylik cikmaya baslamis bana cekmis cocuk. Zaten corba harici hicbirsey yemez agzina ufacik bir putur gelsin kusuyor. Tel sehriyeyi bile yiyemiyor.
Aynen diş genetik benimkide4 aylıkken basladı dış çıkarmaya ama suan hala 3 diş var benimki de bi pütür gelsin aman Allahm ögurme kusma ' :kusmuk: sımdı sımdı bıraz daha ıyı bakalım ah bide yürümeyi öğrense :KK71:

Ben bugün kabak kavurması yapacagım soganı rendelıcem yagda kavurcam sonra kabagı rendeleyıp kavurcam kimyon eklıyorum suyunu salıp cekene kadar kavuruyorum a unuttum bır dıs sarımsak rendele sonra yumurtanın sarısını kırıyorım benmkı daha alısamadıgı ıcın blendırdan gecırıyorum ama bugün çatalla ezıcem

Ispanak ıle yesıl mercımek yapıyorum ayni ıslemler ıcıne kıyma eklıyorum yogurt yada kefırle verıyorum afıyetle yıyo

Uykuuuuuuuuuu

1de uyudu 4 e kadar sürekli uyandı, 4 te uyudum 5 de uyandı 6.30 da uyandı 8,30 da uyandı 9.30 da kalktı.
Neden böyle sık uyanıyor 1 haftadır başladı yine böyle olmaya mahvediyor beni memeyi istiyor sürekli. Aç bile olsa saat başı uyanılır mı? Gece bişey mi versem tok tutacak?
5 saat uyudum toplamda onda da 5kere kalktım

Uykuuuuuuuuuu

1de uyudu 4 e kadar sürekli uyandı, 4 te uyudum 5 de uyandı 6.30 da uyandı 8,30 da uyandı 9.30 da kalktı.
Neden böyle sık uyanıyor 1 haftadır başladı yine böyle olmaya mahvediyor beni memeyi istiyor sürekli. Aç bile olsa saat başı uyanılır mı? Gece bişey mi versem tok tutacak?
Bizde aynıyız canım beşiğine koyamıyorum hemen açıyor gözleri yanımızda da bi yatışı var popoyu dikiyor 360 derece dönüyor haliyle uyumak imkansız hiç mi yorulmuyor bu bebek diyorum emziriyorum uyusun dalsın diye ama yok huy mu edindi bi derdi mi var bende anlamadım aç olamaz saat başı emiyor uyandığı için

Uykuuuuuuuuuu

Bende uykuuuuu
Biz iki aydır böyleyiz nerdeyse yarım saatte bir uyanıyor ağlıyor sallıyorum yatıyor tekrar yarım saat sonra uyanıyor bu böyle sabaha kadar devam ediyor.dişimiz altta iki cıktı yeni. şimdide üst köpek dişler cıktı

Benim oğlumun favorisi tavuk çorbası. Bayılıyo, reklam açmama gerek kalmadan yiyo bunu:KK66:
Haşlanmış tavuk eti ve suyu, pirinç, arpa şehriye, rendelenmiş havuç, içine biraz daha kaynamış su ekleyip yarım saat kısık ateşte kaynıyo. Bu kadar. Biraz limonda sıkıyorum içine.

X