2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Oda ihtimal dahilinde canım, kan ve burun tahlillerini verdik , idrarını yapmasını bekliyoruz bakalım çıkacak bugün ne olduğu, gece panikletmemek için birşey dememiş doktor , diş ateşi 38 i geçmez sesi sabah, ama çok nadir 40 lara vatan diş ateşi görülebilşrmiş, bakalım sonuçlarda çıkacak neyse...
Canım çıktımı sonuçlar ? umarım sadece diştir

Geçmiş olsun canım bizim oğluşunda ateşi var 37.5 ölçtüm üstler kabarık ama burnu da akıyor grip fln mı oldu acaba 3-4 gündür iyiydi yeni iyileşmişti umarım sonuçlarınız iyi çıkar

Geçmiş olsun canım. İnş basit bişeydir geçer gider.

Nutrigen ferromixin çok düşük dozlu bir demir takviyesi. @prensseess değerleri çok düşükmüş yeterli olmaz büyük ihtimal aslıcım. Ama tabi doktora danış yinede prenses.

Diş ateşi38i gecmez diyolar ama inş. Üşütmemistir,gittiniz mi bugun?

Canım çıktımı sonuçlar ? umarım sadece diştir

Kızlar teşekkür ederim hepinize ...
Şükür bu gece 37,5 larda seyrediyor yükselmedi,
Kan sonuçu ve burun kültürü sonucuna göre şükür infuluenza negatif çıktı (salgın varmış bu ara yine) ama grip geçiriyor değişik bir virüs sadece ateş yapıyor , 39 u görene kadar müdahale yok, 38,8 sen sonra DOLVEN ve CALPOL veriyorum...
İdrar tahlilimiz kaldı ama yapmıyor poşeti koyunca, takıldı o poşete rahatsız oldu, idrar tahlili beklemede şimdilik,
Bugün 2.gün yarından sonra ateş gider döküntü başlarsa zaten 6.hastalık kesin olarak ...

KIZLAR GÜNAYDIN
UZUN BİR ARADAN SONRA TEKRAR MERHABA. BEBİŞLER NASIL BİZ 10 AYLIĞIZ ARTIK

Bize doktor ferro sanol verdi zararsız diye ona başladık 10 gündür . Ama sizin alerji durumunu bilmiyorum doktora danış bence inşallah bulursun dokunmayan ilacı
Cnm bu ferro sanol kan ilacı değilmi aile hekimliğinin verdiği ilacın yerine bunu kullanıyorsun.. bnde kan ilacını kullanmıyorum ama bi yerde gördüm kan ilacını kullanmayanlar diş geç çıkarırmış sonra vicdan azabı çektim.. ailehekimliğinin verdiği vegaferondu sanırım onu kullanmayıp bnde bunumu kullansam

Kız nerde var sivilce benim gözlerim mi görmüyo:) yani abartı bişey değil sıcaktan terden olmuştur illaki bizim kızda da oluyo bazen geçiyo
sivilce gibi de değil aslında canım pütür pütür tavuk derisi gibi bişy herşeyden korkar olduk valla artk önemli bşy değildir heralde ama bi soraym dedim ne ki diye

Kızlar bizde doktora gittik bugün ateş vardı 38 i geçmedi hiç ama ishal de olunca götürmek istedim burnu fln da akıyordu günde 1 kere ishalli sulu kaka yapıyordu yoğurt iyi geliyor ama ne olur ne olmaz diye geldik boğazı kızarıkmış nezle olmuş dedi ciğerler kulaklar fln temiz kaka yapsın onuda tahlile götüreceğim pipide normal altını alırken kıyamet kopuyor evde elletmiyor çok nazlılaştı üst dişin biri patlamış sanki bide böyle işte kızlar evden ne zmn çıksak hasta oluyor bebek bağışıklık kazanır diyorlar doğru mu bilmym ama zor geçiyor hastalık ilaç olarakta peditus ,rhinfant burun spreyi reflor verdi kakaya gorede antibiyotik alcz heralde

Kızlar hepinize merhaba. Geçmişi okuyorum firsat buldukca hasta bebeklere Allah sifa versin biran once. Arya 2 martta 11 aylik olacak ama alerji miz devam ediyor. Cok sukur baska bi sıkıntımız yok ama cok zor bir süreç. Artik anliyor herseyi disari yemege bile cikamiyoruz beraber. Ev gezmelerine gitmiyorum mutlaka yumurtali sutlu yogurtlu birsey oluyor cok huzursuz oluyorum gozu kaliyor cocugumun. En iyisi gitmemek bir yere diye dusundum evdeyiz hep. Hava guzel olursa parka falan cikiyoruz. Dun ilk defa emekledi cok tatli.. Tutunup sıralıyor cok zor artik takip etmesi yuruyunce ne yapacagim bilmiyorum.. 8 tane disi cikti ama hala cok kabarik dis yerleri yenileri geliyor.. Bizden simdilik bu kadar.

