2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kirmizi et olarak ne aliyosun canim.yani ne diyosun alirken. Ben köy tavugunu yapiyorum dedigin gibi. Ama kirmizi et bi defa annem yapmisti yine kendimizden olan etlerden o kadar.ben yemiyorum kirmizi et.oyuzden nasil yapsam onu dusunmekteyim kara kara. Hep kiyma olarak yiyor.
:) Can'ım kurbandan kalma kemikler var biz eşimle yemekte falan sevmiyoruz o yüzden onları kızıma kemik suyu yaparım diye dondurucuda bekletmiştim danaydı galiba :) düdüklüde kaynatıyorum içine sebze atmıyordum ama elimdekiler bitince bir dahaki sefere kemik suyu yaparken kereviz sapı havuç soğan falan da atmayı düşünüyorum. Kıyma olarak hiç vermedim daha. Biz yerken köfte veriyorum küçük küçük ağzına oda bir tane köfte bile bitiremiyor :) çiğneyip duruyor

Kirmizi et olarak ne aliyosun canim.yani ne diyosun alirken. Ben köy tavugunu yapiyorum dedigin gibi. Ama kirmizi et bi defa annem yapmisti yine kendimizden olan etlerden o kadar.ben yemiyorum kirmizi et.oyuzden nasil yapsam onu dusunmekteyim kara kara. Hep kiyma olarak yiyor.
Kemikli etten haşlama yap canım suyunu buzluğa at etide diderek çocuğa yedirebilirsin. 2 gün veriyorum ben. Bazen suyu saklamıyorım ozaman içine patates soğan sarımsakta atıyorum.
Kuşbaşınıda annem önce ısıtılmış tavaya atıyo suyunu salınca içine su ekleyip buharda pişiriyor pişince içine tereyağı ekleyip kavuruyor biraz. Ondada et yumuşuyo yine didiyorum elimde veriyorum. Arada büyük olunca öğürüyor felan ama yiyo. Bıçakla minik minik dilede bilirsin

Köfteyi seviyoruz tarhananın içinede ekliyorum ben kıymayı öylede güzel yiyor. 1 yaş itibariylede ilik, ciğer paça veresim var. Sakadat ciğer ben yemem ama oğlum babasıyla yesin istiyorum.

Bide karburganın üzerinde biraz et oluyor ya onuda veriyorum eline biraz yiyor biraz somuruyor öylede et yediği oluyor

Kuzu etinde külbastı diye geçiyo canım, en yağsız olanı o, daha uygun bebeklere. Ama ilikli alayım diyosan dana incik, içinde kemik ve iliğide var

Bide migros ya da carrefour kasaplarını öneririm tüm çeşitler sakatat dahil temizlenmiş hazır. Görevlileride ilgili bilgili, nası pişireceğini dahi anlatıyo. Hem 100gramda olsa alabiliyosun:)

Bn yaşıyorum cnm
Çok sevindim canım ya buralımısın yoksa memur falanmısın eylülde geldik biz burdan yazıyodum o zamanlar taşınma telaşım var falan diye taşındıktan sonra hiç giremedim biliyomusun buraları kreş falan bilgin varmı yine ev topluyorum 10 gün içinde taşınacağız :KK43:

Çubuk kraker yaptım arkadaşlar, krema sıkma aparatıyla sıktım hamuru tepsiye, kalınlığı fln aynı oldu. Kilitli poşetle dolapta duruyo, gitmedi çıtırlığıda. Aklınızda olsun, internette bolca tarifide var. Oyalanıyo bayağı, çoğu bana yediriyo gerçi:KK66:

Kızlar benim oğlan ilk ek gıdaya başladık çok hevesli ne versem yiyodu 7 8 aylıkken bıraktı yemeyi çoğu günler hiç ek gıda almıyodu meme diye ölüyo saat başı emiyo kilosu falanda iyi o yüzden önemsemedim 4 5 gündür maşallah iştahı güzel yine çoğu şeyi yiyo et düşkünü babaya çekmiş ben sevmezdim eşimin yanında alıştım bende seviyorum genelde kuzu incik alıyoruz haşlıyoruz oğlumda güzel yiyo bi kahvaltı yediremiyorum zeytin peynir ağzına sürmüyo yumurtayıda nadir yiyo

Benim korkum kreş nisanda başlayacak biberon hayatta emmiyo 10 saat ayrı kalacaz inşallah sıkıntı yaşamayız evde iki saat meme vermeyim gelip badinin üstünden emmeye çalışıyo :KK70: umarım bakıcılara yapışmaz

