2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben meningok asisi ysptirmadim, korkutmayin Beni kizlar bisey olmaz dimi , 1 yas asimiz var 3 nisan da. Dr asivar falan demedi.

Evet yemedi. Nasil dayaniyor acliga bu kadar ben bilemiyorum. Ne biberona agzini aciyor ne kasiga.
Kıyamam ya nasıl durdu öyle aç aç. Oruç süresi o kadarda koca adamlar zor dayanıyoruz.
Doktora gidip iştah açıcı bişeyler vermesini istedin mi canım? Yada tatlı tuzlu demeyip bişeyler vermeyi. Tuzlu vermeyşn diyorlar mesala ama bizimkide tuzsuz yemiyor birazcık katıyorum yoğurdu cicibebeyle yiyor sade yemez. Muhakkak pek çok şey denemişsindir ama aklıma bunlar gelei

yemek mevzusu acılmıs gunluk ogunlerınız neler anneler ?
bız anne sutu almıyoruz hıc emmedı formul mamaya genelde yatmadan once, gece uykusunda ve sabah kalkınca bırer bıberon ıcıyor 125 cc falan ...
her gun sabah kalkınca muhakkak bır butun muz yer bazı gunler ıkı tane yedıgı oluyor....
gunde bır tas corba ıcer.
kahvaltıda az mıktarda zeytın peynır tereyaglı ekmek yumurta yer...
ben artık cocuk sutune de basladım gunde bır bardak kadar sutte ıcıyor..
arada da bıskuvı cesıtlı meyvalar vs kemırıyor.
bunlar her gun muhakkak yedıklerı seyler..
ara ara sebze yemegı kofte tavuk vs de yıyor gunluk degısıyor...

Yemedi. Mama bile yemedi. Zaten alerji mamasi yiyor tadi berbat. Onu da yemek istemiyor acikinca mecbur kaliyor yiyor. Mamayi yemesin normal yemek yesin diye ugrasiyorum onu da yemiyor. Isin icinsen cikamiyorum.
Canım muhakkak götürmüşsündür doktora da ama ağız içi yarası ya da devam eden bi pamukcuk fln yoktur dimi

Buarada arkadaşlar yeri mi bilmiyorum ama, köy tavuğu pişiren vardır, bişey danışmak istiyorum. Ben normalde oğluma marketten aldığım tavuğu yarım saat düdüklüde haşlar, iri delikli bi süzgeçten geçirip çorba yapardım. Şimdi arkadaşım köyden kendi tavuklarından kesip getirdi bikaç tane. Oldukça iriler. Düdüklüde 2 saat haşladım, parçalara ayırıp dondurucuya koydum. Yalnız süzgeçten fln geçmiyo bunlar, ezilmiyolarda, mecbur blenderden geçiriyorum. Nasıl yediriyosunuz, başka bi yolu var mıdır diye sorayım dedim

Bir de kırmızı eti kıyma haricinde verebiliyomusuz? Geçen deneyeyim dedim, yok o da ezilmiyo. Mecbur blenderdan geçirdim onu da. Ama ciğeri tavsiye ederim arkadaşlar. Hem yedi sevdi oğlum maşallah, hemde çok kolay parçalanıyo, unufak oluverdi hemen, yedirmesi çok kolay

Bir de kırmızı eti kıyma haricinde verebiliyomusuz? Geçen deneyeyim dedim, yok o da ezilmiyo. Mecbur blenderdan geçirdim onu da. Ama ciğeri tavsiye ederim arkadaşlar. Hem yedi sevdi oğlum maşallah, hemde çok kolay parçalanıyo, unufak oluverdi hemen, yedirmesi çok kolay
neen blenderdan gecırıyorsunuz kı ufak parcalara bolun o sewkılde yesın yutabılır ben hıcbırseyı blenderdan gecırmedım bugune kadar ne tavuk ne koftesını parcalara bolup verıyorum yıyor.