Teşekkür ederim kızlar ya işte durum çok karışık kullanmadan da sanırım dokunup dokunmadigini anlayamicaz. Ne yapsam bilemedim. Dr da aynı kanida. Ben yine en az dokunma ihtimali hangisiyse ondan başlamak istiyorum. Dediğiniz demir takviyeler ini bir arastirsyim
Canim bu alerjik bebekler icin olan. Arastir istersen.

Eklentiler

• Screenshot_2017-02-22-08-37-42.png
    Screenshot_2017-02-22-08-37-42.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 36
Kızlar hepinize merhaba. Geçmişi okuyorum firsat buldukca hasta bebeklere Allah sifa versin biran once. Arya 2 martta 11 aylik olacak ama alerji miz devam ediyor. Cok sukur baska bi sıkıntımız yok ama cok zor bir süreç. Artik anliyor herseyi disari yemege bile cikamiyoruz beraber. Ev gezmelerine gitmiyorum mutlaka yumurtali sutlu yogurtlu birsey oluyor cok huzursuz oluyorum gozu kaliyor cocugumun. En iyisi gitmemek bir yere diye dusundum evdeyiz hep. Hava guzel olursa parka falan cikiyoruz. Dun ilk defa emekledi cok tatli.. Tutunup sıralıyor cok zor artik takip etmesi yuruyunce ne yapacagim bilmiyorum.. 8 tane disi cikti ama hala cok kabarik dis yerleri yenileri geliyor.. Bizden simdilik bu kadar.
8 diş mi. Way maşallah. Bizde 2 martta 11 aylık olucaz 4 tane disimiz var.

Şu anne bebek oyun gruplarından yaşımıza uygun yakın bi tane buldam kesinlikle giderdim.. yetişemiyorum artık hakikaten, bütün gün bütün evin dolap kapaklarını açıp kapatıyoruz, bide parkeye yere basmasın yerde sürünmesin diye çekiştiriyorum sürekli.. bütün günümüz böyle geçiyo. Uyudu şimdi bi nefes aldım, yarım saat sonra uyanır, kaldığımız yerden devam..

Buarada dün ilk defa parka gittik. Yani hep gidiyoruzda, hep arabada oluyodu yaramazım. Bu sefer salıncakta sallandık, kaydıraktan kaydık, diğer çocukları izledi, tuttum ellerinden bikç tur attık etrafı izlerken.. sevdi sanki, en mutlu kaydıraktaykendi, bikaç kahkaha attı orda. Tek sıkıntı diğer çocuklardan hastalık kapması işte. öksüren hapşıran çok normal olarak, herkesde yakın yakın..

Selam kızlar. Hasta bebeklerimize geçmiş olsun.

Bizde cumartesi benim memleketimdeki geç kalmış mevlüdümüzü yaptık. Allah kabul etsin inşallah.

Tabiki hasta olduk ailece :) Çok aşırı değil ama kırığız dün gece kötüleştim ben başım çok ağrıdı uyu uyan baş ağrısı en son minoset içince rahatladım.

Bizimde 6 dişimiz var alt 2 üst 4 şimdide üst köpekler geliyor komik olacak üst 6 alt 2 olunca:)

Demir ilacı hiç kullanmadım daha tahlili yaptırınca kullanıcam gerek varsa.