Kızlar benim oğlan ilk ek gıdaya başladık çok hevesli ne versem yiyodu 7 8 aylıkken bıraktı yemeyi çoğu günler hiç ek gıda almıyodu meme diye ölüyo saat başı emiyo kilosu falanda iyi o yüzden önemsemedim 4 5 gündür maşallah iştahı güzel yine çoğu şeyi yiyo et düşkünü babaya çekmiş ben sevmezdim eşimin yanında alıştım bende seviyorum genelde kuzu incik alıyoruz haşlıyoruz oğlumda güzel yiyo bi kahvaltı yediremiyorum zeytin peynir ağzına sürmüyo yumurtayıda nadir yiyo
Kuzu incigi sadece hasloyosun o kadar mi.normal tencerede mi duduklude mi. Yaklasik ne kadar sure hasliyosun. Off et yemeyen anne olmak ne zor

Kemikli etten haşlama yap canım suyunu buzluğa at etide diderek çocuğa yedirebilirsin. 2 gün veriyorum ben. Bazen suyu saklamıyorım ozaman içine patates soğan sarımsakta atıyorum.
Kuşbaşınıda annem önce ısıtılmış tavaya atıyo suyunu salınca içine su ekleyip buharda pişiriyor pişince içine tereyağı ekleyip kavuruyor biraz. Ondada et yumuşuyo yine didiyorum elimde veriyorum. Arada büyük olunca öğürüyor felan ama yiyo. Bıçakla minik minik dilede bilirsin
Cok sagol canim. Peki duduklude mi haslamam gerekiyor.normal tencerede cok mu uzun surer

Epey bi kalmis.vucut da susuz kalmistir. Dr a danis bence canim bir yol izleyin. Sevdigi bi sey yok mu mesela hic.meyve corba falan.
Doktordan cikmiyoruz ki. Alerji icin ayri prof, cocuk doktoru ayri. Yemiyor diyorum yemesin diyor. Isteyince yer diyor. 17 saat yemedi diyorum 18 saat bekle o zaman diyor. Yok refluden, yok alerjiden bilmiyorum nasil olacak bu istahsizlik. Meyvenin her cesidinden nefret ediyor. Sevdigi hicbirsey yok.

Peki bunlari evde nasil yapmam gerekiyo.
Ben kuzuyu çektiriyorum, kıyma olarak veriyorum. Kıyma, soğan, sarımsak, pirinç, bulgur suda haşlıyorum. İçine buharda pişmiş sebzeyi ilave edip (maalesef hala) süzgeçten geçirip ya da ezip veriyorum. Dana incik genelde kendim için haşlama yapıyodum, (1 saat düdüklüde haşlayıp normak tencereye alıyorum suyuyla birlikte, içine soğan sarımsak patates havuç, yarım saat de öyle pişiyo, o kadar. Terbiye fln yapmıyorum, güzel oluyo böylede) geçen verdim ilk, iliği de suyuna karışıyo iyi oluyo haşlayınca. Ama blenderdan geçirdim işte, bi dahakine didikleyip deniycem, gerçi yiyemezde bakalım işte.

Canım kuşbaşını pişirirken suyunu salınca su ekleyip kapağını kapatıp kısık ateşte pişiriyo dimi?? Tüm suyu tekrar çekene kadar mı?

Sorma dislerde fena. 12 tane cikti simdi azilar cikiyor. Arka arkaya mahvoldu cocuk. O bu kadar istahsizlik yapar mi? 5.aydan beri arka arkaya dis cikariyor.
Hey maşallah yemiyor diyorsun ama patır patır çıkarmış dişleri. Tabiki o iştahsızlık yapar. Çok seri çıkarmış. Bizde 6 diş var şimdi alt yanlarla köpekler geliyor iştah kesildi gece çok uyanmaya başladı. Katıdan ziyade çorbaları dene derim canım

Canım kuşbaşını pişirirken suyunu salınca su ekleyip kapağını kapatıp kısık ateşte pişiriyo dimi?? Tüm suyu tekrar çekene kadar mı?
Evet suyunu salıyo biraz öyle pişiyo sonra sıcak su ekliyor. Sertse bidaha ekliyor çektirene kadar pişiriyor. Çocuğa vereceğimizde azcık sulu kalıyo tereyağıda ekleyince daha kaygan olsun kuru kuru olmasın diye

X