Ben kırmızı Eti kemikli haşlıyorum suyunu süzüp kağıt bardaklara dolduruyorum etini didikleyip içlerine azar azar koyuyorum her çorbasına bir bardak koyuyorum çorbayı pütürlü sevmediği için robottan geçiriyorum ette robottan geçmiş oluyor :) sen ciğeri nasıl veriyorsun Can'ım birde ne ciğeri ben daha hiç denemedim

Evet yemedi. Nasil dayaniyor acliga bu kadar ben bilemiyorum. Ne biberona agzini aciyor ne kasiga.
Merhaba. Benim bebegim de cok istahli değildi zaten minyon bir bebek. Ama şu şekilde bir yol buldum, birazcık sevdiği birseyse eğer muz gibi incir kayisi ceviz karışımı gibi yogurt gibi bunları zaten sevdiği icin ilk 3, 4 lokmayi sorusuz aliyor ama sonrasinda eline çeşitli ilgisini cekecek oyuncaklar ya da mutfak esyalari tahta plastik kasiklar fircalar vs. Sirayla vererek caktirmadan agzina veriyorum oynarken o da agzini aciyor ve yiyor, sevmedigi birseyse köfte, peynir yumurta vs. Onune telefondan ingilizce sarkilar açıyorum onların videolarini izlerken yiyor.. Bunlar onerilmiyor aslinda doktorlar tarafından belki ama insan mecur kalinca her yola başvuruyor.. Tabiki her seferinde öncelikle hicirseye basvurmadan yedirmeyi deniyorum eger yemezse bu sekilde yediriyorum.. Emme olayi da ayni benim ben ugrasmasam hic emme talebinde bulunmaz, onu da uyuturken supurge sesi anne karni sesi açıyorum o sekilde uykuluyken emiyor..

neen blenderdan gecırıyorsunuz kı ufak parcalara bolun o sewkılde yesın yutabılır ben hıcbırseyı blenderdan gecırmedım bugune kadar ne tavuk ne koftesını parcalara bolup verıyorum yıyor.
Canım aslında evet öyle vermek gerekiyor ama ya yemiyor öğürüyor öyle, ya da çok az yiyor bırakıyor. bende mecbur kalanı gidip yine blenderdan geçiriyorum, yiyor o zaman

Ben kırmızı Eti kemikli haşlıyorum suyunu süzüp kağıt bardaklara dolduruyorum etini didikleyip içlerine azar azar koyuyorum her çorbasına bir bardak koyuyorum çorbayı pütürlü sevmediği için robottan geçiriyorum ette robottan geçmiş oluyor :) sen ciğeri nasıl veriyorsun Can'ım birde ne ciğeri ben daha hiç denemedim
Aslında kuzu ciğeri öneriliyomuş, daha yumuşak diye, ama temizlenmiş doğranmış dana ciğeri vardı, onu verdim. Suda haşladım, içine az irmik attım, birazda soğan sarımsak rendeledim içine. Buharda havuçla patates pişirdim. Hepsini karıştırıp, az zeytinyağı ilave ettim. Çatalla çok rahat eziliyo, rahat yedi

İyi pazarlar olsun hepimize hava da güzel olsaydı azck hava alsaydık ne güzel olurdu ama kocakarı soğukları başlamış takvimde yazıyordu bi sure daha evdeyiz artk napalım yeni bir sorundan bahsedeceğim oğlum gece uyurken kendi kendini uyandırıyor bi sağa bi sola yüzüstü sırtüstü çapraz bütün şekillere giriyor çok deli yatıyor beşiğe koyar koymaz uyanıyor çok fazla dalmamışsa eğer, sabah 2 kere uyutuyorum yoruluyor ztn 1 e mi düşürsek acaba diyorum geceleri uyku denen bşy kalmadı valla çok yoruluyorum yanımda yatsa da aynı beşikte yatsa da aynı hiç yorulmuyormu bu bebek anlamadım gözler kapalı yuvarlanıyor bütün gece
Bir solucan da bizim evde var:)yatagın diger ucuna gittigı yetmiyo,enlemesine yatıyo .resim yukleyemedim görsen gülersin

Kirmizi et olarak ne aliyosun canim.yani ne diyosun alirken. Ben köy tavugunu yapiyorum dedigin gibi. Ama kirmizi et bi defa annem yapmisti yine kendimizden olan etlerden o kadar.ben yemiyorum kirmizi et.oyuzden nasil yapsam onu dusunmekteyim kara kara. Hep kiyma olarak yiyor.

Aslında kuzu ciğeri öneriliyomuş, daha yumuşak diye, ama temizlenmiş doğranmış dana ciğeri vardı, onu verdim. Suda haşladım, içine az irmik attım, birazda soğan sarımsak rendeledim içine. Buharda havuçla patates pişirdim. Hepsini karıştırıp, az zeytinyağı ilave ettim. Çatalla çok rahat eziliyo, rahat yedi
Bende deniyim bari kendim yemiyorum ama o yesin herşeyi istiyorum :)

X