Yürümemize az kaldı gibi 1 aya kadar bekliyorum

Şu anne bebek oyun gruplarından yaşımıza uygun yakın bi tane buldam kesinlikle giderdim.. yetişemiyorum artık hakikaten, bütün gün bütün evin dolap kapaklarını açıp kapatıyoruz, bide parkeye yere basmasın yerde sürünmesin diye çekiştiriyorum sürekli.. bütün günümüz böyle geçiyo. Uyudu şimdi bi nefes aldım, yarım saat sonra uyanır, kaldığımız yerden devam..
Ben 2 kat giydiriyorum alt tarafı. Halıdan çok parkede çünkü. Nereye kadarda kaldır koy halıya. Altında bezi var zaten popo üşümezde bacakla ayaklarada öyle yaptım. Daha çok dolap açıp kapatmıyor çekmece çekiyor sonra çekmecenin üstüne elini koyup kapatınca basıyor yaygarayı :) sıkışıyo eli. Bende onun takibindeyim. Neyse az kaldı yaz gelince rahatlarız

Kızlar bizde doktora gittik bugün ateş vardı 38 i geçmedi hiç ama ishal de olunca götürmek istedim burnu fln da akıyordu günde 1 kere ishalli sulu kaka yapıyordu yoğurt iyi geliyor ama ne olur ne olmaz diye geldik boğazı kızarıkmış nezle olmuş dedi ciğerler kulaklar fln temiz kaka yapsın onuda tahlile götüreceğim pipide normal altını alırken kıyamet kopuyor evde elletmiyor çok nazlılaştı üst dişin biri patlamış sanki bide böyle işte kızlar evden ne zmn çıksak hasta oluyor bebek bağışıklık kazanır diyorlar doğru mu bilmym ama zor geçiyor hastalık ilaç olarakta peditus ,rhinfant burun spreyi reflor verdi kakaya gorede antibiyotik alcz heralde
Bende ne ilaç verebiliyorum ağlamadan ne burnunu temizleyebiliyorum. Bi yerini sıkmışım gibi ağlıyor verdiğim ilaçta calpol. Antibiyotikte felan düşünemiyorum. Kaka tahlili neden yaptırıyorsun. Çok bi hastalığı yok gibi bol emzirmeyle atlatamaz mı

Bende ne ilaç verebiliyorum ağlamadan ne burnunu temizleyebiliyorum. Bi yerini sıkmışım gibi ağlıyor verdiğim ilaçta calpol. Antibiyotikte felan düşünemiyorum. Kaka tahlili neden yaptırıyorsun. Çok bi hastalığı yok gibi bol emzirmeyle atlatamaz mı
Canım antibiyotik verdi çok kotu olmuştu iki gündür düşmedi ateşi hiç mecburen başladım oda ishal yaptı kaka tahlili veremedim antbiyotikten dolayı ishal arttı reflorda kullanıyoruz pazar gününe kadar ilaç kullanıcaz umarım iyileşir ne gecesi ne gündüzü var kaka yaparken ağlıyo karnı ağrıyo heralde antibiyotik azro diye bşy verdi onuda yanlış hazırlamışım onunda etkisi var tbi o yanlışı da bu gün düzelttik şükür bşy olmadı şu 3 gündür kötüyüz yani yavş yvş toparlıyoruz

8 diş mi. Way maşallah. Bizde 2 martta 11 aylık olucaz 4 tane disimiz var.
5.ayindan beri dis cikariyor arka arkaya. Genetikmis benimde 4 aylikken cikis annem oyle diyor. Simdi altlar cok kabarmis kasinmaktan mahvoldu kopek disleri de geliyor. Kehribarin cok faydasini gordum ama farketmeden cikti disler.

5.ayindan beri dis cikariyor arka arkaya. Genetikmis benimde 4 aylikken cikis annem oyle diyor. Simdi altlar cok kabarmis kasinmaktan mahvoldu kopek disleri de geliyor. Kehribarin cok faydasini gordum ama farketmeden cikti disler.
Kehribar bizde takıyoruz bi etkisi olmadı. Bence çocuktan o takmasanda çok farketmezdi

Canım antibiyotik verdi çok kotu olmuştu iki gündür düşmedi ateşi hiç mecburen başladım oda ishal yaptı kaka tahlili veremedim antbiyotikten dolayı ishal arttı reflorda kullanıyoruz pazar gününe kadar ilaç kullanıcaz umarım iyileşir ne gecesi ne gündüzü var kaka yaparken ağlıyo karnı ağrıyo heralde antibiyotik azro diye bşy verdi onuda yanlış hazırlamışım onunda etkisi var tbi o yanlışı da bu gün düzelttik şükür bşy olmadı şu 3 gündür kötüyüz yani yavş yvş toparlıyoruz
Geçmiş olsun canım. O azrodan 1 kere bende kullandım azıcık oldu ve partiküllüydü baya. Bende şüpheye düşmüştüm yanlış mı yaptım diye 10 kere okumuştum talimati

X